CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 308551|Reply: 2533

MERGED : All About Jakarta

Close [Copy link]
19/3 nanti plan nak pegi Jakarta. Aku pegi pun sebab temankan member aku nak beli barang2 kawin dia..

Cuma.. selain dari beli barang2 tu.. apa yang menarik nak tengok/buat kat sana. Sebab bila sebut Jakarta aje.. aku tak pikir apa nak buat kat sana.  

Sapa2 penah pegi.. boleh ke bagi suggestion? Aku plan nak merayau sengsorg masa diorg gi beli barang2 tu.. since Jkt takde lrt.. apa alternatif lain yg selamat/cepat?

[ Last edited by  chumpon at 2-1-2008 01:10 PM ]

Rate

1

Originally posted by archilless at 4-3-2005 20:42:
19/3 nanti plan nak pegi Jakarta. Aku pegi pun sebab temankan member aku nak beli barang2 kawin dia..

Cuma.. selain dari beli barang2 tu.. apa yang menarik nak tengok/buat kat sana. Sebab bila s ...

Archilless..
ler ko nie. kalau gi Jakarta.. berbelanja tu kira satu kemestian arrr...
sambil ko bercuti.. ko gi la beli barang2 apa patut tuk ko jual balik...
cam perhiasan ker, kain2 ker, langsir ker.. at least cover balik duit airfare ko..
(pstttt.. tu lerrrr kerja aku kalau aku gi bercuti.. sambil menyelam minum air .. hikhikhik)

Tapi frankly, when you're in Jakarta don't miss going to their
Taman Fantasi Ancol & Seaworld. These 2 palces mmg fantastic arrr..
aku masa kat Taman Fantasi tu dok naik roller coster berulang kali.. sampai muntah belilah.. apa yg baru makan.. tapi naik gak lagi dan lagi.. adalah dlm 6 kali kut.. dah dia sekali bayar leh naik apa saja.. aku apa lagi. bedal jer laaaaaa
Safari dia pun ok lerrr.. tapi byk gak la the animals kat situ cam tak cukup makan..montel lagi aku ni dari hariamu dia...  hikhikhik

tempat2 lain cam museum, tuju dia yg ada emas kat atas tu, sunda kelapa, then taman kupu2 dia pun ok gak laaa..... tuk mengenali Indonesia kalau ko ada masa arrrr...

Hmm...... transportation eh...
safer naik teksi arrrr... tapi ko kenalah pandai menawar.. kekadang ada baiknya ko naik jer hotel teksi.. at least ko tahu ko terjaga.
Kalu ko nak gak naik lain.. bolehlah try naik ojet (motor) or naik bajaj (cam tuk-tuk kat Bangkok or India arrr).

PENTING :
1. Macet  atau jalan jem tu satu yg biasa kat Jakarta.. lebih teruk dari kl :ah:
2. Pollution teruk arrrr.. kalau ko kuar berjalan hari tu.. ko balik hotel, cuba ko korek taik idung.. fuhhh.. itam babe... :bgrin:
3. barang berharga ko baik ko simpan baik2... kalau nak gi sana.. tak yah la ko pakai barang kemas yg berlebihan kang percuma jer ko kena rentap.
4. Pickpocket di sana antara yg terlicik di dunia.. hehehehee. So hati2 arrrrr..... duit2 tu simpan betul2
5. Tawar menawar - Tawar jgn tak tawar.. kalau ko pergi rounding2 kat mana2.. survey harga dulu sebelum ko grab.. kalau tak ko menyesal arrrrr... berlakon perlu nak dpt harga yg baik :lebai:
6. Oh ya.. kalau ko gi kedai nasi padang.. dorang kasi lauk satu meja penuh, apa ko pegang tu yg ko kena charge, walaupun ko jamah.. sooo.. aku selalu tengok mana aku berkenan.. mana aku tak mo.. aku suruh dia take away.. nak makan pun tak confuse kalau lauk kat depan mata tak byk :bgrin:

ermmm.. apa lagi eh.. tak leh laks aku nak fikir.. adehhh...
kang aku ingat aku tambah lagi laaaa

Rate

1

Originally posted by archilless at 2005-3-4 08:42 PM:
19/3 nanti plan nak pegi Jakarta. Aku pegi pun sebab temankan member aku
nak beli barang2 kawin dia..

Cuma.. selain dari beli barang2 tu.. apa yang menarik nak tengok/buat kat sana.

Originally posted by cranko21 at 2005-3-4 10:36 PM:

Archilless..

....................

kalau nak gi sana.. tak yah la ko pakai barang kemas

...

Archiless ,

Sebagai lelaki , adakah anda memakai barang-barang kemas ?

Pada saya amat banyak perkara yang menarik  di Jakarta .

Sayang sekali thread mengenai Jakarta yang telah wujud sebelum ini telah dipadam .

Thread borak di board borak yang lagi berlebih-lebihantu masih pula dibela .

[ Last edited by Ekka on 16-3-2005 at 03:26 PM ]

idiika This user has been deleted
kalau nak cari baju pengantin, especially kain kain lace ni ... try lah gi kat Tanah Abang, kalau gi sana baik baik, sebab tempat tu sempit, padat dengan orang, berlaga pipi gitu, tapi memang murah gila, semua lace lace yang baik ada dijual dekat situ. Kalau nak buat langsir pun boleh, ukur dari rumah & pilih kain dekat sana, lepas tu suruh diorang buatkan, siap dalam masa 3 hari, kain & upahnya amatlah murah sangat kalau dibanding dengan harga kita di Malaysia.

Kalau nak cari batik Kris yang baik baik, lebih baik gi Bandung aje, lebih kurang 4 jam perjalanan darat. Sambil tu boleh singgah di Puncak, tempat peranginan best di antara Jakarta & Bandung. Bandung kurang memeningkan, cuacanya pun nyaman, dingin gitu.

Kalau di Jakarta, makannya biar di restoran Padang aje, sudah pasti halal. Kalau diBandung pula, try gi restoran Sunda, makan di tempat lesehan, best gila !!!

traffic di jakarat jelek, macet gitukkkkkkk !!!! Di Jakarta aje, penduduknya padat gitu, so hati hati, pencopet banyak ! Kalau nak jenjalan lagi, try lah singgah kat Sunda Kelapa (Pasar Ikan) terasa macam balik ke zaman silam kat situ, pastu kalau minat gi museum, try lah gi Wayang Museum, best jugak situ.

Lepas tu agak agak dah boring try lah cruise on the car ke kawasan Menteng residential area, leh tengok rumah Pak Harto kat situ celah celah rumah yg banyak banyak tu ... Dekat Menteng, try masuk Ke Jalan Surabaya, kat situ ada flea market kadang ada byk org jual handcrafts yang menarik, porcelain pun ada.

Taman ancol memang wajib pergi aaar ... best gak kat situ ... suka tengok club yang tepi laut tu.. Dekat marina Jaya Ancol ni best, marine sports suma ada situ.  Nightlife kat jakarta pun leh tahan interesting ... cafe yang ada pun menarik gak... my favourite are Cafe Jimbani & Twilite Cafe.

Kalau ada masa try lah visit Pulau Seribu ngan Taman Mini Indonesia Indah.

[ Last edited by idiika on 5-3-2005 at 12:44 AM ]

tq.. skrg aku dah ada idea nak pegi mana..

hehe.. bab shopping ni aku tak le berapa sgt.. aku selalu tak tau nak beli apa.. tawar menawar pun tak terer.. abis2 beli keychain utk member. :lol.. member aku nak beli benda yg nak bagi kat tetamu kenduri dia.. aku pun tak tau.. benda2 porcelain tu kot.

actually, aku minat nak pegi museum atau mana2 old/ancient structures kat sana.. minat architecture.. Wayang Museum tu mcm menarik.. harap2 museum diorg tak mcm museum kita yg takde benda nak ditengok.. hehe

Ancol definitely akan masuk list aku.

Naik bajaj?.. cukup le hidung tersumbat masa kat Bangkok ari tu.. best2 mmg best tapi tak tahan asap kereta.

tq.. tq.. :tq:

Jakarta...tempat yang menarik utk shopping...kalau nak cari barang branded pi la kat Blok M ada 7 floor of shopping centre, dulu murahlah (duit RM tinggi, sekrg biasa kot) atau Plaza Senayan or Pondok Indah - I suka tgk baju dia very different and designer label, tapi affordable-macam Gaya kat Astro Prima tu...nak beli batik/lace ke apa ke pilah tanah abang, tapi jgn pi sendiri2 mesti ada org lelaki sebab diorang ni "agressive" sikit so, be careful, bolehlah beli berkodi2 barang...pas tu yang mesti dicuba, nitelife, tgk banci (pondan) ...Jakarta happening, lagi happenning dari KL.

Follow Us
aiyyahhh... tahun ni tiap kali nak pegi keluar dari malaysia, ada je isu buat rasa tak best + takut nak pegi...

ari tu nak pegi bangkok.. ada pulak rusuhan kat thailand (selatan).. skrg nak gi jakarta ada pulak demo anti-malaysia.. ni yang aku risau ni. selamat ke kita ke sana agaknya..

p/s : ada org kata factory outlet sana jual designer lable mcm a/x, versus.. etc. betul ke? tapi musti takde saiz punya la..

Originally posted by cranko21 at 2005-3-4 10:36 PM:

Archilless..
ler ko nie. kalau gi Jakarta.. berbelanja tu kira satu kemestian arrr...
sambil ko bercuti.. ko gi la beli barang2 apa patut tuk ko jual balik...
cam perhiasan ker, kain2 ker ...

bila nak gi lagi, cranko ?

Originally posted by chumpon at 22-3-2005 13:53:

bila nak gi lagi, cranko ?

ko nak bayarkan duit tiket aku ker chumpon???
kalau ko bayarkan confirm aku leh jadi tourguide ko.. hahahahahahaa

Originally posted by cranko21 at 2005-3-22 02:20 PM:

ko nak bayarkan duit tiket aku ker chumpon???
kalau ko bayarkan confirm aku leh jadi tourguide ko.. hahahahahahaa

boleh..............boleh.............
tapi naik feri yang 26 jam dari Singapura je lah...........hahahahahahahahahahhahah:love:

silap.......silap............

dari Batam lah, ...........

dari Batam.. naik kapal besar tu.. ko nak ambik kan aku kelas brapa...
kalau yg duduk longgok2 aku tak mo...
aku nak yg 1st class...

kalau naik kapal tu.. mau 2 hari baru sampai.. adehhhhhhh

hehe.. alhamdulillah.. selamat dah balik dari jakarta.

security mmg ketat sgt kat sana skrg... nak masuk hotels, malls, etc ... kena lalu scanner. boot teksi pun kena bukak utk check... paling tekejut tu, nak masuk mcd kat sarinah pun kena lalu scanner..

tanah abang?... sesak + dirty sgt2..

sempat gak gi bandung.. 4 jam naik kijang. drivers kat sana bawak kereta mmg ngeri. boleh potong kat selekoh.. kat jalan kecik plak tu.. sepanjang pejalanan tak tenteram.

masa nak balik, driver teksi tu boleh bawak 140km/h ikut lane kecemasan sbb jalan jam...

so archilless, banyak ke memborong? apa yang berbaloi beli kat sana? story lah, adnil tengah nak convince hubby gie jakarta - dia ngeri nak gie sana - everytime cadang nak gie je, ada je kejadian yang tak diingini jadi.

Originally posted by archilless at 28-3-2005 01:56 AM:
hehe.. alhamdulillah.. selamat dah balik dari jakarta.

security mmg ketat sgt kat sana skrg... nak masuk hotels, malls, etc ... kena lalu scanner. boot teksi pun kena bukak utk check... paling t ...

conclusion nya best tak jkt???:love::love: pastu memang barang murah sgt ke?

Originally posted by diamond at 2005-3-28 10:24 AM:

conclusion nya best tak jkt???:love::love: pastu memang barang murah sgt ke?

kesimpulannya... best atau tak tu begantung pada org le.. kalo nak tempat2 yg bersih, teratur.. etc. jakarta bukan le tempatnya. chaotic, polluted,.. etc.

bagi aku best dari segi culture diorg.. eye-opener.. sambil2 selalu rasa bersyukur negara kita tak mcm tu.

pasal barang tu.. ntah le.. aku tak shopping sgt sbb tak minat. tapi kad kawin yg member aku beli tu rege 1/3 dari kat kl (design sama).. tapi aku tgk rege baju2 brand mcm u2 tu murah kat kl lagi. tak tau le how true, tapi bdk sana cakap kalo baju2 designer kat kl lagi byk choice.. ntah le

aku suka airport diorg (sukarno-hatta).. walaupun tak canggih/moden tapi nampak ceria aa.. mcm resort

puteri81 This user has been deleted
Originally posted by idiika at 2005-3-5 12:41 AM:
kalau nak cari baju pengantin, especially kain kain lace ni ... try lah gi kat Tanah Abang, kalau gi sana baik baik, sebab tempat tu sempit, padat dengan orang, berlaga pipi gitu, ...

dari airport ke city area berapa jam travel? :hmm:

recommend korang pegi ke bandung..2 jam je naik train dari jakarta ...shopping kat bandung best giler...sbb tak sesesak jakarta...and then ada market ( mcm factory outlet) jual benda2 branded ( guess..esprit..) yang murah giler n original..
bandung nyer shopping mall pun best...and cuaca sane tak panas..sejuk je..

Sementara KLM offer return 350.00 rm ni ingat nak pergi Jakarta cari barang perkahwinan, dekat mana yang best dan murah... untuk pengantin lelaki dan pompuan.

kalau 2 weeks dekat sana, apa tempat yang best pergi berdekatan dengan Jakarta.. untuk sightseeing not shopping..

[ Last edited by faraway on 23-6-2005 at 12:45 PM ]

Originally posted by puteri81 at 2005-6-15 09:20 PM:

dari airport ke city area berapa jam travel? :hmm:

Siang - Minimum  1 jam bukan kerana jarak jauh TAPI kerna MACET  [ jamm ]