CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gucci

TERATAK SEMBANG

Close [Copy link]
gucci thanks kasi coklat tu ye...hehehe..tkejut gak dapat coklat tu..
pasal rase tak tepek pe2 pun sini hehehe...ni yg bt semangat nk posting msg ni..
bpinar2 da mata duk bt design roadmarking ni..adehh..pedih mata duk tenung screen

sape yg tak sihat tu...mkn ubat cepat2 ye...
k la nk smbg keje...hr ni nk kene siapkan..

Reply #2352 jellypuff's post

bolum ... batuk ... selsema .. sakit pala ... dll ... (tp masih bercrochet tawww .. )

selamat petang semua... minggu depan dah nak cuti... hooray... leh la lepak2 abiskan wat besday pezen... sian kengkawan menunggu besday pezen dari sha... baru siapkan tempahan jahit manik... lega...

hari ni ambil cuti mengejut sebab iffah demam... panik betul malam tadi... kepala dia ja panas... badan sampai ke kaki sejuk sangat... pastu dia menggigil pulak... badan dah pucat... lips lak dah nampak kebiruan... teus bawak gi gh... doc cucuk ngan ambil sampel darah... diorg kata kalau ada masalah nanti diorg call utk follow-up... harap2 tak de pape mslh la... debar2 rasanya bila dgr phone berdering

Demam Panas

Cerita kat bawah ni Kimi copy dari email yang kawan kimi forward.. semoga jadi pengajaran kepada kita..

Assalamualaikum....

Just nak cerita dan pengajaran pada kawan2....

Anak aku yg no.2 Faiq pada 21/4/08 baru2 ne kena demam.Demam sawan tarik...nak kongsi dgn korang semua supaya hati2 bila anak kita demam. Selalunya aku baca dlm email tentang hal ne yg terjadi pada anak org lain..last2 berlaku pada anak aku sendiri....

Subuh tu..bdn dia panas 38'C aku kasi ubat demam..aku ingat boleh reda panas dia..aku dah siap2 nak g keja..tapi naluri aku kuat supaya jgn pegi keja pagi tu..so aku pun batal niat aku nak gi keja...selalu bila dia demam dia aktif tapi pagi tur dia tidor jer..aku hairan gak...

Dalam jam 8.30pagi dia muntah2....aku tuamkan dgn tuala...aku buatkan dia susu...tiba2 jer aku terkejut bila tgk botol susu yg dia pegang tercampak....kaki dan tangan tersentak 2 kali...terus aku sambar dia...aku pegang bdn dia panas sangat....mata dah terbeliak...hanya nampak mata putih jer...aku dah meraung ketakutan...badan dah mula biru..tuhan jer tahu perasaan aku time tur....aku dah fikir mati ker anak aku ne...Ya Allah...panjangkanlah umur dia...nasib baiklah aku tak panik hari tur...aku teringat email2 yg aku baca pasal demam panas ne.....

Macam dah tak bernyawa....aku rasa sedih sgt..aku ingat anak aku dah tak der....Aku bukak baju,seluar....aku mandikan dari kaki dahulu hingga ke kepala....masih tak bersuara....aku jadi takut sgt....hampir 5 minit aku mandikan barulah dia menagis..barulah aku dengar suara dia...syukur alhamdulillah....aku still mandikan dia dgn air sejuk sampai badan dia jadi warna asal....aku selubung kan terus....bila kau tgk keadaan dia sedih sgt..aku rasa menyesal sbb tak ambil berat pagi tadi....bergigil2 dia kesejukan...aku teruskan mandi...menagis2 anak aku..tapi aku tak boleh buat apa..terpaksa....

Call husband dalam perjalanan...lama sangat aku kejut Amirah tgh tido...terus bawak ke klinik....dlm perjalanan aku tgk Faiq lelapkan mata....aku kejut kan dia....aku takut dia lelapkan mata dia selamnya...tapi alhamdulillah dia saut panggilan aku....sampai kaw klinik aku bunyikan hon sekuat hati...semua org pandang...adalah hamba Allah ne yg perihatin dia tnya kenapa???....tolong!!!!anak saya sakit...dia tolong aku...aku terpa doktor tolong rawat anak aku....dlm klinik dia menagis kesejukan...doktor bukak Aircond kuat biar dia sejuk....doktor masukkan ubat punggung dgn ubat sawan....doctor kata dia kena sawan tarik..sbb demam terlampau panas...so..dia sarankan aku terus ke Hospital yang berhampiran...laki aku pun sampai......aku ingat nak bawak ke PUSRAWI..tapi doktor kata ubat ne boleh tahan hanya 1jam...so dia suruh aku pegi Hospital Sg. Buloh....

Sampai je kat sana, terus ke emergency..doktor ambil darah menagis anak aku..tapi aku berdoa moga semuanya selamat....doktor tahan dia masuk wad...doktor monitor aje supaya suhu bdn tak naik....demam sawan ne boleh boleh menyebabkan hilang upaya otak berfungsi...

Apa yg aku nak samapikan ne buat pengajaran pada korang semua...kalau anak demam jgn pandang sambil lewa...cepat2 lah kasi ubat....aku sejak peristiwa tu berlaku aku jadi takut...bila dia nagis mlm cepat aku cek suhu bdn....so....kalau terjadi mcm ne pada anak2 korang.....

1-   mandikan dia dengan air paip....dari kaki dahulu baru ke kepala....

2-   mandikan sampai dia sedar berulang kali....

3-   jgn sesekali masukkan ubat punggung ketika dia tidak sedarkan diri...

4-   jgn goncang kan dia, urut atau lambung ...sbb otak dia tak ada oksigen time tur

5-   cpt2 lah bawak ke klinik....

kiranya lambat bertindak...akan menyebabkan anak cacat kekal spt kekejangan..dan anak jadi lembab...30% akan berlaku lagi kiranya demam pada suhu 37'C dan tidak dirawat...dan akan berlaku sehingga berusia 3 thn....

So...hati2lah...moga jadi pengajaran pada korang semua...

Rate

1

kimi, thanks for the info... memang malam tadi takut sangat2... air mata memang dah meleleh2 dah... iffah dok nangis jer... nasib baik bila sampai kat hospital tu dia dah nak tegur2 orang dah... siap babai2 nurse ngan doc lagi tu... ni la 1st time anak sha demam tapi badan sejuk dan menggigil... memang tak tau nak wat apa... doc tu siap tanya lagi anak sulung ke... bukan, ni yang ke3... mesti muka nampak cuak gila masa tu agaknya

erhmmm

takut nyer ,.. na'uzubillah ..

ps: klu mak budak yg jd mcm th mcmn???

Follow Us
Originally posted by alinone78 at 16-5-2008 10:44 AM
n other teachers in the forum ..
http://www.christmas-decorations-gifts-store.com/store/images/teacher_ornament_lW1960b.jpg

cik alin oiii...kita bukan cikgu la...kita ajar anak tunggal kita ni je....anak murid sorang ni pun tak larat nak ajar...asyik bebel je siang malam.....

Originally posted by kimimclaren at 16-5-2008 10:53 AM
shania pun cikgu eh? ingatkan arsha sorang je.. so to both shania & arsha...

SELAMAT HARI GURU....:flower:
.

kimi..terpaksa declare, kita bukan cikgu la, housewife je...anyway thanks for the rose....

Reply #2361 shania's post

eh eh .. bukan yer ...???? heeeeeee
ala kira cikgu jugak la tuh ...
ps: cs terkini tak der???

Originally posted by alinone78 at 22-5-2008 11:12 PM
eh eh .. bukan yer ...???? heeeeeee
ala kira cikgu jugak la tuh ...
ps: cs terkini tak der???

tgh tunggu alin le....lame tak nampak....cs baru ade....camera problem pulak....kena tunggu 3 atau 4 gambar siap baru blh upload ...nak rehat jap, penat ajar anak periksa hari tu,bersengkang mata kita wak...sepah je living room kita ngan buka tahun 1...ni dia dah habis periksa..lega sikit...

alaaaaa tak yah tunjuk .. alin tgk WIP kt blog akak pun dh tak tahan PhD .. simpan la dulu .. tgh dengki berkobar2 neyhh
ps: mlm nih bes plak layan My Endless love kt Youtube .. jiwang nyer la aku nih

Reply #2364 alinone78's post

mak exam k anak exam neyhh???? bertuah cimi dpt mal mcm dia tuh ...

Reply #2363 shania's post

kak shania .. kita dh add link blog kak shania kt kitanya blog tau .. n utk info kak shania gak .. kita dh jd rojak nih .. semua kita nk buat .. bkn stkt cs .. crochet pun dh masuk line neyh ...

Originally posted by hannabella at 21-5-2008 03:18 PM
hai pjan....wslm... amboi... dah pakai line baru ke ni? bagus..bagus..
ni mak suap anak ke anak suap mak ni? mak yg terlebih kenyang.. sama le kite.. lambat bebeno nak tunggu nasik tu abis, a ...

lama tak jenguk sini.....memang semput je line internet sejak kebelakangan ni.....

dah cuba resepi cicah pelam tu?? mmg sedap gilers kan.....guna 2 bijik cabai/lada pun dah power sebab pedas lawan ngan manis...mmg pijoor ler mulut........cuba la lagi ye..kat mana2 mmg tak dapat tu.......

Assalamualaikum kawan-kawan di pagi Jumaat..............

Alin, buat je apa2 pun asal menjadik.....cemana projek booties..dah siap ke? lepas ni buat doily pulak.....

assalamualaikum semua.. selamat pagi.. semuga hari ni membawa kebahagian kepada semua..

Reply #2356 arsha24's post

sha.. sian kat iffah...kiss kan iffah untuk kak jelly nye..kak jelly doakan agar iffah cepat sembuh..dua minggu sha cuti ni mesti anak2 sha happy dapat duduk rumah dengan sha.. tak payahlah dia org gi kinddy kan..

Reply #2359 alinone78's post

kalau emak budak yang jadi macam tu..bapak budaklah yg mengelabah ..sure kelamkabut di buatnya..

Reply #2363 shania's post

shania.. rasa legakan bila anak2 dah habis exam..anak2 kak jelly hari ni last day exam.. esok dah mula cuti ..lepas ni risau nak tunggu result pulak..jadi emak ni macam2 hal semua nak risau.. sampai anak besarlah kita jadi macam ni..semua hal anak kita nak risaukan..
kadang2 kak jelly terfikir macamana ye..nasib anak2 yg terbiar yg tidak di pedulikan oleh parents yg sibuk memanjang tu..sian kat dia orang..

Reply #2367 pjan's post

selamat pagi pjan.. akak nak try jugak buat cicah tu..tapi nak cari geng dulu..baru best nak makan ..