CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9047|Reply: 51

Kucing ade Perasaan Jeles ker ..?

kuceng aku dah 18bulan , selame ni ok jek , nk dijadikn cite, aritu adik aku jumpe sekor kuceng lg, baru sebulan kot, die bawak balik ,
semenjak kuceng tu ade dlm umah, kuceng aku yg 18bulan ni asyik kencing dlm umah je , pahtu jenis kencing merata2 , 5 minit die pancut kat tepi kerusi , 5 minit lagi die lalu lalang , kencing lak kat tangga , naek pening mak aku nak mmbasuh ari2 ...

apsal ar kuceng ni jadi camni , sebab jeles ker ngan kuceng mude ..? ..

mmg xbleh nk dibuat ape, masuk uma jer , mesti nak kencing , pahtu kencing lak sket2 , criitt skali pahtu buat tatau , g tmpt lain crittt lg sket ...

eeeeeee

Rate

1

Originally posted by Ax at 21-10-2007 07:04 PM
kuceng aku dah 18bulan , selame ni ok jek , nk dijadikn cite, aritu adik aku jumpe sekor kuceng lg, baru sebulan kot, die bawak balik ,
semenjak kuceng tu ade dlm umah, kuceng aku yg 18bulan ni  ...

buang je, habis citer. kalau sayang, kurung dia

Reply #1 Ax's post

tu cara dia menanda/menjajah kawasan dia.. tiap creet tucen dia de bau masing2 (pemerhatian aku r)

dia xsuka tucen lain masuk kawasan dia, xngam la tu kot..

aku pon de gak dlu, tucen lua mana sesuka ati menjajah bilik aku, dia crreeeet kat monitor aku.. siot tol..

da tu sifat dia..

Reply #2 masnina's post

syg nk buang .. kekekke ... dah bape aku pukul babap montot die pon last2 bg whiskas .. hahaha

Reply #3 roozaimee's post

konon2 org lame dlm uma la kot ... mmg xleh wat ape le kan kuceng cmni ...
marah pon x brhasil .. kekekekek ..

sume tmpt nk criiit , sarung kusyen raye pon dah kene , haha ..

Reply #1 Ax's post

kucen ko kire okey la tuh...
kucen aku lagi terok...
poyo memanjang...
panggil xpenah nak datang...
syek lari jek
time makan baru carik aku

Follow Us

Reply #6 jezz12's post

ko try jgn bg die mkn , mesti die mrajok ..
hahahaha

Reply #7 Ax's post

dah banyak kali dah aku buat camtu...
lepas tu abah aku kesian, die bagi...
last2 kucen aku sayang kat abah aku jek

td kucen aku criit lg ..

kt pintu masuk ...

Originally posted by Ax at 22-10-2007 10:24 PM
td kucen aku criit lg ..

kt pintu masuk ...

cantas aje telur dia....

....
biasanya kucin mula2 mmg mcm tu....
nnti dah lama..dia dah serasi dgn kucin bru tu...barulah perangai dia ok...
kucin pitt pun mcm tu gak dlu....

ko sunatkan jekkk kucing ko tuh..hahahahaha
tp kucing aku kencing dlm umah, aku marah2 pun tp aku sayang lagik..
tk sampai ati nk suruh diaorg duduk kat luar sbb penah buat sekali dulu...
mengiau nk masuk dlm umah gak..sedih jek dengo diaorg merayu2 nk masuk...hahahaha..dh la x reti manjat kuar masuk ikut tingkap...

ala kucing ko tu sbenarnye nak kasik sign kat budak baru masok umah tuh...ni territory aku det wai le die pi pancot sgale tempat...so that budak baru tu tak naik tocang ...

kucing aku idak le pancot mancot sbb mase aku bawak kucin baru masok depa dua dah pon sunat..so paling2 dorang tunjuk pahsaan jek..ehekss..sekor dok bulat2 kan diri  pastu dok menung kat tepi tingkap...sekor lagik bile aku panggel selalu tu nyahot manje..tapi bile ade kucin lain aku pegang sket die punye hissing...ihikkk tolong larr...sekali aku goncang tin food dorang becekau lari dtg kat aku...blakon sgale dorang nihh....

uih..kuceng2 aku kat umah tu sumer pandai merajuk..dari yg masih idop.. smpai laa yg da mati..  

arwah kiki aku tu.. bkn bley kitaorg bg perhatian terlebey sket kat adek2 dia ke, wife dia ke, anak2 dia ke.. musti merajuk bg montot kat kitaorg.. takmo mkn.. org nk usap2.. dia lari2

si kura2 lak (balu si kiki).. pantang kalo ada kuceng lain lalu kat kawasan umah kitaorg.. harus dikerjakan kuceng tu.. tak kira aa jantan ka.. betina kaa.. ganyang slagi boley.. garang betol bini si kiki tu..

mak arwah kiki pon cenggitu gak.. garang nak mampos kalo dgn kcueng2 lain..

dedulu ada laa kuceng ni tersesat kat umah, kitaorg bg aa mkn..sbb sopan santun je kucengnye.. bila time mkn kitaorg bg la mkn sesama (kiki,lala,lulu n mak diaorg)... kiki je yg sudi mkn dgn kuceng tu.. yg lain2.. mogok lapar  sanggup tahan lapar dr mkn sepinggan ataupon kalo kuceng tu ada dkt2 diaorg.. kuceng tu plak jenis tatau malu.. jenis yg ndak berkawan wpon tkde sapa yg ndak main dgn dia..

last2 kiki je yg main dgn dia.. tu pon dia je yg bley main dgn kuceng tu..tuan dia tak bley main.. nnti dia majuk

ni yg kecik2 6 ekor ni tak terserlah lagik..

Reply #14 millennium girl's post

ganas tul kucing2 ko ekkk girl

bagi aku, kucing jeles tu normal la..
manusia pun camtu gak

MEMPERKENALKAN KUCING ANDA...

[size=100%]Memperkenalkan kucing anda pada orang-orang di sekitar anda harus di lakukan secara bertahap, pelan-pelan dan secara lembut. Biasanya anak-anak yang sangat excited tanpa di sengaja dapat membuat kucing anda cedera, oleh karena itu jangan biarkan kucing anda di gendong secara spontan apalagi di tarik-tarik secara paksa. Ajarkan anak-anak anda untuk duduk di lantai dan menunggu kucing tersebut penasaran hingga mendekati anak anda dan melakukan perkenalan secara pelan. Pastikan kucing anda tidak di perlakukan seperti mainan, dan berhenti bermain ketika mulai lelah. Jangan paksa kucing anda untuk terus bermain ketika kucing anda sudah mulai menunjukkan tanda-tanda malas dan lelah. Anak kucing seperti bayi binatang lainnya, memerlukan tidur dan istirahat yang banyak.

[size=100%]Memperkenalkan anak kucing pada anjing atau kucing lainnya harus betul-betul anda awasi untuk mencegah terjadinya pertikaian. Pengalaman yang buruk akan menjadi masalah yang sulit di atasi. Jika sejak pertama kali di perkenalkan anak kucing anda di perlakukan secara kasar oleh anjing atau kucing dewasa lainnya, biasanya itu akan membuat anak kucing anda sulit dapat bergaul secara normal.
[size=100%]
ketika anda akan memperkenalkan anak kucing anda pada anjing atau kucing dewasa, yakinkan bahwa anak kucinga anda berada pada posisi yang membuatnya merasa nyaman dan aman dari jangkauan anjing atau kucing dewasa lainnya. Biarkan mereka berada pada posisi yang nyaman dan aman satu sama lain dan biarkan mereka melakukan pendekatan secara spontan. Hal ini memang memerlukan kesabaran ekstra untuk menunggu dan mengawasi mereka. Jangan lupa untuk memberikan hadiah bagi kucing atau anjing anda jika mereka menunjukkan sikap yang baik. Beri mereka sebuah ciuman, pelukan atau makanan.

Biasala...lagi la kalau ada 3 ekor jantan macam saya nie!! Semua nak tunjuk ego masing2....tapi memang semua pun nak tunjuk manja n nakkan kepentingan sendiri dulu...so memang normal la kalau macma tue.

Reply #18 MiKiee's post

kekekekke .. normal2 pon , tuan kuceng bleh jd x normal tau kalo slalu cmni

kuceng baru ni name die kimi , tp aku panggil kemek ... kekekeke ..
aku ngah mkn roti campo susu , die mintak, so aku bg ler .. die lyn suku roti ...
hahahaa ..

smlm kemek ni jatuh tangga dlm 3 meter gak la sbb adek aku x pasan die lalu trpijak ekor
seb baek ok , tp arini die mcm trkujat kot, arini tdo jek , bgn2 je aku bg mkn rotisusu td ..

kucen yg ske criit tu blk mkn jekk , pahtu criit lg ..
tunggu time je aku jentik telo die ...