CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haszyoe

SUSU MAHAL VS.SUSU MURAH

Reply #80 batiksendat's post

aku sokong tuh han

psst kalau susu S26 alpha pro ko beli brp?boleh aku guna kabel ko ker nak gak buat stock setahun

[ Last edited by  harizariel at 4-11-2007 12:05 AM ]

Originally posted by harizariel at 3-11-2007 11:55 PM
aku sokong tuh han

psst kalau susu S26 alpha pro ko beli brp?boleh aku guna kabel ko ker nak gak buat stock setahun

Dear...
S26 tu Wyeth punya..diluar bidang kuasa aku
Aku punya kabel untuk ENFA and SUSTA range jerk...Mead Johnson

Unfortunately, every month every staff dpt beli sekali jerk. Limit dia RM250 jerk sebulan. Dan amoi yg aku tumpang beli ni tak bagi full allocation kat aku coz her friend pon dah tumpang half of it. Sib baik amoi ni tak berkira dgn aku...dia mmg tak ambik untung. Hehe..coz staff lain biasanya buat meniaga. So sorry kengkawan (coz ada a few of my other frens yg teringin nk tumpang jugak )

nak menyampuk jugak..
anak diana (guna susu duct lady 123. dulu guna susu s-26..sapa umur setahun tukar sbb susu ni mahal sangat.
anak plak kuat menyusu.susu badan tak mao.
diana tengok anak diana (sekarang umur nk masuk 3 taun) aktif, bijak,mudah igat apa yg di pelajari..
berbeza dengan cousin dia yg minum susu snow. ( sama umur) cousin dia plak slow sgt dr semua segi..lembik..manja yg paling tk tahan..so...kaitan dgn susu ke atau permakanan kita semasa hamil.
sbb masa hamil diana amek neurogain dan amalkan surah2 dlm al-quran.

mmg zero dalam bab2 nih..

Aku setuju ngan ko batik sendat...sbb lps pantang aku bg damia s26 gold then 6 bln enfapro a+ then 1 yr aku bg enfagrow tp skrang aku dah tukar ngan friso gold...

tp aku bukan nak compare....sbb aku tgk anak aku development lg cepat .. Alhamdullillah kalu nak compare ngan anak sedara hb aku yang  setaun sebulan baru ada 1 gigi then 11 bln baru bole merangkak.. tp damia lak 11mth ++ dah boleh jln ini aku tak letak dlm walker tau..tp jgn lak kang korang ckp aku riak lak..kwn aku lak ksik isomil kot 5 mth dah bole merangkak...

Reply #82 batiksendat's post

no hal han..sajer tanya beramas mesra ngan ko

ku ingat nak tukar ke enfalac A+ plak utk kimi lepas nih..sepatutnya lepas 6 month tukar ke promil gold tapi eden masih bg kimi alpha pro tuh.

dulu abang long hariz ku mmg bagi enfalac A+ dari mula...mmg dia  jarang demam, selsema batuk etc sampai umur dekat 2 tahun....ermmm hampir pasti tukar ke enfalac tapi tunggu stok alpha pro habis dulu....

kekadang bab2 bandingkan anak2 nih boleh jadik conflict tau..hatta adik beradik pun boleh terasa..bila jumpa dok banding2kan anak2 ajer kijernya x der topik lain dah....

layan ajerrrrr

budak2 nih, development dia berbeza2..ada yang cepat tang nih, lambat tang lain....tapi as a parent ku pasti semua orang mmg nak yang terbaik buat anak2..

tapi bila ckp "terbaik" nih, very subjectivelah....tapi bagi rizlah..selagi boleh ku akan hormat cara seseorang tu didik & upbring their own child selagi tak mendatangkan keburukan.....

tapi itulahkan, bila dah jadi parents nih..bila berjumpa x der topik lain..anak anak anak....

Follow Us
wah..best tul bce info batiksendat..cayalah
sokong ahkak riz..!

wah..best tul bce info batiksendat..cayalah
sokong ahkak riz..!

setuju sangat ngan pendapat batiksendat tuh...tapi bestnya dapat beli ngan harga murah..baby saya start dari lagir dah makan enfalac a+,enfapro,n nor engagrow lak...tapi hasilnya memang memuaskan...nak compare ngan anak kawan2 kebetulan kami bersalin serentak satu tahun dengan kawan2 nampak baby saya lebih cergas,aktif,badan sihat,n susah kena demam n selsema..tapi bukan nak meninggi lak yek..

sebab mase saya tengah prgnant dulu saya dah jaga gak kkesihatan baby...saya amalkan makan pil neurogain,minum ribena n wajibkan makan buah paling sikit sebijik sehari bg epal...

Nak tambah sikit lagi...

Sekali lagi ingin ku tegaskan..BREAST MILK IS THE BEST.

Sebagai mak, kiter sebenarnya ada 'target' dan persepsi tersendiri tentang pencapaian anak-anak kita. Dan I agree with Damia and Riz...ukuran pencapaian anak2 kita adalah SUBJEKTIF dan bergantung kpd apa expectation kita towrds them. Ada mommies yg rasa happy bila anak dia boleh sebut mama papa masa umo 9 bulan, ada yg happy bila anak buleh bejalan masa umo 10 bulan, ada yg happy bila anak dia pandai bagitau dia nk berak masa umo 14 bulan, ada yg happy bila anak dpr straight As dlm exam kat kindy, ada yg happy bila anak dia mulut becok (yg ditafsirkan sbg anak saya pandai). Dan ada jugak mommies yg merasakan anak saya bijak bila dia pandai membezakan perkara baik dan buruk, pandai menyesuaikan diri dgn persekitaran, peka dgn perasaan org lain, boleh berfikir secara kritis dlm menyelesaikan sesuatu masalah bla..bla..bla..walaupon si anak kureng pandai dlm akademik. Senang citer, kaedahnya
disini - kita nk anak kita STREET SMART atau BOOK SMART. So, agak2 nya kita kat kategori mana ekk? Ni saja jer nk ajak ibu2 semua buat exercise critikal thinking sikit....jgn ader sapa2 terasa tau. Nak ajak sama2 share pendapat ekk...   seram gak aku nk buat2 pandai nih....

Byk yg aku baca kat thread2 sebelah menyebelah..most mommies dgn senangnya membuat kesimpulan - I minum susu Cap XXX jerk. Susu murah..tapi masuk U jugak. I dpt degree jugak. I dpt keje jugak... (Brand susu terpaksa di blurkan utk menjaga hati peniaga2 susu. Ahakss...) Sekali baca, takde mender yg salah pon. Tapi Actually kalo kita digest betui2 statement tu, kita akan jumpa lubang kat sana sini...

Kita mungkin tak sedar betapa dunia dan isi nya berubah setiap saat! So, ibu2 semua ada terpikir tak apa yg kita dapat 20 atau 30 tahun lepas adalah yg TERBAIK utk kita pada masatu. Dgn sbb itu, kita dpt achieve apa yg kita nikmati sekarang hasil dr formula yg dihasilkn 20-30 tahun lepas. Isskk..payah nau aku nk explain... harap2 ibu2 ngerti apa yg aku merepek ni...

Jom flashback. 20-30 tahun lepas standard education kita berbeza dgn zaman skarg. Dulu2, kita ikut format KBSR dan KBSM. Soon after that I ader dgr about PKBS dan pastu aku dah tak ambik pusing dah. Boleh kata tiap2 tahun format persekolahan kat Mesia ni berubah...Zaman kita dulu, masa darjah 6 kita tak ada subjek sains, sejarah, kemahiran hidup bla..bla..bla..subjek2 ni dirangkum sekali dlm ALAM DAN MANUSIA. Dan masa UPSR kita cuma sit for 4 or 5 papers. style exam plak, main tenyeh jerk..(objektif la kedahnya tu..) Dan lepastu kita ada SRP atau PMR dan SPM. Again, zaman kita dulu exam2 tu taklah sesusah mana. Semua dlm Bahasa Mesia dan kita takder exam pelik2..Pastu kita ada 2 pintu nk sambung ke Uni - Matrix dan Form 6. Soon after that..kita masuk U, 3-4 th pastu kita Grad.

Jom kita tgok apa yg adik2 atau anak2 kita sedang atau bakal hadapi dlm masa 5 th akan datang.

Most mommies dah hantar anak2 pegi kindy or preschool as early as 3 or 4 years old! Just imagine..during our time, umo 3 tahun apa yg kita tau? Kalo aku, masa umo2 mcm tu aku biasanya cuma tau bergusti dgn abg aku..berebut nk naik beskal. Kalo jam blom pukul 10 jgn harap aku nk bgn tido...ABC pon aku tak kenal lagi. Silap2, sesetengah dr kita masih dok tido dlm boyan lagi. Kids nowadays, umo mcm tu dah kena bgn pagi....pegi art class la, computer classla, dancinglah, tumble tots la, taekwando lah, English classlah...(mcm2 lagilah..u name it..)

Pastu masuk primary school. sylabus dorg sah2 berbeza dgn zaman kita dulu. tak pecaya pi cek buku dorg. sesetengah mender yg skang ni ada dlm sylabus budak darjah satu adalah subjek2 yg kita pelajari masa darjah 2. Tu blom kira lagi bab bahasa. Take note, now Math and science dlm English tau. Kalo zaman kita kena camtu...alamat ternganga lah haku.....

Sambung lagi, pastudorg masuk 2ndary and tertiary...format exam dorg dah berbeza dgn kita. kalo zaman kita dulu, paling byk paper kita ambik utk SPM is 9 or 10. Dan kita pakai aggregat. Means, kita buleh pilih subjek mana yg kita nk score dan subjek mana yg kita nk rendam!! (aku ngaku, aku pakai teknik ni sbb aku bengap MATH dgn ACCOUNT). Kita kira aggregat drp 6 subjek terbaik out of 9 or 10. So, takde masalahla kalo nk dpt agregat below 10 or 15..dan still boleh masuk U. Sekarangni majority student ambik 11 paper minimum. Pastu ada special exam utk English - MUET ke hapa...pastu ada jugak subjek ENGLISH FOR SIENCE APLICATION (aku tak berapa sure nama subjek tu...nnt balik kg aku cek dgn adik aku yg nak amik SPM). For those yg ambik science stream, beban dah berganda sbb all those science subjek now dlm english plus the English subject itself. Sistem aggregat dah tak pakai. Diorag pakai A,B,C jerk skang. So, kalo dulu org tanya kita..u spm dpt BERAPA? kita dgn senang hati akan jawab 10 aggregat. Padehal, 4 subjek lagitu jahanam!! Kalo adik2/ anak2 kita skang..kalo kita tanya SPM dpt berapa? berpeluh2 depa nk jawab...2A, 2B, 4C, 2D,1E...adoih! So, zaman dorg ni perfection amat penting! means, seboleh2 dorg ni mcm terpaksa score semua subjek tu..so that senang nk jawab bila org tanya : 5A, 5B atau...18 A!! tgoklah budak terer yg ambik sampai 21 subjek tu sudahla..aper ke nama bdk pompuan tu...lupa dah. Tu blom citer lagi bab standard sekolah nih. Skang ni ada skolah bestarilah, skolah wawasan lah, skolah pintarlah mcm2 lagilah. Zaman kita dulu abih kuatpon SBP atau MRSM. Adik2 kita ni berjuang habis-habisan tau untuk menempatkan diri depa dikalangan yg terbaik antara yg terbaik as competition is getting tougher and tougher.... lupa nk mention, zaman skang buleh lompat kelas tau! zaman kita dulu lompat katak jerk!

After that masuk U. Zaman kita ada quota kan. Anak2 MELAYU senang2 masuk matrix, dpt loan MARA or JPA. Kalo nasib baik dpt biasiswa. Sekarangni aku hampir2 pasti mender2 tu semua dah tadak! Adik2 kita berjuang setengah mati nk compete dgn budak2 non bumi nk masuk Uni. Lama2 aku pasti quota2 nih tak akan diguna pakai dah. Aku dgr, MRSM dan SBP skangni belambak budak cina dgn india...padehal dulu 2 jenis skolah tu kira eksklusif utk "kiter" jerk! Dan skangni unibesiti bersepah2! tapi nk masuk uni yg terrbaikk...huh, jenuh wo...

Malas nk sambung pjg2 (padehal mmg dah pjg dahni...) apa yg aku nk highlight kat sini...kita sbg mak2 kena fikir secara waras dan rasional lah pasal kenapa skangni ada susu murah dan susu mahal, kenapa ada tadika kemas dan tadika tak kemas (tadika swasta la tu), kenapa ada mcm2 method nk ajar anak baca buku apart from the traditional method ABC, kenapa itu, kenapa ini dan kenapa.....Semuanya adalah sejajar dgn perubahan2 dipersekitaran kita. Perubahan2 ni menuntut kita utk jadi KIASU, jadik pemilih, jadi terdesak bla..bla..bla..Dan untuk membolehkan kita ni cope dgn perubahan2 kat dunia ni...maka lahirlah solution or maybe I should name it as CHOICES. For those who really care about "these things", kita akan memilih yg terbaik utk anak2 kita. mender2 ni meliputi segenap segi dr pemakanan, pakaian, pergaulan, komunikasi, kaedah didikan, pendekatan keagamaan bla..bla..bla... sbb tu kalo ibu2 semua perasan tagline susu-susu ni pon (kembali ke topik asal...) dah menunjukkan betapa mencabarnya masa depan yg bakal dilalui oleh anak-anak kita kelak. Dan dorg ni sekadar memberi kita PILIHAN atau penyelesian utk bantu anak2 kita bersedia from now.

Antara tagline yg aku ingat :
Dumex Mamil Gold - Bring out the genius (ni aku nyer peberet tagline)
Enfagrow - Nourishing children, nurturing futures
Enfamama - nourishing mothers, nurturing futures
Sustagen - fighting fit.Everyday
wyeth progress gold - for active minds n strong bodies
friso gold - growing up together
Mamil Mama

Reply #90 batiksendat's post

makkk aiii han..panjang berjela hujah2 ko han....tapi wa tabiklah..bagus bagus....i like!!

bab aku suka tuh malaun yang cerdik...hahhahah

Originally posted by batiksendat at 5-11-2007 02:04 AM
Sekali lagi ingin ku tegaskan..BREAST MILK IS THE BEST.

Sebagai mak, kiter sebenarnya ada 'target' dan persepsi tersendiri tentang pencapaian anak-anak kita. Dan I agree with Damia and Riz.. ...

BATIKSENDAT....i likeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

finally, ada gak mommy yg wrote something informative...momod kena kasit kacang nie....

and wat u said indeed so true, ada mak mak tak kesah beli baju anak, toys kasut etc branded2 beratus ratus lagik, walaupon hakikatnyer baju kasut beratus tue tadek jaminan pon anak akan pandai (hahaha so cynical)..., but when it comes to "food investment"....susu yg anak nak minum hari hari......A.L.A.H.A.I!!!!........  ekekekekekek

BREAST MILK IS THE BEST

...ada mak mak tak kesah beli baju anak, toys kasut etc branded2 beratus ratus lagik, walaupon hakikatnyer baju kasut beratus tue tadek jaminan pon anak akan pandai (hahaha so cynical)..., but when it comes to "food investment"....susu yg anak nak minum hari hari......A.L.A.H.A.I!!!!.......

Ader plak yg botol susu dia kemain mahal...imported!! Siap tuka 6 bulan sekali ats sbb2 keselamtan dan kesihatan . Tapi isi dlmnya....hemmmphh :kant:

BREAST MILK IS THE BEST

Originally posted by harizariel at 5-11-2007 09:38 AM
makkk aiii han..panjang berjela hujah2 ko han....tapi wa tabiklah..bagus bagus....i like!!

bab aku suka tuh malaun yang cerdik...hahhahah

Sekadar membela nasib ibu2 yg kopek keghin mcm aku. Keinginan nk bagi nenen kat anak meluap-luap. Tuhan ajer yg tau...beli pum, container, warmer bagai...tapi kemarau jua yg melanda
Sebagai ganti, aku berkorban wang hengget utk bagi pengganti yg aku rasa terrbaikkk utk anakku.

cayalah batiksendat..
momod harus bg tacang.
penuh info..

betullah tuh..susu ni cume membantu,selebihnya ibubapa yg corak ank2..

Byk yg aku baca kat thread2 sebelah menyebelah..most mommies dgn senangnya membuat kesimpulan - I minum susu Cap XXX jerk. Susu murah..tapi masuk U jugak. I dpt degree jugak. I dpt keje jugak... (Brand susu terpaksa di blurkan utk menjaga hati peniaga2 susu. Ahakss...) Sekali baca, takde mender yg salah pon. Tapi Actually kalo kita digest betui2 statement tu, kita akan jumpa lubang kat sana sini...

Teringat kat satu falsafah..."Benih yang BAIK, dicampak kat mana sekalipun akan jadi pulau"

tapi kita sendiri pun tak tau, samada benih yang kita hasilkan (anak2 kita) tu jenis yang baik atau tidak...

jadi sebagai ibubapa kita punya banyak pilihan untuk berusaha menjadikan benih kita tu MENJADI...

as for me, walaupun pendapatan tak seberapa, me akan cuba berikanyang terbaik utk anak2.. antaranya susu yg terbaik (semaksimum yang my mampu), sekolah yang terbaik... perhatian dan didikan yang terbaik, dengan harapan dan doa semoga benih me tu MENJADI... selebihnya tawakkal je pada ALLAH... if segala ikhtiar yang telah dibuat still tidak menghasilkan benih seperti yg diharapkan, me tak akan menyesal coz sebagai ibu, me dah cuba berikan yang terbaik untuk my doters... selebihnya me redha pada Qada dan Qadar...

tapi if me tak usaha utk berikan yang terbaik utk anak2 me, and at the end, the OUTPUT is not good, i will be regret

Originally posted by batiksendat at 5-11-2007 12:35 PM
BREAST MILK IS THE BEST

Ader plak yg botol susu dia kemain mahal...imported!! Siap tuka 6 bulan sekali ats sbb2 keselamtan dan kesihatan . Tapi isi dlmnya....hemmmp ...

kah! kah! kah!!

Originally posted by tina^^ at 5-11-2007 09:50 AM

BATIKSENDAT....i likeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

finally, ada gak mommy yg wrote something informative...momod kena kasit kacang nie....

and wat u said indeed so true, ada mak ma ...

agreed tina...
some parents tu snggup spend beribu2 tuk mainan la..cloth...shoes...branded2 bagai...
tp bab susu ni..tk snggup nk spend lebih skit...

Originally posted by batiksendat at 5-11-2007 12:35 PM
BREAST MILK IS THE BEST

Ader plak yg botol susu dia kemain mahal...imported!! Siap tuka 6 bulan sekali ats sbb2 keselamtan dan kesihatan . Tapi isi dlmnya....hemmmp ...

ma lah tu..
tapikn,
ada juga bby yg x sesuai minum susu memahal,,yg bnyak nutri..allergik ke ape..
'isi dalam' tuh..bergantung dkt ank2 juga.
ader mak yg sanggup berhabis carik susu yg terbaik,(x dpt bg bf sbb prob tertentu )jlnnyer,terpaksa carik susu formula.,
tp ank nye x sesuai.
jadik,susu murah/susu mahal,bergantung pada situasi ibubapa n ank2 tersebut..
sekian.