CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rockabebe

Elaun peribadi bulanan isteri- SILA UNDI

Originally posted by alangGIRL at 23-11-2007 05:32 PM
betul la... kekadang allowance ikut kemampuan suami, kalu suami dh bayar semua, kalau dia tak bg allowance yg kt bini yg bekerja pun tak pe kot... tp kalau nk bg lg bagus...

tp utk isteri  ...

betul tu
mmg itu yg i cuba nk smpaikan tapi i ni malas type pjg2
sama la pendapat u dgn i
as per case basis cam u bg eg tu

Originally posted by lo_la at 23-11-2007 05:10 PM
IMO,isu ni mengikut kemampuan dan rezeki masing2..
m sure hubby2 yg ada kemampuan mesti diorang akan bagi elaun bulanan kat wife diorang sbg tanggungjawab n also sbg tanda sayang n menghargai
t ...

masalahnya haku mmg bijak tang2 ni...but STILL haku tak dapat allowance haku! :@ so cara haku senang..haku amik secara senyap2.

Originally posted by hanidan at 23-11-2007 05:19 PM
tapi ikhlasnyaaaaaaaaa....klu ditakdirkan satu hari nnt dia tinggalkan hani utk pompuan yg lg vogue...insya Allah hani x terkilan atas pengorbanan tu seme...sbb hani buat kerana Allah...amin....

ko leh ckp cam ni psl dia tak wat hal. the moment dia wat hal...ko dtg balik sini, citer kat kitaorg, ko terkilan ke tak, ek??

Originally posted by bLUe_jaMBu at 23-11-2007 03:36 AM
kalau isteri x bekerja boleh faham lah suami WAJIB bagi elaun kan utk belanja semua di samping setelkan expenses..tapi kalau isteri keje apa kes lagi? keje pun atas keizinan dia..nak pula kalau e ...

laki me dah kata,
jika tetiba me nak keja, tak kiralah keja full time ke part time..
elaun mingguan tu berjalan cam biasa walau me dah keja.

Originally posted by rockabebe at 23-11-2007 05:57 AM

Betul, sebagai isteri, kita kena tau hak kita.. Rock rasa sebab tu yg byk kes husband yg abaikan tanggungjawab kepada isteri or rumahtangga..sebab ramai yg take advantage of the wives nye keb ...

same here, kalau me beli makanan, memang boleh claim balik,
bak ayat laki me as long as ada bukti pembelian

Reply #95 rockabebe's post

rock belikan baju anak dan somi tu..pakai allowance bulanan rock atau rock claim balik dr dia?

me takde specific allowance...tapi, account me di UK mmg sentiasa hubby isi..ASB me pon somi dah siap2 isikan..beli umah/ properties...somi buh nama me sekali...expensenses umah, anak, utilities somi bayarkan...itu lom lagi fixed deposit, insurance/ education plan anak2 dia bayarkan..

nak beli baju sendiri&anak2, kosmetik sendiri dan somi, me tenyeh je debit/ credit card. shopping groceries??? me tenyeh je tesco credit card..karang akhir bulan claim kat somi sila lunaskan utang2 credit card me atau top up saving account me....cume..., kalu nak beli yg pricey sket tu.........me akan pi beli sama2 ngan hubby...

yg penting,,,, sbg isteri...jgn malu2 miaw nak minta dr somi..lebih2 lagi kalu somi tu mampu...

takat ni, me bersyukur je ngan apa yg ada...as long as...daku masih lagi bebas utk berbelanja...kkdg wonder..camne idup kalu terbantut nak pi shopping sana sini?

p/s: pernah ngk gambar rock..nak ty..kat mana rock beli tudung2 rock ye? pernah beli tudung selendang mcm rock di tie rack..tapi tak cukup lebar pula...

Follow Us

Reply #95 rockabebe's post

rock belikan baju anak dan somi tu..pakai allowance bulanan rock atau rock claim balik dr dia?

me takde specific allowance...tapi, account me di UK mmg sentiasa hubby isi..ASB me pon somi dah siap2 isikan..beli umah/ properties...somi buh nama me sekali...expensenses umah, anak, utilities somi tanggung...

nak beli baju sendiri&anak2, kosmetik sendiri dan somi, me tenyeh je debit/ credit card. shopping groceries??? me tenyeh je tesco credit card..karang akhir bulan claim kat somi sila lunaskan utang2 credit card me atau top up saving account me....cume..., kalu nak beli yg pricey sket tu.........me akan pi beli sama2 ngan hubby...

yg penting,,,, sbg isteri...jgn malu2 miaw nak minta dr somi..lebih2 lagi kalu somi tu mampu...

p/s: pernah ngk gambar rock..nak ty..kat mana rock beli tudung2 rock ye? pernah beli tudung selendang mcm rock di tie rack..tapi tak cukup lebar pula...

Originally posted by wifeorg at 23-11-2007 19:59

jgn letak dut kat savings acount...duit ko tak bertambah,...berkurang ada...think abt inflation. letak dlm asb sekurang2 nya.

dari letak kat asb, lagi baik ko letak kat mutual fund ... yg paling bagus public bank nyer mutual fund. 10 tawun jadik 3 kali ganda +++  wooo ... letak 3k jadik 10 k gitur ... kalau 30k tak jadik 100k gitue???

salam
saya nak join gak kat sini
kejap ye nak vote

ok dah vote

Originally posted by angeljolie at 23-11-2007 10:07 AM

dari letak kat asb, lagi baik ko letak kat mutual fund ... yg paling bagus public bank nyer mutual fund. 10 tawun jadik 3 kali ganda +++  wooo ... letak 3k jadik 10 k gitur ... kalau 30k tak  ...

ada risiko tak, kali pertama letak kat mutual tu, ada had ke tak.. permulaan tak kisah jumlah ke.

mamadamiadanish This user has been deleted
hai..nak join leh? ..hehehe
me, tak pernah dapat elaun from my hubby... dulu masa kerja mmg tak pernah dpt la, my gaji buat bayar my car loan, nursery anak, simpanan me n anak, minyak kete, belanja makan, bil hp, baju2 n any toys utk anak n etc utk diri sendiri. duit rumah ker dapur ker sumer my hubby pegang.. and i never know brapa duit simpanan dia..now ni tak keje, dia bagi duit blanja rumah sebulan to pay all the bills, dapur, blaja anak2, n segala keperluan rumah.. klu ada lepas bleh la sorok sket buat simpan.. so jeles to see all those ppl yg dpt elaun..n surprise to see rupanya ramai jugak wife2 yg dpt elaun for themself ...

Originally posted by faraway at 24-11-2007 01:41

ada risiko tak, kali pertama letak kat mutual tu, ada had ke tak.. permulaan tak kisah jumlah ke.

faraway.. tadak ler ... nih lagi low risk dari saham neehhh ... keuntungan berganda ... tengok public mutual nye page http://www.publicmutual.com.my/
slalunya, minumum 1,000 ... maksimum tak sure pulak, tak penah tanye ...
ada yang paling  baru, still in promo period, 1 unit 25 sen, public china ittikal fund ... 11Dec baru launch ... aku rasa yang china ittikal nih mesti boom punya nanti, naik laju giler once dah bukak ... kalu nak beli cepat ler,sbelum dia launch. aku rasa forumer kat sini ada sorang kot agent ... apa ntah nick dia??? edypublicmutual ... ???

[ Last edited by  angeljolie at 24-11-2007 11:30 AM ]

Originally posted by angeljolie at 24-11-2007 03:49 AM

faraway.. tadak ler ... nih lagi low risk dari saham neehhh ... keuntungan berganda ... tengok public mutual nye page http://www.publicmutual.com.my/
slalunya, minumum 1,000 ... maksimum tak ...

Thanks angeljolie. Saya memang tengah fikir2 nak buat simpanan anak2 dalam public mutual ni. Masalahnya mcm mana nak buka akaun ya kalau saya kat sini. Kena tunggu bulan 8 thn depan la mcm tu. Lamanya nak tunggu. Sblm ni saya buka saving account je utk anak2, rasa tak membesar je duit tu macam anak membesar.

ramai isteri2 bertuah kat sisni, aku lak masuk kategori tak bertuah bila bab2 elaun ni
To be fair, aku tgk sudut positif n aku syukur sbb walopun dia xleh kasi aku tetap setiap bulan, at least dia tak berkira bila dia byk duit..dan syukur jugak sbb walopun xder org nak kasi aku elaun, alhamdulillah xde masalah kewangan lagi.

Originally posted by suereen at 23-11-2007 02:37 PM
hani, inilah cara sue....
susah mmg sama2....
tp bila dia dh start senang, pastu nmpk pompuan yg lg vogue...
sue dicampak mcm tue je....
siap burukkan kita pd family dia.....
bila mcm ni skr ...

Sue, takut lily baca pengalaman u ni..
Sbb mmg benar kita isteri selalunya langsung x berkira ngan suami
Sbb kita anggap dia syg kita n sampai bila2 akan sayang
Tp kita tak tau kan, akan dtg mcmana..
Ntah2 dia jd kaya raya ke..
Mcm mine, org bisnes, skrg mungkin x kaya, tp akan dtg kot jd kaya-raya
Lupa lak kat kita..
Hrp2 bukan mcm tu lah...

Kekadng ada jugak terfikir, beringat sbb kita tak tau masa depan mcm mana, tp takut suami kecil hati kalau kita berkira ngan dia. Ntahler, susah juga ye..

Reply #115 Lily_Savage's post

lily, aku cam ko jugak la.. but gotta see from another perspective.. money is important, but it is not everything...

Originally posted by Lily_Savage at 24-11-2007 10:43 AM
ramai isteri2 bertuah kat sisni, aku lak masuk kategori tak bertuah bila bab2 elaun ni
To be fair, aku tgk sudut positif n aku syukur sbb walopun dia xleh kasi aku tetap setiap bulan, at lea ...

tu lah dia lily....kadang dalam hidup ni kita tak boleh selalu mendongak ke atas...dan jangan sesekali nak compare orang yg lebih daripada kita...sbb itu akan buat kita menjeruk rasa....

pemahaman bertuah, untung kita masing2 berbeza daripada individu.....ada sesetengah orang tu kalau hubby dia kasik basic makan minum pun dah kira bertuah.....jangankan nak bagi saguhati......

Originally posted by angeljolie at 23-11-2007 11:07 PM

dari letak kat asb, lagi baik ko letak kat mutual fund ... yg paling bagus public bank nyer mutual fund. 10 tawun jadik 3 kali ganda +++  wooo ... letak 3k jadik 10 k gitur ... kalau 30k tak  ...

haku maleh nak sebut UT...psl ramai yg takut sgt kat UT ni. haku mmg wat pmutual pun.

Originally posted by sarahmirza at 24-11-2007 10:12 AM

Thanks angeljolie. Saya memang tengah fikir2 nak buat simpanan anak2 dalam public mutual ni. Masalahnya mcm mana nak buka akaun ya kalau saya kat sini. Kena tunggu bulan 8 thn depan la mcm  ...

tak yah susah2. haku ada client overseas. haku hantar borang kat dia, dia sisi borg seme, dia hantar balik kat haku. bila dia nak wat apa, dia banki in duit kut hakunya maybank, pas tu haku masukkan kat acc dia. statements seme dia dpt kat umah abang dia. so abang dia report kat dia la haku dah masuk duit ke belum dlm UT acc dia. tak susah la zaman sekarang ni!