CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meela

Kedai Sport Rim Murah ??

Reply #59 neotoxin's post

aaaaa...kalo kata melibatkan kos2 lain tu aku caye la.. tapik...aduhai...mahal gak erk.. 3k nak kena sedia... berak kapor.... ada budget nak beli laptop langsung tak jadi la gini...kuikui

kat Klang tu bnyk kedai rim& tayar..bukan setakat kedai papan je...aku tuka rim 15 siap tayar,spring Elbach pun baru 1800 je...dpt trade in rim myvi standart RM 700...kat jalan pegi port..sebelum sampai ramai seafood.

Originally posted by neotoxin at 19-12-2007 11:15 AM
(2) ada rim yg offset dia ke dalam, so kena bubuh spacer la pulak (ni dah tambah 100++)

kalau salesman atau tokeh kedai yg jaga customer, biasanya dier akan bagitau off set rim tu tak sesuwaii.. pastu kalau kaki race, pakai spacer nie ganggu balancing pada high speed.

tapi kalau tokeh kedai yg nak untung jer, belasah jer.. janji terjual..

Originally posted by misnadie at 17-12-2007 02:37 AM
aku pun dah byk bwk kwn2 dr kl tukar rim kat kdai papan tu.. ni yg akn dtg aku nak gi tukar rim utk myvi adk aku lak kat sana. Lgpun sbb aku sggup gi sna, dia punya trade ...

tingginya dia amik rim+tayar myvi lu..wa dulu dpt 450 jek..tp wa tgk bunga tayar myvi wife wa pon dah nak botak..mmg patut la dpt rendah je

nak beli tayar ni jgn nengok yg murah jer..kena check dulu..kenkadang tu taukeh tu jual tayar lama yg dah nak expired (jangka hayat tayar lebih kurang 2 tahun) tak laku dia jual la murah..yg m=bahaya nya kita gakk

Originally posted by ryo_takahashi1 at 19-12-2007 09:33 AM

dia tak baca... tapi aku nak korang suma baca... boikot je kedai haprak ni... masa kedai papan dulu ok la.. bila dah maju customer services hampehhhhhh...:@ harga pun dah tak telus...

kalau nak gak ke klang... sepanjang jln kapar tu berlambak kedai tayar... harga pun MURAH DAN TELUS...
nanti aku mintak kumik define.. apa yg aku maksudkan dgn MURAH dan TELUS ni....

aku rasa susah ler nak boikot kedai tuu..memang dah glamer tahap super cipan ponggg..
yg pentingg aku rasa.. make sure survey beberapa kedai before decide nak tapau rim or tayar tu..
this is not only available option for consumer like us.. huhuhuuuu...

Follow Us
Originally posted by takumi86 at 19-12-2007 12:39 PM

aku rasa susah ler nak boikot kedai tuu..memang dah glamer tahap super cipan ponggg..
yg pentingg aku rasa.. make sure survey beberapa kedai before decide nak tapau rim or tayar tu..
this i ...

bila la gamaknya VIOS supercharger kaler hitam tu nak tukaw dia nyer rim sukan ek...

Reply #67 ryo_takahashi1's post

ingat nak tukau ke rim honda city vtec lerr..
boley masuk x?..

Reply #68 takumi86's post

hepp heppp...
rim sukan honda mana bole masuk kat toyota...

Reply #69 d34n's post

kena tukau body skali baru masuk kan??

pegi jek jln kapar tue..bwk la duit ikut bajet...kalo dh berkenan,ambik...kalo tak,balik

Originally posted by nazijo at 19-12-2007 12:06 PM
kat Klang tu bnyk kedai rim& tayar..bukan setakat kedai papan je...aku tuka rim 15 siap tayar,spring Elbach pun baru 1800 je...dpt trade in rim myvi standart RM 700...kat jalan pegi port..sebelum ...

kedai mana ko pegi ni? tolak rim myvi standard rm700..cantek aa tuh... nama kedai ape?
aku teringin sangat nak tukau sport rim myvi.... lain skit rupanye...heheeh

Reply #72 PengKid's post

betul tu....lukih la peta sekali

aku ingat nak pegi tukar tayar sabtu ni...nanti aku amikkan gambo la kedai tu

bagus la ko meela..ko gi ambil gambo tu dan tempek kat sini k

kalau nak guna 17" at least dlm RM5K untuk decent setup.....
kalau bawah RM2K utk 17" setup.... gaya adalah tapi.... keta tu asyik mengeluh ajerlah, hari2 angkat berat
pastu plak tayar biarlah yg berkualiti.... bahaya ada di mana2 bang....

Reply #74 meela's post

amik gambor jln nak p kedai tu sekalik...

Reply #77 MeeSai's post

yaab betooii....
bagi laporan lengkapp.. nanti aku bagi kredit ikut baper patah perkataannn.. heheee...

aku nak bagi review sikit untuk kedai tayar ni...

ni kedai kat jalan kuala.. IPOh...
antara Customer Service terbaik aku pernah jumpa la kat dalam mesia ni... setakat klang tu bule blah laaa...

Nama Kedai : Weng Cheong Tyre Service (ada signboard FALKEN besauuuuuuuuu)....

Tokei / pekerja kedai ni membuat penjelasan terperinci tentang Rim.. jenis rim..  maker, citer pasal offset, pcd, kaler... dan yg penting dia sanggup timbang rim tu satu2 depan pelanggan... so kita boleh monitor dekat scale tu... selalu kedai tayar main cakap aje yg ni ringan.. yg tu berat.. walhal kita tak tahu pun kalo dia temberang...
dapat le aku belek rim2 dari japan / taiwan / thailand dan local made in balakong & sg.buloh nyer...
mmg tak ku sangka local rim mcm BRM@JRD / BSA dan byk local brand yg lain seberat 7~8.5kg... fuhhh...thailand / taiwan mcm Lenso / Avanti / KSpeed kebanyakan 5.2~7.2kg dan japan nyer rim yg dapat aku check dari brand enkei 4.2kg.. wowwwww.... ringan giler... (we are talking bout 15" rim ya)... FYI rim enkei jugak ada yg made in Japan / Taiwan / Thailand dan jugak m'sia...  quality jugak berbeza2...
beside.. tempat ni jugak menyediakan ruang menunggu yg baik... ada sofa.. tempat lepak.. coffee table as well.. meja makan pun aja dalam satu kawasan berhawa dingin... juga menyediakan air / aiskrim (complete memcm aiskrim) dan lollipop utk si kecil juga... semuanya PERCUMA....
seblom persetujuan dibuat, depa akan tanya pasal tube valve, spacer dan menda2 lain yg memungkinkan korang pasang... so boleh la berkira2.. takde la terkejut bila lepas pasang harga jadik mahal plak... tukar lock nut la... tukar valve chrome la.. itu la.. ini la...
dan satu lagi kebiasaannya bila buat alignment, kedai akan suruh kita tukar adjustable camber kan... tapi kedai ni tak suruh pun tukar... dia siap explain selagi boleh guna.. dan camber tu tak rosak tak perlu tukar... kebiasannya jadi rosak hanya apabila berlaku kemalangan pada kereta tu....

cuma harga tayar aku rasa mahal dalam RM5~RM10 la compare dgn harga kat klang tu.... tapi apa la sgt dgn RM5 dgn layanan berkualiti yg diberikan... tempat bersih, pekerja semua pakai overall (baju bebek kata mawi)..

overall... thumbs up utk kedai ni...

ni aku ada amik gambar keta owner kedai ni... yg mungkin sedang di modified utk layan akina gamaknya...

Rate

1

wah.....tak sangka ada kedai tayar yg marvellous kat ipoh tu ek......

Originally posted by ryo_takahashi1 at 26-12-2007 02:50 PM
aku nak bagi review sikit untuk kedai tayar ni...

ni kedai kat jalan kuala.. IPOh...
antara Customer Service terbaik aku pernah jumpa la kat dalam mesia ni... setakat klang tu bule blah laaa. ...