CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18406|Reply: 176

Shame on Us.........

Kita mungkin tidak menyedarinya, tapi yg pasti kita mungkin  pernah melakukannya ........Are we slowly but surely losing our grip on our social etiquette and graciousness .........?????

Contoh........again to my 4 favorite scapegoats.......(sempena hariraya yg baru berlalu, aku mintak maaf  terlebih dulu kalau tersinggung...heheheehe)

Blackmore....... Kalau nak pay up for the dress yg dia berkenan, mati2 akan insist to have a new piece, walaupun yg dia baru try kat changing room tu piece yg baru juga.....heran aku.....

Ajinomotonosuga......Kalau nak chop tempat duduk kat food court KLCC  sebelum ahli keluarga dia yg lain datang duduk, dia akan letakkan segala macam benda yg ada pada dia diatas kerusi2 yg ader disekeliling dia, supaya org lain tak datang duduk....tissue lah sikat berus dialah dan sbgnya.......alahai......

Losol......... Kalau dah masuk kedai chocolate GODIVA, where you can pick and choose individual chocolate......jawapnya org yg tunggu kat belakang, boleh tido dulu....naik jenuh tunggu dia pilih......mana dark chocolate nyer lah, hazelnut dia lah, dan sbgnya........aper nak jadik hantu chocolate sekor ni......

GG..........My all time favorite......Kalau meja makan kat depan mata sebesar padang golf, sebanyak itu jugalah dia akan susun makanan dia sehingga menutup seluruh permukaan mejanya, everytime dia  attend jemputan buffet ........."malas den nak duduk,bangun,duduk bangun angkat makanan....satu kali angkut kan senang........lagipun laki aku pemalas bukan boleh tolong ambikkan"........wat more can I say......

Are we far away from being the above or indeed we are even worst of than them....come let's shame it upon ourselves, dgn harapan kita akan jadi masyarakat keluarga yg lebih beretika serta tidak bersikap mementingkan dirik sendirik bila berhadapan dgn masyarakat diluar sana.........   

Meh kawan2 kita gelak2 guling sama2......stress sangat siot dua tiga menjak ni thread FD cam dekat kubur jer.....serious banget....hehheheheheh

[ Last edited by  manakautau at 14-11-2007 11:29 PM ]

Rate

1

Manak pun sikit lebih kurang cam Blackmore jugak........kalau nak ambil barang yg nak dibeli from the rack....mesti try ambik yg belakang2...dgn harapan yg itulah belum disentuh oleh org lain....konon takmo cap jari org gitu ler.....hehhehehhehee....hancus.....

ha...mana haku tak confused....blackmore n a dress???? mamat ke pompuan?????????????

gua pun selalu buat macam blackmore gak...ambik soratkhabar nak yang in between...habis yang atas atas tu berterabur....bukan gua nak susun balik pun....gua buat nohe jer....dengan harapan....orang lain yang malas or could not be bothered would take the bersepah one or mamak tu akan susun balik....

reasons of doing so....tak pasti.....

Originally posted by wifeorg at 14-11-2007 11:28 PM
ha...mana haku tak confused....blackmore n a dress???? mamat ke pompuan?????????????

Aku soh hang citer bukan persoalkan jantina darleng haku tu lah.....

Originally posted by cantthinkofany at 14-11-2007 11:29 PM
gua pun selalu buat macam blackmore gak...ambik soratkhabar nak yang in between...habis yang atas atas tu berterabur....bukan gua nak susun balik pun....gua buat nohe jer....dengan harapan....ora ...

Berdosa buat camtu tau taklehingataper..........lain kali jgn buat keja ni k????? kesia mamak kedai tu...dah lah suratkhabar, untungnya tak berapa sen ko buat dia keja overtime lagi.....ish ish ish...

Follow Us
Originally posted by wifeorg at 14-11-2007 11:28 PM

apsal ngko nak confius plak? kan ker blackmore tuh Puan Blackmore...

Reply #1 manakautau's post

aku kalo beli barang kat kedai... kena pilih yang belakang sket... tak bley pilih yang paling depan... tak bley pilih yg nombor 4 pun... sebab suwey... hehehe... khurafat sungguh aku nih...

Ok ni Manak ngumpat pasal my Jacky k..........dia ni macam tak der kemaluan....ooppsss i mean rasa malu dah, tiap kali nak carik tali asmara dia, kalau aku ader kat situ jugak....mesti dia seret aku sekali........n salesgirl selalu akan tersipu-sipu......aku dah berapa kali cakap ngan dia jgn suka buat salesgirls dalam keadaan tersipu-sipu...tak baik.....

Originally posted by manakautau at 14-11-2007 11:34 PM

Berdosa buat camtu tau taklehingataper..........lain kali jgn buat keja ni k????? kesia mamak kedai tu...dah lah suratkhabar, untungnya tak berapa sen ko buat dia keja overtime lagi.....ish i ...

wooooohoooooo....naik senget otak gua baca your translation of my name...gua ingat aper tadi....

tu la pasal....gua dah tak buat sangat...coz dah tak beli soratkabar pun dah sekarang....surf news kat internet jer...tak payah nak selak selak and pilih pilih lagi....

hmmmmmmm...good samaritan kan gua....

Originally posted by kikilalat at 14-11-2007 11:38 PM
aku kalo beli barang kat kedai... kena pilih yang belakang sket... tak bley pilih yang paling depan... tak bley pilih yg nombor 4 pun... sebab suwey... hehehe... khurafat sungguh aku nih...

Naper eh...kalau ko pilh jer yg kat depan tu tak leh ker????? aku tanya ko....aku pun sama jugak.hehhehehehehe...aku pun takder jawapan dia lah kitkat....

Originally posted by cantthinkofany at 14-11-2007 11:40 PM

wooooohoooooo....naik senget otak gua baca your translation of my name...gua ingat aper tadi....

tu la pasal....gua dah tak buat sangat...coz dah tak beli soratkabar pun dah sekara ...

how abt bila hang kat beauty section kat dalam mall tu sbg contoh, counter minyak wangi.......citerlah adegan2 yg mungkin agak sumbang yg pernah hang lakukan kat situ??? Like selagi ader produk2 baru selagitulah seme hang try....

Korang pernah nengok tak bekas cap kasut kat atas seat jamban........?????? Ni lagi aku tak paham....zaman dah berubah, teknologi berkembang.....toilet menyangkung dah diubah kepada yg duduk tenggekkan bontot jer....itupun masih nak menyangkung atas seat tu???????? geli lah katanya bekas2 blackmore dan losol dah duduk tak berseh....

Aper punya sikap kuno pun aku tak tahu....

Ader dikalangan pasangan harini aku nengok rasa malu pada org keliling dah hilang..........dalam panggung wayang pun nak romen.....kalau buat discreetly tu pun kira ok jugak ler....ni bunyik sampai meletup-letup padahal citer depan mata bukan citer perang........hancus......

Kalau kita dah hilang rasa malu pada diri sendirik, at least segan lah sikit.....ajinomotonosuga kat sebelah......buat dia stim kering jer.....bersikap kemasyarakatan lah sikit kalau ye pun.

Bila kita nak berubah eh????? entah ler??????

Basic perangai yg paling aku tak suka....dah makan tak pernah nak angkat.......To me this is the most easiest and yet paling berat utk kita lakukan...apasal eh?????:@ :@ :@

Kalau kat umah sendirik aku ambik contoh si losol, kalau laki dia abih makan pinggan main bior jer kat atas meja makan, mulalah rambut dia berdiri...."" hai mat, pinggan sekeping pun takkanlah tak terangkat...tak sayang kita ker....kita pun bekerja...", tapi kalau kat luar tu....laksa semangkuk pulak dia(losol) yg tak terangkat.....katanya..."Kesian Manak kalau aku angkat...takder kerjalah nanti makcik2 pembersih tu nanti....aku fikirkan dorang jugak tau...""....ish ish ish ,jgn camtu k losol.....losol lagiiiiiikkkkk.

[ Last edited by  manakautau at 15-11-2007 01:19 AM ]

Sikap setengah ibu-bapa yg begitu selfish......anak yg lari sini lari sana macam monget...bila terlanggar tiang besar kat Mid Valley point tu, dicarik pulak management team of the mall nak tuntut ganti rugi...kepala anak dah benjol........:@ :@

Originally posted by manakautau at 15-11-2007 12:09 AM
Ader dikalangan pasangan harini aku nengok rasa malu pada org keliling dah hilang..........dalam panggung wayang pun nak romen.....kalau buat discreetly tu pun kira ok jugak ler....ni bunyik samp ...

nih mmg aku setuju... baru kelmarin aku antar anak aku pi klinik... ader plak kapel tgh leaning against the nurse's counter... leaning cara 'spooning' plak tuh... gesel2 segala, siap kiss2 rambut lagik... minah tuh tgh cakap dgn nurse, si mamat tuh tgh beraksi kat belakang... lagik aku stare  disapprovingly, lagik dia buat... mangkuk punyer mamat... tercemar environment klinik tuh... dah ler ader budak2 merata... bangang tul! :@

Reply #17 kikilalat's post

Kalau brad pitt ngan angelina jodie boleh gak hang mintak autograph dorang eh kitkat...ni mat kampau ngan minah kemboja lak..hampeh betui....takder kemaluan langsung....gedegak betui....

btw....leaning cara spooning tuh camna eh action nyer??????

Reply #18 manakautau's post

camnih lah lebey kurang...

Mak aiii, sampai camtu sekali lenggok dorang kitkat??????....ni mesti ahli gimnastik eh?????

[ Last edited by  manakautau at 15-11-2007 01:22 AM ]