CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17949|Reply: 100

Kaedah alternatif untuk mengesan pembunuh Nurin

Aku rasa mesti korang pernah terfikir mungkin pembunuh Nurin (yang setakat ni masih belum dikesan oleh polis) boleh dikenalpasti melalui kaedah alternatif kan?

Jadi, boleh tak sesiapa yang ada pengetahuan
1) terangkan dengan lanjut kaedah ini (scanning etc.)
2) peratus ketepatan hasilnya
3) adakah ia presentable untuk diabil tindakan oleh pihak berkuasa
4)adakah kaedah yang digunakan memerlukan bayaran

sebab aku fikir kalau boleh, dan memerlukan bayaran, kita kat forum ni boleh bekerjasama buat dana untuk membayar perkhidmatan insan yang sudi mengenalpasti pembunih ni?

TQ for your feedbacks.

[ Last edited by  Santeira at 4-11-2007 11:38 AM ]

Kaedah halus macamana? yang guna kaedah kasar ni belum berhasil kot?
Nak guna kaedah halus kena cari makhluk halus! nak kena cari pulak tukang2 kahin khadam dia (yang ada hubungan dengan makhluk halus ni bukannya jadi tuan dia, tapi dia yang jadi hamba sahaya setan).    

Nanti macam2 klu dia bagi habis satu dunia orang kena tipu, dia bukan nampak masa kejadian tu berlaku...

Reply #2 kupia's post

Mungkin aku kena betulkan sikit ayat title. setakat pengetahuan aku, ada cara yang bukan pakai jin-jin atau khadam-khadam ni. Yang pakai kaedah scanning atau merely zikir dan ayat Quran misalnya.

Edited title:-

Kaedah alternatif untuk mengesan pembunuh Nurin.

[ Last edited by  Santeira at 4-11-2007 11:39 AM ]

Originally posted by Santeira at 4-11-2007 11:36 AM
Mungkin aku kena betulkan sikit ayat title. setakat pengetahuan aku, ada cara yang bukan pakai jin-jin atau khadam-khadam ni. Yang pakai kaedah scanning atau merely zikir dan ayat Quran misalnya. ...

Pasal zikir2 ni aku tak mau komen, sebab aku tak yakin dengan  kasyaf, terbuka hijab yang boleh nampak benda2 gahib ni..  Pengamal tariqat yang mengaku boleh nampak benda ni semua.  Masalahnya  tak  pernah dengar pun  diaorang ni tampil  bantu  polis  selesai kes pembunuhan....  jangan  marah  ha!!!

Originally posted by kupia at 4-11-2007 11:47 AM

Pasal zikir2 ni aku tak mau komen, sebab aku tak yakin dengan  kasyaf, terbuka hijab yang boleh nampak benda2 gahib ni..  Pengamal tariqat yang mengaku boleh nampak benda ni semua.  Masalahny ...

Tak marah pun. Mereka tak tampil mesti ada sebab. Ini bukan soal hijab. Mungkin mereka tak buat sebab tak ada permintaan untuk dibuat begitu oleh masyarakat. Jadi ini boleh juga jadi satu usaha untuk kita selain dari kita mengondem polis yang masih tak dapat tangkap pembunuh yang sebenar. Solat Hajat, do'a semua dah buat. Tinggal tambah lagi usaha lain.

Saya bukan maksudkan kaedah jin atau makhluk halus. Ini juga termasuk kaedah psikik, scanning, dan juga oleh Ustaz Harun Din atau mana-mana individu yang berkebolehan. Cara zikir ni bukannya diamalkan oleh pengikut tarekat, malah individu-individu yang amalnya dah mencapai sesuatu tahap dimana dia boleh mendapat panduan apa yang telah berlaku dari Allah S.W.T.

Kalau tak nak komen, terpulang, saya harapkan feedback positif, terima kasih.

Aku paham apa yang dimaksudkan dan aku pun selalu tengok siri "psychic" dalam discovery tu.  Dia orang tampil bantu polis siasat kes pembunuhan, tak taulah apa kaedah yang diaorang gunakan, yang herannya bantuan dia amat berguna pada polis dan banyak kes dapat diselesaikan.

Dia seolah olah boleh gambarkan boleh nampak siapa pelaku2 dalam satu2 kes pembunuhan tu.

Di tempat kita ni ramai yang mengaku ada kebolehan macam itu tapi masalahnya tak ada sorang pun mau membantu polis...

Follow Us
Tambah satu lagi, jangan tak tau khabanyar di Bukit Aman dalam jabatan polis sendiri ada satu unit khas dipanggil "unit bomoh", fungsinya faham sendirilah kan...

apa pendapat wak harjo and uncle?..

Reply #6 kupia's post

Yang tu la yang saya harapkan. Ini peluang untuk mana-mana individu yang mendakwa mereka ada kebolehan tersebut untuk membuktikannya pada kita. Kalau zaman dulu-dulu, memang ada orang yang boleh buat begini. Sekarang ni zaman moden susah nak jumpa. Selalunya orang-orang yang boleh dapat panduan macam ni dari Allah S.W.T orang yang rohani bersih--sikit perkara yang boleh mendatangkan dosa pun dia tak boleh buat dan dia jaga ibadat dia betul-betul--contoh tak melewatkan solat dsb. Sekarang ni kalau ada, saya harap dia boleh tampil utk bantu kita.

Sedih betul kalau pembunuh Nurin terlepas macam tu saja. Kalau boleh saya nak dia rasa hukuman kat dunia ni jugak.

Reply #7 kupia's post

Oo. Aku tak tau pulak. Ingatkan polisi tak pakai benda macam ni.

Aku rasa dalam hal ini kalau polis atau mana-mana jabatan yg berkaitan nak guna kaedah alternatif ni dah lama dah digunakan. Silap-silap FBI pun nak berguru dengan PDRM. Soa percaya atau tak buat pengetahuan dlm majlis anjuran kementerian pun dah ada dana untuk menggunakan khidmat bomoh hujan! So...nak tunggu lagi!!!

susah la nak cakap ttg perkara ni.. minda kebanyakkan masyarakat moden dan tak terima perkara berunsur kasyaf atau pandangan batin atau yg seerti dgnnya..

takut nnt ada yg jadi macam nujum pak belalang... "kalau guna balang besar baru boleh nampak rupa penjenayahnya."

Reply #12 goldraja's post

"siapa tak nampak dia anak luar nikah"

Kalau ada mmg dah lama depa buat...

kalau ada kaedah alternatif ni cepat2 la gunakan sampai bila nak tunggu pembunuh nih ditangkap....1 tahun...2 tahun....10 tahun...:@

nak bantu macama . . orang yang buat aduan tentang penyelewengan dan salagunakuasa akan dikenakan tindakan . . . silap2 masuk isa lagi

haritu aku dengar, diorang dah panggil FBI dengan psychic diorang.. nak kesan guna barang2 lama.. camner ntah..

lagi satu, kalo orang yang boleh "nampak2" ni, bukan dia nak heboh pon, senyap jek.. kecuali jikalau masa tak mengizinkan.. selalunya camtu.. :cf:

kalau dia terlepas di dunia, dia tak lepas di akhirat.. satu Malaysia marah dan dendam dengan pembunuh tersebut.. entah apa2 kita cakap, aku pon cakap, "Tak guna nya orang, aku harap ko mati cepat..".. baru aku, kalau sepuluh orang? seribu? satu Malaysia? lagi2 kalo yang mulut masin tu..

apa2 pun, aku harap, pembunuh tu diberikan balasan yang setimpal.. hukum bunuh!!:@ :@ :@

hmmm..kalo le aku ade ilmu2 tambahan nie...
hari2 aku duk tercongok balai polis....
tolong2 ape2 yg patot
heheheheh

ye lah .... why not guna pakar psikik kan untuk kes kes rumit cam nurin dan lain-lain yg banyak lagi belum selesai.....

bagi aku bukan setakat kes nurin jer..
lain2 kes yg serupa mcm kes nurin ni pun kena di selesaikan jugak..