CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: astina

Minta Pendapat Untuk Menetap di Arab Saudi

Reply #142 Baiduri Othman's post

Memang berbeza betul kak, kawasan yanbu ni kira mcm kaw kampung arab juga dan diorang ni tak open sangat macam komuniti arab jeddah makkah,riyadh dgn madinah nun.. Jiran saya yg ok pinoy,bangla & india yg arab ni je sekor tak ok..   ada gak msian lain jiran arab dia ok pemurah lak tuh . Biasa la kak manusia. Rata2 memang siapa duk sini esp yg tak bekerja memang akan rasa boring duk rumah.. tu yg ajak sedara mara dtg teman tu. Tak caya tanya mamanet dia dah rasa

Reply #143 Baiduri Othman's post

Rumah sini design berkotak tu rupa sama cuma dari segi saiz berbeza dalam gambar rumah org kaya tu memang betul besar kak jarak ambil gambar dalam 40 meter,  kaw dalam gambar2 tu kaw terancang dibawah projek Royal Commision ala ala mcm projek putrajaya kat mesia

Betul tu kekayaan yg Allah beri tu sebenarnya ujian besar buat org arab ni kak, tu yg ramai kantoi tuh, amalan diorang kpd Allah nampak bagus cuma diorang ni selalu fail bab hubungan dengan manusia pd pandangan saya, maksudnya kdg2 ada yg sombong, rasa tinggi diri walaupun jalan dgn tasbih dgn mulut ada kayu sugi tu. (bukan semua cuma majoriti diorang) & kasar terhadap orang yang bukan Arab tapi yg peliknya kalau dgn Pinoy (Ada yg Muslim) baik pulak tu heran-heran . Tapi saya ada jumpa juga yg alim kat masjid memang betul 2 ikut sunnah Nabi Muhammad SAW bila tgk dia sayu mata saya mcm nak nangis pun ada, belum jumpa Nabi yg sebenar lagi tu    . Kalau dia senyum manis je rupa

[ Last edited by  Mawlay at 10-4-2009 11:46 ]

Reply #144 mamanett's post

Boleh le mama at least dapat le merasa suasana malaysia   Jumpa gak dgn zek & wife dia,  Lobo, hj ghaz & ramai ada dari Yansab ni..  

Pasal jeddah tu tak da plak dengar nanti kena cek dgn kwn kut dia tahu

[ Last edited by  Mawlay at 10-4-2009 11:39 ]

Reply #148 Mawlay's post

salam mawlay...

sajer nk bgtau...22/4 ada trip ke Yanbu...nk gi snorkeling la...leh la bawa gi jejln yea...

mawlay, jgn la citer yg buruk2 jer fsl arab saudi w/pun sini mmg gitu..nnt xde org nk dtg buat umrah or haji....

Reply #146 Mawlay's post

Mawlay, org Arab tu sombong sebab diaorg rasa korang cari makan di negara diaorg. Yalah lebih sama mcm Bangla, Nepalese, Pakistanis, Indon, Pinoy etc yg cari makan di negara kita. Ignore je. Kata pepatah masuk kandang kambing mengembik & kalau masuk kandang harimau/singa, kena jugak mengembek.

Tapi at least ada jiran2 dr. negara2 lain. So gang dgn diaorg je lah. BTW, Mawlay pernah raya kat sana kot. Mesti best kan dpt mengerjakan puasa & beraya di sana w/p jauh dari sanak-saudara. Mesti juadah diaorg special time raya.

Follow Us

Reply #150 wjv2212's post

Kalau yg duduk sana okay rasanya dr neighbors Mawlay tu.

rumah co laki daku kt dlm camp tu tak ler beso.. biasa jer...

Reply #149 wjv2212's post

W'salam

wjv2212 dari dubai ke? tgk location wjv2212 burj al arab   By land ke or by air ? . Saya tarikh tu yimken rah ila makkah insyak allah anyhow Ahlan Wa Sahlan Ala Yanbuq

Reply #150 wjv2212's post

Tak dak effect la kalo nak gi umrah wa hajj pasal ibadat nun, tapi kalu nak mai pasal taqmal pikiaq 5 X le diorang yg baca Thread ni Kat UAE ke awak tinggal ?

Reply #151 Baiduri Othman's post

Betul tu kak tu la dulu masa kat malaysia duk pandang rendah orang indon bangla, skrag nah ambik kita lak jadi cam dierang kata sini tapi sini kak org malaysia arab ni respek cuma jiran saya tu tak tahu saya malaysian agaknya dia ingat org pinoy

kak saya baru je sampai lepas raya tahun lepas tak sempat merasai posa & beraya kek sini, tahun ni insya allah posa n raya kat sini   kat sini jadi kelaziman beriktiqaf di masjid 10 mlm terakhir   ingat nak join sekali

Reply #153 lilo_kill's post

Berapa bilik rumah tu? atau duk ramai2 macam kat sini sewa setahun SR40000   rumah besau 10 bilik

Balas #157 Mawlay\ catat

beso umah hang ye Mawlay... 10 blk.. geng kita tu dok umah 20 blk pe cite... ntahapahapa umah beso gitu kan.. org arab ni bp ramai ntah maid dia nak kemas umah beso gitu....penat sehh.......

Balas #150 wjv2212\ catat

BUrj Al Arab... , BUrj Al Dubai , Madina Souk... Best nyerr... bla nak gi sna lagi ekk... WAfi City, mcm2 lah.. tak ingat penama nyerrr.... Egypt best tak ekk?

Reply #158 mamanett's post

Tak la mama, saya tak duk umah besau tu le   ghumah saya kecikkkk je 2 bilik 1 bilik air standard rumah kos rendah gitu kat malaysia   Nak citer kat pn mod tu kat sini ada rumah besau 10 bilik yg disewa geng saudagar minyak

Reply #159 mamanett's post

Tu le mama teringin gak nak tgk bumi UAE plak bangunan gila babas punya tinggi Burj Al Arab tu   apa kata kita konvoi ramai2 gi Dubai nak

Reply #154 Mawlay's post

location tu xde kena mgena pun la...

alhamdulillah duk mekah...ehhh jemput2 la dtg umah bila dtg buat umrah...

Reply #152 Baiduri Othman's post

kak bai.. jiran umah org msia...tp owner pak arab...nyampah la ...byk songeh... nk citer pun malas..sakit ati tul la...

org2 arab ni bkn sajer rasa sbb kita cari rezeki kt tmpt dorg & dorg lg bagus... tp coz dorg rasa byk nabi2 & rasul dr bangsa arab so dorg rasa dh mulia la kononnya... cisss perasan tul la... padahal sbb dorg bangsa yg teruk....

Reply #153 lilo_kill's post

according to my friend, sapa duk camp ok lg...especially kt tmpt lilo tu...lilo selamat dr direct deal dgn arab..sbb dgr citer kt situ byk foreigner so lain la...rules pun ikut camp punya xde la ikut arab yg ntah apa2 ni...

Reply #162 wjv2212's post

Hala Wala! Oh kat makkah ke bertuahnyaaaaa dekat dgn masjidil haram seronok tu   Boleh tumpang rumah ke ?