CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shidaaziz

SEMBANG-SEMBANG :: HAL DAPUR & ISU SEMASA

Originally posted by indahkasturi at 16-12-2007 08:41 PM
kak liza,
finally dapat gak nur posting kat sini.  rasanya project belajar buat kek lapis sarawak  kita ni tak jadik la nampaknya.  tak sorang pun call nur masa cuti ni. .  Wah, lama kak  ...

patutlah nampak nick macam biasa dilihat sekitar Kerteh jer...
rupanya cik puan orangnya.....
semoga lepas ni banyak petua kek lapis sarawak akan muncul....

kkliza baru jer berbual ngan salah seorang geng pot-luck aritu..
bertanya tentang projek kek lapis sarawak tu..
Faridah pun cuti-cuti mesia..n kkliza pun baru balik..
20/12 -25/12  ni cuti raya haji..anak2 berkumpul kat umah...asben cuti...
pastu nak uruskan hal anak dara kkliza kena daftar kat UiTM Shah Alam pada 29/12 ni dan pastu terus stay kat KL dan Melaka sampai 2/1 baru balik Kerteh..
kkliza daftar anak kat sekolah Rantau pada 3/1 nanti..

bab pot-luck..no hal..just kasi tau date/hari saja....

[ Last edited by  hanieliza at 16-12-2007 10:20 PM ]

Originally posted by hanieliza at 16-12-2007 10:16 PM

patutlah nampak nick macam biasa dilihat sekitar Kerteh jer...
rupanya cik puan orangnya.....
semoga lepas ni banyak petua kek lapis sarawak akan muncul....

kkliza baru jer berbual ng ...

hah...shah alam tu dah dekat beno dgn puchong
errr..tak nak melencong ke sini ke?

Reply #101 hanieliza's post

salam kak liza,
hubby esok pun start cuti.  Rasanya tak balik kampung for raya aji. duk sini la kot and probably gi jalan2 jenguk kekawan lama.  Lambat daftar anak pun takper, dulu kita berebut2 pasal nak beli buku teks.  Tahun depan kan buku teks kena taja kementerian  
anyways, gi KL tu bawak kereta pelan2.  Musim hujan dan banjir ni.

PS: raya kat kerteh ke?

Originally posted by indahkasturi at 17-12-2007 06:37 PM
salam kak liza,
hubby esok pun start cuti.  Rasanya tak balik kampung for raya aji. duk sini la kot and probably gi jalan2 jenguk kekawan lama.  Lambat daftar anak pun takper, dulu kita berebut2 ...

mmg kkliza raya kat Kerteh..
pastu baru p KL..

saje termasuk sini..
dah lame x dtg menjenguk..
salam aidiladha buat semua forummers..
raya haji ni ade ape2 special menu besides tumbang kambing/kerbau/lembu/unta & yg sewaktu dgnnye?

helo seme..

ari ni tak larat sangat.. anak2 kucingku ashik memerut aje.. mebi biskut tu tak bapa elok utk derang kot..

asben plak ashik pening kepala pehtu dia kol tadi ckp bersin kuar darah.. isk2.. opis met dia saspek kena high blood.. isk nauzubillah.. dia kata nak pi klinik..

Alhamdulillah bila pulang dia ckp demam biasa.. cuma kurang minum air..

Follow Us
Originally posted by meowlin at 18-12-2007 12:08 AM
helo seme..

ari ni tak larat sangat.. anak2 kucingku ashik memerut aje.. mebi biskut tu tak bapa elok utk derang kot..

asben plak ashik pening kepala pehtu dia kol tadi ckp bersin kuar  ...

meow, anakmu itu makan biskut apa? dulu masa shida ada bebudak berbulu, mama derang tak kasi makan frieskies. frieskies tak elok untuk perut budak berbulu. jenuh le kena bagi biskut mahal. biskut orang pun tak mahal macam tu. tu yang wa tahan 2 minggu je

Originally posted by shidaaziz at 18-12-2007 09:46 AM

meow, anakmu itu makan biskut apa? dulu masa shida ada bebudak berbulu, mama derang tak kasi makan frieskies. frieskies tak elok untuk perut budak berbulu. jenuh le kena bagi biskut mahal. bi ...

bagi ler Iams ke atau royal canine.. tp bak kata shida..ghege tu mahal ler sket..
kita tunggu time diskaun..beli terus 15kg nyer bag
kalau salu sgt kasik frieskies/whiskas or yg seumpamanya nanti lama2 dia akan developed batu karang dlm hati/ginjal..pastu bila memerut mmg tak bentuk,kekerapan n bau tak terkawal..  paham2 je lah

eh..mcm thread pets laks

Originally posted by ninoZ at 18-12-2007 10:43 AM

bagi ler Iams ke atau royal canine.. tp bak kata shida..ghege tu mahal ler sket..
kita tunggu time diskaun..beli terus 15kg nyer bag
kalau salu sgt kasik frieskies/whiskas or yg seumpamanya n ...

ninz, ko pun ada anak berbulu ek. dulu mama bebudak berbulu tu bagi makan iams. bau dia sedap. tapi mahal siot

apa persiapan raya haji? kita raya kat kl jek. dok rumah jek. tatau lagi nak masak apa. may be petang ni pi pasar malam beli ayam sikit. so khamis nnt buat nasi beriyani je kut. makan dari pagi sampai malam

Reply #110 shidaaziz's post

Raya ni raya umah mak mertua dulu.. tak buat per sebab cuti sehari jer khamis...mgkn bawak kek jer balik... sebab petang raya dah kena balik, esoknya keje

ari sabtu baru balik kg, sampai xmas... baru leh la nak masak mcm2...

Originally posted by shidaaziz at 18-12-2007 10:58 AM
apa persiapan raya haji? kita raya kat kl jek. dok rumah jek. tatau lagi nak masak apa. may be petang ni pi pasar malam beli ayam sikit. so khamis nnt buat nasi beriyani je kut. makan dari pagi s ...

alaa..ciannyer hang raya sini..
awat tak balik kampung?? tarak cuti ka..??
aku nie plak dok berbelah bagi nk balik ke tak..
aku nie nk relaks2 ja..malas benor nk balik..tapi si yusra nie dok ajak pegi Pesta laa pulokk..

Originally posted by Kacip_Fatimah at 18-12-2007 11:24 AM

alaa..ciannyer hang raya sini..
awat tak balik kampung?? tarak cuti ka..??
aku nie plak dok berbelah bagi nk balik ke tak..
aku nie nk relaks2 ja..malas benor nk balik..tapi si yusra nie dok ...

mana nak balik. keje tak sampai sebulan lagi wei. tak syok le kan walaupun amik unpaid leave. lagipun adik aku pun tak balik gak walaupun dia dok kat ipoh je. pasal cuti raya khamis. jumaat sabtu dia keje lagi. mak pun tak cuti lama. tok & wan aku mai raya kat kl aku malas nak pi mana-mana. dok rumah lagi best. kemas rumah & layan tv dari pagi sampai malam

Reply #113 shidaaziz's post

huuuhuuuu
ade org tgh semangat nak jahit menjahit nampaknya..

Originally posted by ninoZ at 18-12-2007 11:55 AM
huuuhuuuu
ade org tgh semangat nak jahit menjahit nampaknya..

amboi cepatnya dapat info

Reply #107 shidaaziz's post

haaa shidaa.. anak2 buluku ni memang tak makan friskies..doktor pun ckp sebenornya friskies tu tak bapa elok.. najis pun baw daa.. cam sekarang bagi makan whiskas for kitten.. tapi dah abih.. si onah omak dia makan biskut sweetheart tu murah aje.. pehtu budak2 ni pun ikut nak makan.. ku kasi gak.. tapi sejak makan biskut sweetheart ni derang ashik berak 2 kali sari.. pengsan haku..

oye.. sama gak ngan ninoz.. masa bobota sakit kami bawa vet dulu.. doktor suggest royal canin ni.. mahai wooooo... 400gm 15.00rm.. tapi najis dia langsung tarak baw.. baw pun masam cam biskut derang gaks.. amboii selera sungguh derang makan.. kekadang aku kasi derang makan canned food juga.. dan kalu aku ada beli kfc ke... mesti gak nak kasi derang makan... ada yg ckp tak bapa elok kucing makan macam2.. tapi.. bagi aku biarlah.. derang pun cam manusia gak.. nak merasa kenikmatan makanan tul tak shidaa.. sekali sekala kasi derang makan apa salahnya..
kalau kita ikhlas.. beli yg mahal sket pun Insyaallah.. dpt melimpah ruah rezeki..

Reply #108 ninoZ's post

ninoz ko beli royal canin yg 15kg tu.. woo mesti lagi mahai tu .. aku beli yg 400gm pun 15hengget... doktor ckp.. kucing makan sket pun dah kenyang.. isk tipu sungguh.. budak2 tu seme bila abih aje mintak lagi.. tak cukup2.. aku rasa kalu kasi satu bag tu pun derang leh abih lam 5 minit kot..

tapi pasal keterangan ko pasai kekerapan derang membuang tu dan penyakit2 yg bakal timbul tu aku setuju...

ala tak pelah.. borak pasai apa pun tak pe... Mod shida pun suruh kita borak apa aje kat sini.. tul tak Mod shida..

Originally posted by meowlin at 18-12-2007 01:52 PM
haaa shidaa.. anak2 buluku ni memang tak makan friskies..doktor pun ckp sebenornya friskies tu tak bapa elok.. najis pun baw daa.. cam sekarang bagi makan whiskas for kitten.. tapi dah abih.. si  ...

mak aihhh.... royal canine lagi mahal dari iams ek. meow, ku hari tu memang tak tahan bau najis dia tu. bukan tak sayang. tapi pasal setiap hari harus muntah monggek aku dibuatnya

my sis punya anak-anak kat kampung lagi senang. dia makan friskies gaul dengan nasi kosong. bagi mende lain dia tak mo makan. adik-badik dia siap makan mee goreng lagi, nasi kuah kari

Originally posted by meowlin at 18-12-2007 01:57 PM
ninoz ko beli royal canin yg 15kg tu.. woo mesti lagi mahai tu .. aku beli yg 400gm pun 15hengget... doktor ckp.. kucing makan sket pun dah kenyang.. isk tipu sungguh.. budak2 tu seme bila abih a ...

sembang je lah apa-apa pun

Originally posted by meowlin at 18-12-2007 01:57 PM
ninoz ko beli royal canin yg 15kg tu.. woo mesti lagi mahai tu .. aku beli yg 400gm pun 15hengget... doktor ckp.. kucing makan sket pun dah kenyang.. isk tipu sungguh.. budak2 tu seme bila abih a ...

dah nama pun thread borak..belasah je la

meowlin..beli sikit mmg mahal tapi kalau beli banyak..harga pun kurang banyak esp at discounted price
budak2 berbulu ni mmg makan banyak..tapi nanti dah beso.. tak kerap mcm budak kecik
beli makanan byk2 tu angkut bwk balik kampung..budak2 simpan sana sebab kalau bela sini nanti tak leh bisnes buat kuih..tunggu bengkel siap dulu
ni haa budak2 tu :