CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: mamapea

Saya ni pemurah atau bodoh?

Originally posted by koko2 at 1-11-2007 09:43 AM
Mamapea....

Koko nak minta tolong la...
Nak pinjam duit sket...
Bebetul nak pakai duit ni...

Bole tolong tak...? tolong laaaa.....koko mintak sgt....

gatal..

Originally posted by mamapea at 31-10-2007 11:11 AM
Assalamualaikum semua......

4 thn lps (2003) saya tinggal kat rumah sewa...housemate saya ni suka tipu duit org...saya tak tahu dia mcm tu...pakwe saya pun lupa nak ckp...housemate saya ni Has ...

pasni xyah bg pinjam dh..
tp yg dh blalu tu halalkan je la..
kalo kita dh ikhlas mghalalkan duit2 yg org pinjam tu..
hati pn jadik tenang..
insyaAllah dpt balasan baik di Akhirat nanti

Sesungguhnya Tuhan itu Masa Pengasih dan Penyayang.. Dia takkan beri ujian pada hambanya kalau Dia tau hambanya tak dapat nak atasi usjian tersebut..

kalau nak diikutkan saya pon lebh kurang camtu.. suka memberi sampai satu tahap dah tak ingat dah pada sapa diberi dan berapa yang diberi.. yang menerimanya laks ramai.. kadang2 sakitla jugak kepala pk ttg belanja yang tak pernah cukup..  

sekarang ni.. saya masih terus memberi disamping belanja harian cam biasa.. alhamdullilah saya dapat bertahn dan masuk kini saya tak semakin tertekan ttg duit yang diberi atau duit untuk diri saya sendri.. macam yang selalu didengar ader hikmah disebalik segala yang terjadi..

Yang penting sekali jgn putus asa mesti hadapi dengan tabah.. mana tau hari ni kita membantu esok mgkn lebh ramai yang sudi membantu kita.. selalu berdoa dan mesti bijak membuat keputusan.. kalau rasa ingin membantu org lain mesti la berpada2.. tu bukan kerana diri adalah bodoh tetapi kerana rasa prihatin dan tanggungjawab yang wujud secara langsung dalam diri.. satu kelebihan dan keistimewaan yang patut selalu dihargai..

mak yen pesan, kalo org nak pinjam duit never bg seme amoun yg die nak tu, bg separuh je... kalo tak bg pinjam nanti susah plak org tu kan!

tp part smp sanggup gadaikan brg kemas utk tolong org mmg terlebih pemurah tuuu.... mmg mulia dan baik sungguh hati awak ni...

yen doakan semua awak terus dimurahkan rezeki dan terbuka pintu hati org yg berhutang tu nak bayar balik hutang diorang...

nape aku rasa mcm pelik je

mcm pembalasan pada mak bapak ko yg hutang bnyk, anak yg beri hutang banyak. Mcm timpal balik. kiranya dalam famili ko tu duit masuk= duit keluar.

dunia ni bulat, boleh jadi jugak

tp jgn baik sgt, aku cakap ko. kazen aku hutang beratus janji nak bayar, x bayar2. Jumpa waktu raya dia buat selambe je mcm xda hutang. Tp aku x kan halal kan duit tuuu, hatiku sedih dgn sedara sendiri..

Kawan aku aku bg hutang elok je baya.

kadang2 pasal duit ni, kalau sedara mara tok sah leee

Reply #31 kroit92's post

mmg saya ikhlas dlm memberi cuma sejak akhir2 ni saya rasa diri saya mcm diperguna2kan...

Follow Us

Reply #45 lica_mica's post

btl apa yg awak ckp...saya pernah bgaduh ngan kwn baik saya sndr pasal duit...dia pinjam saya 200 masa tgh study lg...masa tu dlm thn 2002...lps grad masing2 dah keje dan berduit tp dia xnak byr hutang saya...dia blh maki2 saya...masa tu saya tgh collect duit kat org yg hutang saya sbb saya nk kawin...jenuh jugakla saya minta...setahun dia tak tegur saya padahal masa study dulu kitorg mmg 'rapat' sgt2...skrg ni kitorg biasa2 je...nak 'rapat' mcm dulu dah takleh...rasa semacam je...

Reply #1 mamapea's post

ko pemurah atau ko bodoh?
ko ni sebenarnya .. atau ...
tau tak ... ko ni atau ... bukan pemurah atau bodoh ...

aku sebenarnya tak baca pun ko tulis tu .. panjang seh ... time is money ...

tapi gini jela ...
tu sebenarnya depends ngan apa ko define diri ko ... ko nak risau ape orang pk atau label ko .. so what kalau diorang label ko bodoh .. pada aku .. the best person that knew about herself .. is herself ...

so what kalau ko gadai ape je untuk tolong orang
after all .. duit harta .. gelang and so on ... adalah harta dunia .. bukan leh bawak mati pun ... menolong orang .. mulia sifatnya .. tetapi jangan menolong orang tanpa mampu menolong diri sendiri ...

bersederhana .. jangan extreme ... so sape yg minat sport extreme tu kene ingat ... Allah s.w.t. suka orang yg sederhana .. x suka ngan sape yg extreme ..

yg penting .. jaga kebajikan diri .. kalau ade lebih .. baru la tolong orang ...

kene ingat kengkawan .. hidup ni .. sementara .. sok lusa leh goal ...

nape aku kata atau ....

sbbnya aku dulu camn ko la .. suka tolong orang .. tetapi despite of my good intention .. aku dapat negative response .. so .. be nice to the nicer ... kekadang ...
ada gak baiknya ... be cruel ... to be kind ...

ape hal pun .. pastikan .. pertolongan yg ko berikan .. tak akan memberi kesan kepada ginjal, peparu, hati, spleen ... and brain ----- 5 vital organs

so .. happy helping then ..

cuba minta sampai dpt...  bukan apa bila dia mati kubur x terima ( dia akan tunggu bila akirat nanti sampai dia bayar blk)

x kecian ke...  kalau blh halalkan la dapat pahala....

uihh kak pea..sini parking nyerr
patut le lama x nmpk ooo
iskk kak pea...siannyer...ni pemurah smpai jd tatau ape dah ni iskk iskk
kak pea xmo laa buang duit tuk org lagi tau..
me pun dah penah dah gini mmg nyesal x sudah...tp cukup laa one time tu je!
xkan ulang lagi dahh...org ni mcm2!

moga Allah sentiasa melimpahkan rezeki pada saudari

Reply #1 mamapea's post

awak mmg pemurah dan bukan bukan bodoh.. semoga dapat balasan setimpal suatu hari nanti

Aku ada penah jmpa org mcm dia ni. Adik housemate suka pinjam duit dari member dia tiap2 ari rm10. Smpi menyamar ada hutang ngan pulis beribu ringgit & berjanji akan bayar utang tp x penah byr2 juga. Kesian plak aku tgk budak tu, datang dari kpg bekerja kat kl. Mmg baik sgt budak tu, cari keje merata rata, last2 aku ckp nak tolong dia cari keje ngan minta resume dia. Tp aku simpan je resume dia wat perkasam, xde masa la...

P/s: Dunia ini penuh ngan kekejaman..

Reply #50 ati1402's post

hehehe...

err... kalau orang nak pinjam bf/suami ko, nak bagi pinjam tak...???

pinjam kejap je, peh tu hilang...rupanya dia dah gadai...