CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mayyonnizz

Deliver @ Hospital Selayang or Sungai Buloh which one is better

hmm..i penah branak kat hosp. selayang..last yr..so far ok..doc pun layan kite ok..takde masalah..midwife pun ok..mase dlm labour room tu pun ok..dia layan kite asalkan kite jgn lah melalak2..tang tu dorang marah laa..sbb ganggu pation lain yg tengah sakit jugak..ade satu kes ni masa i baru je deliver n nak pegi wad..sorang minah ni dok terpekik2..ckp abang...tolong skit....abang tolong...pastu nurse tu ckp..awak jgn la jerit2 mcm ni..org lain berananak pun sakit gak...cuba jgn panggil abang...awak ingat Tuhan..abang awak pun tak bole tolong...mengucap byk2.
mmg diorang ok laaa..time nak deliver i tak bole push..so sorang midwife ni urut i punye perut sambil baca2 surah..then terus baby kuar..alhamdullillah..
yg tukang jahitnye oc perempuan..siap borak2 lagi mase dia tgh jahit tu..so far ok la dia check baik2 kite nye jahitan sebelum masuk wad..dlm wad..dia check..
1st day baby dorang jaga dulu suruh kite rehat...2nd day baru dia bagi..hmm ok laa hops. selayang..tp i taktau kalau org lain...sbb i mase tgh sakit i tak jerit langsung...dok tahan je dalam hati
ha!! lagi satu...yg bole masuk tgk kite delivery hanya 2 org je...samada mak or hubby..kalau hubby masuk..mak kena tunggu luar laaa
mase i betul2 nak push tht time mymom ade kat sebelah i..then nurse tu suruh mymom panggil hubby i suruh tgk sendri...nurse tu ckp biar hubby kite tau mcmane sakit nak bersalin..nurse tu surh panggil gak

dah dapat ke buat pilihan pilihan?

sebenarnya terpulang pada diri sendiri.. kalau rasa diri tu kuat menanggung
sakit sensorang, beranak la hospital kerajaan...

kalau agak2 diri tu manja tak leh tahan sakit, beranak la swasta...

saya 1st baby beranak swasta.. pasal takut sgt... dan memang layanan tip top..
cuma bayar je lah riban2...

hospital kerajaan ni, kita kena sediakan mental dan fizikal kita...
mcm2 kemungkinan akan berlaku...

hmm... pernah deliver kt selayang. actually tak layak pon masuk spital tu sbb aku dok puncak alam. punye la jauh. tapi sbb hubby keje gombak.. so dia biasa area situ. lanyakla.. masa dah pecah ketuban tu... gamble je pegi selayang. sbb aku fobia nk gi htar klang tu.

then sampai sane dia tanye gak apsal gi selayang.. kan jauh.. aku katala sbb hubby keje sini. lg pon sbb dah sakit kan.. dorang trima gakla. takde kene marah pon. then.. masa nk check bukak jalan tu.. mmg ramai org la kt bilik menunggu tu. adala dlm 10 katil je kot. sao i have 2 wait gakla. maybe sbb dia tgk aku maintain je.. dia hold la dulu. pastu ada sorang doc pelatih lelaki ni approach aku. dia tanye camne leh rasa tau nk bersalin apa sume.. pastu dia nk check aku. huhu.. lelaki tu.. tapi b4 dia ckeck tu dia mintak maaf dulula.. kira beradab la orgnye. aku dah blurr.. malu toksah citerla. tapi sbb dah sakit kan.. tawakal ajela. then check2 dia kata baby aku breech. lor.. walhal baru malam tadi aku check up kt klinik.. doc kata dah engage... elok. takde lak kata breech. tapi doc klinik tak scan la. cuma manual inspection. huhu.

then 2 3 doc dtg check aku. sbb aku dok mati2 kata baby aku ok.. tak breech. then dorang scan. positive breech. so.. doc suggest for caesar. aku dah blurr. taktau nk react camne. dlm sakit2 tu.. aku sign la jugak.

so.. masa kt bilik check tu.. mmg ok.. doc entertain ok. cuma be prepared utk jadi bahan ujikaji la. sbb mmg ramai doc pelatih. as we all know.. selayang antara hosp yg ada ramai doc pakar.. n also pelatih.

then masa nk kene caesar tu... sib baikla surgeon tu takde jadual lain. yela.. aku kene emergency caesar. baby dah turun tapi songsang. camno. masa tu dah bukak 6cm. sakit wo... sampaila aku kene epi.. best wo.. nikmat... dari sakit2 sampai menggigil tu.. tup2 lenyap camtu je.

masa kt OT tu.. ramai wo... siap borak2 sama sendiri lak tu. yg hampeh.. doc dlm tu sume pompuan. u know la bila pompuan sama sendiri borak.. macam2. sampaikan dia bole suggest kt aku lotion la apa la utk ilangkan stretch mark. cess.. borak2.. gelak2... relax aje. sampaila dia pecahkan water bag aku. burst!! terpercik tu. wakaka... siap kene kt dorang sume. padan muka. hehe.. then baby aku pon kuarla ngan jaya n sihatnye.

then lps kuar tu... nk tunggu ada katil.. lama gak wo.. dahla aku sejuk gigil2... tapi nurse2 ni baik.. temankan aku.. borak2.. sibuk dukung anak aku.. kata comel la.. manis muka la.. sedap ati aku dengar. hehe...
the rest 3 days aku kt sane.. ok... makanan sedap. siap dapat tom yam lagi tu. hehe.. kebersihan pon ok. equipment... hmm.. baru2 gak. overall.. puas atila.

jojo07 This user has been deleted
hospital selayang
nak komen pasal deliver tak pernah.tapi kalau jumpa pakar sakit puan,kanak-kanak dan pakar bedah.mmg sekrg reg. check up every mth.i bg 3 star...sebab nama doktor pakar tp belum beberapa pakar lagi kebanyakan yg dah jumpa semuanya muda2 belaka..pastu dikelilingi oleh doktor pelatih.ada ke doktor pakar bedah tu boleh tanya i.."habis u nak kena operate ke?" bengang betul..:@

hospital sg.buloh
no. komen.tp i ada sepupu yg tgh training-nurse pelatih(lelaki).siap offer suruh bersalin di sana.oohhh tak sanggup i ,biarlah i bersalin dgn org tidak dikenali.
tapi ofismate i -rumah 5 min dr hos. sg.buloh pun deliver hos. selayang.katanya nurse klinik desa yg suruh pergii selayang kerana equip. lagi lengkap.

sy stay Kota Damansara gak...tapi gi bersalin kat HKL...

mcm mamy lak..bersalin kt hospital selayang gak..mamy amik 2nd class...ada 4 beds and 2 bilik air..siap ada hot/cold shower lg tau..anyway, layanan depa ok je..so far tkde masalah..friendly..masa mamy tgh contraction, continuosly depa dtg kt mamy..till mamy sampai tahap nk meneran..terus depa tolak p labour room..huhuhu..mcm bas express daaa..tp overall..ok. bayaran for 2nd class dlm rm350..mamy stay satu mlm je..klu lebih mamy rasa maybe add sket la $$ tu..tp tk byk la..lgpun selayang kan hospital pakar...tp dia semi govern.

Follow Us
tak pernah ke selayang ... tapi nak kongsi exp bersalin di hosp. sungai buloh bebaru nih..

pada saya .. sumer best kat situ dari nurses, layanan sampai la makanan dan equipment ... nurse2 dia sumer baik2.. siap leh pinjam buku lagi nak baca sebbboring dlm wad..

pastu siap leh complot cek tukaukan rate bp tu rendah sket sebbmasa tu  dah tinggi takut kang kena tahan lama huhuhhu... kira bodek2 la huhuhuh..

cuma satu je la .. masa bersalin , hubby tak leh masuk.. masa daftar tu baru tau huuuh .. tak best yg tang tu .. yg boleh kata layanan 1st classs

i like

tak pernah ke selayang ... tapi nak kongsi exp bersalin di hosp. sungai buloh bebaru nih..

pada saya .. sumer best kat situ dari nurses, layanan sampai la makanan dan equipment ... nurse2 dia sumer baik2.. siap leh pinjam buku lagi nak baca sebbboring dlm wad..

pastu siap leh complot cek tukaukan rate bp tu rendah sket sebbmasa tu  dah tinggi takut kang kena tahan lama huhuhhu... kira bodek2 la huhuhuh..

cuma satu je la .. masa bersalin , hubby tak leh masuk.. masa daftar tu baru tau huuuh .. tak best yg tang tu .. yg boleh kata layanan 1st classs

i like

stuck:@ :@ :@

Lady_Hac This user has been deleted
aku dulu anak 1st bersalin kat HKL, pastu ari tu gi tengok kwn bersalin kat Sg. Buloh. Equipment semua nye aku tengok cam best je. Maklum la spital baru kan, tapi my hubby prefer spital Selayang lagi..

kalau cam aku yang duduk gombak setia ni, boleh ke aku sesukati je gi spital selayang? lagi satu sbb for my 2nd pregnancy ni aku kene diabetes, so mmg dah kene refer kat HKL, jadik kalau aku tetibe jer gi spital selayang tu dorang terima tak?

aku sebenarnye besalin kat memana pun ok, tapi HKL ni cam susah sgt nak dpt parking (sian laki aku) pastu crowded mmg crowded la kan.. setakat misi2 tu aku ok la ngan dorang, as long as dorang manis muka pun kire ok la..  tak yah la nak tegur2 sangat...

tapi sg buloh mmg cantik la, washroom pun depan mata je kan? spital selayang no komen sbb tak pernah lagi gi sana.. heheh... tapi aku suke sbb dia spital baby-friendly kan? then hubby leh masuk.. tu yg mcm teringin nak gi selayang...

stuck aje thread nih tau..menci:@ :@ :@ :@ :@

:@ :@ :@ :@ :@ :@ :@

:@ :@ :@ :@ :@ :@

:@ :@ :@ :@ :@ :@

Reply #10 batiksendat's post

...aku memang tak tahan dengar citer ko ni....
terbahak2 bahak aku gelak kat opis ni... sib baik lunch hour..tada org dengar..

anak2 saya 3 orang semua deliver kat hosp selayang..

alhamdulillah semua OK..
cuma yang no.3 je terasa je ngan mulut nurse *jahat* tu...
sbb masa masuk labour room bukaan dah 6 cm, waktu tu kol 7mlm... bulan pose..
nurse jahat yang tolak masuk labour room tu bebel...
"masa org nak  berbuka laa nak sebok2 camnie.. dengan mukanya yang memang tak cantik laa.. mintak mahap la yea..dahlah muka tak cantik.. akhlak pon = dengan muka ...  heheh "

kalau tak kerana tahan sakit, dah lama GH sound.. tp sbb nak bersalin.. ku gagahkan hati jugak.. tahan sabar..
cuma itu je lah yang 'sakit' sket..
yang teruk2 belum pernah.. alhamdulillah..
insyaallah no.4 tahun depan pon kat selayang jugak...

tp itu semua  nasib...
kat swasta pon aklau nak kena yang tak best.. kena jugak kan..
berdoa n tawakkal banyak2... semoga semua dipermudahkan..

hosp selayang - husband leh masuk
hosp sg buloh - husband x boleh masuk

umah sy kat sg buloh, tp sy bersalin kat hosp selayang bln 8 hari tu..sebab??
sbb doa husband diperkenankan nak masuk tgk wife dia bersalin..

mlm tu pegi tido umah biras kt gombak.
husband ada qiamulail kat opis di kg baru.
sy masa tu dah 39 weeks. so takut gak nak tido sensorang kat umah.
at least kg baru - gombak, x jauh sgt compared to kg baru - sg buloh.

pagi tu, turun air..sikit je..
terus pegi hosp selayang.
kena tahan wad terus...

sy tak pernah bersalin kat dua2 sepital ni tapi adik sy pernah kat selayang...aku tgk ok jek sume..siap lepak2 lagi adik aku tu. yg bestnya, toilet pun dlm room. tepi katil jek. so takyah lah nak travel jauh2 esp time sumenya tak kuat. bayaran dia pun cheaper than hkl..tu yg aku dok compare dgn adiklah.
tapi yg nak cite ni hkl. anak 1st sampai 3rd kat hsajb. then yg ke-4 kat hkl. hajat hati nak beranak kat selayang tp doaku tak dimakbulkan sbb suspek diabetes. neway, kata laki aku, nurse kat hkl tere bab jahit0menjahit ni sebab dia rasa 'best' semacam n ketat jek bila ehem2 after 4th baby ni...entahlaa..tu bukan sbb jahitan kot..sebab lain gaknya..tp aku dengo nurse tu berbual ngan kawan dia masa jahit bawah tu..dia mmg suka jahit-menjahit part bawah...gaknya mmg ye pun jahitan dia tu mempengaruhi...

mayyo...

adex x penah bersalin lagi kat hosp selayang....
kakak & ipar adex penah bersalin kat sana...
okaylah.. layanan pon memuaskan gak...

btw... adex buat operation laps & dye pon kat hosp selayang....
niat dihati nak bersalin gak kat situ...
sebab dekat ngan umah mummy adex...
coz umah mummy pon kat gombak...

tapi sekarang ni tgh pk gak...
kalau adex dok umah sendiri.... kat keramat ni...
kenalah beranak kat HKL...
tgk pada keadaanlah...

betul gak cakap kwn2 kat atas tuh..
bersalin kat mana2 hosp gomen ni biasalah....
kene tahan mental..
ada duit lebeh.. nak layanan tip top...
pegilah swasta...