CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7007|Reply: 56

Perlukan lemak...

Aku sekarang ni mengalami penurunan berat badan yg agak melampau. Dalam dua bulan lepas berat badan aku turun 10kg hanya dlm masa satu bulan. Semua org sekeliling aku perasan yg badan aku semakin melidi. Aku pun rasa aku dah tak seksi..

Minggu lepas aku timbang, berat aku turun lagi dan sekarang berat aku hanya 45kg. Seingat aku masa time darjah 6 jek berat aku macam tu.. Aku semakin bimbang, nak kata tak makan... aku makan cukup. Nak kata try diet, tak pernah pulak.

Laki aku pun suruh aku naikkan balik berat badan. Sekarang ni aku telah mencuba utk makan sebanyak mungkin. TAPI masalah lain pulak timbul ialah... tiap kali aku makan mesti 5minit lepas tu aku akan ke toilet utk proses mencuci balik perut aku ni.

aku rasa berat aku sekarang ni tak ideal langsung ngan ketinggian aku iaitu 169cm...

Ada tak idea2 utk menaikkan berat badan tanpa memakan/meminum apa2 ubat??

Reply #1 courtney_xo's post

169 with just 45 kg....memnag kurus.. melidi laaaa.

u will dissapear...

aku pon 168 ngan 63 kg... heheheh still org kater kurus.....

ape puncanya berat badan ko leh menurun?

Mmg kurus pun.. Makan jelah aiskrim atau coklat banyak2...

ape puncanya berat badan ko leh menurun?

nak kata aku kerja gile2 tu boleh tahan lah... tapi aku tetap makan ketika bekerja.
tiap2 masa mulut aku mengunyah. makanan kegemaran aku pulak macam lemak kambing - lamb chop. sup lemak, kulit ayam.
memang hobi aku makan. kt fridge ni dh penuh ngan coklat...
yg herannya laki aku makin berisi, aku lak makin papan

Follow Us
hehe..tak sangka eh ada gak masalah org nak gemuk.. slalu masalah org nak kurus..
45 ngan 169.. hmm mmg kurus pun.. aku 170 ngan berat 68.. ni nak turunkan lg sampai 65kg..

kalo haku jadik cam ko kan best..haku ni makin hari makin gumukss..

along pn cam ko gak....tensionnnnn

ko ni metabolisme tinggi kot.... cam aku pun mkn byk ssh nk naik... kejap makan dah nak g bilik air... macam tak serap je..
kwn aku yg chubby pun mkn sikit dari aku pun naik!
di samping tu makanlah vitamin...

[ Last edited by  limauais at 5-11-2007 02:37 PM ]

kalau angin tiup kencang...seakan rasa diri pn turut melayang....he he dh macam2 along cba...ada yg srh along g gym..kasi ktul2 body dlu kdian automatik berat badan bertambah...

mkn pisang ari2....pisang mengandungi kandungan karbohydrate yg tinggi...

amboi amboi pinop...
sis, kalo ko nak tawu, ko adalah makhluk/manusia paling bertua di muka bumi ini...

alaa, mcm mane pon rope bentuk anda, yg penting kalu anda mndapat pasangan yg setia, itu suda mencukupi, dan patut di syukuri...

dgn itu, saye ingin dedicate lagu berikutnyer kpd sume org, dgn ucapan, setialah kpd pasangan anda..

never gonna leave your side- pinoe

I feel like a song without the words, a man without a soul, a bird without it's wings, a
heart without a home.
I feel like a knight without a sword, a sky without the sun 'cos you're the one.
I feel like ship beneath the waves, a child who's lost it's way, a door without a key,
a face without a name.
I feel like a breath without the air, and everyday's the same, since you've gone away.

I gotta have a reason to wake up in the morning,
You used to be the one that put a smile on my face.
There are no words that could describe how i miss you,
and I miss you, everyday

no I'm never gonna leave your side,
no i'm never gonna leave your side, again, still holding on girl, i won't let you go'
'cos when i'm lying in your arms i know i'm home.

They tell me a man can loose his mind living in the pain, recalling times gone by, crying in the rain.
You know i've wasted half the time and i'm on my knees again,
'till you come to me. (yeah)

I gotta have a reason to wake up in the morning,
You used to be that one who put a smile on my face.
There are no words that could describe how i miss you,
and i miss you, everyday.

no i'm never gonna leave your side.again
still holding on girl, i won't let you go,
I lay my head against your heart, and i know i'm home

no i'm never gonna leave your side.again
still holding on girl, i won't let you go,
'cos when i'm lying in your arms i know i'm home.

dulu aku tak lah mcm ni.. makan sket jek terus naik.
semenjak aku da kawen ni jek aku makin teruk kurusnya. baju aku time form 4 pon aku boleh pakai lagi. jeans aku time form 5 pon longgar kemain.

ok lah... ni gambar aku ngan anak aku time berat aku tak turun 10kg within one month lagi.... tu pon dh kurus
sekarang ni aku sangat bimbang

[ Last edited by  courtney_xo at 5-11-2007 04:19 PM ]

Rate

1

Originally posted by courtney_xo at 5-11-2007 03:17 PM
dulu aku tak lah mcm ni.. makan sket jek terus naik sayap2.
semenjak aku da kawen ni jek aku makin teruk kurusnya. baju aku time form 4 pon aku boleh pakai lagi. jeans aku time form 5 pon longga ...

i'm not suprised...

lola, just as i told u just now...

Reply #15 courtney_xo's post

cuba tanya laki ko...badan ko seksi tak..

Originally posted by philipinoe2 at 5-11-2007 16:03

i'm not suprised...

lola, just as i told u just now...  

any strange there?
people said after married musti gemok.
at the first stage mmg ada naik sket same goes to my hb.
but 1year later my weight decreased slowly but not reach until 10kg.
usually bout 2 or 3 kg.
and the most worst is bout last week.

errrr...

kalau perkara ni baru je berlaku tiba2, i.e selama hidup awak, your weight is normal, tapi tiba2 je turun mendadak, then maybe awak ada masalah kesihatan kot.

kalau metabolic rate tinggi, mestilah sejak dari dulu lagi kurus melidi, bukan lah tiba2 mendadak turun 10kg.

ada seorang yang saya kenal, pun jenis yang makan je, pergi toilet, makan, pergi toilet, makanan tak sempat nak serap ke dalam badan. dia penghidap Hepatitis B. katanya dia memang tak akan gemuk walaupun makan sebanyak mana sebab perut tu tempat singgah makanan aje.

i'm not saying you are suffering for hepatitis B. tapi to be safe, pergi lah jumpa doktor utk pastikan kenapa berat turun mendadak.

kalau hepatitis B lah, tak mustahil seseorang tu dijangkiti selepas berkahwin (again, bukan nak cakap awak ada penyakit tu, just nak bagi contoh) sebab antara cara berjangkit adalah melalui hubungan seks.
kadangkala, yg bagi kita virus hepatitis B ni bukan penghidap hepatitis B pun, tapi cuma pembawa (carrier).

in your case, if you are worried, better seek doctor's advice, buat full medical check up ke apa.

errrr...

kalau perkara ni baru je berlaku tiba2, i.e selama hidup awak, your weight is normal, tapi tiba2 je turun mendadak, then maybe awak ada masalah kesihatan kot.

kalau metabolic rate tinggi, mestilah sejak dari dulu lagi kurus melidi, bukan lah tiba2 mendadak turun 10kg.

ada seorang yang saya kenal, pun jenis yang makan je, pergi toilet, makan, pergi toilet, makanan tak sempat nak serap ke dalam badan. dia penghidap Hepatitis B. katanya dia memang tak akan gemuk walaupun makan sebanyak mana sebab perut tu tempat singgah makanan aje.

i'm not saying you are suffering for hepatitis B. tapi to be safe, pergi lah jumpa doktor utk pastikan kenapa berat turun mendadak.

kalau hepatitis B lah, tak mustahil seseorang tu dijangkiti selepas berkahwin (again, bukan nak cakap awak ada penyakit tu, just nak bagi contoh) sebab antara cara berjangkit adalah melalui hubungan seks.
kadangkala, yg bagi kita virus hepatitis B ni bukan penghidap hepatitis B pun, tapi cuma pembawa (carrier).

in your case, if you are worried, better seek doctor's advice, buat full medical check up ke apa.