CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 15123|Reply: 53

berhati2 dengan tawaran kad ahli pelancong.

Saya nak cerita sedikit pengalaman yang hampir menjerumuskan saya dengan taktik kotor orang tertentu menipu melalui potongan bayaran melalui kad kredit!

Saya ada menerima 2 panggilan sebelum ini dari sesaorang yang memperkenalkan dirinya sebagai Amir Hakim berhubung penggunaann kad kredit Ambank saya.Mula2 saya tak layan sangat dengan memberi alasan saya sedang memandu!

Suatu hari diwaktu hari minggu orang ni telefon saya dan memaklumkan bahawa dia adalah syarikat yang 'linked' dengan Ambank dan mereka adalah 'subsidiary' yang memberi kemudahan khusus kepada ahli Ambank card..

Saya minta kepastian darinya dan yang menghairankan saya dai boleh menyebut semua angka (digit) kad kredit saya kecuali yang 4 terakhir.Saya selepas itu 'mula percaya' yang dia ni memang orang Ambank.dia lepas itu menrangkan faedah keahlian dari syarikatnya.....pelancongan, kereta tunda (jika kereta kita rosak), kad ahli sekali bayar untuk seumur hidup, kemudahan potongan bagi 260 hotel dan resort diseluruh Mlaysia dsbnya....

Akhirnya saya termakan dengan olahan ceritanya (kerana saya percaya dia orang Ambank) dan memberikan nombor 4 akhir kad (pendaftaran) dan saya menjelaskan yang dia perlu menghantar surat rasmi tentang perkhidmatannya dan saya akan reply balik persetujuan melalui surat yang dihantar.

3 hari lepas sampai surat berdaftar dengan satu kad keahlian pelancongan ( Summerset Resort Sdn Bhd) yang berpengkalan di Endau Rompin berserta bayaran yang akan dikredit (dipotong) melalui kad kredit saya sebanyak RM498.00!Melaui perbualan telefon dulu saya minta orang tu hantar surat rasmi (macam borang) yang perlu saya isi dan lihat apa servisnya sebelum saya setuju sign!

Tengahari tadi saya jumpa pegawai Ambank dan ceritakan masalah saya!Mereka beritahu , bukan saya seorang yang menerima tawaran (penipuan) seperti ini ....dah ramai!Dia minta saya isi satu borang yang menyatakan bahawa kita tak pernah beri consent kepada syarikat tersebut untuk mendapat bayaran dari kad kredit saya kerana saya belum menerima apa-apa servis dari syarikatnya!Pegawai berkata,inilah sebahagian taktik yang digunakan untuk menipu pemegang kad kredit!  

Yang menghairan saya ............Macam mana orang tadi boleh membaca denga tepat semua no pendaftran kad saya (kecuali 4 terakhir) yang menyebabkan saya 'terpedaya' yang dia memang bekerja dengan Ambank!

Pada yang lain disini..........berhati2 dengan taktik penipuan di zaman moden ini...jangan beri tahu apa pin or no kad keahlian pada SESIAPAPUN............bahaya!Kalau tidak, terbang sia-sia duit saya RM498.00....

[ Last edited by  haliem at 6-11-2007 11:48 PM ]

Rate

1

Terima kasih kerana berkongsi ilmu yang bagus ni....
nasib baik togeh tak pakai kad kredit.....

"beli produk DCL (red guara,bidadari,nuage,inte cleanse,d-brain) secara online"
Cara nak memesan Produk DCL di www.dclshahalam.com
1.call/sms 012 234 6258 (mokhtar)
2.Barang dihantar dlm masa 30 minit
3.Barang dapat baru bayar.TQ

terima kasih and thank you

memang skrg mcm2 cara nk tipu duit org.... hati2 la

uishh

risau nye

aku rasa kalau ada org nak buat bisnes melalui telefon, jangan layan la, kata bz ke..

sesapa je boleh jadi di sebalik telefon tuu

hmm memang banyak case nih..est rasa every week ade orang dari armada mende ntah dok call..offer kad2 cam nih..but i'm not interested. Siap tanya lagik..bile nak interested? lepas u kawin? Nanti kawin senang nak pi honeymoon...huhuh.. i still say not interested.....phobia plak nak jwb phone kalo no kl.....

ade satu incident tuh...based from slang dia ckp tuh..i guess an indian girl..punyelah rude...sabar sajeklah...

She: Saya call dari maybank credit card center. Saya nak tanya cik gune maybank cc visa ke mastercard
Me: Huh? Wait a minute. U said you are from maybank cc center..why u dont know which cc I used?
She: Kat sini saya tau lah. Saya nak comfirmation dari cik jek - huh dgn nada menengking
Me: Why you are so rude?????

terus dia letak phone...rasanya mcm dia tipu jek dari cc maybank//ckp pon tak professional..the way dia introducekan diri

Follow Us
sekarang byk sgt benda2 mcm gini...
agak2nye pihak bank ke yg bg info2 kite nie kat third party???
kadang2 geram sgt...mcm2 taktik n tawaran..
kadang2 tu siap main paksa2 lg....
tp, alhamdulillah, setakat ni berjaya menangkis..

senang jek..cakap je saya tak berminat..nnti klau saya bminat, saya call awak..takpun, saya dlm meeting skrg, sorrry...   ni taktik aku la nak ngelak.......

fuhh macam2 jenis penipuan sekarang nih

ahhh! aku dah bosan dah ngn tawaran sebarang kad keahlian percutian!!

last sekali aku terkene ngn myez vacation!!

siot!

ahhh! aku dah bosan dah ngn tawaran sebarang kad keahlian percutian!!

last sekali aku terkene ngn myez vacation!!

siot!

aku pun dah tertipu...
tapi aku bayar cash RM399..tup2 kompeni ni tutup...

Tak Halal la duit aku tu...

aku pun dah tertipu...
tapi aku bayar cash RM399..tup2 kompeni ni tutup...

Tak Halal la duit aku tu...

dah pernah kena dah..
pihak tu dapat maklumat dari citibank..
(coz dia tahu i ada citibank card)
tapi masa tu rasa macam bodoh jek..
coz setuju jek dia cakap..
kena bayar RM499 untuk setahun setengah..
guna nya skali jek..
memang tak berbaloi sungguh

Reply #1 haliem's post

pasai no kad kredit tuh.. FYI last 4 digit tuh je yg no rawak utk every credit card issued.. ader lagik 3 las tuh utk security..

yg aku tau 1st four tuh nak bagitau itu adalah master or visa.. stendet utk seme bank seantero dunio..

2nd 4 digit tuh rasanye negara kot.. then followed by bank code kot..  tk sure tapi yg pasti the first 12 digit tuh mmg represent certain code.. kalo korang tau utk ape la.. it's not just random number..

nih pengalaman aku layan dorang2 nih..
aku byk kali dpt panggilan esp no tepon dr no DIGI 016..

panggilan 1:

pemanggil: a'kum puan....
aku: w'salam.. iye saye
pemanggil: puan ader pakai kredit kad...
aku: ader
pemanggil: master atau via puan?
aku: dedua ader.. (aku dah muler cuak.. tapi wat dono lagik)
pemanggil: biler tarikh matinye tu?
aku: bulan 10 nih..
pemanggil: ok. saye nak confirmkan alamat nak anta (ape ntah)
aku: eh.. awak tak citer pon kat saye ape yg awak promote.. tanye pon tidak saye mau ke tak mau.. terus mintak alamat jek?
pemanggil: ala kak.. ni tak payah bayar ape2 nih.. kiteorg anta.. akak tanak boleh pulang balik or takyah reply (ape lagi ntah die kata)
aku: tipu la.. maner adr bende pree skarang neh...
pemanggil: biler pulak saye kata free?
aku: aikk. tadik kata takyah bayor??
(pastu aku tak ingat ape lagi ntah die kata,, bodek.. tapi yg kompom die dah kantoi )

panggilan 2:

pemanggil: selamat pagi puan
aku: pagi
pemanggil: saya ingin menjemput puan ke majlis (ape aku pon tak ingat) bertempat di swiss garden hotel pada (lama dah aku pon tak ingat). di sini kite akan bagi puan voucher dan puan boleh pilih utk bercuti ke antara 3 tempat berikut: Cherating, Swiss Garden, (satu lagik tak ingat). Puan tak payah buat ape2 bayaran.. tanak booking masa tu pon atkper.. just dtg ambil voucher sahaja sudah cukup.

aku tolak ler.. tapi die punye bodek punye bodek.. sampai merayu aku tolong die.. kalo tak die takdak komisen.. ada ka gitu? adehhhh...

panggilan 3:

pemanggil: a'kum puan....
aku: w'salam.. iye saye
pemanggil: puan ader pakai kredit kad...
aku: ader
pemanggil: master atau via puan?
aku: dedua ader.. (aku dah muler cuak.. tapi wat dono lagik)
pemanggil: biler tarikh matinye tu?
aku: nih.. tanya2 nih utk ape?
pemanggil: utk buat pengesahan kad kredit
aku: iye la.. pengesahan ape?
pemanggil: pengesahan laa! (sore die dah mule tinggi)
aku: pengesahan kad kredit utk ape?
pemanggil: ttooooooooooooott... (die letak tepon sudahhhh )

panggilan 4:

pemanggil: a'kum puan.. sy panggil ni  utk buat promosi kad (bla bla bla)
aku: saye tak minat la
pemanggil: kenaper tak minat? kite nak bagi percuma niii!? (sore dah tinggi)
aku: eh.. saye tak minat apesal awak nak marah2 plak..?
pemanggil: mane ader saye marah?! (sore masih tinggi)
aku: tak per laa tak minat (entah baper kali pastu aku kata tak minat tak minat)
pemanggil: saye akan kuar kan nama akak dr senarai....(senarai ape ntah), ape2 jadi jgn salah kan saye! (pop! terus die letak tepon)

all i want to say is dorang nih nak menipu tapi tak bijak.. nak tarik pelanggan kunun pi sore mcm samseng.. sekali je aku terkene amik jugak vacation card.. padahal aku bukan gi melancong sgt.. setahun sekali pon susah..
lepas tuh aku bior kan aje kad tuh mati gitu aje.. gasak ler.. tapi nampak mcm ok la jugak sbb ader gak dorg call tanye kenaper tak pakai ape voucher yg dorang bagik pree tuh.. siap nak tolong booking kan lagi..
pas nih aku tak layan dah...

Rate

1

abg ipar aku pun ada kena gak, tp kena introduce ngan kwn dia...Hospitality world card tak silap...Rm400+++ gak cuma pakai sekali jer kat genting yg kononya free tu tp kena extra charge coz bilik terpaksa upgrade ke deluxe tp hampeh coz bilik dia serupa stor kat bwh tangga ajer...ciss...

sebenarnya kalau korang tgk dlm board ni dh byk dibincang pasal penipuan CC ni
Bank memang ada jual no. hp pada third party

hahah... selalu jer tom kena tp buat2 dunno. ckp jer bz. pastu dia mmg otomatik letak tipon.

Reply #15 conan's post

hubby haku penah dapat yang swiss garden tu, mmg sejibik la.... mmg dia bagi voucher gi swiss garden cherating.

kitorang pegi dgr bebelan dia tuh, dan as a human being, mmg percaya la menda tu sumer, cam bes kan dapat melancong ngan discounted rates la kununnya. hubby pon sign up, dapat la voucher tuh dan mmg kitorang pegi bercuti kat sana. masa tu hubby pakai c*tibank cc.

lelama, hubby noticed something amiss. so dia suruh haku wat formal letter nak terminate dat service. so hantar la, fax bagai.... then hubby clearkan sumer hutang dalam cc tuh, dia terminate cc tapi apply yang len lak, no lain lak kan, so that swiss gardem whatsoever tuh, tak dapat la deduct the payment. haku rasa sempat potong skali je kot dalam 200++. pastuh takdak dah.

jangan la terpedaya macam kami

Rate

1

skang ni ada sorang mamat lak call, katanya dari palace of the g*lden horses lak, mcm2 offer dia nak kasi, tapi learnt from a lesson, hubby aku wat dek je... lantak la nak call baper ribu kali pon