CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zacko_inc

panduan menggunakan paypal

nak tanya sikit la geng sumer,

saya baru je daat debit card public bank...boleh tak tolong explain, camner cara nak withdraw duit dari paypal akaun
thru debit card PB (public bank)?
saya ada baca satu artikel...katanya walaupun kita ada debit card tapi still kena ada akaun bank US or paling tak pun
bank kat Singapore if nak kuar duit from paypal.
betul ke camtu?

tolong explain sikit ek...tima kasih :-)

Originally posted by puakumbu at 22-4-2008 10:32 AM

saya baru je daat debit card public bank...boleh tak tolong explain, camner cara nak withdraw duit dari paypal akaun
saya a ...

good kalo dah ader debit card "VISA" public bank. ape yang perlu dilakukan hanya add pada akaun paypal anda. dan insyallah takda masalah untuk pengeluaran kelak. sebab setakat nih yang saya alami takde masalah la kalo una debit card visa tersebut.

Diulangi sekali lagi pengeluaran hanya boleh dilakukan sekiranya menggunakan VISA sahaja.

mengenai maybank berita yang diberitahu mungkin akan start boleh digunakan pada bulan 7.

Originally posted by caplabapaq at 14-4-2008 10:27 PM
HOT TIP!!!! Cara nak keluarkan duit dari akaun Paypal

Bagi kawan-kawan yang menjalankan online bisness dan terima payment melalui PayPal, telah menjadi satu kesulitan untuk mengeluarkan wang  ...

LOL!

Tak payah bayar apa-apa I'll let you know how.

Pi mana-mana public bank atau online pun boleh isi borang (cuma kalau apply online kena follow-up hanta salinan IC), asalkan anda berumur 18 tahun - tak kerja pun tak apa, no problem. 18 years, Malaysian citizen. That's all. Apply for Public Bank Visa Electron.

Boleh transfer duit dalam PayPal into this card and then keluar wang tunai either kat counter public bank atau dari ATM. Tapi of course, bank and PayPal mesti ada service charge - this is normal practiselah kan.

Benda macam ni pun ada orang nak bagi kelabu mata orang and take advantage nak buat duit.

Originally posted by puakumbu at 22-4-2008 10:32 AM

saya a ...

tak perlu tapi bank account, just your VISA electron saja.

cuma PayPal will impose a transfer fee and public bank pun akan charge juga. this is normal practise. so kalau nak transfer tu biarlah berbaloi, kumpul biar banyak dulu.

saya guna maybank debit card..tapi xbley..kenapa?

Originally posted by cheyaya85 at 3-11-2008 02:55 AM
saya guna maybank debit card..tapi xbley..kenapa?

maybank still tak benarkan nak buat camne

guna kan la publiac bank debit card.. tak payah nak sesusahkan kepala lagi dah

Follow Us
Aku pon baru cuba nak verify due hari lepas guna Maybank Petronas Visa. nak add akaun tu ok takde masalah. tapi aku check sampai hari ni, online statement Maybank aku belum lagi tolak yg USD1.95 tu... apsal aa? berapa lama die ambik mase utk tolak tu? ke ni dah kire fail?

Originally posted by rarahim at 6-11-2008 11:11 PM
Aku pon baru cuba nak verify due hari lepas guna Maybank Petronas Visa. nak add akaun tu ok takde masalah. tapi aku check sampai hari ni, online statement Maybank aku belum lagi tolak yg USD1.95  ...

kebiasaan nya palin cepat 3 hari bekerja.. paling lambat sebulan.. bergantung kepada bank

Alhamdulillah paypal aku akhirnya verified. hehe. sekarang bleh mula berniaga online secara lebih sirius.

Originally posted by ayjay at 4-5-2008 11:15 PM

tak perlu tapi bank account, just your VISA electron saja.

cuma PayPal will impose a transfer fee and public bank pun akan charge juga. this is normal practise. so kalau nak transfer tu bi ...

nk tanya skt.....biasa transfer fee public bank charge brp ye?....dia kire % ke...flat rate per transaction?

Reply #49 rarahim's post

boleh ke nanti nak luar duit paypal guna maybank card ni?
setahu saya cuma 3 bank je yg boleh...public bank, al-rahji & ambank tapi disarankan public bank electron - the best.

tapi aritu saya applied ambank...tak leh kluar duit paypal.
terpaksa gak apply public..udah keluar sekali duit paypal.
ambank ni approval dia senang...dlm masa 3 hari dah siap tapi siot lah pulak tak leh kluar duit. pb dlm 2 minggu tapi senang keluar duit...cuma tak tahannya caj dari paypal itself.

Originally posted by kamilghani at 12-11-2008 15:02

nk tanya skt.....biasa transfer fee public bank charge brp ye?....dia kire % ke...flat rate per transaction?

bank caj tak pasti sebab dlm statement debit card tak tunjuk or mungkin saya terlepas pandang.

tapi for info..caj withdraw dari paypal ialah us$5 - semua transaksi.
dgn itu dianjurkan cuma keluar bila duit dlm paypal us$50-100.00.

selepas kita prompt paypal utk masukkan duit ke dlm akaun kita...ia ambil masa latest 7 days tapi
saya aritu selepas 5 hari, check akaun, dah ada.

jgn lupa 1% charge utk convert daripada foreign currency..So, tolak $5 dan 1%...boleh baca T&C debit card...

sori..nak tanye sket..
aku baru nak berjinak2 dgn paypal neh..ingat nak menerai beli brg kat ebay
since aku ada mbb debit card,tp xley guna..lgpon aku student lg..credit card pon ngak ada....camne yerk nak setkan paypal baya direct terus dr acc aku..?
ada sape taw....?

Reply #54 pakupayung21's post

tabley!...mesti kena ada credit card atau debit kad utk pakai paypal...mbb takbley pakai lagi untuk internet purchase dan akan diberitahu kelak jika boleh. lain2 cara apply debit kad bank lain spt rhbbank, public bank, eon bank dll..

beli barang di ebay tak semestinya wajib menggunakan paypal..ada jugak cara bayaran lain yang diterima oleh penjual terutamanya di ebay.com.my...penjual malaysia selalunya ada option untuk bank in yang semestinya paling fofular ialah maybank2u.Kalau peniaga international pulak, dia mungkin ada option spt western union, money order, cheque dll..cuma option lain tak brapa safe takut kena kapur dgn penjual..duit sudah bayar tapi barang tarak sampai...kalau paypal kita masih lagi boleh dispute.pasal tu lah kena tgk rating positive penjual utk yakin dan check payment details sebelum bid sesuatu barang...ok!

Reply #55 [azam]'s post

huhu..itu la masalahnye.mamat tu kat us..aku dah msg tanye..tp dia nak paypal ajek.
dia ckp bole setkan paypal tu baya terus dr acc aku.aku explore tp xde le pulak.tu yg tanye tu..

hehe..ok..apepon terima kasey atas info anda

Reply #56 pakupayung21's post

lagi satu solution mintak tolong dkt sesiapa kat malaysia yang ada akaun paypal untuk bayarkan..Semestinya kena charge lebey skit lah..ramai je yang sudi membantu kalau ada komisennya...

Reply #57 [azam]'s post

ekekeke..ade yg sudi membantu..?angkat keyboard..!!!

bukan taknak bantu...duit dlm my paypal pun sikit beno.
nak kena top up dulu...
dgn kata lain...ahkak takdapek la nolong ko paku...

Reply #59 buahcinta's post

hehe..ok xpe..no problem