CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haznizam

~ HOBi MeMaNCiNg / MeNGaiL [MERGED DGN REMICO_2]

Originally posted by spitfire007 at 25-6-2005 11:45 AM:

attteeeee, flame weh!

mancing ni pun ada bbrp kategori... laut lepas, laut pantai, sungai, lombong, kolam bayar, sawah dll. mika nak mola kategori mana? kena tahu kategori juga sbb peralatan ...

tima kasih..tak tau lah nak kategori mana..saya di kuala lumpur..jauh ke tempat awak..tima kasih..saya akan lawat laman web yg awak bagi tu..tima kasih..saya rasa permulaan nak budget kecik dulu..tak nak lah besar..saje nak cuba2...

[ Last edited by flameboy35 on 25-6-2005 at 08:44 PM ]

Originally posted by flameboy35 at 25-6-2005 20:42:

tima kasih..tak tau lah nak kategori mana..saya di kuala lumpur..jauh ke tempat awak..tima kasih..saya akan lawat laman web yg awak bagi tu..tima kasih..saya rasa permulaan nak budget kecik dul ...

atteeeeee, flame weh!

tak perlu berbelanja besar nak dapatkan set yg berprestij. berbelanja dgn bijak set tak sampai RM150 pun dah boleh kira padat. tak perlu berjenama hebat sbb set tak tentukan ikan mcmana kita akan dapat. itu rezeki yg tentukan.

begini sajalaaaa cadangan teman....

mesin kili sederhana RM50 (murah lagi pun ada)

tali pancing 15-25 lbs, 380meter baru RM19.00

rod 6-7 kali hollow graphite medium action RM50 (murah lagi pun ada)

4 x batu ladung no. 4, RM1.50

1 set 2 bentuk perambut bom atau rambai (kalau pancing kolam bayor); RM4.00

mata kail lain 1 pek (5-10 pcs) Seahawk baru RM3.00

kotak pancing RM5.90

pelampung RM1.20 (kalau perlu)

gunting, pisau, plyers

karung ikan RM5.90 (ini perlu)

sebenornya bergantung kategori pancing mike....

wah...murah jugak kan...tapi ini untuk memancing kat mana?sori lah banyak tanya pasal nak tahu lah...tima kasih banyak2 lah spit fire kerana beri tunjuk ajar..

Originally posted by flameboy35 at 27-6-2005 00:05:
wah...murah jugak kan...tapi ini untuk memancing kat mana?sori lah banyak tanya pasal nak tahu lah...tima kasih banyak2 lah spit fire kerana beri tunjuk ajar..

attteeee, weh!

tak salahkalau bertanya sbb nak tambahkan ilmu.

set yg teman list tu sesuai utk lombong, kolam (bayor/free), sungai, paya, bendang, tali ayor atau dipanggil pancing darat/ayor tawor. kalau laut teman tak brp reti dan tak bpr gemor. sesekali tu teringin (mcm lagu shima tu) tapi takleee selalu

tak perlu set mahal2 buat permulaan ni. kalau dah bertambah pro, buleh tambah sikit2. mancing teman sbg hobi bukan nak perabih duit atau perabih ikan

betul tu..nak jadikan sebagai hobby...hehe~ tapi tengah terfikir jugak mana nak gi pancing kat KL nie...lagi satu peralatan memancing tu nak beli kat mana?

Originally posted by flameboy35 at 27-6-2005 17:46:
betul tu..nak jadikan sebagai hobby...hehe~ tapi tengah terfikir jugak mana nak gi pancing kat KL nie...lagi satu peralatan memancing tu nak beli kat mana?

attteeeee, weh!

alamak flame, itu mike kena tanya kat ahli2 forum tu yg duduk di KL. teman tak tahu-menahu langsung bab ni. kedai pancing banyak kat sana tapi teman tak pronah shhoping kat sana. kalau agak susah sangat pergi aje mana2 supermarket, temtu ada jual tapi salesgirls tu tak tahu hancus ttg ngail ni. dema jual aje tahu... sorryyyy bro, can't help you there

Follow Us
dunia This user has been deleted
Tiap-tiap hari boleh memancing sebab belakang rumah ada tasiki, ikut pintu belakang, 30 langkah sampailah...

Originally posted by dunia at 28-6-2005 21:09:
Tiap-tiap hari boleh memancing sebab belakang rumah ada tasiki, ikut pintu belakang, 30 langkah sampailah...

attteeee, weh!

bertuah nye mengkome......

Prof. dulu pernah mancing kat US ker?

takpe spit pun dah banyak membantu...tima kasih bebanyak...nanti tau lah flame cari sendiri k..thanks for the tips n everything..

Originally posted by aishiteru at 29-6-2005 14:44:
Prof. dulu pernah mancing kat US ker?

attteee, weh!

memang peronah dulu mancing kat sana tapi teman mancing di tasek michigan. cuma tempat teman belajor masa dulu ayor nye dah yeruk tercemor di Fox River dan Green Bay tu. siap ada papan notis "Fish in this river is unsuitable for consumption". penuh dgn kimia berat PCB dari kilang kerotas di hulu sana. kalau nak makan ikan yg dipancing kenalah pergi jauh sikit, di Door County ke tempat lain ke.

fishing kat sana fun sbb stok ikan terjamin dek polisi tegas dan sikap pemancing

Originally posted by flameboy35 at 30-6-2005 21:46:
takpe spit pun dah banyak membantu...tima kasih bebanyak...nanti tau lah flame cari sendiri k..thanks for the tips n everything..

attteeeee, weh!

no prob, flame. cuma teman rayu agar kita berhemah masa mancing ni. jangan buang sampah merata. kalau bawa bekas plastik, pastikan kita bawa pulang bekas2 tu. kalau ikan kecik dan kita tak berkenan lepaskan balik. kita nakkan generasi hadapan dapat merasa sama keseronokan mancing ni.

Originally posted by spitfire007 at 3-7-2005 12:22 AM:

attteee, weh!

memang peronah dulu mancing kat sana tapi teman mancing di tasek michigan. cuma tempat teman belajor masa dulu ayor nye dah yeruk tercemor di Fox River dan Green Bay tu. siap a ...

prof dulu duduk Wisconsin ker? macam saya lah sekarang ni tgh belajar kat Milwaukee. Mmg saya selalu lah pergi ker lake front tuh.. tapi tak pernah dapat ikan pun kat situ.. yang ada pun ikan bodo perosak alam.. hari tu pergi Door County tapi tak dapat ikan jugak.. nampak mcm besar tapi macam tak nak makan umpan jer.. selalu mancing kat sungai jer.. tempat yang sama jer.. ikan pun asyik dapat Bass jer.. sekali jer dapat small mouth.. nak jugak merasa dapat trout ataupun nothern pike ker..

soalan lagi untuk prof.. saya pernah laa nampak sekor dua trout masa mancing kat satu kolam tuh.. tapi bila saya baling umpan dia tak nak makan pun.. sampai tersentuh umpan tu kat kepala dia wat bodo jer.. yang makan ikan sepat pulak.. umpan yang saya pakai tu umpan cacing hidup.. prof ada pendapat?

Originally posted by aishiteru at 5-7-2005 21:54:

prof dulu duduk Wisconsin ker? macam saya lah sekarang ni tgh belajar kat Milwaukee. Mmg saya selalu lah pergi ker lake front tuh.. tapi tak pernah dapat ikan pun kat situ.. yang ada pun ikan bod ...

attteeeee, weh!

mmg dulu teman belajor di Wisconsin. teman di UW-Green Bay. alaaaahai! kecik aje school teman. selalu juga ke Milwaukee kadang2 tengok Bucks main kadang tengok Brewers main tapi asyik kalah memanjang Brew Crew ni. nak tengok packers sorry laaaa, waiting list 7-10 years. itu pun season-ticket holder dapat priority

mike peronah ke Door County? best tempat tu. lots of good memory there. kalau mike naik feri lagi kat ujung Door County mike akan sampai ke Washington Island. teman selalu ke sana. ada ramai keluarga angkat teman di sana. ada satu family veru close to me. now only my foster mother lives there. my foster dad divorced her and moved away, he seems to have some psychiactric problem. very pity, they were very dear to me. mak angkat teman tu masih tunggu kepulangan teman ke pulau tu bersama cucu angkat. entah bila gamaknye? dia pronah ke Malaysia masa teman kahwin dulu.

pasai trout tu mmg susah sikit. dema tu ikan sepo'u teman pangge. buat noheng aje kalau baling umpan kat dia. dema tu suka umpan 'fly-fishing' ynag terobang-terobang tu. teman pun tak pronah dapat trout. perch dgn salmon adeleeee. my record 22 lbs trout trolling off sturgeon bay.

hmmmmmm.... brings back lots of memories...

Originally posted by spitfire007 at 5-7-2005 11:22 PM:

attteeeee, weh!

mmg dulu teman belajor di Wisconsin. teman di UW-Green Bay. alaaaahai! kecik aje school teman. selalu juga ke Milwaukee kadang2 tengok Bucks main kadang tengok Brewers main t ...

bring back memories eh prof. kalu prof dulu belajar kat UW-GB saya lak belajar kat Marquette. hehe kalau citer pasal Brewers tu mmg kalah manjang jer. tp skrang under management baru OK dah sket. xder laa menang selalu tp dah tak jadi pasukan belasahan dah. Bucks pulak byk player talented tp asyik injured jer. tahun ni tak dapat masuk Playoff.

masa saya pergi Door County itu hari takder laa round2 satu Door County tu. just kawasan yang paling dekat dengan tpt camp area saya jer. tp tpt tu mmg cantik la.

kawan saya kat Vanderbilt, Tenessa selalu citer teman2 diorang dapat pancing trout kat sana. bukan sekor dua tapi dpt byk laa kata diorang. tu yg saya geram sgt nak jugk merasa dapat trout nih. ada sorang brother dekat Racine pernah dapat Salmon kat sana. saya lak selalu mancing kat Milwaukee River ni tak pernah laa dapat ikan besar2. tapi last weekend kawan2 saya pancing dapat small mouth 15, 12, 14 inches. kira besar gak laa tu kan prof hehe.

atttteeeee, weh!

dah ter"off-topic" teman ni tapi biorleee. teman mmg agak sentimental ttg wisconsin ni. teman "grow up" kat situ, situleee teman mendewasakan diri jauh dari keluarga. walaupun hanya 4 tahun, byk perkara teman belajor kat situ. bukan saja ilmu akademik tapi byk lagi.

teman dah round satu Door County, semua jenis buah teman petik kat situ. mancing pun selalu tapi bukan selalu dapat, suma hobi kita kat situ.

mike pronah pergi 'smelting' tak? tangkap ikan smelt (ikan ni serope ikan seluang kita). dema mudik sebaik saja salji cayor. berduyun-duyun dema naik. rentang aje pukat ke, tangguk ke apa saja, dan angkat. satu malam buleh dapat 4-5 baldi. yg tak seronoknya, ayor sungai sejuk nak mampus!

sports-wise, teman tengok apa saja kat sana. kalau dah boring sangat pergi tengok 'curling' pun jadi leeee. hayun tongkol atas ais lepas tu sapu dgn mop...

attteeeee, weh!

ptg tadi teman memburu haruan. umpan katak. musim panas ni susah nak dapat katak, stok selalu habis.

tadi teman dapat dua ekor dlm 500 gram setiap satu. kena sambor banyok kali juga

attteeeeee, weh!

ada gambor...

attteeeee, weh!

teman post lagi satu gambor....

Rate

1

atttteeee, weh!

udoh takde org nak mancing ke? sbb hujan kut.

teman tengah seronok mancing haruan sekarang... umpan katak. bila hujan ni kena kurangkan sikit sbb ayor tak mengizinkan