CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10532|Reply: 62

PENDERAAN TERHADAP ISTERI SETELAH SUAMI KAHWIN LAIN

Nak minta tolong....

Camana nak nasihat sepupu aku (pompuan) somi nyer dah kawin lain...yang jadi masaalahnyer bila somi dia pulang kerumah, suka tuduh sepupu aku yang bebukan dan suka pukul bantai sampai sepupu aku nak bunuh diri ..tak di bagi pulak...kami nak tolong sepupu aku tak mahu ... cammana nak buat...anak anak dah besau...cian sepupu aku..sampai kurus kering..somi dia tak bagi makan...kalau terjumpa beras kalau bukan somi dia yang beli..somi dia pukul bantai...nak buat camana..anak anak pun dah fobia ..ade sorang anak dia cam dah tak betul dah!!!!!

Reply #1 lib1962's post

repot polis...klu dibio je sampai bile pun perangai hantu tu ade...korang sepupu2 semua x kan x tau undang2...

Originally posted by nazijo at 19-11-2007 01:10 PM
repot polis...klu dibio je sampai bile pun perangai hantu tu ade...korang sepupu2 semua x kan x tau undang2...

Masaalah nyer tak salah ke kalau report tapi yang empunye diri tak nak di tolong??

nape dia tak mo ditolong? dia wajib ditolong! talk some sense into her head, nak sampai masuk icu baru nak kena tolong ke?

ko buat je.. report.. angkat dia, kalau dia taknak ikat n bawak gi balai polis n report..

tolong reportkn je..

Originally posted by lib1962 at 19-11-2007 01:12 PM

Masaalah nyer tak salah ke kalau report tapi yang empunye diri tak nak di tolong??

aiseh...macam maner lu boleh ada mentaliti macam ni ek....sedangkan dalam iklan dah tunjuk...rumah jiran yang dimasuki pencuri lu boleh call polis.....eventhough mungkin tuan rumah tu yang jemput pencuri tu....inikan pulak nampak kesan orang lain kena pukul...lu tak leh lapor kat polis ....at least kalau jadi kes polis....as a family member...lu all boleh minta restraining order.....

tak pun...lu yang ambik gambar leluka atau lelebam badan sepupu lu....then lu buat report polis....

Rate

1

Follow Us

Reply #1 lib1962's post

ini macam kes arwah sepupu aku somi dia bukan aje dera fizikal tapi jiwa dia jugak..kesian arwahnya, dia dipukul sampai kene sakit jantung, bila doktor tanya dia pernah jatuh atau kena pukul yg amat kuat arwah sepupu aku tak mengaku akhirnya dia meninggal sebab sakit jantung, valve jantung dia rosak teruk..alfatihah yg sengalnya bila arwah sepupu aku sakit dia kata arwahnya bawak si*l dlm hidup dia..!:@

Ikut cadangan si kantin tu...lepas repot tu tuntut fasakh jerlah...entah kenapa aku rasa kaum2 ibu sekarang ni better gi amik kelas pertahanan diri kot..sekali laki pukul flying kick terus bagi..pertahankan diri...mendidih jer aku kalau dengar kaki pukul ni..memang jantan bacul:@ :@

aku sokong pendapat losol ngan kantin...heret je bwk gi repot...klu korang biar je kang korang plak yg slalu susa ati..sama ada die nak ditolong  ke x lantak le...tanggungjwb kemanusiaan tu penting..ape lg sedara mara...untung laki sepupu tuan umah ni x de pape kaitan ngan aku..klu x aku pakat rendam die dlm kolam pembentungan..ngan pempuan bole la tunjuk lagak..klu berani one by one...wooo..awak ingat lubang hidung awak besar saya takut ke!!

pegi hospital, medical checkup and report polis.. jangan malu jangan takut. lain la kalau kebal sanggup kena belasah je. mintak perlindungan dari NGOs, ada banyak yg protect wanita yg dianiaya macam ni. she's not alone, banyak dah kes macam ni.

this is not new in msia ok.

Reply #1 lib1962's post

Aku kes pukul pompuan ni pantang aku dengo... kalau aku dekat ngan sepupu ko ..mau aku campak ke lombong suami dia ... lelaki kalau pukul pompuan ni dah kira bacul ...  ko upah je kaki pukul ... belasah laki bacul tu ..jgn bagi mati.. bagi dia patah kaki tangan dia ... report Polis  n makamah syariah habih boreh je dlm kes begini ....

dasar jantan sial...dpt madu sepah di buang !!!!!

aku sokong pendapat kebanyakan forumer kat sini...tangkap gambar yg lebam2 yang kena pukul tu.lps tu pergi buat report,then akhir sekali mintak fasakh....buat apa nak hidup dgn laki yg dah tak perlukan kita

biar laki dia lak merasa kena dera dok lam lokap ..apa jenis manusia daaa...sepatutnya dpt isteri utk di sayangi bknnya utk di sepak tendang

bkn senang nk sedarkn seorang isteri yg terlalu cintakan suami sehingga tk nmpk apa yg salah n yg betul..
w/pun teruk dh kene pukul bantai tp masih nk tunggu, buat apa cinta org yg benci kite

mmg sepatutnya sbg jiran n sedara yg terdekat kite wajib tlong golongan yg teraniaya mcm ni..
mereka ni mcm tk berpijak di bumi nyata, masih di alam fantasi agaknya..
tp klu isteri tkde kesedaran nk mintak fasakh dan suami enggan cerai, boleh selesai masalah ker?
repot2 jugak, pegi spitalpun kene..
itu jelh org lain boleh tolong..yg penting isteri kene faham n tahu hak die..
tp sbg sedara, kite kene bg kesedaran pd isteri supaya die sedar apa yg die buat itu salah dan langsung tk berbaloi. Dn mungkin die tk berapa faham yg isteri yg baik takkan menadah diri utk dipukul bantai..
nk jadik isteri yg solehah sekalipun, patut2lh, bukan dgn cara menganiaya diri, bukan dpt ganjaran pahala tp memberi peluang yg luas utk suami berterusan berdosa dan mendera jiwa anak2
kesian anak yg sedang membesar kene berhadapan dgn masalah sedemikian..
hnya kerana seorang suami yg enggan mjlnkn t/jwb sbg suami dan ayah...:@
kat dunia mungkin la boleh lepas, di akhirat nk lari ke mana..

takde cr yg mudah, empunya diri kene kuat semangat..
bagilh sokongan moral dan cadangkn jln keluar, mungkin die akan sedar juga klu die benar2 sayangkn diri die dan anak2 yg tk berdosa..
bila sepupu awak tu sedar yg pilihan die utk terus bersama suami yg zalim mmg salah,i.allah mudah jer utk die buat keputusan mintak fasakh..
dan die akan dpt buat keputusan yg terbaik.
keputusan yg baik hnya boleh dilakukan bila kite berada dlm keadaan yg rasional dan tenang w/pun ujian yg menimpa terasa begitu berat sekali..
hnya die jer yg bole tolong diri die sndri, org lain sekadar bg nasihat jer..

just my opinion..
ol de best 2 ur cousin..

Rate

1

tkasih...nanti aku bincang dengan sepupu sepupu aku...aku report polis dulu...tengok ape polis bule buat...erm aku pun tak faham napelah sepupu aku ni  budus betul!!!!

Originally posted by lib1962 at 19-11-2007 01:07 PM
Nak minta tolong....

Camana nak nasihat sepupu aku (pompuan) somi nyer dah kawin lain...yang jadi masaalahnyer bila somi dia pulang kerumah, suka tuduh sepupu aku yang bebukan dan suka pukul b ...

kenapa pulak le sepupu awak tu sanggup bertahan lagi dan diperbodohkan sebegitu rupa?
naper tak lari dan report polis jek..

utk ape lagi dia tunggu laki dia tu..?

eiii..tak paham aku...!!

Reply #14 lib1962's post

sebab dia syg sgt kut....
mcm forumer lain ckp, jgn bg muka pd laki bacul mcm nie....
laki mcm ni patut di potong je ko*e dia pastu bg anjing makan!!!!
kecik2 xnak mampos....
besar hidup nyusahkan org....:@ :@ :@ :@
marah betul sue baca.....

mmm mengingatkan aku kepada perbincangan yg aku adakan dgn kawan aku last few weeks. mesti dia takut "pandangan org lain, jadi janda, apa kata sedara mara" etc. dia lupa nak memikirkan "aku yg sakit! kalau aku mati, camna?".

isk3...ade jugak somi cmtuh...dh sakit ke somi die tuh..
mmg begitukah perangainye semenjak azali???
atau mgkin 2 3 menjak ni berubah laku???
apekah ade slh dlm hubungan somi isteri???
atau...mungkin juge kerna hasad dengki pihak yang lain???

kang sepupu lu jadi kesz mcm dlm harian metro ari nie.. ..tertekan pasal umah tangga laaaa sampai nak bunuh diri dng baby dia sekali.. ..cakap dng sepupu lu jng korban diri.. ..sian sepupu lu.. ..terseksa.. ..

sib baik pukul bantal , kalau pukul sepupu ko tu, ko repot polis