CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5022|Reply: 35

Mat Kiosk

Salam semua

Last nite aku ada dengar briefing pasal satu konsep bisnes mesin ekiosk. Ala macam vending machine utk reload topup etc etc tu...tapi yang nie canggih la skit..guna touch screen.konsep die lebih kurang macam mesin air 20 sen tuhs...letak kat mana2 tempat strategik pastu tinggal collect duit..

so basically aku nak tanya la pada sapa2 yang pernah dengar pasal benda ni? actually aku berminat nak join sbb mmg teringin nak ada vending machine sendiri.cuma aku masih ragu2 dengan credibiliti syarikat yang menawarkan bisnes plan nie..sbb aku mmg tak bape suka dengan style marketing yang jenis call2 orang utk dengar talk etc etc etc...sbb contoh macam faratech ( usahawan telekomunikasi)..syarikat mmg takleh caya langsung. so harap2 pada sapa2 yang ada info pasal benda nie, bole la share2 kat sini. dari segi konsep bisnes mmg aku suka cuma aku takut tertipu jer.

nie detail sedikit sebanyak:

1) nama mesin  : MAT KIOSK

2) Syarikat  : Global Marketing Concept Sdn Bhd ( dengar die kata mesin 'airku' tu die punya la..betul ker? )

3) website :www.matkiosk.com

kalau airku franchise da punya, aku tak caya.
aku pernah join pns program franchais. dia jual mesin tu harga $38k tahun 2006, tahun lepas, sekarang 2007 harga $4k pun dapat.
tapi kalau first layer mungkin untung berganda.
no pain no gain tapi kita tunggu lah reply thread ni jap lagi

clean This user has been deleted
assalamualaikum...
saya seorang usahawan yang telah melabur dalam business MAT Kiosk...
ni bukan business MLM ...jadi tak ada beza yang atas dengan yang bawah...
saya punya mesin di letak di salah satu kolej di universiti di lembah kelang ni...
..dah beroperasi selama 5 bulan...mula-mula, tersangatlah SLOWWW!! ..sebab musim budak cuti...lepas tu ada masaalah technical sikit...diaorang kena update software....sekarang dah OK...
..the key factor to this success of business is the location of the kiosk...dapat tempat ok, boleh dapat lebih kurang rm1k profit sebulan (seperti yang diaorang war-war kan). kalau tempat tak ok, mungkin kurang kot...want to know more, please pm me...
ada finder's fee, kita boleh split...

nama company yang run the show is amazed aims sdn. bhd.

ni global marketing concepts ni燼ku爐ak爌ernah燿engar爌ulak,,,

[ Last edited by  clean at 31-10-2007 08:47 PM ]

aku tgk menarik gak..cuma how much?

elo brooo pandangan aku kann...

Bila melibatkan mesin ....

kita kena lihat dari segi teknikal.... tahan lasak mesin tu....

kalau ikut syarikat semua bagus ... kita kena ingat bila mesin tu dijual ia menjadi milik anda ...

apa-apa berlaku anda tangung sendiri...

Saya citer berdasarkan pengalaman buat telefon .......mula citer teknikal no prob tapi bila pasang mcm mcm n last dia buat derr jek dan kita pensan nak bayar hutang,,

Broo kalau nak selamat baik broo hantar prepaid kad ker kedai atau supply pada student....

Kalau broo ada modal lagi besar ... Ada koperasi yang supply prepaid kad bg semua perkhidmatan dan gerenti murah...

Reply #1 EezOne's post

aku dah terkena dah dgn depa ni.....dah lesap duit aku 6k, pastu masa sign dia kata kalau tak minat dlm certain period, boleh refund duit tu... tapi tak sampai 24 jam aku ubah pikiran dan call dia org... dia kata NOT REFUNDABLE.......aku terkejut berok......mungkin ranap la 6k tu, tapi baik aku ranap 6k dari aku ranap 63k (harga mesin tu la)... hati2 la wahai org melayu....ca ya nun alif ni mmg handal dlm pujuk memujuk ni

Follow Us
lain kali, kena tanya A sampai Z dan semua tu mesti di terjemah dalam black and white.... nie bukan cha ya nun alif jer melayu pun ada makan melayu

yang penting disini, black and white, dan pastikan anda dapat salinan hari tu juga...

kesian kau .... lansung tak dapat kerr..

Tapi tak pe itu dugaan ... nanti allah balas yg lebih baik...

Reply #8 longrempah's post

tu la... mungkin juga aku kurang zakat, kan.... mana la tau. Tapi aku yakin, I will get something far much better tha what I lost.... rezeki kita hanya ALLAH yg tentukan, kita perlu berusaha saja, insyaallah. Aku baru enganged lawyer and the lawyer said nak dpt balik tu slim la, tapi dia akan usahakan sampai ke Tribunal Pengguna, kalau adaslack kat kompeni tu, harus dia org akan bayar balik kan, kalau tak penuh mungkin half of the amount, well aku berserah, aku dah berusaha. Kalau ikutkan mmg la tension, tapi ingat rezeki ALLAH yg beri, so aku cool down sikit.

Reply #1 EezOne's post

bro...
biz ni mmg semakin byk aku tgk promo dia...
tp ntah laa... aku xberani la nak komen ape2...
kalau dh wat survey, dh check latar belakang company...
dh tanye pendapat customer2 dia sedia ada... y not kalau bagus...
tp kalau ragu2... lain mcm je dia nye plan... baik lupe kan je laa...
xyah amik risiko yg kita xtau tahap dia... buang masa...

hari ni dalam Maly mail keluar syarikat yg menawarkan pembelian mchine tu dah kena raid. Ada disebut... kad kredit pelanggan dia org pegang... pastu dia org swipe utk dptkan bayaran".......memang sah la aku dah kena tipu... tak apa aku sumpah agen marketing tu seorang janda anak 4, agar hidupnya seksa la... sebab dia dah menipu orang .... pejabat dia org ni kat Megan Avenue Jln Yap Kwan Seng...... aku rasa jap lagi dia org packed and pindah la tu.... cilakak punya org... tipu org saja:@

Reply #11 SANKURIANG's post

ye ke?..mesti syarikat Waterdrops kan?

Aku pon br je nk wat loan beli mesin topup diorang..

Alamak aku pon tetipu gak la gamaknye..

Reply #12 cak!'s post

mesin topup la, bukan mesin air tu.... tapi tak apa, aku dah engaged lawyer, aku malas nak deal dah dgn semua setan tu. kalau tak dpt pun tak apa, dari aku rugi bayar sampai rm38k tu, aku sumpah jadik kodok la pompuan tu

Reply #13 SANKURIANG's post

wah ko dah bayar 38k?..aku br bayar deposit 3k..

so..dah dpt blom mesin tu?

dia mengaku janda yer..aku plak dia kata anak sulung kene sara adik2..buka kedai makan jual kaki ayam..huhu

Pandai sungguh dia wat citer..

betulla aku dah tgk kat Malay Mail tu..itula syarikatnye..

isk2 aku try tepon 'janda' tapi xdpt2..isk2 lebur la 3k tu?

Reply #14 cak!'s post

aku dah bayar melalui kad kredit 6k... seluruh harga 1/2 package mesin tu rm38k. Memang dia dah senyap dah sejak aku kata aku pasng lawyer. Ceritanya pun hampir sama, tapi dgn aku dia kata dia org Kedah, mak ayah dah tua dan adik2 ada yg msh sekolah lagi. Dia ada suruh you sign utk dptkan kad kredit tak? aku rasa kalau aku jumpa la janda tu... nombor satu aku buat ialah.... ambik playar, aku piat2 "puting" dia..... kureng asam punya org...:@

Reply #14 cak!'s post

kau PM aku no phone si janda tu, aku nak compare tengok, sama tak?

aku dah jumpa forum lain pasal mat kiosk nie..banyak negatif feedback pasal kompeni nie..citer punye hebat tapi support hampehs...banyak ke arah marketing n referral jer..pastu banyak statement misleading. so aku dah amik keputusan utk ignore jer venture nie walaupun dari segi konsep sgt la menarik..

Reply #15 SANKURIANG's post

itu la pasal..mula2 tu dia minta kad kredit..nk check tgk berape leh kuarkan..skali dia dah kuarkan terus duit tu..ape leh buat..

Reply #18 cak!'s post

so apa you nk buat skrg? senyapkan aje atau nk proceed... kalau byr 3 thn interest free dgn kad kredit, it will about rm750/per month... masak ooiiiiii. baik kau pegi balik ke tmpt dia dan batalkan permohonan kad kredit tu... jahat sungguh la dia org ni

kauorg kumpul ramai2 buat press conf. alert kan org ramai.
kan betul cakap aku.

12Next
Return to list New