CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 50190|Reply: 337

Car Wash camana yg korang suka?

Salam

aku nak bukak bisness car wash nih.... so aku nak minta jasa baik abang2 kakak2 adik2 makcik2 pakcik2 utk tolong beri pendapat ikhlas memasing pasal serbis car wash ni.... aku bukak kat bod ni sebab kat sini tempat berkumpulnya otai2 dan end user bidang permotoran nih

so nak tanya la.... apa faktor2 yg korang ambik kira utk melanggan serbis car wash center nih.....

selain tu.... korang rasa apa yg boleh ditambahbaikkan pada sesuatu tempat car wash ni..... contoh korang nak ada free wifi ke, free drinks ke.... apa2 yg munasabah la..... jgn lak minta yg bukan2/melampau...... maksud aku yg reasonable dan mampu disediakan oleh pengusaha car wash la.... sesuai la dgn bayaran yg tak mahal mana kan? Target aku satu kete biasa RM8 aje.... so takleh la nak provide serbis urut  kaki pulak

tq.... Allah je yg dpt balas kebaikan korang seisi keluarga.

Rate

1

Reply #1 polis_kata_jgn's post

bagi aku la sebagai pelanggan tetap car wash..
kalo dapat sediakan free wifi ke apamenda sumer tu bagus la kan..
yg penting keta cuci bersih, siap vacuum sebersihnya tu dah cukup la..
ye la apa nak harapkan sgt ngan free service yg lelain dengan value yg kita bayar tu...
lain la kau bayar >rm50 utk basuh keta... mmg aku harapkan memacam free service lain ada...

Rate

1

Originally posted by d34n at 4-12-2007 01:47 PM
bagi aku la sebagai pelanggan tetap car wash..
kalo dapat sediakan free wifi ke apamenda sumer tu bagus la kan..
yg penting keta cuci bersih, siap vacuum sebersihnya tu dah cukup la..
ye la ap ...

tq la bro.... atas pandangan hang tu

so selama ni hang rasa bersih tak depa cuci/vakuum?  aku bukan apa la... kengkadang mmg la intention pengusaha ni nak beri serbis yg paling berkualiti... tapi pekerja2 la pulak yg buat keje cam hampeh.....  so faktor buruh kat sini mmg antara cabaran utama kpd pengusaha

satu lagi la.... korang rasa snow wash (yg spray buih2 sabun putih) tu better drpd non-snow ka?  

sebab kalau customer mmg suka snow... mmg aku nak keluaq modai sikit beli mesin snow tuh...... sabun dia pun lain drpd sabun non-snow.... mahai la sikit... tapi asalkan pelanggan puas hati.... aku ok je....

bisness ni kita bukan nak untung sebelah pihak je.... biarlah win win situation kan.... for long term benefit gak

Reply #3 polis_kata_jgn's post

so far dari 100 point aku bole bagi 80% utk luaran & 60% utk vacuum dalam...
bukan apa.. kat luar tu biiasanya diorang basuh apa yg nampak kat mata je.. cam kat bahagian bawak sket dari bumper depan tu selalunya jarang bersih...
vacuum pulak still ada pasir kat carpet dalam tu....
tapi tu la.. still acceptable.. kalo nak 100% pueh hati.. kasi baguh sundiri la kan....

Reply #4 polis_kata_jgn's post

errr.. ko nak bukan kedai kat mana nih..?
mana la tawww kot2 aku bole jadi 1st kastemer ko...

Follow Us

Reply #1 polis_kata_jgn's post

wah bagus u yer.. nak bukak bisness.. suka i dgr i baru nak mention tang urut kaki tuh ekkeke 8 ringgit ek...kasi murah sket bole ..5 kaa..?

Rate

1

Originally posted by Sasha at 4-12-2007 01:59 PM
wah bagus u yer.. nak bukak bisness.. suka i dgr i baru nak mention tang urut kaki tuh ekkeke 8 ringgit ek...kasi murah sket bole ..5 kaa..?

akak punya pasal.... boleh je bagi RM5... hehehe... harga spesel utk member2 forum cari....

kita bisness ni biar berkat.... tul tak.... berkat ni antaranya bila kita dapat puaskan hati pelanggan.....

Originally posted by d34n at 4-12-2007 01:53 PM
errr.. ko nak bukan kedai kat mana nih..?
mana la tawww kot2 aku bole jadi 1st kastemer ko...

kat N9 bang.....

[ Last edited by  polis_kata_jgn at 3-1-2008 11:53 AM ]

Originally posted by Sasha at 4-12-2007 01:59 PM

on other thought plak.... aku rasa macam boleh je provide urut kaki nih..... pakai mesin la kot.... tak dapek yg OSIM I-Squeeze tuh, kasik mesin gegar kaki cap ayam pun boleh la kan .... I-Squeeze tu baru RM1400 jek....   

kalau awek cun.... aku sendiri je yg tolong urutkan ehehehehehehe..... hishhhh baru je cakap pasal berkat tak berkat nih

Originally posted by polis_kata_jgn at 4-12-2007 01:49 PM

tq la bro.... atas pandangan hang tu

so selama ni hang rasa bersih tak depa cuci/vakuum?  aku bukan apa la... kengkadang mmg la intention pengusaha ni nak beri serbis yg paling berkualiti. ...

cari je pekerja indon,
dorang sanggup biasanya gaji murah

aku nak satu aje drp orang yg cuci kereta ni.. gunalah sabun yg mahal skit. kalau malas nak  tonyoh.. taik2 burung di keta aku..selalunya. tak hilang..

pastu. gunakanlah kain yg lain utk part yg lain. kesat tayar. gonyoh pulak kawasan yg bercat.. sakit hati wohh.. calar2 halus..

tuan rumah thread ni. tahniaih.. buka bisnes baru..

Rate

1

Originally posted by otomantaro at 4-12-2007 02:26 PM
aku nak satu aje drp orang yg cuci kereta ni.. gunalah sabun yg mahal skit. kalau malas nak  tonyoh.. taik2 burung di keta aku..selalunya. tak hilang..

pastu. gunakanlah kain yg lain utk part  ...

time kasih bro

aku akan jadikan feedback ko ni sbg salah satu strict regulation dlm SOP bisness aku..... mmg pun kalau aku sendiri pi cuci kereta aku tak suka betul tengok kain buruk yg sama gak yg dipakai untuk semua part (rim, body, bumper dll)...... kadang2 tu kain tu siap jatuh kat lantai dorang selamba je kutip sambung cuci... entah dah terkena pasir ke tanah ke...... siot je

pasal sabun tu, aku dah jumpa la satu supplier ni.... sabun dia ok.... jumpa aku belum sempat nak test berapa pH dia..... aku nak make sure pH dia dlm 7 gitu.... tak memudaratkan kereta

Originally posted by stfunewbiez at 4-12-2007 02:24 PM

cari je pekerja indon,
dorang sanggup biasanya gaji murah

pekerja Indon mmg le murah tapi risiko tinggi.... takde permit... .... pasal mana ada permit keje warga asing utk industri car wash ni.....  kalau kantoi, tokeh boleh kena sebat maaaa

satu lagi, dorang ni buat keje pun cam murahan la jugak..... pasal gaji pun murah....  TAPI tak semua la pasal aku biasa cuci kat satu tempat yg pakai Indon2 nih... serbis ok

pekerja aku nanti aku nak suh pakai uniform..... kasik nampak propesenel la sikit kan.....

my 2 yen suggestion:

bg aku tempat menuggu pun penting..
paling best kalau ade bilik beraircond...ade vending machine jual air...sandwich ke...ala2 cafe kecik...so xderla boring menunggu...basuh lama2 sikit pun x per..sebab dapat dating lama sikit sambil minum2 makan2..secara x langsung dapat men"outstanding"kan car wash center ni drp yg lainnn...

tahniah kpd en polis kerana berjaya membuka bisnes..wish u all the best!!

Rate

1

kalau camni punye tompek rega nye da jadi quadraple le pulok....hehe.....kalau bawak anak kalu......lagi le ber ple ple.....

Originally posted by natsuki at 4-12-2007 03:25 PM
my 2 yen suggestion:

bg aku tempat menuggu pun penting..
paling best kalau ade bilik beraircond...ade vending machine jual air...sandwich ke...ala2 cafe kecik...so xderla boring menunggu...ba ...

ada 1 carwash kat bangi..... skali cuci rm10.00 luar dalam (vacum).... dapat vaucher sekeping... pastu bila dah kumpul 5 keping dapat cuci free skali bila bagi balik voucher tu kat dorang... aku tgk sambutan nya hangat gak....aku slalu gak g cuci situ....

Reply #14 polis_kata_jgn's post

ha... bab pekerja asing jgn wat memain..
aku ada kenal satu owner car wash ni.. ada bangla keje kat car wash dia..
pastu tak ape angin polis buat ambush kat kedai dia tu.. abih mat bangla tu masuk kedalam...
tak pasal2 tokey masuk court...

Reply #10 polis_kata_jgn's post

ko letak la kerusi urut yg masuk coin tu...
at least ada gak side income...

Reply #19 d34n's post

yela..tapi kalau dok urut berpanas x best gak kannnn...
nak sandar2 pun x nyaman, peluh2 blakang...