CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Narutah

Cara nak tau barang yang hilang ada kat mana atu siapa yang curi

dulu mak  ade

weiii...sape2 tlg haku...parcel haku ilang smlm weiii....ak dpt tau da bdak siol tuh..mlshnye brg xjmpe...haaa...da la brg org tuh...sape2 tlg weiii

apa crita yg ilang barang tu?

berjaya ka dpt balik barang2 hgpa?

laptop aku kena curi pulak seminggu sebelum raya haritu

dulu moto bapak aku hilang kena curi kat tmpt keje.
pastu bapak aku gi jumpa sorang wak ni.
wak ni bkn bomoh, tp dia just org tua biasa je.x amal ilmu salah or sesat.siap bg nasihat sekali yg dia just berusaha tp Allah yg menentukan segalanya.
wak ni jampi (aku x tau la ayat apa dia baca, aku x de time tu) dan x smpi seminggu lps tu pencurik tu letak balik moto bapak aku kat dpn tmpt dia ambil dulu.

peringatan : ini kisah benar.

hp aku hilang sebelum hari raya ari tu...

Follow Us
Siapa2 kat sini yg tau cara nak cari balik barang yang hilang tau siap yg curi. barangn komputer aku ...
Narutah Post at 20-10-2007 16:06

dah tau barang tu berharga...jangan la letak merata2...apa guna ada jiran tetangga kalau xmintak mereka tolong...ISLAM suruh kita berbaik dan berjiran...

ya betul tu...

motor tu leh guna lg.... tukar jer set kunci baru...membazir kan buat brg hiasan.. ...
cikbeeqiu Post at 3-8-2009 15:10

jual je kat aku....doploh hengget aku amik..

Saya lagii sedih sampai saat ni..

Cincin perkahwinan saya hilang..tak tahu mana.

Dulu puas cari sampai kat celah-celah bakul (kot terselit) sampai masa nak pindah rumah lama dulu pun ..cari jugak kat celah-celah yang boleh dibelek. Takde jugak!

Sedih saya

dulu rumah pakcik saya kena masuk pencuri masa dorang anak beranak pg solat kat surau, mmg banyak barang yg hilang, termasuk duit dan barang kemas. lepas buat polis report dorang buat sembahyang hajat dan 3 hari lepas tu jumpa duit dan barang kemas terletak elok jer dlm kasut, tp barang2 lain x dpt, sbb agaknya pencuri tu dah jual kot.

tp ada yg kata, kalau pencuri tu bukan islam, kalo buat sembahyang hajat pun, mmg x akan dapat, ye ke????

menilik brg yg hilang kan hukumnya haram ?

baik berdoa dan buat semayang hajat kt Allah.. sebab yg hilang tu harta dunia je.. tkkan ngn akidah2 nk terbang sebab reta yg tk seberapa tu

ada satu petua....sebab ai banyak kali amalkan dan berkesan....sejauh mana...wallahu'alam...

sebelom tido.....dah solat semua...amik wudhuk....dalam keadaan mengadap kiblat..baca dengan kusyuk Al-Fatihah 10 kali...dengan niat di dalam hati nak mencari barang yg hilang/di curi atau nak tgk (mintak Allah bagi petunjuk siapa atau di mana barang kene curi/hilang tu berada) ..lepas baca 10 kali tu...doalah....lepas tu tido...macam pengalaman ai...petunjuk datang dalam mimpi...

kes terakhir...camera adik hilang..org yg last pegang camera tu ai masa kat kenduri...ai konpident dah bagi camera tu kat adik ai...dia cakap dia dah carik tak de..merata dah carik..last2 malam tu nak tido...ai baca la Al-Fatihah 10 kali n niat/doa..lat2 dalam mimpi nampak...tup2 betul kat tempat tu...

pernah 1 masa dulu... moto aku hilang kat rumah..
pastu aku ngadu kat nenek aku... selang 2 hari kemudian.. moto aku elok je duk kat parking kat depan rumah aku... cuma lock/tmpt kunci dia dah barai....yg bestnya.... minyak siap isi full lagi.....dlm hati aku berkata...'hebatnya nenek ku..'
tapi apakan daya... nenek dah takde.... meninggal sebab dilanggar bas semasa umor 102 tahun...

aku dulu ada cincin pusaka....mmg arwah atuk aku turun kt arwah mak turun kt aku....

aku pakai cincin tu dr aku 12 thn. masa aku grad thn 2007, aku tertinggal cincin tu dlm bilik kt rumah makcik aku. masa tu aku duk kt rumah makcik aku, keje part time sementara tunggu konvo. masa tu bilik tu kongsi ramai2. jadinye kazen aku yg laki ni masuk pas mandi, tukar baju, aku plak masuk terus cincin tu hilang.

aku mmg suspek die amek, sbb die tu kaki judi. lgpun tak smpi setgh jam aku tggl cincin tu takkan hilang mcm tu je kot? toyol? impossible....  dan yg lg menguatkan suspek aku, pastu die make up motor die kasi cantik, padahal die tu kaki judi, duit slalu tkde. masa tu aku senyap jelah, dah aku numpang rumah org kan?

aku mmg terkilan dan smpi skrang aku mcm terasa-rasa cincin tu kt jari aku...yelah berbelas2 thn aku pakai kan....  masa tu aku mmg doa jelah pd tuhan semoga si pencuri tu terima balasannye...

tup tup tak lama pastu, die pun ditimpa bala....motor yg die dah make up cantik2 tu, hancur pas adik die wat wheelie tak jadi.  smpi skrang motor tu mcm senget. kekdahnye ko bawak kalau tak pegang handle tu elok2 nnt die mcm mengiring ke kiri...

skrang aku redhakan je ape yg dh berlaku. mungkin bkn rezeki aku. mungkin pasni cincin pusaka tu ganti pakai cincin kawin plak ke kan? mane tau?

tak silap aku...sapa eh ckp yg aku...kalo barang ilang bace surah ad-dhuha...surah yg stat ngan waddhuha wa laili iza saja...bace sampai abis dan ulang lagi...bace surah tu sambil cari...kalo tak jumpe takde rezeki la ngan barang tu kot..apa2 pon mintak kat ALLAH...

tak silap aku...sapa eh ckp yg aku...kalo barang ilang bace surah ad-dhuha...surah yg stat ngan wadd ...
wanigoku Post at 6-10-2011 16:18

sambil selawat pun boleh....sebab logiknyer maybe masa barang kita tu hilang kita kelam kabut carik...perati pun tak betol..ngan cara nih jiwa tenang skit sambil mencari~

ini thread lama ..dah berjaman... kui 2  sesilap tt dah beli 2 set netbook

Reply 73# zulka

Sedihnya Zulka.....
macamana arwah nenek kena langgar dengan bas?...
Mesti bas tu laju kan.....
Alfatihah buat arwah nenek....

Dulu masa aku form 5 motor ayah aku hilangkat tempat ceramah..motor EX5...ayah aku marah sangat kat aku sb aku balik lambat sket hari tu,ayah aku marah sb ayah nak guna motor yg aku bawa tu motor kriss modenas tp dah aku tak balik lg ayah bawa ja motor EX5 tu...sampai ke sudah motor tu tak jumpa..takda rezeki..tp ayah memang marah aku...lama jugak ayah marahsb motor yg hilang tu baru ja beli..

ada satu petua....sebab ai banyak kali amalkan dan berkesan....sejauh mana...wallahu'alam...

sebe ...
syahoney Post at 26-9-2011 12:30

salam... mak minta izin tuk ambil petua awak nih...
   diharapkan berkesanlah sebab kes bukan baru...
  tapi sebagai hamba-Nya, harap usaha sy berhasil sama seperti apa yg awak dpt.. Amin.