CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11477|Reply: 74

Misteri Semalam

Aku nak tau apa pandangan korang..

Intro dulu. Aku sekarang tengah sarat pregnant. dah 8 bulan plus plus.

Semalam, bersamaan dgn malam Jumaat, aku dan hb aku makan kat luar. lebih kurang lepas maghrib kitorang gerak drpd umah. Sampai kat destinasi (restoren), ktorang terpaksa parking keta agak jauh skt sbb parking penuh.

Aku ringkaskan cite, dah setel makan pe semua, aku n hb melangkah sempoi ke parking keta, sambil cite2.. tiba-tiba..ada 2 ekor anjing jalanan ni yg pada mulanya aku nampak 'lepak2 sambil rilek2' dekat blok bangunan sebelah (kawasan cina) menyalak garang ke arah aku n my hubby. memula tu aku buat relax je pastu kitorang berenti melangkah tunggu anjing tu cooldown.

Lepas dah berenti menyalak tu, aku n hb melangkah lg, kali ni anjing tu mmg garang giler dan nampak macam nak terkam ktorang. aku dah rasa something masa tu. dah tak nak gerak lagi dah. yg herannya, kalo hb aku yg melangkah ke depan, anjing tu tak pulak nak menyalak. tp, bile nampak je aku nak mengorak langkah, ke2-2 anjing tu mmg nampak sgt nak terkam aku yg tengah peknen nih.. Aku pnye le kecut perut.

Last skali, aku mintak hb aku je pg amik keta, dan aku berpatah balik dekat restoran tmpt ktorang makan tadi.. mmg pelik sgt bile nampak hanjing2 tu buat dekk je nampak hb aku, tak pulak menyalak mcm memula tad..aku tgk dr jauh je..

Bile dah naik keta, hb aku dah rasa pelik sesangat..heran. dia kata, tak penah2 jumpe anjing garang gile cam tu. pas tu dia nampak sgt yg anjing tu mmg nak terkam aku dah. pastu ktorang diam, msg2 berfikir.Tetiba, hb aku kata.."ada apa2 ke ngan baby kte ye??"hmy3:  aku terkedu kejap..dlm hati aku, ada kena mengena ngan baby aku ni ke.?? pas tu, aku sedapkan hati n kata kat asben aku, "mgkn anjing tu rasa, baby kite ni ancaman buat dia kot! " dlm hati aku berbisik, pe kaitannye?? hmmm

smpi umah, dah rehat2, lepas solat aku terus baca yasin dan doa mintak aku n baby aku ni dijauhkan dr sbrg musibah...smpi skg, aku msh pelik dan tertanya2 dgn kejadian mlm tadi..

korang rasa, apa yg berlaku sbnrnya eh...? ke takde apa yg berlaku, n anjing tu sesaje je nak menyalak dan terkam aku...?

Reply #1 rhys88's post

anjing nie deria bau dia kuat...agaknya ko takut kot...tu yg dia nak menyalak kat ko...

Reply #2 awadanish's post

tak ah.. haku mana takut ngan anjing..  memula tu aku tak dek perasaan langsung ble nmpak  anjing2 tu. tp bile dia dah start menyalak smpi nampak cam nak terkam aku..huiss..harus aku takut..

anjing tu terbau makanan kt celah gigi ko kot.laki ko takde sisa2 kt gigi dia.anjing tu pulak tgh lapar

Aku dah mula pk bukan

hmmmm...... ini betul betul misteri...Adakah ia.....? Hmmmm

Follow Us
Intro dulu. Aku sekarang tengah sarat pregnant. dah 8 bulan plus plus.

Dah dekat sangat dah tu,  insyaAllah semoga selamat melahirkan... putera ke puteri?

Tak berani nak bagi andaian kenapa anjing tu gitu, cuma teruskan baca Quran tu lepas solat, janganlah baca surah Yasin je, bacalah sama surah Maryam...

Tahniah...

kalo rhys xtakut sgt pon mayb baby u takut kot..siannye baby..
take care!!

Reply #3 rhys88's post

xde apa la...ko jgn pk2 sangat pasal anjing tu...buat xtau je la...ko anggap je la anjing tu xpenah tengok pompuan sarat mengandung...xelok pk2 sangat benda tu...yg penting masa ni ko pk yang indah2 je...ok...

itu xde apa2 la...jgn pikir yg bkn2....

kebetulan je.....

Reply #7 kupia's post

hehe..mmg smua surah2 utk ibu mengandung aku jadikan amalan sepanjang peknen nih..  smlm kbtln mlm jumaat, sesambil nak tenangkan ati..aku bacala surah Yasin je .

utk pgthn semua, baby aku ni baby boy..

oye, dlm pada2 ktorang pelik+heran semalam, tetiba hb aku kata..ingat tak cte The Omen..

tu la..aku pn tanak pk memacam. tawakkal je pada Allah.. mngkn betul jugak awa kata, anjing tu tak penah tgk org sarat ngandung kot ..

Originally posted by Uncle_K at 14-12-2007 03:50 PM
hmmmm...... ini betul betul misteri...Adakah ia.....? Hmmmm

uncle_k, kata2 mu itu membuat ku merasa churiga

Originally posted by purplehyppo at 14-12-2007 03:52 PM
kalo rhys xtakut sgt pon mayb baby u takut kot..siannye baby..
take care!!

hmm..agaknye la. instinct baby aku kuat kot..

citer Omen tu aku ingat...citer bes gak arrr tapi takkanlah ko nak anggap baby ko Omen lak..nauzubillahiminzalik....

alaaaaaaa ntah2 anak ko bakal jadik pemimpin islam yg terkenal kot...tu yang anjing2 tu gabra tu...insyallah...........

Originally posted by da_vinci at 14-12-2007 04:04 PM

alaaaaaaa ntah2 anak ko bakal jadik pemimpin islam yg terkenal kot...tu yan ...

aamiinnn..

the omen tu iklan je...nauzubillahiminzalik..

maybe ade setan ikut blakang ko kot
x mustahil kan..
sebab setan nie kalo anjing nampak, dia memang menyalak...

Reply #17 shernaz's post

boleh jadik..ish3x..

[quote]Originally posted by nik2121 at 14-12-2007 03:49 PM
Aku dah mula pk bukan

Originally posted by rhys88 at 14-12-2007 03:57 PM
hehe..mmg smua surah2 utk ibu mengandung aku jadikan amalan sepanjang peknen nih..  smlm kbtln mlm jumaat, sesambil nak tenangkan ati..aku bacala surah Yasin je .

utk pgthn semua, baby aku ...

ishhh... takkan lah kot