CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ajinomotonosuga

Belajar setia

Originally posted by HelangMerah at 2-12-2007 11:01 PM
Setia tu maknanya tak cari yang lain. Ye ke?

jangankan carikkkk yuuu.. pandang malahan senapas dia denyut pun tidaknya dia mahu pada yang lain..dangdut ler cam inul kaa..gelek boroi arab tu kaaa..godalah camno gaya nya pun... sehelai bulu idung pun tak bergerak yuuuuu

blehh..bleh nak matikan emosi jadik cenggitu, emosi idup cuma untuk soang tu jek

ko kenai datok mustapa maarof..aktor tuuu? aku lupe arwah bini dia zaman 60an dulu, rasanya hashimah yon ntah neng yatimah tapi datok tu kawin dan kendian bini dia mati..mudaaaaaa lai , tak salah aku aaaaa late 20s gitu umur..sejak tu tak penah pk kawin lagi dah sampai bergelar datok..aktor mustapha maarof..kalo tak caya ko pi selidik2 tanya

sedangkan peminat pompuan dia tentu ramai..kawan2 aktress or peers dia tentu ramai..malah kawin cerai tu lazim ngan dalam dunia artis , tenguk cam arwah p ramlee kan? but datok mustapa maarof ni pada aku lelaki setia sampai ke mati, abadi gitu.

personal choice la kut..pada aku..itu yang buat dia happy so be it lah kan?

soalan kiter tak jawap pungg..

hampehhhh

Originally posted by NURMIMIE at 3-12-2007 02:58 AM
soalan kiter tak jawap pungg..

hampehhhh

soklan pe tu ahkak mimikkkkk

aku baru tgk citer ni..License to Wed..biarpun ianya tak ler ada kait mengait setia bab2 curang yg setgh korang citer ni..bagi aku..setia ni bagi pasangan yg dah berkawin ni terletak pada camner dorang nak cipta pada rumahtangga dorang..nak kekal lama atau sekadar nak rasa pengalaman perkahwinan..

Originally posted by sarahmirza at 3-12-2007 12:27 AM

Setahun yang lalu, setiap minggu dalam meeting, bila ternampak lelaki macho si mata biru itu, hati saya berkocak nak berada dalam pelukan dia tapi hajat tu tak kesampaian walaupun dah dap ...

rasa macam ada org lain pakai nick sarahmirza.

lately kenapa aku rasa macam sesapa yang setia bermakna dirinya sedia untuk dilukai berkali2 oleh orang yang dikasihinya?

Follow Us
Originally posted by cokkodok at 2-12-2007 07:08 PM
lately kenapa aku rasa macam sesapa yang setia bermakna dirinya sedia untuk dilukai berkali2 oleh orang yang dikasihinya?

setia ikut keadaanlah...

Originally posted by Hanafie at 3-12-2007 03:47 AM
aku baru tgk citer ni..License to Wed..biarpun ianya tak ler ada kait mengait setia bab2 curang yg setgh korang citer ni..bagi aku..setia ni bagi pasangan yg dah berkawin ni terletak pada camner  ...

btw saya setuju dgn penyataan ini.. saya selalu ingatkan diri saya.. setia dgn pasangan kalau xnak dikhianti. kalau nak rumahtangga selamat dunia akhirat.. setia adalah faktor utama... once u dah x setia kat spouse bukan senang nak perbaiki keadaan.. yang nak kasi 2nd chance pun pk banyak kali sbb xnak dilukai..

saya selalu pk bila kita penah dkhianati .. kita lagi senang nak belajar erti setia.. but its just happen to certain2 person.. x semua macam tu..

btw setia nie kena pupuk skit2.. kena tanam dlm diri.. setiakan luas maknanya.. kena pandai tepis segalan godaan n cabaran.. setia bukan dpt dlm sekelip mata...

abg aji...

kdg2 manusia ni mudah terleka....aku cuba sesetia yg mungkin pada suami walau dalam apa keadaan sekali pun...

cuma apa yg aku takut abg aji perasaan terleka dan terbuai bila berjauhan dari suami..(aku ni PJJ), tapi so far aku masih setia.....

dan mmg klu PJJ ni abg aji byk betul dugaan dan godaan...Ya Allah kuatkn iman ku...

Our level of acceptance varies from one person to another, this term kesetiaan......wats yors?????

adakah wife akan tetap setia kalau u mempunyai madu?

kalo dalam research..kita kena gariskan..apakah pengukur pengukur atau item yang boleh digunakan untuk mengukur setia.. perlu ada pembolehubahnya.. so senang sikit kita nak measure...

at least kita ada senarai semak... 20 list ke kan... so kalo markah tu kurang dari 10 ke apa ke leh la disimpulkan (atau dibuat kesimpulan) bahawa kita setia atau tak...

sebab mcm manak kata, lain orang lain definisi setianya...

dia suka pandang lelaki lain... tapi dia takbuat peee pun..so ada yang anggap tu still setia...

dia tersuka pada perempuan lain... tapi dia still layan wife dengan baik..so dia anggap dia still setia juga

so jom kita buat checklist... apakah itu setia dan tak setia... kita buat then kita uji sesama ...

Originally posted by sarahmirza at 3-12-2007 12:27 AM

Setahun yang lalu, setiap minggu dalam meeting, bila ternampak lelaki macho si mata biru itu, hati saya berkocak nak berada dalam pelukan dia tapi hajat tu tak kesampaian walaupun dah dap ...

aku ke jejaka macho tuh??

rasa-rasanya ada tak orang yang boleh setia pada pasangannya tanpa mengharapkan apa-apa kerana takut untuk dikhianati sekali lagi?

Imran Ajmain - Seribu Tahun lyrics

Rela ku menunggu mu seribu tahun lama lagi
Tapi benar kah hidup ku kan selama ini
Biar berputar utara selatan
Ku tak putus harapan
Sedia setia

Rela ku mengejar mu seribu batu jauh lagi
Tapi benar kah kaki ku kan tahan sepanjang jalan ini
Biar membisu burung bersiulan
Tenang lah gelombang lautan
Ku masih setia

Chorus
Ada kah engkau yakin ini cinta
Ada kah engkau pasti ini tuk selama lama nya
Rela ku menunggu mu seribu tahun lama lagi
Tapi benar kah hidup ku kan selama ini
Biar berputar utara selatan
Ku tak putus harapan
Sedia setia

aku tak tahu nak huraikan macam mana. aku sebisa yang mampu aku mahu hidup dalam kesetiaan dengan harapan sesuatu akan berubah suatu masa nanti. dan kalau diizinkan, aku mahu mahu menunggu saat itu sampai seribu tahun lagi...tapi apakah hidup akan selama itu? adakah kaki ku kan tahan sepanjang jalan ini?

:flower:

Originally posted by NURMIMIE at 2-12-2007 11:18 PM

siapa suruh pikul? heret jer ler..

demam yang tak kebah-kebah tuh petanda nak pindah alam.

lawak la ayat nak pindah alam tu.. eeekkeke
bleh pinjam tak???

setia ku korbankan ke abe aji?

manusia yang setia ialah manusia yang percaya

kebanyakan kita bukan setia pun, cuma belum di uji  jek

sebab tu kalo nak kenai btui2 samada ujian iman or percaya tu mai  ke belum..tenguk la teruja ke idok lai

kita setia hanya selagi di beri makan, tempat tinggal or pelukan or belaian kekadang selang seli dengan bau kentot jekkk

tu pun terpaksa tahan bau..pedih gak ati tu

kalo kene tampor pp kiri adakah kita nak kasik pp kanan plak suh di tampar untuk uji setia kita?

macam cite zaman nabi tu..ada soang bini tu kalo makan dia sediakan rotan di sebelah tempat duduk laki dia..untuk kalo misal kalo ada kureng pe pe..bleh la dia di sebat untuk pengajaran....kita???

sekarang klu kena rotan dgn suami da kira kes dera abg aji

klu suami aku kata makanan aku x sedap   musti aku sedih...tapi laki aku x pernah komplen x sedap...makan aje laa...

Originally posted by kopigombang at 3-12-2007 04:39 PM
  sekarang klu kena rotan dgn suami da kira kes dera abg aji

klu suami aku kata makanan aku x sedap   musti aku sedih...tapi laki aku x pernah komplen x sedap...makan aje laa...

alaa..aku terbaca kisah di nz kut..bapak budak soang ni kene dakwa spanking montot anak dia..pasal nak displin anak tu

mende ni actually tokleh di buat di public..kalo nak displin kene in privacy.. agaknya lah

anjing ngan kuda antara haiwan paling setia.. manusia ajor depa pakai prinsip reward punishment

kalo nak ikutkan..tuhan pun ajor hambaNYA cam tu..reward punishment gak..untuk manusia tu stay loyal printahNYA.

tu laa kekadang kalo kita jujur cakap..nanti oang sedih so kekadang macam terpaksa bohong or mengelak nak jawap semata2 takmo oang sedih , sebab kalo sedih seme mende tak di buat karang kan?

happiness ni power dia kuat.. tapi selalu masa manusia tu happy ler..dia di racuni sebab lazim manusia ni pelupa dan lalai masa happy.