CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jebat_ensem

...

apakan daya.masa tak akan kembali.hancur musnah la semuanya..impian yg murni tinggal menjadi kenang kenanganku hanya rangkaian kata dan lagu dendang perantau

ko nih citer tak abis!!!!

ni masalah biasa yg kite jumpa dlm intitusi keluarga melayu..
didikan bermula drp kecik, bkn pasal bomoh ke aper..
sebagai adik beradik, jgnlh lg bertelagah, lama2 putus persaudaraan..
tegurlh dgn elok..klu die takmo dgr tkleh nk buat pe, selagi terdaya, nasihat2.....

gini sajalah jebat

pe kata klau aku kawen je dgn akak ko tu?

kalau dia nak curik duit ke apa ke, duit aku...somi dia, abang ipor ko jugak

amacam? ok tak?

org tak ada dlm situasi ni,mmg takkan fhm ape yg aku alami.oleh sbb terlalu layan karenah anak2 kesygan diaorg ni,mak pak aku selalu sakit.dah tu jadik pressure & selalu marah2.yg jadik mangsa sape?aku & adik aku ler...tiap2 hari menjeruk perasaan sedangkan kakak&abg aku senang-lenang kat umah masing2.mmg la takkan sampai putus sedare cuma tak fhm knp dah dewasa camtu pon masih nyusahkan mak pak lg.
skrg aku dah jarang berbual ngan mak pak aku.adik aku pon same.balik keje terus masuk bilik masing2.sbb kami tak tahan la asik digelar anak yg menyusahkan.kdg2 tertanya2 gak;kami atau kakak&abg kami yg lebh menyusahkan?nak tegur secara baik?eerrrmmm...penah kami di cop kurang ajar hanya kerana tegur ape yg tak betul.so ape boleh buat?diam ajelah.

Reply #1 jebat_ensem's post

baik kau jaga kakak kau baik2 sebelum terlambat, kau sendiri yg cakap dia liar kan..meh aku cerita pasal org aku kenal ni, dia agak liar malam2 keluar kot tingkap jumpa boifren.. mak bapak tak tahu tapi dia inform kawan baik dia je..sekarang ni dah jadi arwah pun sebab kena bunuh. siap kena kelar2 lagi. Sebelum apa2 yg buruk terjadi kat kakak kau, baik kau sebagai adik nasihat dia sikit. ingat.. jahat2 dia still kakak engkau. kalau kau tak tolong betulkan dia siapa lagi yg akan tolong. jangan lah benci dia walaupun dia perangai mcm tu.

Follow Us
umo kakak tu brp? skolah lagik ke?

umur berapa dia tu? cin tak? ko kahwin kan jer..heheh

Originally posted by jebat_ensem at 24-11-2007 07:41 PM
aku geram betul la dgn kakak aku ni.suka buat kerja2 bangang.pastu senang2 je mak bapak aku kena tipu walaupun aku tak tertipu dgn lakonan dia yg mengalahkan maya kering.nasib la aku adik kalau a ...

ya allah..wat lah jadik gitu

aku pun ada adik ipar yg bodoh gak.. apa yg dia tak penah buat.. mengdadah kan diri... membohsia kan diri... ala2 melacurkan diri.. pun ada gak..
yg best tuh... sampai la mak pak dia ingat dia mcm tu pasal dia kena rasuk antu.. antu pun tak reti nak wat free sex selalu.. okei..
masa giler dak jantan (laki dia skang) tuh, meroyan2 nak kawen.. tak sempat2... dah kawen.. ari kedua dah gie melepak ngan kawan jantan lain lak sampai
kul 5pg.. pehtu bergaduh laki bini..

pehtu wat hal masing.. ko..ko.. aku...aku.. nak main jumpa.. dah main wat hal lain2.. yg laki tak balik umah.. yg bini pi umah jantan lain.. mana aku tau?? pasal dia dgn megah nyer citer kat aku.. n kawan baik dia bocor rahsia kat abg dia.. aka adik ipar lelaki aku.. mmg panas jer ati kalau ko b'depan ngan org mcm nie..
yg buat ko lagi panas tuh pasal mak pak yg tak reti2 nak terima hakikat.. tuh jer.. sebuk nak blame org lain.. blame husband tak reti jaga..
tp kalau husband tuh marah.. dia dok backing anak dia plak..

raya tahun nie first raya dorg as suami isteri.... tp diorg wat hal jugak.. yg laki ngan mak bapak sendri.. yg bini balik umah mak bapak sendri..
yg tensenn aku la.. pasal di ari raya aku kena mengadap org terjerit2 dok kutuk laki dia bodoh pasal tak nak raya ngan dia..
so kesimpulan citer aku nie.. mak pak toloooooongggggg la ambik tindakan.. jgn dok blame n complaint jerrrrrrr.. dah mmg anak tuh yg prob..
settlekan budak tuh.. takyah nak mengadu2 kat org.. tp bila ngan budak tuh.. cair.. tak percaya... kekonon anak tuh baik sgt.. padahal dah terbukti depan
mata..  sib baik aku dah pindah kuar dr umah MIL aku tuh.. kalau tak tiap2 ari aku meluah rasa kat family problem nieh..

kalo kakak ko bodoh mesti die tk pandai nak kelentong mak bapak ko .. aku rase die pandai la, tapi pandai kelentong .. hehehehehe..

ko bagi jer kakak ko kawin ngan negro, sure die happy...

seharian aku menunggu jawapan

mana perginya bakal adik iparku sijebat yg hensem ini?

Originally posted by mama_dinie at 25-11-2007 09:11 PM
ni masalah biasa yg kite jumpa dlm intitusi keluarga melayu..
didikan bermula drp kecik, bkn pasal bomoh ke aper..
sebagai adik beradik, jgnlh lg bertelagah, lama2 putus persaudaraan..
tegu ...

ok aku cube

Originally posted by mat_radzie at 25-11-2007 09:12 PM
gini sajalah jebat

pe kata klau aku kawen je dgn akak ko tu?

kalau dia nak curik duit ke apa ke, duit aku...somi dia, abang ipor ko jugak

amacam? ok tak?

ko ni biar betul nak kawin dgn akak aku.akak aku nk kt ko x?

Originally posted by whitedove07 at 25-11-2007 10:22 PM
org tak ada dlm situasi ni,mmg takkan fhm ape yg aku alami.oleh sbb terlalu layan karenah anak2 kesygan diaorg ni,mak pak aku selalu sakit.dah tu jadik pressure & selalu marah2.yg jadik mangsa sa ...

kes ko lg berat dari aku.doa je lah Allah akan tunjuk kebenarannya nanti.insyaAllah

Originally posted by misc at 26-11-2007 08:15 AM
baik kau jaga kakak kau baik2 sebelum terlambat, kau sendiri yg cakap dia liar kan..meh aku cerita pasal org aku kenal ni, dia agak liar malam2 keluar kot tingkap jumpa boifren.. mak bapak tak ta ...

time kasih atas nasihat itu.dasyatnye sampai kena kelar.aku cuba sedaya yg boleh nasihat akak aku

Originally posted by norjanah at 26-11-2007 01:00 PM

tak...dh abis skolah dlm 20 an.hehe

Originally posted by luv_ma at 26-11-2007 01:28 PM

ya allah..wat lah jadik gitu

ntah la.sy pun tak tahu

Originally posted by akulerorgnyer at 26-11-2007 04:56 PM
aku pun ada adik ipar yg bodoh gak.. apa yg dia tak penah buat.. mengdadah kan diri... membohsia kan diri... ala2 melacurkan diri.. pun ada gak..
yg best tuh... sampai la mak pak dia ingat dia m ...

giler adik ipar ko.mcm taik je dgn laki die.hehe sedap betul ngata org kes kakak sendiri x abis lg