CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: me_shhiza

Perlu ke ada Best Friend berlainan jantina setelah berpasangan?

Reply #17 me_shhiza's post

yup...no feelings whatsoever... walaupun dulu ramai yg ingat dia bf aku... aku dah anggap dia cam adik aku....memang dia muda dari aku pun...

Originally posted by sarahmirza at 29-11-2007 12:24 PM
Best friend perempuan pun belum tentu ada, dah semuanya membosankan. Sebelum kahwin semua OK, dah kahwin ajak keluar berpoya2 kat shopping complex pun nak ajak suami teman. Baru ajak pergi shoppi ...

euww.. kuwar shopping ngan kawan2 pun ada yg nak suami teman? apa yg syok camtu?
aku kalau ngan best pren [pompuan] takde nyer nak heret suami jadik chaperon. lagi2 kalau suami outstation, lagi ligat la aku [tapi dgn permission suami] takpe la kan? hehehe....

Originally posted by iu78 at 29-11-2007 12:31 PM

euww.. kuwar shopping ngan kawan2 pun ada yg nak suami teman? apa yg syok camtu?
aku kalau ngan best pren [pompuan] takde nyer nak heret suami jadik chaperon. lagi2 kalau suami outstation, l ...

Itulah pasal, konon2 nak tunjuk isteri mithali ke? Dah kahwin tak boleh ke nak keluar sana sini sendiri ? (dgn izin suami la).

Bosan dengan isteri2 macam tu, bosan lagi dengan suami yang tak habis2 nak ikut buntut isteri je ke sana ke mari.

Reply #20 sarahmirza's post

tu maknenye kene berpoya-poya dgn ur hubby je la....

takkan ko nak carik besfriend lelaki purposely nak ajak hang out

Gue ada best friend berlainan jantina, my suami pun tak kisah asalkan gue tahu jaga diri dan happy. My best friend tu pula bukan jenis yang menyusahkan, lawak, sporting & best je kawan bertepuk tampar dengan dia. Cuma kadang2 gue pula yang risau dia mengurat suami gue sebab best friend gue tu Nyah.

Originally posted by iu78 at 28-11-2007 11:31 PM

aku kalau ngan best pren [pompuan] takde nyer nak heret suami jadik chaperon. lagi2 kalau suami outstation, l ...

nak angkut laki me sekali kalau keluar shopping ngan kawan, emm bertuah, pegi ngan me pun
kena ugut dulu baru nak ikut kalau dia dnegar me nak keluar ngan kawan ppuan,
suka dia, malah dia kasi duit lebih suruh belanja kawan makan, untung tau..
laki me jugak sanggup jadi drebar jemput dan hantar sampai rumah  

Follow Us

Reply #24 peahjamboo's post

Tak cari bestfriend lelaki tapi my friends yang selalu keluar berpoya2 dengan gue tu samada andartu, janda and/or nyah. Happy je.

ntah ler ek.. malas nak mikir.. tapi pada aku, tak perlu larr.. setakat kawan boleh arr.. aku neh pemurah.. bahaya!!

Originally posted by mamia at 29-11-2007 10:12 AM
tak perlu nak cari best friend yang berlainan jantina selepas berkahwin ...jadikan hubby/wife tu best friend lagi bestttttt.... kompem sumer benda boleh citer.... luar dalam depan belakang pon ta ...

heh..
r u sure sume benda leh citer ngan spouse masing2?
mcmana ngan laki yg nk citer pasal dia tnmpak ade srg awek cun kat kedai yg dia baru pegi tadi?ni just cth je la..
sbb ade gak sstgh benda yg xberapa sesoai yg nk diceritakan kat spouse..
anyway..
benda yg xleh citer kat spouse tu pn paling baik yg dceritakan kat kawan2 sejantina je la..
so maksudnya..
tak patut ade besfren blainan jantina..
esp yg dh kawin tu..

tp aku penah dgr kaum pmpuan yg sendiri kata..
geng ngan llaki lg besh sbb dpt cita ape2 je
yg merepek2 pun xkisah..
sbb biasanya llaki ni kan selamber dn x ambik kisah sgt..
kalo ngan pompuan..
silap2 blkg dia kena kutuk pulak..
amacam?

Originally posted by 5w_1h at 29-11-2007 01:17 PM

heh..
r u sure sume benda leh citer ngan spouse masing2?
mcmana ngan laki yg nk citer pasal dia tnmpak ade srg awek cun kat kedai yg dia baru pegi tadi?ni just cth je la..
sbb ade gak sstg ...

Memang pun, kalau bercerita dengan kawan lelaki, dia orang dengar dan habis kat situ je. Kalau bercerita dengan kawan perempuan, kadang2 kena tazkirah atau kena kutuk masa tu & kadang2 tu kemudian hari pun masih lagi di ungkit2 cerita yang sama. Tak pun ada yang kata kita saja nak menunjuk itu ini bla..bla..bla.. Boring je.

hmmm...memang la secara teorinya memang tak perlu coz pasangan memasing tu adalah sepatutnya kawan sejati...sehidup bersama...mati berpisah ler...

tapi sejak bila marriage is betul betul memenuhi tuntutan teori...in reality payah la nak dapat spouse is my best friend...bed friend baru yer....

Originally posted by Lily_Savage at 29-11-2007 11:53 AM
aku percaya..takde pekdahnya ada besp pren lelaki..unless dia tu mmg laki kita

ada sesape nak bangkang?

sy sokong .......

salam..

masa kat opis lama aku ada best fren lelaki...mmg rapat la...sampai bos aku pon konpius kami ni berchenta ke tak..

mmg slalu la kongsi2 cerita..klu ada apa2 masalah mmg aku refer kat dia...dan die pun akan refer kat aku...klu gaduh ngn bf mmg die la tmpt mengadu  masa tu hubby(bf) x kisah sebab aku kenalkan dia pd hubby aku..so kira drang boleh kawan la...dan boleh lepak sekali

la ni dua2 da kawen.....aku pun da pindah tp kerja..sesekali kalau jumpa...kita orang makan la sama2 ghatering sekali dgn family masing2...

yg penting bagi aku kena tau la batas2 bila dah bergelar isteri dan tumpuan semestinya pada famili..klau ada masalah refer pada suami bukan pada bestfren...bila dah kwen bestfren kiter adalah suami...x patut citer kisah dlm kain hatta pada kaum sejenis ataupun bukan sejenis...

jawapan aku...x perlu ada......

sbb nye lelaki n pempuan kalo dh baik sgt.....mesti fall in love...tol x...

eeee....x seswai.....

tak perlu ada...nak buat hapa....banyak mendatangkan musibah dr faedah

kita kena ingat kebanyakkan affair terjadi permulaan nya ini la....kawan baik...tempat mengadu masalah....a shoulder to cry....kononnya la.

poooorahhhhhhh.....

kalau jantan lain aku tak tau la.....tapi kalau aku ada perempun yg ngadu domba cam tu kat aku...mula la aku lemah semangat.....jinak semacam je ni.

Reply #30 sarahmirza's post

agreed... aku memang dari sekolah lebih senang berkawan dgn lelaki... masa kat U kalau baik ngan classmate lelaki sure dpt notes free, soklan bocor ... kalau ngan classmate pompuan belum tentu dpt pinjam nota dorang kalau kita bukan korum dorang...

Reply #37 ABAH35's post

walaupun aku pernah cerita masalah aku kat bestfriend aku, dia setakat tempat aku bercerita sahaja... kdg2 aku tak cerita pun dia tau aku ada masalah... dah 10 tahun lebih kawan, dia dah tau perangai aku macamaner...

pada aku yg terjadi affair ni kalau kita cari kawan tu setelah kita berkahwin... maksud aku bila dah kahwin baru nak ada bestfriend berlainan jantina, itu yg selalu timbul masalah.

sesapa yg poyo tulis sumer citer manis, pahit, kelat, tawar & apa jek rasa citer tuh cuma bley citer/ngadu kat somi dia jek..............hr ni gak aku nak korang delete sumer ID YM kawan laki2 korang dlm list YM tuhh.....jgn cakap, jgn chat, jgn pi keje, jgn ada apapun hubungan ngan mana2 lelaki kecuali somi sendri.......duk jek umah diam2...

x yah la poyo sgt.......dok citer/ngadu kat sini pung citer kat laki gak kannnnn....psl bespren laki ngan pompuan............pandai makan pandai simpan, pandai buat pandai la jaga diri...yg ati lembik mcm lengkung tuh...x yah la nak kawan2 ngan laki lain...yg mana hati keras cam batu tuh.....x reti nak feeling2 or susah nak cepat perasan kata laki nak ngorat dia.....boleh jek jdk bespren aku...

Ha ha...sarah...best friend aku pun ala2 lembut gitew.........tapi dia pun antara best friends  laki aku....since laki aku tak bape suke gossip pasal artis..ha ngan best aku tu la aku selalu bergossip pasal artis...  Eh kalau dah melibatkan feeling meeling ni...tu rasanya dah tak kire best friend dah ni...he he...
Laki aku selalu tanya..eh yang u ni tak de kawan pompuan ke..yang boleh hang out together, karaoke ke...depa sume laki tak bagi..u jerk somi yang sporting ngeh ngeh ngeh...