CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kacip_Fatimah

ANEKA BISKUT & BISKUT RAYA

Close [Copy link]
ana, kueh makmur ni ada sarang dia ke? x pnh lg makan kueh makmur ni.. cmner rasa pon xtau..

2040# anasue

Ana.. tolong amik gambar penyepit yg ana guna untuk buat corak tu.. eija cari xjumpa laa... kalo ana jumpa kat memana bleh tolong belikan?

ammar..sarang pe?
kuih makmur ni rasa minyak sapi...and dalam inti ada kacang

eija....
pic penyepit tu anna dh tngkp tp esk ana bbh sini ye....ana di penang..kalau nak boleh ana belikan. Dulu guna yang tembaga..tapi mana ilang ntah.( yg tembaga senang sikit..sbb pendek ..senang nak pegang..tapi atleast..nasib baik ada yg ni

Oooo ada yg tembaga yaa... emmm rasanya kat pekan rabu alor setar ada kot... esok balik Kedah.. eija pi tgk kat Pekan Rabu dulu.. kalo xde ana tolong blikan yaa... nnt ana letak gambar kay.. nak pi cari.. kalo kat Shah Alam ni dah jenuh cari.. xjumpa

Tima kasih bebanyakkk...

...makmur aku...

Rate

1

HELP

tolong ajar aku mcm mana nak sukat butter dengan betul.kenapa aku timbang butter(butter 250gm yg x dibuka lagi kertas nya) tp skala kat penimbang x menunjukkan angka 250?maksud aku kurang tepat bacaannya.mustahil pulak kalu penimbang aku rosak sbb penimbang aku tuh molek lagi.neh aku was was sgt tiap kali nak sukat butter neh..

gerammmm

Follow Us
HELP

tolong ajar aku mcm mana nak sukat butter dengan betul.kenapa aku timbang butter(butter 250gm yg x dibuka lagi kertas nya) tp skala kat penimbang x menunjukkan angka 250?maksud aku kurang tepa ...
menatang Post at 10-9-2009 01:50
...check...dan make sure jarum kat timbang ko must be at 0 before ko sukat butter ko nie...kalau bukan kat 0...then ko kena adjustkannya...ada punat tuk ko adjust jarum penimbang nie...

2045# blackmore

kacang untuk inti ni kita ground halus-halus atau chopped kasar-kasar saja?....... hari tu buat resipi asma laili tak jadi, kuih tu mengembang dan banyak yang pecah...............

nadi...nie kot resepi yg dicari

Biskut Oat Cornflakes = credit to fp rahaniss

250gm butter
3/4 cawan gula - kalau nak manis boleh jadikan 1 cawan
3 cawan Quaker Oats
1 sudu teh esen vanila
1 kotak kecil Cornflakes (180gm)
[Cornflakes ni dipanggang dulu dlm oven selama 7-10 minit, suhu 170 (utk kekal kerangupan Cornflakes)
Biarkan suam sebentar baru masukkan dlm adunan]
ceri untuk hiasan.

Cara membuatnya

1. Pukul butter dengan gula sampai kembang
2. Masukkan esen vanila, kacau dan kemudian Quaker Oats, kacau sebati
3. Akhir skali masukkan Cornflakes, gaul.
4. Masukkan dalam paper cup,hiaskan dengan ceri dan bakar selama 12-15 minit .

Rate

1

2048# chempaka_ku

Biasanya kacang xperlu halus sangat

Eija...ni gmbr penyepit tu

Rate

1

Post Last Edit by ammar_7e at 10-9-2009 09:19
ammar..sarang pe?
kuih makmur ni rasa minyak sapi...and dalam inti ada kacang

eija....
pic penyepit tu anna dh tngkp tp esk ana bbh sini ye....ana di penang..kalau nak boleh ana belikan. Dulu gun ...
anasue Post at 10-9-2009 00:34

hehehe.. silap.. maksud saya acuan tu lah.. kalau kat sini sarang tu lebih kurang sama maksud ngn acuan..

2018# AnisSuraya

anis, mlm td saya sambung projek salut biskut almond london.. alhamdulillah..menjadi..cantik
macam anis ckp, 10 minit dah keras.. saya ketuk biskut tu langsung xpecah.. agak2 keras cam batu kot..
yg saya buat sblm ni masih camtu gak..kurang keras.. tp xpe.. sedap dimakan..

emmm.. setelah saya kaji2.. saya rasa silap saya.. baru saya ingat..saya pakai coklat masakan yg dah siap dicairkan..
dia jual lam bekas.. bila saya masuk peti ais, dia jd keras.. nak guna baru saya dabel boil..mgkn coklat yg dah siap ni sesuai untuk topping kek je kot..

semalam buat bubble rice coklat... masa cairkan coklat letak shortening sikit.. hasilnyer.. walla... cantik dan senang keras.. oleh keranan nak senang.. buat ngan jalan mudah.. cairkan dalam rice cooker jerk.. so coklat tuh akan sentiasa cair sebab nak letak dalam paper cup tuh pun amik masa gak...

2053# ammar_7e

Alhamdulillah...selalu kalau kita tak buat mistake masa proses cairkan coklat nih, insyaAllah, hasil yang kita dapat tu memang memuaskan hati kita..satu lagi, apa jenis coklat masakan ke coklat mahal (collata/selbourne) anis mmg tak simpan dalam peti sejuk..anis simpan kat luar yg suhu dia agak sejuk/tidak terdedah pada suhu panas lah kan..

Oleh sebab semalam amar cakap, almond london amar tak keras2/beku2...pagi tadi anis buat coating almond london sebanyak 200 bijik (4 bekas )...start proses cairkan coklat pukul 5:30 pagi, siap semua termasuk packing, lekat sticker pada pukul 7 pagi (sempat mandikan anak bujang/mandi/solat)...jadi bila amar dah dapat detect kesilapan tu....lega hati anis...

anis.. coklat tuh memang takleh simpan dalam peti ker?.. kalo simpan lama dalam peti jadi camner?...

2055# AnisSuraya

tulah.. bila lihat hasil ke-2 yg ammar buat mmg cantik n kemas jer.. patutlah anis blh buat jualan dan sume customer puji..

hasil yg pertama dulu tu nak jadikan bentuk bujur rasanya berejam nak kena bentukkan papercup tu jadi bujur.. yg mlm td x perlu buat camtu pon.. automatik jd bujur...

tp sayang lak.. yg x keras tu banyaklak ammar buat..
xpelah.. yg cantik2 tu kita hidang kat org..
yg x menjadi tu kita makan after raya..

TQ anis 4 de tips..

Post Last Edit by anasue at 10-9-2009 10:41

semalam ana buat london almond guna resepi mak lang kerteh..alhamdulillah....dapat 225 biji utk satu adunan. Tapi ana ubah sikit resepi..tak ada gajus..ana ganti ngn serbuk badam and ana tambah sikit srbuk nestum...(sbb respi yg selalu ana guna dulu ada nestum yg di kisar) so ana mixed and matched...masa dok bakar..wangi je
coating ana tak buat lagi...tunggu kawan kawan biskut yg guna coating.....baru buat sekali
thn ni ana try beli collata spt yg sitipayung sarankan
P/S....kat sunshine collata RM17.80  1kg
         kat hong yap...( just a few shops dr sunshine tu ) ... RM15.50 1kg....

Post Last Edit by anasue at 10-9-2009 10:41

semalam ana buat london almond guna resepi mak lang kerteh..alhamdulillah....dapat 225 biji utk satu adunan. Tapi ana ubah sikit resepi..tak ada gajus..a ...
anasue Post at 10-9-2009 10:40

Sama lah dgn eija... tunggu siap semua jenis sekut yg kena coating.. baru coating skali semua.. untuk tempahan pun macam tu.. siapkan dulu sekut.. besok nak hantar.. mlm ni baru coating..

Skarang tgh buat sekut sarang semut..

Ana... tima kasih ltk gambar penyepit tu.. hari sabtu nnt nak pegi Pekan Rabu, Alor Setar cari penyepit ni..hopefully ada.. kalo x kena susahkan ana belikan...

2056# seroja1

Seroja, sebab anis tak pernah simpan coklat dalam peti, jadi anis tak tau lerr apa jadik kat coklat tu kalau simpan lama2...  Tapi anis rasa lah kan...coklat tu maintain elok jerr...keras berdentum  lepas kuar peti sejuk terus guna,kalau nak potong tu kena guna pisau besor ler gamaknyerr..pasey keras berdentum kan...kualiti dia, anis tak pasti camner...sebab anis beli coklat mmg tak simpan dlm peti, simpan je dlm ruang yg bersuhu sejuk..so far ok jer..tak berkulat pun coklat tu...janji lepas guna, packing elok2 semula, jangan kena angin...tu jer..

Anis pernah dapat tempahan dari sorang customer..oleh sebab masa tu agak terburu2..anis beli kc candy ni sampai 8 bungkus, powder coklat tak beli pulakkk... ..bila dah 2 minggu masa nak buat tempahan tu baru tersedar akan kesilapan membeli bahan tersebut...call yummie...pihak sana cakap barang lain boleh jugak consider tukor, coklat mmg tak boleh sebab perubahan suhu katanya...tapi anis cakap..try tengok dulu...exactly mcm masa beli..tak der cacat cela..pehtu sampai yummie, boss dia tengok dan puashati lalu dapat tukar 4 bungkus tu kepada 4 bungkus powder coklat...alhamdulillah, kalau cara kita simpan coklat tu betul...ianya tak rosak pun..tokey yummie tu siap cakap, kalau u sudah simpan dalam peti sejuk, konpem deme tak boleh timer pertukaran tersebut...dari situ anis dah syak....