CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12262|Reply: 124

Cerita Raya dengan anak2....

Assalamualaikum...

Selamat Hari Raya semua...neisya dah balik dari bercuti....
seronok betul raya tahun ni...maklumla ada ahli baru...

neisya nak share dengan mummy2 kat sini cerita raya dengan anak2......boleh ke Mod..?

kalau tak sesuai...ampun ye mod.......

hmmm...

mana nak start dulu ek..

okla, neisya start dari malam raya la...

malam raya tu, neisya duk rumah mentua....malam tu, neisya dengan hb..sama2 kat dapur masak rendang, rebus ketupat...buat kek...memang la mcm2 keje...

anak2 neisya memang la kecoh la malam tu...yg abg dengan kakak...sibuk nak main bunga api...tp hb tak kasi...so, dua2 orang malam tu tolong la kami kat dapur...(tolong tu tidakla sangat...mengacau lagi ada la..... )

masalah neisya..cuma si kecik tu la...dia ni pesyen tak mo kat orang yang dia tak kenai....even tok dia....kat tok wan dia lagi la dia tak mo..

apa lagi...asyik sebek je malam tu...
neisya cuma sempat masak rendang ayam ja....pastu bila time nak buat kek..dah tak leh tolong...sbb dia dah meragam....yg MIL duk buat serunding daging....nak kacau punya lama sbb nak bagi kering...

MIL dgn hb tidur pukul berapa pagi ntah...
neisya pukul 12 dah hilang...sbb temankan mira tidur..terus terlena sama...heheh...bagusnya punya menantu...

pagi raya..

pagi raya tu...seawal pukul 5 pagi dah bgn....mira pun bgn awal....

lepas dah mandikan anak2 sunat Aidilfitri...lepas solat..buat sarapan dulu kat derang..bagi makan dulu..baru siapkan anak2 pakai baju raya..
.sbb tak mo nnt baju raya comot kena rendang...

lepas dah siap semua...baru siap sikecik mira pulak...

yg lawaknya...dah siap berbaju kurung...lena la pulak anak dara kecik ku ini...
nasib baik masa tu baru pkl 7...sempatla bagi dia lena sekejap...at least hilang mengantuk dia...

dah semua dah siap....packing brg2 nak bawa ke masjid...tapi dalam hati tu...mintak2 la mira tak buat hal kat masjid....

alhamdullillah elok dah siap semua..dalam pkl 7.45...mira bgn..apa lagi...terus cergas ke masjid...

nasib baik masa solat aidilfitri dia tak buat hal....baik anakku... ..

selesai semua...balik ke rumah...dia nak lena la plak...plan nak jenjalan dgn hb...terbantut kejab....apa lagi...tgu la dia lena dulu...hmmm...bertuahnya anakku ni...
baju kurung dah jadi jubah sbb kain dah tanggal...tinggal baju ja..sbb dah labuh..jadi la jubah...

dah dia bgn..baru la g jenjalan rumah saudara n jiran2....

walau penat...tp rasa seronok beraya tahun ni.....

eh...panjang la plak....mh le share dengan neisya....cerita raya anda dgn anak2.....

cuma yg penat...byk betul beg....

beg nak p beraya sebelah family hb...
beg nak p beraya sebelah family neisya...
anak 3 orang...dah tiga biji beg...
yg sikecik tu..lagi la byk barang...
diapers la...bekas susu dgn ayaq panas la...
tak masuk beg mak pak lagi....

sbb dah keluar dari rumah terus ke rumah mentua..beraya dulu di situ..baru petang nya balik ke kampung neisya di kedah....

jumpa lagi nnt...nak p angkat baju kat belakang...mcm nak hujan ja....

meh le join neisya....tak aci la baca ja......ehehehe

Hai....ku pun baru terpikir nak share citer raya kat sini..yang pastinya.., memang banyak betul citernya...banyak betul ragamnyer...terutamnya si Feesa la...
Betul betul pening ngan perangai dia, yang mana sibuk nak main bunga api..,dah pandai gadoh ngan sepupu la pulak..lasak sungguh jangan citer.

Tahun ni balik raya kat umah keluarga mertua...sepatutnya umah mak aku dulu.., tapi aku tak berapa nak kisah...mana mana pun sama. Hari Jumaat bakar lemang..hb ku & adik adik nye la..aku ni memang tak buat apa sangat..takat tolong tengok ajer ..takat dok mengemas tu aku la orangya...sebab mak mertua aku kalau buat kerja kat kat dapur nanti ntah bila baru dia kemas..so dia masak aku kemas sebab tak suka nengok sepah sana sini.

Si Feesa pulak dah pandai bertinju ngan kakak sepupu dia yang nak masuk 7thn tu..pening la anak dara ni ngalahkan jantan perangai dia. Keluar masuk..umah..berlengas dah macam ikan sembilang aku nengok..berkilat ajer..lasak sunggoh ..bila malam heboh ngan bunga api..sampai ada kot terkena kat tapak kaki dia..lecur sikit, tapi tak bagi tau pun..tengok tengok dah ada..itupun sebab dia angkat kaki tinggi tinggi.

Pagi raya mandi ngan anak aku sekali..pasal kat umah tinggal kami berdua ngan kakak ipar & 2 anaknya yang tak bangun lagi walau dah pukul 9..depa ni memang lambat sikit..serba serbi slow ajer..kakak ipar aku orang dah balik masjid baru nak siap. Tu jer yang mcm tak best..Pas tu ..., pukul 2 lebih baru nak start gi jalan..tu pun macam dah spoil mood raya aku jer..iye la, time tu kan kita dah macam start nak landing kat katil ..tapi depa baru la nak gi jalan..malam balik pukul 10 ada la kot. Feesa dah lena dari dalam keta..tapi sampai umah bangun balik sebab nak main bunga api..

jangan lupa tepek gambar anak anak sekali yer!!

[ Last edited by  AmMiNafeesa at 18-10-2007 05:09 PM ]

tahun nih beraya kat dua tempat....

aku balik johor hari khamis, tapi yg bagus sesangatnya...hari khamis & jumaat keje aku membuta je..sebabnya aku telan ubat selsema yg paling power sekali..nak baik dari flu punya pasal..tak sanggup aku nak sroott srott time raya..nanti spoil mood nak raya seb baik kat umah mak sendiri..so tade hal..lepas siap kemas2 & pasang langsir..aku sambung membuta lagik..bab2 memasak, mmg keje kakak aku...aku tlg hulur duit beli barang & tlg kupas bawang jerk..lagipun anak sedara aku ramai yg besar2..so, aku cuci tangan...wakakakak

pagi raya, lepas org laki2 balik solat raya, kitorang adik bradik berkumpul utk sesi salam2 raya & bagi duit raya...pastu, baru gerak pegi umah makcik kat sblh..patu gerak lagi pegi umah nenek sampai la ke umah sedara mara aku kat kampung tuh..mmg aku heret diorang bergerak terus...biasanya kitorang balik umah dulu..lepas zohor sambung beraya lagik..tapi disebabkan pepagi buta raya kedua aku kena gerak ke klate, so, aku paksa gak adik bradik aku abihkan beraya umah2 mokcik & pokcik aku kat situ

pepagi buta raya kedua...laki aku dgn semangatnya set jam kol 4.30 pagi..siot betul....awal giler..semangat la tu nak balik umah nenek terchenta ..tapi aku saja wat2 lewat..gerak lepas suboh..kol 6 pagi baru gerak..
dgn anak aku masih terkulat2 membuta, hangkut gak masuk keta...pastu dlm kol 9 lebih dah sampai kuantan..punya la cepat...then, kol 6 ptg baru sampai klate...giler tensen dgn traffic jammed kat klate..kalah KL!   giler 12 jam dlm keta...panas bontot gue

malam tu, PIL aku buat kenduri...aku tlg makan jerk..penat la weh....raya ketiga plak, merambu ke rantau panjang..tapi tak beli apa pun..plan nak beli toto kat situ cancel....mahal lah....beli menan qistina jerk....frust gak sebab takde barang yg berkenan..

pastu raya keempat, plan nak pegi takbai..kitorang pegi naik bot tulah..tambang $1...best la situ...murah giler compare dari kat klate...dapat la beli toto kat situ...angkut 3 trus....pastu beli baju & suar....suasana best sket coz tak crowded mcm kat klate....malam plak pegi wakaf che yeh..tak suka la pegi situ...crowded sgt..balik sampai umah kol 12 mlm..giler betul!!

pastu raya kelima baru gerak ballik KL...giler jammed!! tensen!! malam tadi sampai kol 11....dkt 12 jam lagi tuh...

Follow Us
Liz beraya sprt biasa. Tapi turn taun ni kat kuala selangor rumah hubby.

Dia adik badik tak ramai 3 org jer. So mcm biasa. tak sonok sebab sunyi. yang dah kawin husb liz je la.

Pastu pi jalan2 bawak MIL (taun ni FIL takde)

2nd day balik Kluang rumah atok liz.

Meriah la sbb anak2 atok ramai. Mcm2 ragam.. yang syoknya main mercun. heheh

masak2 skrg kurang la sbb nenek dah lama takde masak sumer cincai2.

tahun ni aku turn beraya kat umah aku, puchong....
so aku suka sgtlah....
mcm biasa hr jumaat masak rendang, nasi impit, kuah kacang, ayam msk merah n soto ayam....
spt biasa aku tlg tgk jer....sbb aku yg akan settle kan bab kemas2....

pagi raya org cbuk pi masjid aku plak cbuk pulun basuh kain jemur kain....
sbb xmau tinggal baju byk2 sbb lps zohor tuh nak balik tganu dah....

lps adik beradik aku balik dr masjid bermulalah sesi bersalaman n bagi duit raya....
pastu sesi yg plg best sesi bergambar....
thn ni aku mewakili rumah sukan color pinang masak...
famili abg long plak rumah sukan color peach, kakak aku color pink, abang 2nd color kuning,
abg 3rd color ungu n oren n parent aku rumah hijau.....

lps jer sesi bergambar rumah aku kena serbu dulu sbb abah aku yg sulung....
lps rumah aku berangkat ke rumah adik beradik abah aku 4 rumah jer...

anak aku baik sgt....
pakai bj kurung pun ayu jer....
aku ingatkan x tahan dia pakai rupanya sampai sudah tahan....

lps settle beraya 4 rumah tuh...
balik umah aku settlekan apa yg perlu...
at the same time anak aku lena dgn sendirinya dpn tv... ngantuk sgt agaknya....

kul 3 pm aku berangkat balik tganu....

kat tganu aku xmau cerita sbb........

penat weh......gelas x sempat kering org dah serbu.....
sekali serbu 3/4 buah kereta.....
x sabar aku nak balik puchong...

anak aku raya dapat CEDERAhati... berlaga ngn bucu almari kat umah tok nyang. nasib tak patah hidung.. tapi bertanda laa. pastu bengkak je hidung

ehem raya rumah FIL kat perak .. budget nak balik malam raya kul 3.00pg sekali terlena sbb suffiya demam .. dari umah mak pukul 5.30pg. Hubby speedy keta .. sempat jugak semayang raya tepat 8.30pg smp Bagan Serai ..

Gambar raya kami takde sbb suffiya still demam on & off .. pastu tarak mood ... dengan semua org dia takmoh ... nanti kena balik Bagan Serai sekali lagik sbb atuk & wan tak puas berguling dgn suffiya. Suffiya dapat present cincin dari atuk.

Originally posted by AmMiNafeesa at 18-10-2007 05:05 PM
Hai....ku pun baru terpikir nak share citer raya kat sini..yang pastinya.., memang banyak betul citernya...banyak betul ragamnyer...terutamnya si Feesa la...
Betul betul pening ngan perangai dia ...

mira tu ada gaya mcm feesa gak...lasak bkn main kecik2 dia pun....

neisya pun keluar beraya ke rumah tok hb dalam pkl 3 lebih....memang time lena la tu.... tp bila dah duk atas jalan..cerah la biji mata sbb si mira tu kalau duk dalam keta...lengguh tgn nak tepis dia....ehehe...

Originally posted by baby_blue at 18-10-2007 05:24 PM
tahun nih beraya kat dua tempat....

aku balik johor hari khamis, tapi yg bagus sesangatnya...hari khamis & jumaat keje aku membuta je..sebabnya aku telan ubat selsema yg paling power sekali..n ...

oloh..kesiannya demam...

takbai tu kat mana?...dengar macam best ja...toto kat sana dapat berapa rm?

Originally posted by mix_chinese at 18-10-2007 05:47 PM
Liz beraya sprt biasa. Tapi turn taun ni kat kuala selangor rumah hubby.

Dia adik badik tak ramai 3 org jer. So mcm biasa. tak sonok sebab sunyi. yang dah kawin husb liz je la.
...

adik beradik sebelah hb pun tak ramai....tp bila kami sekeluarga balik...terus riuh rendah....
tp sebelah neisya memang ramai...kumpul2 hari tu...anak sedara neisya je 19 org...yg tak balik abg je..so kalau tidak 21 org....cicit mak 2 orang....bayangkanlah bila nak tidur....... sesak...eheheh...tp meriah sgt....

Originally posted by anj2208 at 19-10-2007 11:50 AM
tahun ni aku turn beraya kat umah aku, puchong....
so aku suka sgtlah....
mcm biasa hr jumaat masak rendang, nasi impit, kuah kacang, ayam msk merah n soto ayam....
spt biasa aku tlg tgk je ...

bestnya tiap2 family ada tema....bila time bergambar nnt...tak yah susah nak groupkan family masing2...tengok kaler baju pun dah tau......

Originally posted by baju_merun at 19-10-2007 12:06 PM
anak aku raya dapat CEDERAhati... berlaga ngn bucu almari kat umah tok nyang. nasib tak patah hidung.. tapi bertanda laa. pastu bengkak je hidung

ala kesiannya khaleef.....takpe...bdk laki..kena lasak sikit.....

Originally posted by ehem_ehem79 at 19-10-2007 12:16 PM
ehem raya rumah FIL kat perak .. budget nak balik malam raya kul 3.00pg sekali terlena sbb suffiya demam .. dari umah mak pukul 5.30pg. Hubby speedy keta .. sempat jugak semayang raya tepat 8.30p ...

kat sini pun solat pukul 8.30pg....neisya pun sampai on time...nasib baik ..

cepat sembuh ye suffiya.....best nya dapat present......

neisya nak paste gmbr...tp tak masuk dalam pc lagi...nnt mgu depan la kat ofis...ok...

pastu ada benda lagi nak citer ni...tp ada hal kejab....nnt free neisya sambung ok...

SELAMAT HARI RAYA SEMUA...

Raya tahun ni macam biasa ..Kak yan sambut di rumah mak & MIL sekali ..rumah hubby dan rumah kak Yan tak jauh sangat...Raya tahun ni tak semeriah tahun2 lepas la...tak tau kenapa..walaupun semua dapat berkumpul tahun ni...kemeriahan raya cuma rasa sehari je...hubby Kak yan cuti 3 hari je..so tinggal la kak yan dan anak2 kat kampung...tengahari tadi baru sampai balik KL..terpaksa drive sendiri dgn adik..

apa2 pun Kak Yan tetap gembira sebab sekali lagi berpeluang beraya dengan ibu tercinta...rasa sebak masih ada sejak dari bertolak pagi tadi....

amboi neisya..

awal buka thread ek..hehehe

nanti ada masa lapang sket nash citer..sekali dgn gambar raya anak2..

sehari sebelum raya memang sibuk..

paginya ku ke rumah mak tolong dia masak juadah utk hari raya..

ptgnya selepas zohor ku beransur balik ke rumah, anak2 ku tinggalkan kat rumah mak since raya pertama tu ku beraya di pj dulu..balik subang jaya hujan lebat selebat2nya..ku continue mengemas barang2 yang nak di bawa..memang penat sangat..ptgnya husband ajak pi beli camera raya kat sunway, so kami berbuka ala kadar je kat subway restaurant..

mlm nya sampai rumah mak ku terus press baju anak2, baju suami..takut tak sempat nanti the next day..

pagi raya selepas mandi sunat aidilfitri dan solat subuh, anak2 still tidur..so masa tu ler ku ambil peluang alas perut sket sebelum ke masjid..anak2 ku tinggalkan dgn adik kat rumah..

balik dari solat, sume org nak makan..then ambil gambar satu family (actually tak cukup sorang lagi family member, dia kerja di pagi raya), bersalam2an, bagi duit raya (adam and sarah la seronok mengutip duit raya), borak2 sementara nak tunggu zohor..

dlm pukul 2.30 ptg ku bertolak dari pj balik ke batu pahat, rumah PIL..jalan sesak betul! elok2 perjalanan 3 jam dah jadi 5 jam..sampai batu pahat dah dekat maghrib..mlm nya lepak dgn PIL je sebab anak2 lain tak balik..

raya kedua ku ke kukup, daerah pontian..then rengit rumah nyai husband..raya ketiga ada saudara mara bertandang so kat rumah PIL je..raya keempat ku ke renggam then jb..pagi2 raya kelima ku ke singapore..sempat lah ku beraya kat rumah forumner cranko21, my good friend tu..hehehe..then jalan2 shopping sesikit mlmnya balik batu pahat semula..

raya keenam dari batu pahat ku ke tiara beach resort, tempat family ku menginap..derang spend 2 hari dah kat sana, sesambil beraya sesambil spend time so join derang sekali la..raya ketujuh lepas singgah rumah sedara kat pd tu tengahari nya kami beransur pulang ke subang jaya..

raya tahun ni agak pack sikit, tak banyak masa nak bersama dgn sedara mara jauh2 sebab dah nak pindah..rumah dah macam tongkang pecah..nasib baik masih ada internet connection..ni pun by next week dah kena disconnected..nak bertenet kena dari rumah mak..hehehe

adam and sarah during their first day of hari raya...

[ Last edited by  nashra at 19-10-2007 08:59 PM ]