CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mee_maggie

BAKEKANG (TV2 , ISN - JUM ,12.30 tgh)[DAH TAMAT]

Reply #80 utopiangelle's post

yelah kita ni kira sehati sejiwa dlm hal sebegini.. huhu tapi kelakorle nama laki martha tu kan.. paking.. tamboh "r" terus kena letak keter.. haaa setuju memang ada iras velvet pujaan hatiku tu.. sukala ngan muka dia kan.. ala kalu dah cantik tu debab ke apa ke tetap cantik kan kan..
yelah pejam celik ni.. tak sabor gak utk mengebaskan ponggong lagi nih.. hihhi

OT: amboi2 ko ni.. memang si bobo tu jantan.. tapi budak agi daa.. umur baru masuk 4 bulan... kekekeke.. tapi syukur gak.. pagi tadi asben aku ckp dia nampak bobo slow2 cuba makan biskut tu.. tengokle sehari dua lagi.. aku harapkan dia sembuh sepenuhnya.. nak wat sujud syukur nanti.. Insyaallah..

Originally posted by utopiangelle at 7-12-2007 02:28 PM
aah kristal time kecik putih kan..
xtau laa nnt charming lawa ke x..die g operate eh nnt

x tau ah tp masa ending dier ader tunjuk satu budak pompuan pakai baju merah,muka mcm charming...

Reply #82 nmi's post

nmi masa bila ko tengok nih.. ala aku ni bukan selalu dpt tengok penuh2 ni.. kecuali ari jemahat bebaru nih aje.. sebab telalu taksub nak tengok si bakekang tu mati idak ke.. pehtu camne ngan anak2 dia..

Reply #81 meowlin's post

..meow..mmg klaka laa name paking tu..nyaris xde r je eh..hehe..br terperasan bile ko sebut..
yg bju merah tu kalo x silap kat ending pas naik name tu ke nmi..ko pnah tgk x meow..kalo ko x pnah..sok ko g tgk..hehe..xtau laa die saje nk tunjuk muka pelakon sebenar or mmg nk tunjuk charming akan berubah..hmmm we'll see

Reply #84 utopiangelle's post

yahooo...tak sabor aku nak tengok charming berubah.. kalu boleh biorle si bakekang pun berubah.. sian bakekang ngan idung besar dia tu..

heheheh.. ha ko .. ni aku kat bilik komputer.. so tv pun ada lam bilik nih.. kalu aku tak tengok astro aku lebih suka melayan kat bilik pc ni sambil ngadap tv daa.. haa lebih senang .. secepat kilat aku antar feed back nih..

hoho.. aku ingat martha tu dah betobat dan tak moh gaduh2 lagi.. tapi masih marahkan si kristal tu..sian plak aku tengok wajah kristal tekulat2 bila martha peluk charming tu..

haaa ropa2nya lelaki yg minat bakekang tu nama dia herman.. oo dia masuk penjara.. tapi ko pahsan tak nape plak lepas tu aku tengok si izzy member baik valeria tu peluk beria2 ngan si herman.. ni mesti ada skandal nih   sianle bakekang.. haaa dah le banyak utang..  kalu aku jd bakekang tu.. ala jual ajelah apa2 yg ada lam rumah tu.. itu kalu sayangkan rumah tu laa.. tapi lebih baik pindah umh aje.. tapi mesti bakekang malu kalu kuar umh tu.. coz dia rasa anak dia org terkenal kan.. eh tapi aku rasa nanti derang mebi jadi senang gak.. coz charming kan pewaris sebahagian harta dari omaknya si rita tu. nak2 si rita tu dah mampus ni.. kot2 leh dpt seme kekayaan tu kat charming.. adeii charming gamaknya ngan duit tu le dia make over kot..  pehtu ntah2 dia jadi org fofular cam kristal gak.. ntah2 lepas ni dia jadi sombong.. isk2.. bukan main imaginasi haku nih laaa..

tapi aku pelik sungguhle ngan si izzy member valeria ni.. cam bodoh aje ikut si segala ckp valeria.. ntah apa2.. padan muka valeria bila lorraine wat statement tu.. hahahhahahaha pehtu bakekang plak ngutuk valeria pasal lorraine tu.. haa ni si valeria plak masuk tv daa.. tak abih2 derang ni PHD isk2 tak abih valeria tu ngutuk org miskin nih.. citer ni memang kekadang mengong.. apalaa valeria anak dia yg mabuk tu pun tak leh nak tampar.. aku tengok bdn si lorraine tu keding aje compare ngan dia.. tu pun tak larat...

hehehehe paling aku tak leh tahan tengok muka si otik tu cam geli geleman bila herman tu borak sakan ngan bakekang..

Rate

1

Reply #85 meowlin's post

alamak meow..aku miss laa citer nih td..aku ader hal
miss laaa episod perjumpaan marta n kristal ngn charming..oo die masih x suke kristal eh..tp die leh terima charming laa eh..maksudnye marta nih masih berdendam laa..huhu
oo herman ngn izzi tu mmg ade hubungan..bf die kot..ko igt x dorang penah gi umah bakekabng sesame..tp bakekang xde time tu..
lorraine wat statement ape td meow?
p/s:cepat dan pantas tu ko ..bobo dh sehat ke?

Follow Us

Reply #86 utopiangelle's post

haa ko miss.. haa ko pi mana ye.. sorile aku sibuk2 nak taw.. ek..cewah sib baik haku sudi menterjemahkan padamu..  haa part derang penah gi umah si bakekang tu aku tak pahsan plak..

akakakak gini.. sebenornya si valeria suruh lorraine wat sidang akbar utk denykan yg bukan dia dlm video tu.. tapi lorraine memang saja nak suruh omak dia tu marah.. so dia ngaku memang dia yg dlm video tu..

ha ah memang si martha tu sombong sangat ngan kristal tadi.. tapi bila charming tegur terus dia taw itu charming coz katanya dia tak leh lupa.. itu adalah idung si charming.. peluk sakan ko.. amboii sedap banget si charming menghempap kegebuan martha tu.. sian si kristal nangis2 sowang diri.. si martha masih lagi menyalahkan kristal dan anggap kristalle penyebab michael tu mati..

oye lagi satu kan yg buat aku tak paham.. kenapa ya.. selalu sangat kalu citer pilipino ni.. mesti ramai nyah.. mana2 citer mesti ada nyah.. adeiii...

dan juga aku pun pelik.. setiap org ada pengikut setia.. contoh bakekang pengikut setia dia si otik.. si valeria plak si izzy tu.. si lorraine pun ada member tu apa nama dia lupa plak aku.. sib baik kristal dan martha tarak pengikut setia...

OT: Alhamdullilah syukur pada Tuhan bobo dah makin ok.. dah kemaruk makan tu.. tapi sora dia tetap menten serak2 basah..

Rate

1

ohye.. masa si herman dtg bertandang umh bakekang tadi.. dia tekejut bila taw bakekang dah ada anak.. dia tanya sapa ayah bakekang.. then budak2 berdua tu pulang dari umh martha tanya otik sapa herman tu.. otik ckp herman tu bekas buah hati omak derang.. hehehe.. si charming ckp dia tak selesa kot gitulah kalu omak dia ada bf.. pehtu derang pun tak paham dan nak taw sapa ayah derang yg sebenarnya.. dan nape tarak gambar.. derang suruh bakekang citer.. bakekang tak citer.. pehtu bakekang ckp senyap2 ngan otik agar suruh diam diri.. sebab dia penah tidor ngan 2 lelaki... hai pelik sungguh.. abih dia kena ke idak rogoi dek kazen dia tu..

Rate

1

Reply #88 meowlin's post

aku ade hal laa meow td..hehehe
thanx laa ko sanggup citer kt aku..hehe..ni aku sayang kt bobo nih (tetibe lak.. )
ooo lorraine wat sidang akhbar eh td?pdn muke valeria cam tu..mesti naik hangin satu badan die td..hehe..
weh meow..x larat bace ko post pasal marta peluk charming tu....tu laa mesti best giler..makan hati laa kristal nengok kemesraan dorang..
alaa beselaa tu meow dimana2 pon ade nyah..cume x ditunjuk sgt je..kt tv pilipino ni mcm ditnjuk selalu plak eh..mmg realiti dorg kot..hehe
pengikut setia tu mmg aku x nafikan..dulu yg puan buta jage charming tu pon de pengikut setia..pastu suke api2kan lak tu..menci aku
oo herman cm ngorat si bakekang blk je..ehem2..aku lg laa x tau pasal kazen bakekang tu..aku x tgk dulu..huhu

OToo alhamdulillah laa bobo dh sehat..sore serak2 basah?mesti seksi bunyinye..hehehe

[ Last edited by  utopiangelle at 11-12-2007 12:08 AM ]

Originally posted by utopiangelle at 11-12-2007 12:07 AM
aku ade hal laa meow td..hehehe
thanx laa ko sanggup citer kt aku..hehe..ni aku sayang kt bobo nih (tetibe lak.. )
ooo lorraine wat sidang akhbar eh td?pdn muke valeria cam tu..mesti naik han ...

rajin sungguh ko ko nie utopia.nASib baik ada ko wat update

klo tidak mampus thread nie

Reply #91 mee_maggie's post

hehehe..thanx to u, meow,nmi,whitedove,mella,myra n len2 gak..

Originally posted by meowlin at 9-12-2007 04:34 PM
nmi masa bila ko tengok nih.. ala aku ni bukan selalu dpt tengok penuh2 ni.. kecuali ari jemahat bebaru nih aje.. sebab telalu taksub nak tengok si bakekang tu mati idak ke.. pehtu camne ngan ana ...

skrang tgk cuti sem boleh ah nengok...

Reply #93 nmi's post

nmi pun...lama tak nmpk ek...

Reply #89 utopiangelle's post

haaa ni ko tgk tak ni ari uto.. apa daa bakekang ngan valeria begusti kat tv tu..  last2 dua2 tarak pojek.. hah baru taw..

aku ni sebenornya teramat kesiankan sibakekang tu.. tapi nyampah pun ada.. pe le salahnya anak2 dia nak jual kuih tu.. ni tak cuma pentingkan status dan glamer aje   tak sedorke diri benor si bakekang tu.. asal pun dari tempat melarat.. jual kuih pun nak marah ke.. sian si charming kena tempeleng.. tak pasai2..

eh apa motif si direk tu nak kasi bakekang pinjam duit ek.. ermm tah apa2.. wooo baru ku dpt tengok muka pakwe negro bakekang tu.. amboiii bakekang nyamor jadi mary..   pakwe negro tu cam centa abih ngan bakekang.. minat sakan dia, sampai dia ckp (masa flashback aa) dia ckp muka bakekang ni remind kat awek dia kat tanah tumpahnya darah dia..

oye... uto.. nanti eh ku tempek gambor si bobo wat tatapanmu..

Reply #93 nmi's post

haaa ko ni cikgu ke masih sorang pelajor sekoloh ni nmi

Reply #95 meowlin's post

ari nih aku tgk laa meow..ko nih pantas tul..

part2 last2 td xde subtitle eh meow..aku agak je ape dorang ckp..tp tu laa..marah betul si bakekang bile tau anak2 die meniage td..tp aku perasan die marah charming lg teruk..tp x tau die ckp ape..sbb xde subtitle..hehe..ko perasan x?ke aku je..hehe

tu laa td first time dpt ku tatap muke si pakwe negro bakekang nih..'mary' konon..heheh..pakwe negro tu cm nk kontek die blk je..muke cm gf lame tu x thn..hehe..tp bakekang mmg nmpk x suke benor kt negro tu..heheh

td izzi menyoal siasat herman..dorg mmg de hubungan laa

tempek laa gambar bobo..leh laa melepas rindu

Reply #93 nmi's post

ooo nmi..k tgh cuti sem ke..mari laa kite meriahkan lagi thread nih..white dove pon same..tp whitedove keje eh..leh laa bace post2 ktorg yg x seberapa nih..hehe

Reply #97 utopiangelle's post

uhuk apa tak pantasnya laling oii.. aku kalu siang ari malas nak bukak tv kat hall tu.. aku lebih suka dok lam bilik pc ni.. tv pun ada.. jadi senang.. sambil nyelam leh minum air daaa.. ( erkk tapi ari ni aku posa ganti.. )

haa ialah aku pun dok nunggu mana subtitle nya.. sakit tul le hati.. tapi kita assumed sendiri.. haaa memang tul le ckp ko.. memang nampak si charming lagi teruk kena dari kristal tu.. ngada2 tul le bakekang cam tak sedor diri kan..

heheheh tak dptle kubayangkan sekiranya si negro tu dpt jumpa ngan bakekang kan.. pehtu ada anak2 sekali.. haru biru jadinya..

eh muka izzy tu pun cun laa.. walaupun muka dia jenih masam.. tapi aku suka tengok..

ok utk tatapanmu.. uto.. nilah si bobo.. masa ni dia baru nak sihat..muka monyok aje.. ekekek
sori eh tuan ghumah mee meggi dan tok ketua.. kita tempek gambor si bobo ni nak wat ilang rindu si uto daa..

OT sat.. uto kalu ko nak taw citer kucing2 haku.. haaa masuk sini pun boleh.. si acehand tu ada wat citer pasai kucing2 aku daaa.. akakakaka..

http://forum3.cari.com.my/viewth ... &extra=page%3D1

ohye.. apa kata ku amik ko menjadi omak angkat kepada si bobo .. nak tak.. hehhehe