CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ahmad_dhani91

PROBLEM AHMAD_DHANI91.......

Belajar la.. bersusah2 dulu bersenang2 kemudian...
SPM la permulaan segalanya..

ko malas nak gi tuisyen yek...

skang ni spm dah bleh blajar kat internet.. cube tgk website blue hippo kot

sbb ari tu pernah kuar iklan kat tv pasal belajar online... try2 ler kat situ...

sambil2 blajar dpt berporem...

anyway good luck lee yek... pilih leeee jln yg terbaik utk diri sendiri...

buat business>>>>>millionare:cool:

Originally posted by c_manis at 24-10-2007 12:56 PM
Belajar la.. bersusah2 dulu bersenang2 kemudian...
SPM la permulaan segalanya..

yea betul.
bersusah2 dulu - ertinye - belajar sampai pengsan, sampai tak cukup tido - motif - ada keje stabil.
bersenang2 kemudian - dpt keje stabil - duk main porem. best oooooo..

aku nasihat ko jgn keje ngan org lama2..........
ko kumpul duit secukupnya............... cari pengalaman........... dan buka bisnes......
dan....................................... jadi bos besar..... ko hired org dan.................
:victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory:
KEJAYAAN

nape plak menyentil post pasal darsita nih??

Follow Us

Reply #167 sweet_charcoals's post

x tauu..

Hekeleh!!!~~~ skali dak bawah umo la ahmad dhani nih

aduhhh nape nmpk serabut sgt adk ni

dah la tak pandai, lembab pulak tuh. bagus pi terjun bangunan la

kesimpulannya..... blajo jer lah.....

Reply #172 miss_mira's post

tq kaka

dempol This user has been deleted
Teruskan Revolusi Wahai Revolusioner..

Kearah CI Bebas Kronisme dan Nepotisme...

ok meh aku citakan kisah aku dolu2

ok aku berasal dr kg..famili aku bknnye org senang..ayah aku just keje buruh JKR,arwah mak aku suriumah..

aku xderla merasa2 tusyen ni bagai2..tp aku penah mintak kat arwah mak aku nak tusyen subjek math je coz yg lain xmampu nak byr..mhl..especially subjek science..aku sempat tusyen bape bulan je..walaupon famili aku bkn senang sgt tp parent aku xpenah bising kalo aku nak pegi tusyen..bila aku bgtau aku nak tusyen arwah aku aku just ckp pegi la..huhu..tp only 2-3bln jek coz kena pikir tmapang bas sume2 maklumla kat pekan...

anyway nasib baik la aku nie dikira cerdikla jgk..huhu..aku sekolah harian biasa..time SPM 1999 aku jd antra 3 pelajar tebaik sekolah bkn saje terbaik lairan science tulen tp terbaik sekolah aku time tuh..

then bila aku amik result aku xsangka dapat secemerlang mcm tu..aku bajet dpt ok2 jek..janji leh masuk U..tp time aku amik result tu aku happy sgt..then aku terus tepon mak aku..time aku ckp tu mak aku speechless..aku dgr suara arwah mak aku mcm nangis happy..aku rasa itu la hadiah aku untuk mak aku..time aku study dl kalo aku xtido mak aku pon xtido kadang2..kadang2 dia baring kat katil bilik aku study..huhu..kadang2 aku yg bising suruh mak aku tido..yela aku study smapi 2-3 pgi..aku start dalam pkl 10 gitu

then after that aku dpt ke MMU utnuk masukan 2000..mak aku nagis kegembiraan aku dpt masuk U (even abg ngan akak2 aku pon dah masuk U..alhamdullah),tp aku berat ati nak g coz perbelanjaan dia mahal..xnak aku susahkan famili aku..aku risau tkt loan xdpt or lambat masuk..so dgn tekad nye aku reject n bgtau parent aku nak masuk IPTA jek..berbekalkan result yang ok aku dapat masuk IPTA amik course engineering dan dapat sponsor JPA

alhamdullah skrg aku dah keje..tp satu jek aku terkilan mak aku meninggal time aku still blaja kat U..xsmpt nak balas jasa mak aku..huhu

so ahmad dhani..mak ko sebenarnye nak mengharapkan yang terbaik dari ko dan untuk ko..pegila tusyen tu..n blaja sungguh...mgkin masa ni ko xsedar..bila ko dah meningkat dewasa baru ko akan sedar ape yg aku ckp nie..kalo aku jd ko aku manfaatkan kelas tusyen tu..kalo aku la pg tusyen mcm ko tuh sure result aku lagi gempak...

sementara ko masih muda blajala sungguh2 sampai masuk U/IPT.kalo x ko nyesal kemudian hari...

ok meh aku citakan kisah aku dolu2

ok aku berasal dr kg..famili aku bknnye org senang..ayah aku just keje buruh JKR,arwah mak aku suriumah..

aku xderla merasa2 tusyen ni bagai2..tp aku penah mintak kat arwah mak aku nak tusyen subjek math je coz yg lain xmampu nak byr..mhl..especially subjek science..aku sempat tusyen bape bulan je..walaupon famili aku bkn senang sgt tp parent aku xpenah bising kalo aku nak pegi tusyen..bila aku bgtau aku nak tusyen arwah aku aku just ckp pegi la..huhu..tp only 2-3bln jek coz kena pikir tmapang bas sume2 maklumla kat pekan...

anyway nasib baik la aku nie dikira cerdikla jgk..huhu..aku sekolah harian biasa..time SPM 1999 aku jd antra 3 pelajar tebaik sekolah bkn saje terbaik lairan science tulen tp terbaik sekolah aku time tuh..

then bila aku amik result aku xsangka dapat secemerlang mcm tu..aku bajet dpt ok2 jek..janji leh masuk U..tp time aku amik result tu aku happy sgt..then aku terus tepon mak aku..time aku ckp tu mak aku speechless..aku dgr suara arwah mak aku mcm nangis happy..aku rasa itu la hadiah aku untuk mak aku..time aku study dl kalo aku xtido mak aku pon xtido kadang2..kadang2 dia baring kat katil bilik aku study..huhu..kadang2 aku yg bising suruh mak aku tido..yela aku study smapi 2-3 pgi..aku start dalam pkl 10 gitu

then after that aku dpt ke MMU utnuk masukan 2000..mak aku nagis kegembiraan aku dpt masuk U (even abg ngan akak2 aku pon dah masuk U..alhamdullah),tp aku berat ati nak g coz perbelanjaan dia mahal..xnak aku susahkan famili aku..aku risau tkt loan xdpt or lambat masuk..so dgn tekad nye aku reject n bgtau parent aku nak masuk IPTA jek..berbekalkan result yang ok aku dapat masuk IPTA amik course engineering dan dapat sponsor JPA

alhamdullah skrg aku dah keje..tp satu jek aku terkilan mak aku meninggal time aku still blaja kat U..xsmpt nak balas jasa mak aku..huhu

so ahmad dhani..mak ko sebenarnye nak mengharapkan yang terbaik dari ko dan untuk ko..pegila tusyen tu..n blaja sungguh...mgkin masa ni ko xsedar..bila ko dah meningkat dewasa baru ko akan sedar ape yg aku ckp nie..kalo aku jd ko aku manfaatkan kelas tusyen tu..kalo aku la pg tusyen mcm ko tuh sure result aku lagi gempak...

sementara ko masih muda blajala sungguh2 sampai masuk U/IPT.kalo x ko nyesal kemudian hari...

Originally posted by ahmad_dhani91 at 9-11-2007 02:35 PM
tq kaka

kaka ni bahasa si once

Reply #175 hantu_poyos's post

tima kasih kakak/abang/mak cik/pak cik poyosss...

banyak bagi nasihat yang berguna untuk saya

saya akan mempergunakan nasihat hantu_poyos untuk menghadapi hari dikemudian hari

gunakanlah peluang itu sebaik mungkin selagi masih ada

Arituh pekse ujung tahun mcner Result....???

lepak je ahmad dhani ... ulat dalam batu leh hidup .. nikan la pulak ngko...
enjoyyy puass2
laa muda hanya sekali ... dah tua nanti mana ade chan lagi ...
kang nanti orang kata kalau ko dah tua kan diorang kata ko tak sedar diri
enjoy ........
kalau tak ape gunanya shopping complexes kalau tidak digunakan ...
kerajaan buat shopping complexes dengan verandah yang lebar2 tu .. bertujuan supaya ada tempat untuk anak2 muda kita lepax
panggung wayang skang ni pun tayang wayang yang best2 ....
coming up would be spiderman 4 ngan fantastic 5
best wooooooooooooooooooo
tengok omputeh ... mana ade belajar ....tapi still create name ...
cam orang jepun ... anak2 muda dia mengisi seme disko2 ....
kalau xde orang isi disco pub bistro .. sape nak isi ... takkan orang2 sebaya pak lah la pulak ... itu seme untuk orang muda
jalan2 tengok wayang
naik bass... lepak kat buss stand
hurm ape lagi ye yg best ...
mintak mak pak duiiiiiit ..... mintak selagi boleh .. ala kalau tak buat ape ade mak pak .... diorang tu keje untuk kita supaya kita leh enjoyyyyyyyyyy
kalau x nak bagi duit .. nape sanggup nak kawen pastu ada anak
so keje diorang .. keje dapat duit ... pastu duit bagi kat anak
roller coaster, sunway, pantai port dickson... lost world of tambun ....
chattinggggg internettttttt .... game warcraft
risk you life .... counterstrike sources ... half life ... need for speed carbon ...
this is life mannnnnnnnnnnn
enjoy to the fullest ....
orang bodoh je tak nak enjoy ....

tetapi the best part bila............................
.......................................................................
............................................................................
..................................................................
emak bapak ko mati dalam eksiden!
ko tak de sape
pakcik makcik ko????
takdenyer nak layanko ... benci ko ade la
datuk dan nenek??? dah lama mamppuss sebab mak pak ko kawen takde persetujuan daripada depa ...
kawan2? laaa bukan selevel dengan diorang lagi .. ye la .. ko xde ape nak contribute dalam dunia enjoy depa ....
jiran???? ok laaa depa perihatin... tapi cuma untuk seminggu dua aje bila mak pak ko mampusss
rumah yang ko tinggal ... mak pak tak bayar habis .. mampus sebelum habis bayar ...
bank la pulak asyik2 call mintak ko bayar .....
api air ... dah 3 bulan tak bayar .....
nak masak... gas pun cam agak2 je nak idup.......
beras??? tinggal beberapa butir ...
maggi? tinggal 2 bungkussss .....
telefon..??? dah lama putusss .... time mak pak ko idup lagi dah potong tak tahan nak bayar ko online ngan borak ngan kengkawan...
bas sekolah???? sebab ko x bayar yuran .. so kene la ko menapak gi sekolah...

sape kawan ko time tu?
jangan risau ... setiap masalah ada jalan ...
jadi la gangster ... orang seme takut .. ko gerenti dapat duit
tak pun jadi pusher ... ala .. jual je ngan bebudak muda yang sama ade masalah cam ko ... duit senang dapat ... $$$ beb ....
tak cukup dengan tu .. pau bebudak yang balik daripada sekolah ....
lagi best pau bebudak yang main kat cybercafe .. anggap sebahagian daripada kerja2 amal ko ... mengelakkan bebudak main game kat cc
ye la ... depa mampu main game kat cc sampai berjam .. takkan tak mampu untuk bayar ko singgit dua ..

yang penting ... ko kene ingat .......
kesenangan ko hari ini .. bila bila boleh dirampas dan ko ditindas seleper lepernya
kalau ko tak berusaha untuk menolong diri ko .. tak de sape...
malahan tuhan sendiri tak hinggin membantu sape2 yang tak inggin membantu diri sendiri ...
THATS THE FACTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lepak je ahmad dhani ... ulat dalam batu leh hidup .. nikan la pulak ngko...
enjoyyy puass2
laa muda hanya sekali ... dah tua nanti mana ade chan lagi ...
kang nanti orang kata kalau ko dah tua kan diorang kata ko tak sedar diri
enjoy ........
kalau tak ape gunanya shopping complexes kalau tidak digunakan ...
kerajaan buat shopping complexes dengan verandah yang lebar2 tu .. bertujuan supaya ada tempat untuk anak2 muda kita lepax
panggung wayang skang ni pun tayang wayang yang best2 ....
coming up would be spiderman 4 ngan fantastic 5
best wooooooooooooooooooo
tengok omputeh ... mana ade belajar ....tapi still create name ...
cam orang jepun ... anak2 muda dia mengisi seme disko2 ....
kalau xde orang isi disco pub bistro .. sape nak isi ... takkan orang2 sebaya pak lah la pulak ... itu seme untuk orang muda
jalan2 tengok wayang
naik bass... lepak kat buss stand
hurm ape lagi ye yg best ...
mintak mak pak duiiiiiit ..... mintak selagi boleh .. ala kalau tak buat ape ade mak pak .... diorang tu keje untuk kita supaya kita leh enjoyyyyyyyyyy
kalau x nak bagi duit .. nape sanggup nak kawen pastu ada anak
so keje diorang .. keje dapat duit ... pastu duit bagi kat anak
roller coaster, sunway, pantai port dickson... lost world of tambun ....
chattinggggg internettttttt .... game warcraft
risk you life .... counterstrike sources ... half life ... need for speed carbon ...
this is life mannnnnnnnnnnn
enjoy to the fullest ....
orang bodoh je tak nak enjoy ....

tetapi the best part bila............................
............................................................................
..................................................................
emak bapak ko mati dalam eksiden!
ko tak de sape
pakcik makcik ko????
takdenyer nak layanko ... benci ko ade la
datuk dan nenek??? dah lama mamppuss sebab mak pak ko kawen takde persetujuan daripada depa ...
kawan2? laaa bukan selevel dengan diorang lagi .. ye la .. ko xde ape nak contribute dalam dunia enjoy depa ....
jiran???? ok laaa depa perihatin... tapi cuma untuk seminggu dua aje bila mak pak ko mampusss
rumah yang ko tinggal ... mak pak tak bayar habis .. mampus sebelum habis bayar ...
bank la pulak asyik2 call mintak ko bayar .....
api air ... dah 3 bulan tak bayar .....
nak masak... gas pun cam agak2 je nak idup.......
beras??? tinggal beberapa butir ...
maggi? tinggal 2 bungkussss .....
telefon..??? dah lama putusss .... time mak pak ko idup lagi dah potong tak tahan nak bayar ko online ngan borak ngan kengkawan...
bas sekolah???? sebab ko x bayar yuran .. so kene la ko menapak gi sekolah...

sape kawan ko time tu?
jangan risau ... setiap masalah ada jalan ...
jadi la gangster ... orang seme takut .. ko gerenti dapat duit
tak pun jadi pusher ... ala .. jual je ngan bebudak muda yang sama ade masalah cam ko ... duit senang dapat ... $$$ beb ....
tak cukup dengan tu .. pau bebudak yang balik daripada sekolah ....
lagi best pau bebudak yang main kat cybercafe .. anggap sebahagian daripada kerja2 amal ko ... mengelakkan bebudak main game kat cc
ye la ... depa mampu main game kat cc sampai berjam .. takkan tak mampu untuk bayar ko singgit dua ..

yang penting ... ko kene ingat .......
kesenangan ko hari ini .. bila bila boleh dirampas dan ko ditindas seleper lepernya
kalau ko tak berusaha untuk menolong diri ko .. tak de sape...
malahan tuhan sendiri tak hinggin membantu sape2 yang tak inggin membantu diri sendiri ...
THATS THE FACTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!