CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: astina

Minta Pendapat Untuk Menetap di Arab Saudi

Reply #123 mamanett's post

Wa'a lay kum Salam  

Betul tu duk umah mmg akan buat kita jadi keras

Ada pergi tak jeddah hari khamis 26 mac haritu, Bazaar Tabung Haji   menarik kat situ byk barangan malaysia dijual ala ala pasar malam gitu cuma scale kecik je

boleh la nak lepas rindu pasar malam kat malaysia

SAlam kengkawan. Katanya ramai nurse kita kat Saudi tu. Anak saudara akupun nurse juga dan teringin nak pergi kerja di Saudi nu, katanya duit banyak. Dia duk gemar ke duit banyak tu nak himpun katanya sebelum kawin ni. Duk berangan sakan....bab duit banyak tu.

Apa cerita tentang pekerjaan nurse kat sana? Tok Arab buli sakan ke tidak? Tambah2 budak perempuan muda dan  lembut pula tu...aku naik cuak juga.

Originally posted by mamanett at 30-3-2009 12:56
lolax, hubby u kat mna?? dah lama ke tak jumpa?? mesti rindu dendam nih.......

kat riyadh.... dia dah dpt dah iqamah tu... tapi i tak pegi pun....hehe malas la...sbb nak gi visa i kena bayar rm 2k kalau gune iqamah

Reply #127 belanga's post

Kerja nurse kat sini kalau dah kahwin tak leh bawak laki & anak2 tak macam bidang lain boleh angkut laki bini & anak2

sekapal, pastu tekanan kerja memang le tinggi n pak arab wahabi ni suka menggatal lebih lagi kalau kena posting kek kem

tentera ada satu kes nurse tu cabut lari pasal asik kena kaco ngan askar arab cun agaknya dia tu kot   tapi tengok nasib le

ada yg baik juga biasala .. gaji mmg banyak tapi kena lah bersedia utk dikerah bila2 ni base on exp pada beberapa nurse

malaysia kerja kat riyadh n jeddah yang saya jumpa.. so far saya tengok diorang boleh bertahan ada sampai 12 tahun

apa apa pun cabaran tu biasa la yang penting Makkah & Madinah tak lupa FULUS KATERRR

[ Last edited by  Mawlay at 2-4-2009 11:07 ]

Kawan saya ada kat sana sebab ikut suami dia. Syg lepas belajar kahwin sampai tak pernah kerja. Dia cakap dia kat sana tutup litup & hanya pakai warna hitam je. So color standard lah. Then pagar batu tinggi sampai tak nampak rumah. Lebih kurang gitulah dia cerita. Lepas tu wanita tak dibenarkan memandu. Tak bestlah kalau mcm tu.

Psl Pak2 Arab, even mrk yg ada darah Arab di tempat saya ni memang nampak gatal je kan. Tu lah sampai ada 2 - 4 org isteri. One of my friends pun dah jadi isteri kedua. Seram tengok lelaki mcm ni.

Originally posted by Mawlay at 2-4-2009 11:05
Kerja nurse kat sini kalau dah kahwin tak leh bawak laki & anak2 tak macam bidang lain boleh angkut laki bini & anak2

sekapal, pastu tekanan kerja memang le tinggi n pak arab wahabi ni suka m ...

thanks Mawlay. Saya akan beritahu dia cerita kamu ni. Diapun baru tengah fikir2. Dia syok ke duit tu... tapi takut.

Follow Us
Originally posted by Baiduri Othman at 7-4-2009 08:53
Kawan saya ada kat sana sebab ikut suami dia. Syg lepas belajar kahwin sampai tak pernah kerja. Dia cakap dia kat sana tutup litup & hanya pakai warna hitam je. So color standard lah. Then pagar  ...

Ish bukan setakat tenguk, dengar pun SERR..RAAA...M!!

Ada satu cerita benar. Ni masa aku kat U di Canada. Ada sorang  lelaki Arab kat U kami. Pada suatu hari kami semua tengah berjalan. Ni summer. Arab dari Saudi  ni tenguk pompuan omputih pakai shorts dan spaghetti strap top tak pakai bra yg berjalan dari arah bertentangan dengan dia . Dia punya perhati pompuan tu sampai terlanggar tiang lampu. Aku gelak berdekah2. Diapun termalu.
Tudia...perangai teruk depa ni....kalau dah kemarauk sangat pun, jangan la tunjuk sangat. Ish! Ni berlaku depan mata aku. Dia duk perhati kawan tu, aku dan kawan2 duk perhati dia.

Ada gak French Canadien friend yg kawan dengan lelaki Saudi. Tahan duk di Saudi tak sampai setahun. Bila dia mengandung, dia kata nak balik beranak di Canada, pas tu dia tak pi dah. Nasib baik laki dia ok, laki dia pun ikut dia menetap di Ottawa sampai hari ini. Mentua memang marah la....tapi dia tak peduli.

Reply #132 belanga's post

muahaha..bila bel crita mamat arab ni terantuk kapala asyik pandang pempuan seksi, teringat gue kisah lama gue..

gue punye laki angan2 nak mai dok saudi satu hari nanti..sebenarnya antara dubai atau saudi lah..aiseh..kalau saudi tu mak aku suka sgtlah nanti..but me prefer dubai..

[ Last edited by  nour2001 at 10-4-2009 06:48 ]

memang lah kat saudi semua ladies pakai abaya hitam hari2 hitam mana nak usha, jadi macam curiosity bagi diorang .. bila pi luar saudi tu yang jadi sakai tgk pompuan tuhhh

Reply #130 Baiduri Othman's post

Contoh rumah kat tempat saya tembok tinggi2 belaka, tujuannya tak mau bagi orang nampak wanita kat dalam & juga privacy pada tuan rumah cuma nampak macam tak mau kawan jiran je..

Rate

1

Reply #135 Mawlay's post

Mcm ni rupa2nya tembok yg kawan saya cerita tu sampai tak nampak kat dlm. Memang rumah kat sana colour putih & cream je ke? Tapi sejuk mata memandang. BTW, org2 Arab ni jenis okay ke dgn org? Maksud saya ramah & berkawan dgn jiran.

Saya baca dah gelak2 dah ni.   Teringatkan seseorg. Sekarang ni pun ramai students dr Timur Tgh belajar kat Msia kan. Yg saya tau diaorg ni suka kawan dgn wanita tempatan esp. students tempat sama2 belajar.

Reply #136 Baiduri Othman's post

Camni la kak rumah nya pagar tinggi 6 kaki, kat sini kira rumah ni kecik je 2 bilik 1 bilik air..   Kawasan saya ni rumahnya warna camni je lebih kurang dan designnya berkotak tak macam malaysia rumah cantik sini boring..

Nanti saya update gambar lagi rumah 2 kat saudi area Yanbu ni .. bab jiran pula kawasan ni ramai expat dari India, pakistan, bangladesh & pinoy.. Saudi plak mostly black tapi diorang ni langsung tak friendly sombong plak tu..  jiran arab ni sensitif tak boleh jenguk rumah dia suka hati nanti kena maki yele kan ada wanita kat dalam tak da can nak ajak ngumpat jiran lain ... Diorang plak tak pandai cakap english ni mmg betul membataskan pergaulan, kita plak mana pandai cakap arab..

[ Last edited by  Mawlay at 9-4-2009 17:18 ]

Reply #137 Baiduri Othman's post

Betul tu ramai lagi student arab saudi ni nak mai malaysia, diorang cakap malaysia menarik

Kawasan perumahan Arab kaya-raya   berkat anugerah limpahan minyak dari ALLAH SWT

Info: Pagar konkrit tinggi 7 kaki, bilik dari 10 hingga 20 kdg2 lebih sebab nak accomodate bini ramai & sedara mara in one house. Kebiasaan owner rumah ada yang kerja dengan ARAMCO level manager gaji SR100k sebulan (tu yg dtg mesia shopping satu lori treler) kayoo!!   dan ada yang buat bisnes lain2 yang nyata sini semua Banglo dah level Mansion dah

[ Last edited by  Mawlay at 9-4-2009 19:04 ]

Rate

1

Yang ni pula kawasan perumahan middle & lower class arab di yanbu al-sinaiyah

Sebelum minyak dijumpai org Arab duk tinggal rumah seperti di bawah dan juga di khemah, Ini gambar dari Old Town Yanbu Al - Bahar sekarang blok ini akan dirobohkan untuk dibina bangunan baru

[ Last edited by  Mawlay at 9-4-2009 18:59 ]

Rate

1

Reply #138 Mawlay's post

So memang msykt Arab ni berbeza lah dgn org2 kita. Tak best berjiran dgn org Arab. So jiran expats kira okay lagilah dr. Arab ni. Mesti diaorg rasa pelik dgn kepelbagaian budaya. Best jugak rumah tu w/p kecik. Selamat je nampak kan. Time kawan saya balik beraya memang dia ada cerita mcm2 psl Saudi Arabia ni. Sampai suruh saya buat umrah sp. saya boleh temankan dia di rumah. Dia cakap boring. Tak best je kalau berkurung dlm rumah.

Reply #140 Mawlay's post

Serupa je rumah org kaya ni dgn rumah org middle-class. Yg middle-class nampak cantik sikit. Kayanya org Arab ni. Dah diberi Allah swt rezeki melimpah2 ttp yalah........ tak boleh nak continue.

Balas #141 Mawlay\ catat

lama tak buka forum nih.. laptop rosak plak..

Aritu tak pegi pun pasar lambak kat jeddah tu.. ab kje.. tgk gak blog diorg dok tayang kicap& sos.. sayu jek tgk org dpt mkn ABC, & mknn2 Msia.. xpelah, lain kali bole pegi,.. Dgr citer kat Jeddah ada mall nak buka yg ada jual brg2 Msia..Betul ke Mawlay.?? U tau tak ? dah buka ke belum? kat mana tu yekk??

mmg tak dinafikan umah2 pak arab yg kat area kaya2 tu mmg beso gilerr.... huiisshh... ntah apa kje diorg pun xtau...lagi satu, esmtilah diorg nak buat umah cantik2, supaya nnt anak bini tak bosan dok umah cam maman... huhu... dok perok dlm umah mmglah keras.. klu bole blk Msia naik bas, maman da blk..