CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shidaaziz

SEMBANG-SEMBANG :: HAL DAPUR & ISU SEMASA

Reply #120 ninoZ's post

Ninz, gemuk-gemuknya anak ko anak-anak ko jenis muka langgar tembok ek. banyak betul bulu dia. ada kacuk ke? ke memang jenis ada surat beranak ni

ada surat beranak..
2 budak surat beranak kat kl yg lain surat beranak kat perlis
tak kacuk..pure langgaq tembok
semua kuat merajuk nih...tak bleh kene marah
tak bawak keluaq rumah pun..takut sangkut dgn 'adik manisss'...hehehehe

Originally posted by ninoZ at 18-12-2007 02:48 PM
ada surat beranak..
2 budak surat beranak kat kl yg lain surat beranak kat perlis
tak kacuk..pure langgaq tembok
semua kuat merajuk nih...tak bleh kene marah
tak bawak keluaq rumah pun..takut ...

waaaaa..... i loikkkeeeeee langgar tembok. tapi depa ni memang keturunan kuat merajuk kan.

shidaa & ninoz

err terlebih dulu.. aku nak minta maaple kepada kawan2 yg tak suka kucing.. abaikan aje.. borak2 pasai kucing ni.. sori yaa.. apa2pun Mod dah kasi ijin.. so apalagi..

shidaa..
bior betik selera anak2 bulu ko tu.. boleh plak makan friskis makan ngan nasi.. agaknya itu yg wat derang selera umpama kita makan nasi ngan sambal belacan kot..  pasal bab baw2an tu aku memang jenih tak ngisah.. tapi setau aku kalu dah makan ngan nasi memang najis lagi baw daa.. ala tak kisahle.. cam kucing2 kat umah omak aku si doni n gangs pun makan nasi.. pehtu ngan biskut lagi.. tapi derang pandai berak pun jejauh.. lagi pun tanah kat umah omak cam tanah pantai..senang kan nak timbus..

ninozzzz...Masyaallah.. comei2nyaa anak2 ko ni.. seme yg bulu lebat.. cam aku cuma arwah miss uji ajele yg mix nya.. ni gambar dia.. masa ni pun dia tak bapa sihat dah..

yg ni si doni, doti, oyet 3 badik yg dok umah omak aku..

ni oyet anak angkat si holmes dan acehand (si oyet dah kena spay dah..sebab seme org kat umah tu nak rogol dia.. sian omak plak tak larat nak kucing ramai2)

ni doti..

ada lagi 2 ekor bapak jantan yg ada kat umah omak aku si lito. dan si meroh.. si lito putih melepak berjari 6... meroh plak mat salleh panggey dia ginger cat..
nanti ku cari semula gambor 2 ekor ni

dan jeng2 yg inilah yg dok umah aku sekarang nih..
ni si cici@ cici merba

yg ni adikbadik si cici kiri tu bobo dan kanan si cumi

yg ni ibu derang si onah..

ohye.. shidaa.. ninoz lepas raya posa bebaru ni.. doktor haiwan ada wat open house.. so dia kasile gift pada customer tertentu.. termasuk le aku..
dpt biskut free juga shampoo utk anak2..

[ Last edited by  meowlin at 17-12-2007 11:53 PM ]

cik kak..pekecik gambaq sket..sat gi shida mai katok tangan

Reply #125 ninoZ's post

dah kecik da...

Follow Us
meriahnya uols boraks...kita sedih tahun ni tak jadi balik kg raya sbb byk jln ke pantai timur dah di tutup due to tanah runtuh...

macam mana la rasa nya raya kat tempat orang ni... ...ni dok lepak2 cari resepi pulut kuning...nak buat bekfas hari raya....in case cari lemang tak der kan, kena buat la pulut kuning...

then lepas semayang raya, buat la nasi minyak...ayam merah..

Reply #124 meowlin's post

Meow, Cici & Bobo tu comelnya. Yang si oyet tu, mesto ko yang gatal tangan merebenkan dia ye

Anak berbulu yang aneh tu bukan anak aku. tu anak adik aku yang tu pakai stokin. badan dia hitam, tang ankle ke bawah dia je warna putih. tu cakap dia pakai stokin

Originally posted by MsAjai at 18-12-2007 06:27 PM
meriahnya uols boraks...kita sedih tahun ni tak jadi balik kg raya sbb byk jln ke pantai timur dah di tutup due to tanah runtuh...

macam mana la rasa nya raya kat tempat orang ni.. ...

kita dah 3/4 kali raya kat KL. yang beraya sensorang pun pernah. tak ada apa-apa pun. biasa je. tahun ni pun tak balik kampung sebab tak dapat cuti. tadi sebelum pi kerja singgah pasar dulu beli bekfes, beras basmathi, timun nak buat acar, daun pandan & daun ketumbar. cadangnya esok lepas balik sembahyang raya nak buat nasi beriyani. petang ni balik keje nak beli ayam. telur kenduri pun ada. leh buat sambal tumis atau buat salad. cukup le

Crystal dah selamat melahirkan baby perempuan jam 9pm malam tadi di hospital Putrajaya. Baby admitted NCU kerana kekurangan oksigen. Doakan semuanya selamat ye

esok raya tp tak tau nak masak apa......

Originally posted by Acun at 19-12-2007 09:53 AM
esok raya tp tak tau nak masak apa......

hehe..kita lagik takyah pening2 nk masak..
malam nie insya allah kalau takde apa nk balik Penang..
pastu esok nk tgk orang korban lembu..sure ada sup kan..kan..
pas zohor kita nk pegi umah makcik..ada makan2..nie yg tak sabaq nie..
aku nie bawak perut je lah jawabnya...hihihi..

Originally posted by shidaaziz at 19-12-2007 09:22 AM
Crystal dah selamat melahirkan baby perempuan jam 9pm malam tadi di hospital Putrajaya. Baby admitted NCU kerana kekurangan oksigen. Doakan semuanya selamat ye

alhamdulillah...
tapi kesiannya kat baby dia..
harap2 semuanya selamat..sama-samalah kita doakan yea..

Reply #128 shidaaziz's post

oyet tu sekarang dah jadi bapok shidaa.. sebab omak kita tak moh kucing memanyak..sian plak kat dia..

si cici tu aku punya yg bobo tu asbenku yg punya.. nanti asben nak let go si cumi dan ibunya onah coz takut tak terjaga.. dia nak antar kat area umah pak sepupu aku yg suka tolong strays gak.. berat sungguh hatiku..coz aku dah sayangkan depa.. tapi kerna takut tak terbela dan keadaan kesihatan aku pun off and on.. jadi susah sket..

BTW shidaa sapa crystal tu.. apa2pun tahniah kerna dapat baby pompan.. bestnya dapat baby..

Originally posted by meowlin at 19-12-2007 01:43 PM
oyet tu sekarang dah jadi bapok shidaa.. sebab omak kita tak moh kucing memanyak..sian plak kat dia..

si cici tu aku punya yg bobo tu asbenku yg punya.. nanti asben nak let go si cumi da ...

huahuahuahua.... ni mesti kes kena rogol ek

crystal tu forumner sini le crystal biru.

kenapa saya tak dpt nak masuk kat thread nasi lemak tuh?

Reply #132 Kacip_Fatimah's post

singgahla umah aku...
bleh kenal2....

Reply #135 shidaaziz's post

shidaaaaa... esok ghaya ko wat makan apa.. kita tak prepare apa2 puns.. badan tak bapa sihat... dah tu mebi nak period.. kita kalu 1st & 2nd day memang tak bapa larat period.. isk susahle kalu ada sedara mara nak dtg.. camno...

selamat ari raya. ari ni kita masak nasi beriyani campak-campak, jelatah aka acar mentah, papadum & ayam masak madu.

semua sembang pasal hari raya ye....seronoknya..akak beraya kat rumah sini je..hubby pun kerja...bangun pagi masak spageti je..macam bekfes hari2 biasa..anak2 pakai baju dok umah je...
saje...nak citer ...semalam nasib malam bagi akak...pergi  langkawi...adalah beli corningware 3 beradik ...bunga european herbs tu...sampai KLIA..mangkuk yang 5liter tu pecah...uwaaahhh...
lepas tu nak bayar parking...cip coin tu pulak entah mana cik abang letak...tak ada....
so kena bayar denda pulak rm50...campur parking abis rm150 lebih...