CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mayyonnizz

Deliver @ Hospital Selayang or Sungai Buloh which one is better

hmm.... hosp selayang terima tak patient dr area kuala selangor / puncak alam? hehe

aku memula plan nk bersalin kt sg buloh.. tp bila hubby call.. dorang kata husband takleh temankan... alahai.. patah semangat aku. anak first mmg aku bersalin kt selayang. tp masa tu mmg gamble gile... datang terjah je masa dah sakit. kene caesar lak tu. hehe... so kali ni taktaula rezkinye camne....

masa anak first pernah gi hospital selayang tapi dia suruh balik pasai baru bukak 1 cm tapi dah bleeding dan sakit2......sedih anak 1 st lak tu...mana nak tahu bila time nak bersalin coz x ader experience... x kan kita nak check sendirik berapa bukaan dia..... at last gi PPUM and OK dia kasi warded........... sampai sekarang pilihan tetap PPUM layanan bagus.....

Originally posted by talapia at 12-12-2008 04:14 PM
aritu hubby ada call spital sg buloh..

hubby takleh temankan kt labour room unless ada special request ke camtu la.

aku pun heran kenape la yg depa x bagi masuk sgt....kalu hubby masuk pun bukannya dok kat depan kaco nak jadi doktor same...hehehehheh juz nak bg semangat je kan....tu pun dok kat sisi .....

Originally posted by talapia at 15-12-2008 10:02 AM
hmm.... hosp selayang terima tak patient dr area kuala selangor / puncak alam? hehe

aku memula plan nk bersalin kt sg buloh.. tp bila hubby call.. dorang kata husband takleh temankan... alahai ...

aku pun rasanya mcm nak p branak kat hosp. selayang je pada hal hosp. sg. buloh tu dekat je dgn umah aku...

Reply #60 jaja's post

ni jawapan kawan kami. quote jelah ekkk...

"kat sg buloh ni tak blh la husband masuk mase delivery..actuallynye bilik die sorang sorang ajer tapik sbb labour room besar kot.nurse tak leh cope sbb selalunye busy and tak dpt nak control. takut husband tersalah masuk bilik.sometimes kalu tak busy and nurse ok..blh jugak masuk husband tapik tak gerenti la".

mmg x buleh masok ler. kalo nak masok jugak kena pastikan time tu x ramai org nak bersalin.

aku anak yg 3rd kat sg buluh..semau nurse + dok baik2 belaka.. kena scissor sbb plasenta previa...alhamdulillah selamat anak masuk nicu 4 hari cause x cukup bulan..bil murah sgt..aku warded 3 malam kena RM100 saja anak aku 4 malam kat NICU rm 38 ajer..terkejut HR tgk bil mcm x caya......

Follow Us

Reply #66 mekteh's post

ward dia ok ke? baru2 ke dia nye facilities? aritu dok kt selayang... puas ati.. facilities terjaga.... 2 kali saya tdo spital. skali sbb caesar... skali lg sbb anak berhatan.. so temankan dia. dua2 mmg puas ati. klau sg buloh ok... sesak2.. kot tak sempat sampai selayang.. ku terjun je ke sg buloh dulu. jgn sesat sudah... mmg tak pernah pegi sg buloh nye spital ni.

kawan baru bersalin kat sg buloh..katanye semua ok, layanan pun ok.

skrg spital gomen pun dah ok..servis tu pun dah upgrade cuma nasib la kalo kena marah tu hehhe ikut
luck kite..

tapi aku sendiri tak pernah ada pengalaman bersalin kat gomen spital...so tak berani nak komen pe..

akan datang aku nak pi spital swasta gak..terpaksa kumpul duit dulu, aku rela...

takut gak kot yang tak bernasib baik tu aku heheh kena marah dengan nurse...biar bayar mahal skit
even aku gomen staff tapi aku takut2 nak pi gomen spital...

kalau mampu apa salahnya banak kat hosp swasta...bukannya suruh gi pantai or gleneagle tapi just pusat perubatan pun takpe

mayyo....
aku penah  bersalin kt spital sg buloh, bulan 4 ari tu. for me, sy puas ati la ngan servis dorg. doc, midwife & nurse....sume ok, sume baik2.
ekceli hubby prefer spital selyg as recommended by kakak die yg penah bersalin sane. tp aku yg nk kt sg buloh sbb lg dkt. lgpon dh ade rekod kt sg buloh sbb mase mule2 peknen dulu threaten....blood spotting 3,4 kali.
mase pegi spital tu ari jumaat ptg. xde kuar tande pape pon, cume dh past duedate 10 ari. my mom soh g spital, die risau kot2 baby lemas ke ape, tmbahan lak anak sulung. so mase g tu dh standby la bwk beg sume kot2 kene tahan. rupenye mmg betul kene tahan sbb air ketuban x cukup, takut baby lemas. doc kate kene induce. sbnrnye mase 7 bln g scan pon, doc dh bgtau air ketuban aku x byk.

so mlm tu stay la kt wad, tp mcm wad sementara la. wad ni hasben xleh masuk, tggu kt luar je. kalau nk jumpe, kite la yg kene kuar. tp time ni leh la bwk masuk hp, mknn pon bleh. air panas pon dorg sediakan utk kite nk wat air ke mlm2. kt area wad ni ade reading room, dorg letak mjlh2. so bosan2 leh la bace mjlh, smntara tggu turn kite kene cek.

aku kene dok kt wad ni 2 ari sbb 1st induction x  berkesan, so kene induce lg skali. 2 ari dok ctu, cam dh tau name sume doc2 kt ctu. yg attend aku dr raja ngan dr radhiah. bilik wad ni ade 2 katil je. washroom besar, share ngan bilik sebelah. nk mandi air panas pon ade. nurse sume ok, layan kite baik je. sambil cek kite nye contraction tu, leh sembang2. mase tu la tanye mcm2 soalan. mase 2nd day tu lak, dpt bilik yg ujung, dkt ngan labour rooms. alahaaaiiiii......saspen gile, sbb dgr mcm2 bunyi jeritan. yg mengerang, yg menjerit panggil mak, dgr baby menangis. mmg saspensiii!! tp xde pulak dgr nurse marah2 or sound2 ke. seb baik time tu xde org *nd*a sbb katenye dorg ni lg laaaaa riuh.

time duk kt wad ni 2 ari, hubby x tggu sepanjang mase. aku soh die balik, sian lak kt die. die dtg kejap2, tghari, ptg ngan mlm. time die dtg, die bgtau la kt nurse yg jaga reception soh panggil aku kuar.

masuk wad jumaat ptg, ari ahad pagi br doc pecahkan waterbag. time tu dh dilated 4cm. b4 masuk LR, nurse soh mkn dulu. die siap bancuhkan air milo. lbh kurang 9.45am masuk LR. mase tu, aku mntk tlg nurse tu call hubby n inform yg aku dh masuk LR. nurse tu siap offer, die kate nk soh hubby masuk time deliver pon bole. aku terkejut gak, sbb setau aku kt sg buloh hubby xleh masuk. tp die kate boleh...kalo nk hubby masuk mmg boleh. tp aku kate xyah lah, tlg inform je. sbb hubby aku mmg dh bgtau awal2, die xmau masuk sbb die x sampai ati nk tgk.

makanye..dok lah aku dlm LR tu. masuk LR, utk baby, bawak diaper 1, baju 1, ngan selimut shj. nurse ade tggu, monitor CTG. mase tu sakit mmg dh kuat. nurse cucuk ubat thn sakit pon dh xde efek. LR kt sg buloh mmg 1 bilik 1 org la. cume pintu bilik tu dorg x tutup, so still leh dgr bunyi dr luar. bunyi org meneran kt bilik sblh pon leh dgr. mase tu rase cam dh x sbr nk bersalin, sbb x thn dh sakit tu. bile dgr baby menangis, dlm ati kate wahhhh...leganye org tu, baby die dh kuar. awak bergulung lg menahan sakit. sampai la kul 5.30, doc dtg cek, br progress 1cm, dilated br 5 cm. time tu doc pon ckp, kalu by 8pm x bukak sampai 7cm, die terpaksa wat operation. aduhhh...menggigil aku dgr.

menjelang maghrib tu, sakit makin kuat. aku x thn sampai mengerang2. skali doc tegur...puan, puan jgn mcm ni yee..jgn mengerang mcm ni. nnti tenaga puan hilang. nnti nk push perlu  byk tenaga. tarik nafas panjang2.... huhhh, kejap je aku berenti mengerang. die dh kuar, aku berbunyik balik, hehe....

kul 8.30pm, aku mule rase nk meneran. doc cek, dh dilated 8cm. doc kate dh leh push. masalahnye aku x reti push lak. lame gile aku camtu, dkt 1jam. rase cam dh give up, tp nurse2 tlg bg smgt. diorang ajar bace ayat Quran, aku pon ikut la. ramai dlm LR aku time tu. nurse ade 2, midwife 1, doc 2 org. rupenye time tu hubby dh ade kt luar ngan my mom & adik2. bile nurse kt reception bgtau hubby yg aku x pandai push, hubby mntak masuk. but since dh ade 2 doc yg attend aku, nurse kate xpelah, tunggu kt luar je. dh ramai yg tlg aku kt dlm katenye.

kul 9.30pm baru la baby kuar, dh poo-poo pon dlm perot. mase nurse tgh jahit, hubby dh masuk nursery, azankan baby. dh siap jahit, br depa bg hubby masuk. pas2 dorg bg air milo ngan biskut soh aku mkn. itu la air milo & biskut paling lazat aku rase, sbb 1 ari dh x mkn, x minum..hehe. mase hubby kuar, dorg pass uri soh bwk balik. sementara tggu wad ready, diorg bg my mom lak masuk.

aku amik wad kelas 3, 1 wad ade 6 katil, 1 washroom. selesa la..sbb sume still baru kan. pagi dorg mandikan baby, paed dtg cek, injek bcg. tghari pas lunch dh leh kuar. bill kene x sampai 50hengget.
overall, aku puas ati. aku bg 4* out of 5.

Reply #70 stoberi_pink's post

wah.. menyejukkan ati sungguh baca posting ko... hehe... aku ni mmg berbelah bg sungguh2 nk gi slayang ke sh buloh. masa anak first mmg aku deliver kt selayang. tp ditakdirkan aku caesar.. so hubby mmg takleh masuk. yg 2nd ni.. dia kata nk masuk. so klau sg buloh tak bg husband masuk... dia nk bawak aku ke selayang lg. tp tu la.. risau gak sbb selayang jauh dr umah aku. dlm 45 min camtu. hmmm.. ikut je la mane husband aku drive nnti. klau sungguh dia heret aku ke selayang.. biar dia yg jawab nape bawak aku ke sana klau nurse tanye. wakaka... tp ntahla.. taktaula berjaya ke husband aku temankan nnti. bkn apa.. aritu dia gi melawat kawan dia dlm neuro HDW pon... dah mcm rasa nk pitam. alahai.. katanye tak tahan bau2 dlm tu. so camno nk temankan aku bersalin? kang aku lak yg kene tenteramkan dia. lg klako...

Reply #71 talapia's post

hehe..ye ke talapia? aku just share my true experience la kan..
mgkn rezki aku kot, bersalin susah..tp Allah permudahkan dgn org2 yg baik keliling aku.
tp mase batch aku tu, ramai akak2 dtg dr s/alam, klang nk besalin kt sg buloh sbb masing2 dh serik bersalin kt HTAR klang. dorg kate wad bersalin kt HTAR cam pasar ikan, hahahaha....
in term of service, aku rase slyg better dr sg buloh. cume cam ko yg duk puncak alam, mmg sg buloh la lg dkt kan. kalo ikut hiway, terus exit kt spital tu. selyg maybe kene tempuh jem sket.
mmg ade kes hubby pengsan dlm LR, hehehe...
time aku ari tu nurse ckp, klau agak2 dh half way tu suami x thn..dok je la kt luar LR tu..

ok jer spital selayang...
layanan 1st class....chebot dok situ 5 hari 4malam...huhu!
baby takmo kuar2...hari ke4 bat\ru kuar..bertah punya anak!

ikutkan memula nak besalin kat pusrawi jer....pasal dah wat check up kat sana...
tapi dek kerana kakak2 chebot suh pegi selayang...dekat ngan rumah diorang..so dekat sket dorang nak melawat..heheh...so last2 decide besalin kat cni.

oh yer...boleh jer besalin kat selayang..ikutkan umah chebot paling dkt ngan spital sg buloh...tp sebabkan hasben tak boleh masuk jadinyer chebot wat keputusan besalin kat selayang.

alhamdulillah...servis no 1!puas hati sesangat!!macam rasa dok kat private pon ada.

owhh..luper nak gtau...chebot besalin normal...alhamdulillah....

[ Last edited by  chebot81 at 24-12-2008 12:36 PM ]

Reply #73 chebot81's post

hehe... mmg mcm bersalin kt swasta je rasa kan dok selayang tu... facililies pon memuaskan.. semua baru2 lg... toilet pon clean aje. aku dulu dok 2nd class pon... 1 bilik 4 org dah bahagia sangat dah rasa. yg klako memalam je aku anak beranak n 1 bilik tu demam.. sbbnye... aircon sejuk. nurse masuk.. check suhu pelik.. apsal semua demam. pastu katala sejuk aircon. la... apsal la takde sape panggil nurse mintak slowkan aircon. wakakaka... mane la wa tau... takut lak kang kene marah... hehe tp mmg bestla.. aku yg caesar ni pon... sikit2 mintak tukar cadar.. wakaka.. sbb tak reti sungguh aku pkai pad yg jenis loop tu. nurse yg pkaikan.. aku rasa mcm tak pkai apa je. basah lencun kain. sib baik kain spital. klau tak.. jenuh pulak aku nk bawak balik basuh. huhu...

saya bersalin di hosp selayang last week 17/12..alhamdulillah layanan tip top..saya masuk labour room jam 8.30am and baby kuar jam 12.51pm..puas hati sungguh dgn layanan hospital selayang dari doctor ke nurses..tak kiradi PAC room, labour room atau di wad..saya duduk sehari semalam je..alhamdulillah anak tade apa2 masalah..

Originally posted by chebot81 at 24-12-2008 12:33 PM
ok jer spital selayang...
layanan 1st class....chebot dok situ 5 hari 4malam...huhu!
baby takmo kuar2...hari ke4 bat\ru kuar..bertah punya anak!

ikutkan memula nak besalin kat pusrawi jer ...

hmm...klu check up kt pusrawi blh besalin kt gomen erk?? bkn aper... sy pon wat check up kt pusrawi k.d'sara...tp nk bersalin maybe kt selayang @ sg buloh... jimat sket..hehehe... tp leh tau cm ner nk wat klu nk besalin kt gomen? kena mintak rekod checkup kt pusrwai bw ke hptl gomen ker?? mcm maner erk??? ader saper2 leh membantu?? x bising ker nurse2 kerajaan ni??

rasanye bole je nk bersalin kt mane2... tp kene make sure ada rekod check up kita tu. yg jd masalah ada sesetgh private clinic... dia tak bg salinan rekod check up kt kita. semuanye dia simpan. so bila nk beranak kt tempat lain... mmg takde info langsung.. hatta berat badan sekalipon. tu yg wat nurse2 marah sbb susah... check up history takde.

klau ada check up record.. senang. tak kira la.. buku tu kaler pink ke.. merah ke.. biru ke.. tak jadi masalah. janji lengkap ada info2 yg diperlukan. klau ada allergy ngan apa2 ubat ke.. semua stated kt situ. previous delivery pon ada tulis.

masalahnya..sy mmg x diberi salinan rekod...x mcm gomen yg mmg bg 1 buku merah bg kita pegang n simpan...semua rekod pusrawi yg simpan...tu yg x tau tuh..

Reply #79 nurmarsya's post

hmm... klau mcm tu mmg problem. takleh mintak ke? or.. masa check up kt pusrawi nnti.. try tanye doktor tu.. klau nk bersalin kt spital gomen bole ke. sometimes dorang akan bg referal letter ke apa. try mintak kt pusrawi. u kene ada rekod tu utk rujukan doktor yg handle masa bersalin. bahaya klau takde rekod.. n menyusahkan sbb semua mende kene buat smula.. scanning apa semua. even blood type pon taktau