CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shidaaziz

SEMBANG-SEMBANG :: HAL DAPUR & ISU SEMASA

kak hannan, shida pun raya kat rumah, depan tv je & tidur tadi pi semayang raya pun pakai track suit & t-shirt jek bukan orang nak tengok pun bila dah sarung telekung.

ni tengah menunggu kek masak. ingat sok nak bawak pi opis. kengkonon sok nak bawak pulut jagung. tatau le jadi ke idaknya pasal rendang pun tak masak lagi

yuhu salam..semua ada orng tk nie..pakat pie raya ker dok rumah banjir2 nie..kita raya semalam lg..tp tk buat apa per satu pun..

kt malaysia hujan,banjir..kt sini sejuk gedi...malas rasanya nk beraya pun..tp sonok gak ler..bawa anak2 jln tengok lembu ,khoruf (kibas),bawah rumah nie jer..mmg tiap2 tahun kt bawah rumah nie jer dh cukup meriah klu nk tengok orng korban nie..sbb kt sini sllunya korban dibuat dikedai2 daging..

best gak ler layan arab2 nie..anak2 pun tklah perak jakun tengok lembu kambing..almaklum ler dok kota kaherah nie..time gini jerlah nk tengok lembu, naik lori import dr kampung....bebudak pun mcm blur antara lembu dengan kaldai..

sini tengah bandar kaldai jer bnyk.....nanti rajin2 kita upload pic ...gambar pun candid2 jer...maklumlah mana nk melayan tentera dok jerit2 takut lembu..yg berani sngt pun ada..maklum ler lembu sini baik2 plak...kambing pun ok..tadah leher jer..bila tau nk dikorbankan..

pic masa sembelih tk dpt nk tangkap..darah bnyk sngt ,tukang tangkap nanti yg pengsan..nak suh arab tu yg tangkap..abih stu roll pun boleh..tp bkn kambing lembu yg ditangkap..gambar depa jerlah...

tp yg paling best..lembu korban untuk sanak saudara  jerlah..untuk orng2 ssh  dptlah perut kepala kaki jer..dah biasa dng sausana cam gini.. ..tu pun berebut2..tengok diorng bawa perut kambing tu..pakat dok siang2 atas rumput....aduslah sadis..so,masih banggalah dng masyarakat kita dimalaysia lgkan.

3jam jg dok kt situ..balik terasa lapar buat beriani daging..tp daging belilah..hehehe..nk rasa korban kena pie rumah negeri,dngr khabar..rata2 rumah ngeri korban unta tahun nie...tp mcm malas nk pigi plak..sejuk anak2 pun selsema..my laling demam sblm raya lg..tk bngun2...

pasni cadang nk bakar brownies..minta2 jd.. bye dulu.

SELAMAT IDUL ADHA.

Assalamualaikum semua & good morning

Hari ni senyap je ek. Mesti ramai yang cuti sampai lepas X-mas. Tapi cik Huda kita cuti sampai new year

Apa program korang semalam? Kita tidur, makan, buat kek, tengok tv.

Originally posted by Kacip_Fatimah at 19-12-2007 11:48 AM

hehe..kita lagik takyah pening2 nk masak..
malam nie insya allah kalau takde apa nk balik Penang..
pastu esok nk tgk orang korban lembu..sure ada sup kan..kan..
pas zohor kita nk pegi umah m ...

untung..untung....smlm acun masak nasik tomato..acar timun+nenas...ayam masak merah...

Reply #143 shidaaziz's post

w'kumsalam....shida keje arini?

ciannya dia

Originally posted by Acun at 21-12-2007 12:27 PM
w'kumsalam....shida keje arini?

ciannya dia

Haah kita keje

Follow Us
Hi semua..

waalaikumsalam... shida and olls

hrmm ari ni malas masaknyaa.. daging korban MIL kasi punyele banyak.. kira2 ari ni ku mau memanjakan diri.. pepagi suruh asben setel anak2 bulu pehtu siap gi bandor.. terus bekpes.. kumakan mee claypot asben sizzling noodlles..kat food court giant. abih makan terus gi beli barang nak wat butter hazelnut cake.. resepi SIL.. sedapnyaa.. Insyaallah kalu menjadi haku wat nanti leh le tempek resepi..

pehtu gi jenjalan kat kuantan parade asben beli handbag utk besday haku kira2 advance gift le.. patutnya besday haku 1hb jan nanti.. tak tawle..kot2 nanti dia kasi yg lain plak.. suka benor wat tekejut kat haku..  pehtu beli KFC tapau utk asben dan tapau utk PIL.. kendian pegi umah PIL.. MIL kasi 2 pokok bunga ngan daging korban lagi.. ghasa2 nak wat karipap pusor ntah bila aaa...  pehtu on da way balik aku ghasa nak makan naget mcD.. beli naget ayam, large fries dan milk shake stoberi.. then sampai umah.. kasi anak2 bulu makan.. pehtu tak lama mana aku rasa kebuluran lagi..   asben beli kueh tiaw goreng..   tak kena sungguh ngan tekak aku daa..

sesambil tunggu basuh baju tu.. aku tengok sehati berdansa.. pehtu aku OL le sampai sekarang sesambil makan limau kecik2 tu.. pehtu asbenku wat milo panas utk ku.. ni ghasa2 nak melantak lagi.. apa kena ngan hakuuuuuuuu

Reply #148 meowlin's post

sengeh sorang akak baca diari si meow ni...

amboi meow, banyaknya ko makan

semalam bekpes shida pi beli roti telur kat pasar. kendian beli ikan belanak. balik rumah buat sambal sardin, sambal ketuk, ikan belanak goreng, telur dadar & ulam timun. perghhh.... habis seperiuk nasi dikerjakan kita orang ber 2

ari ni tadi pi beli nasi lemak, pi pasar beli ikan bilis. habis dah gara2 semalam buat sambal ketuk. balik rumah pas bekpes makan puding kastad koktel.

malam tadi rasa nak makan. tapi tak de selera nak makan apa2. tatau nak makan mende. last2 tu yang buat puding kastad.

tengahari ni kenyang lagi. kut petang sat gi baru masak. malasnya esok nak keje malas nak iron baju

amboiiii............ semua orang cuti ek

err kak hannan.. ntah2 muda dari kita tak..

shidaa.. memang aku time2 period ni kuat benor makan tak taw nape..

shida ko keje apa ye.. amboii bestnya ikan belanak tu camno.. ekspelen sket..bunyi cam sedap jer ku mendengornya..manyak gak lauk korang makan ye.. cam kami kalu makan ngan nasi tu.. asbenku tak kisah 1 lauk aje.. kalu ada lebih2 pun wat makan ulam timun atau tomato..

bekpes ku suruh asben beli nasi lemak aje.. murah sungguh RM1.00 saje.. tapi rasa pun biasa jugale..

pehtu utk lunch ku buat daging goreng kunyit. 1 lauk aje coz asbenku tak banyak karenah.. dapat daging korban waa..  
pehtu kerna rajin yg melampaui batas ku wat hazelnut butter cake.. resepi SIL woo menjadi... gebus gitu.. oye nanti kutempek aaa gambor dan resepinya..

ada pun dak bulu ni

aku keje bese-bese je. tatau nak dicakapkan pasal job scope aku besar sangat. keje 4-5 orang punya aku kena buat jadi 1 jawatan. tak gila namanya tu

ikan belanak tu bentuk panjang, warna putih. isi pun putih. sisik banyak. aku biasa beli memang buat goreng garing2 je. tak payah buang sisik. ni gambar dia.
nama omputih dia Blue-spot mullet/ Blue-tail mullet. Ikan ni bukan selalu ada pun. ari tu dekat 3/4 minggu gak le aku dok pi pasar tapi tak de.

aku kalau makan memang suka lauk banyak. tapi lauk yang simple le. sardin tu peberet kita orang. telur dadar hidangan wajib. tu pun dia bising nak ikan masin. aku memang berkeras tak mo goreng pasal blood preasure dia ada naik ari tu. ikan goreng hidangan wajib aku.

tengahari tadi aku order pizza jek malas betul. tapi rajin le pulak aku buat kek sarang semut. ni tengah peram. kejap lagi nak bakar. nak buat kek-kek butter yang lain aku tak lalu nak makan. so kena le cari kek yang lain dari yang lain. kek ni kan macam apam sikit. hopefully kali ni menjadi le sarang dia. ari tu buat jadi macam apam je.

meow, nanti ko tempek le gambar dan resepinya. aku suka hazelnut. especially dalam coklat.

Reply #152 meowlin's post

entah le...kita tua lagi kot...lagi 3 tahun 40...

Reply #153 shidaaziz's post

shida...mata akak tak tertumpu kat ikan tu...
tertumpu kat lain...

Ikan Belanak masin dari utara  pun  sedappppppp.  makan dgn nasi putih panas.... maaf mencelah skit

ekekekekeke... dak bebulu ni sentiasa dihatimu..

ha yeyeyeye... baru ku ingat.. yeyeye.. penah sebenornya dengar nama ikan belanak ni..yeyeeye.. ada org wat ikan masin kan.. eyeyyeye.. tadi aku blurr kejap..

woo best nya kek sarang semut?? pes tem dengar... almaklumle haku ni sejak dah lama tak makan kek jadi blurr.. bila dpt makan meroyan le kejap.. waaa pizza lagi.. ghajin ko shidaa cam my SIL.. dah le penat2 balik kerja.. tapi makan2 kat umah diutamakan.. anak2 dia lagi..

err dah tempek dah resepi tu shidaa ada kat resepi butter cake tu..

nanti nak tengok resepi sarang semut ko lak.. yam yam...

[ Last edited by  meowlin at 23-12-2007 04:08 AM ]

Reply #154 hannan6d's post

ala sapa ckp dah tua.. mudalah lagi.. kita pun lagi  5 6 tawun tu.. uwaa.. kejap tul masa berlalu...

lama tak masuk sini...

Originally posted by hannan6d at 23-12-2007 09:27 PM
shida...mata akak tak tertumpu kat ikan tu...
tertumpu kat lain...

Akak tak baik tau gambar tu dari internet le. tak de kena-mengena dengan kita orang pun tau. kita orang ni bukan spesis anak tucen tau