CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sombi

sesape ade cerita hantu bleh la share...

Reply #39 sombi's post

aku ni, takde la pandai sgt bercerita.. tp aku try la eh..

ni cerita dr hubby aku masa dier br2 abis sekolah.. masa tu kat JB. dier keje kilang kat selesa jaya.
malam tu actually bg org cina ialah mlm antu2 sume klua tau.. kebetulan pulak mlm tu yg keje cuma 2 org(epul and  laki aku) dgn sorang supervisor namanye ah hau. tgh syok2 keje, ntah mcm mane dorang ni (epul dgn laki aku) bole terbau benda busuk.. mcm bau bangkai. so si epul ni pun tanye la kat laki aku, "jai, ko ade bau tak?" laki aku ckp mmg dier ade bau something.. masa tu bulu roma masing2 belum naik lagi.. so, bole maintain lagi arr.
tibe2, dorang denga ade org bukak pintu toilet kat belakang.. laki aku pun jerit la.."woi ah hau! ko kat toilet ke?" pastu yg si ah hau ni pun nyahut la.. tp bukan dr arah toilet.. dr arah depan.. so laki aku pun da cuak.. dier tanye epul, sape yg bukak pintu bilik air tu? pastu si epul ni pulak jenis yg suka mencabar n nak tau sgt2. dier pg jerit,"woi!! kalau berani keluar la!" pastu pintu bilik air tu berdentum.. laki aku terus jerit.

tp nasib baik ah hau(supervisor dorang) ckp "relax beb.. kalau betul tu antu, mesti dier kacau punye, bagi shot itu lampu, bg shot itu mesin. tp skarang mesin bole jalan lagi.. mungkin angin kot" so, laki aku pun percaya la.. tp yg si epul ni ttap dgn sikap dier yg suka mencabar tu. dier tak puas hati..
lebih kurang dalam 10 minit lepas tu lampu tibe2 shot.. terpadam.. tp mesin masih ok lagi.. masa dlm gelap tu, si epul ni bole ckp kat laki aku "woi, jai..jai.. ko nampak tak tu. kat motor kau tu.. ha.. kau nam[ak tak sayap dier tu" ape lagi, laki aku pun ckp la yg dier tak nampak ape2. laki aku cuak giler.. dier ingat mamat ni main2 tau.. tibe2.. mesin pulak yg shot.. langsung tak bole jalan.. laki aku terus azan masa tu.. dier trus lari gi depan kat ah hau.. tggal si epul kat tempat td.. laki aku ble tertinggal kan membe dier..

-sambung jap lagi leh tak-...

pastu laki aku ckp dgn ah hau.."ah hau.. aku nk balik la.. aku tak boleh tahan da ni.. takut siot.." ah hau tanye, epul mane? laki aku ckp ntah.. td rasa mcm dier  ade ngan aku.. pastu dorang pun dlm gelap tu pegi la cari si epul ni.. sekali epul tgh pengsan.. dorang simbah air dier terjaga.. terus masing2 tutup kilang trus balik umah.. tp masa tu laki aku ade adik kecik, so dier tak balik la umah dier.. dier terus lepak umah epul. laki aku tanye, apsal kau bole terpengsan pulak. pastu si epul ni senyap je.. dier ni mmg sejak dlm kete(kete epul, moto laki aku tggal kat kilang) senyap je.. muka pucat giler..
sampai kat umah epul, mak dier tanye, kenapa awal balik? pastu laki aku pun citer arr.. dier tgk muka anak dier pucat giler.. trus mak dier bawak masuk dlm.. so, satu family masa tu dok kat hall.. pulihkan si epul tu.. tp mamat ni bole kene histeria tau.. dier siap ckp "jai.. ko mmg setan.. kau banyak dosa!" dier jerit2.. pastu dier marah mak dier la.. sape2 la yg nk tlg bacakan ape2 ayat kat dier, dier pg maki.
sejak dari aritu, dorang dok cari org utk ubatkan si epul ni.. sume nye da cuba... korang bayangkanla, dier bole bersilat mcm hang tuah gitu, pastu pagar umah tu dier bole lompat je tau.. konon2 nk lari.. tp laki aku ckp, mmg selamba je si epul ni lompat pagar umah dier.. last sekali mak dier bawak berubat kat siam.. tak sila aku la, laki aku ckp, sami siam tu potong lidah dier(lidah sami tu) pastu tadah darah yg mengalir tu bg si epul ni. tp tak cukup, so, dia potong lagi sebelah, bg lagi kat si epul ni. pastu baru dier rebah.. tp aku pun tak sure sgt cara dorang ubatkan mamat ni..
tp ada org yg ubat tu kata, si epul ni suke mencabar benda tu.. pastu jiwa dier kosong.. bile da kosong lagi la senang benda halus camtu masuk badan dier.. dngar citer bukan 1 tp 3 jin yg masuk badan dier, tu yg boleh, bersilat la, berceramah la.. lompat pagar la.. mungkin ade jin yg baik n jin jahat masuk kot...
tp dier sampai sekarang pun kekadang mcm tak betul jugak. sejak dr peristiwa tu la.. dier suke menyendiri skarang ni.. sian jugak aku tgk..

moral of the story: jgn berlagak hebat.. n jgn suke mencabar benda tu...

sekian..

p/s: sorry arrr kalau korang tak fhm.. aku tak reti nk bercerita la..

Balas #42 ryani83\ catat

okla tu...daripada takde cerita kan.. ...enjoy gak aku baca citer ko

Jap lagi aku nak cerita kisah benar pasal si kaki pancing kena usik ngan langsuir..tggu ekkk!!

citer pengutip madu ngan langsuir tuh ko ambek kt mane ek?cos aku pnah bace...

Balas #44 nolita\ catat

kat library umah aku ni ada banyak koleksi citer2 antu...aku ambik kat situlah.

saje aku nk kongsi2 ngan korang2 kat sini..kalau ada yg astro tu,layan ajelaaaaa

Originally posted by sombi at 25-12-2007 04:44 PM
Ni cerita aku bace hmm ttg asrama pompuan, ade sorang pompuan nie die tunggu kawan die kat...
x lame pas tuh die dengar pintu bilik kene ketuk...
die sambil t'kejot die tanyer "saper tuu???"... ...

tetiba je teringat kat ikan sebelah

Follow Us
Aku ada citer gak, tapi tak berapa pandai nak citer, tapi haku try ler.  Citer ni pengalaman mak haku sendirik, dia la citer kat haku.

Masa arwah ayah haku meninggal, lebih kurang 7 hari lepas dia meninggal la, mak haku buat kenduri sket, untuk family dan jiran2 jek la, takde la jemput sedara yang jauh2.  Tengahari tu mak haku macam ada something wrong tapi dia tak leh nak pk amende la yang tak kene ari tu.  Dia buat dek je la.  masa semayang maghrib, mak aku kata dia takleh khusyuk semayang sebab dia rasa ada something tengah nengok dia.  FYI, umah haku tepi pantai, umah kayu ada 3 bilik dan hall umah leh buat dewan badminton 1 court, ala style umah lama2 yang kat tengah2 ada tiang seri tu.  Mak haku semayang bilik tengah, bilik arwah nenek haku (mak arwah ayah aku) kitorang adik beradik memang tak brani masuk bilik nih, seram jek sebab bilik nih kalau bukak tingkap pun gelap semacam.  balik pada mak ak yang tengah semayang....bila dah sudah...mak haku tengok adik bongsu haku yang umur 3 tahun ketika tu tunjuk something kat blakang mak aku. mak aku tak pusing blkang, tapi just tanya adik aku kenapa? adik aku ckp, ada monyet kat belakang mak aku ( tak tahu la camana adik aku cakap sebab dia kecik lagi masa tu).  Mak aku tawakal je la, dia melangkah ke depan dukung adik aku pastu pusing ke belakang.  memang terkejut betul mak aku masa tu, sbb ada sekor bende berbulu besar tengah dok ataih katil arwah nenek aku.  Bende tu tak buat hapa2, just stare kat mak aku dengan mata merah dia tu.  Mak aku buat dek pastu blah gi dapur.  mak2 sedara yang masuk bilik tu tak le plak nampak bende tu. Saje nak uji kot.....

Tu bukan kejadian pertama berlaku malam tu. Lepas sudah kenduri, masa tu sedara mara tengah sibuk ngemas2 pinggan mangkuk, mak aku ke beranda depan umah.  Dari beranda umah aku nih boley nampak pantai kalau waktu siang, angin pantai biasa la kuat, sejuk semacam.  Tengah mak aku dok main ngan adik aku kat beranda lepaskan penat, dia nampak cam sekor burung bertenggek kat pagar kayu yang mengadap pantai tu.  Sebab gelap tak baper nampak, mak aku terhendap2 ler nak tahu ape kebende nyer tu...baru jek mak aku bangun nak gi tengok...kelibat burung tu berdesup terbang, laju sangat...kalau burung mesti terbang pun takde le laju cenggitu....mak aku kata bio la...dia bukan kaco owang.

Ekceli banyak kejadian kat umah lama aku tu...umah pusaka...nanti aku citer pasal kejadian kat tiang seri umah lak....so skang kitowang dah pindah kat lain..tinggal umah pusaka tu...

Reply #47 FITRYNNE's post

boleh tahan seram.. mmg seram ler.. citer arr lagi...

Nak citer pasal tiang seri umah aku nie...

Mak aku penah citer yang umah kitorang ada "bende" jaga.  Mula2 tu haku tak paham sangat.  Bende hapa lak....pintu masuk umah haku, arwah atuk letak kuda laut bungkus ngan kain kuning, tak tahu sebab hapa...orang tua2 korang paham2 la...mak haku penah nak buang tapi arwah atok aku marah.  Untuk jaga rumah kot?!!  

Pernah satu mlm mak haku terjaga sebab sakit perut...nature call ler tu...tandas umah kat luar..orang tua aku nih pegi ler.  keluar jek dari bilik menuju ke dapur terpandang ler something kat tiang seri umah, baik punya landing...aku punya ler exited nak tahu hape bende...mak aku lambatkan citer lak. ghupe-ghupernye,  baik punye lepak..sekor ghimau kat tiang seri tu. Terkujat mak haku...tak jadik nak gi buang air. terus masuk bilik, kunci rapat2.  tapi tak de lak dia kacau mak aku.  Yang peliknya ngapa slalu mak aku ang kene kacau...anak2 dia yang 7 owang nih tk kene? pelik tul.  

Esoknya, mak haku ajak aku dan adik beradik lain pindah sementara ke rumah atuk aku yang lagi satu, ye le sementara buat2 apa2 yang patut kat umah kitorang tu.  Masa nak masuk umah atuk aku tu...tetiba jek ada air bertakung depan pintu masuk, padahal, masa kitorang adik beradik masuk umah takde lak kat situ.  Mak haku jalan cuma belakang kitorang jek.  mak haku tanya bapak dia, air ape lak tengah2 jalan nih? Atuk haku kata kat mak haku, jangan masuk lagi..dia ke belakang, amik air sebaldi pastu hentah apa le dia baca, terus simbah kat takungan air tadik..yang ni nampak depan mata kepala aku sendiri, bila kene simbah tu...air tu jadik darah...kalauko mahu tak terkejut!!  Atuk aku pun soh kitorang kuar balik semual keumah kitorang, dia kata ada orang marah kitorang pindah dari umah pusaka tu...Nak tak nak balik jugak ler...malam tu jugak, atuk panggil orang2 masjid, buat sembahyang hajat, tolak bala and sewaktu dengannya...air yassin diorang buat basuh umah...semah katanya..Aku pun tak berapa tahu sangat terms yang diorang guna...buat cleansing la kot.  Lepas tu tak de lagi gangguan2 dari bende2 tu.

A year or 2 after that, kitorang pindah ke umah skang.  Umah tu mak kasik pada adik ipar dia.  Pak cik aku renovate umah kasik sewa. Mungkin sebab renovate tu la, umah ada balik benda2 yang tak patut.  Penyewa2 yang menyewa umah tu mesti tak lama, yang paling lama pakcik aku kata 2 bulan yang lain2 2 minggu ada, sebulan ada dan ada masuk ari ni, kuar besok, sebab tak tahan.  Diorang kata kena kacau kacau la, nampak ghimau la, pintu umah kene ketuk la, macam2 lagi la...kene pulak jalan masuk umah aku tu ada pokok besar, kalau tengok cam haunted sket...pokok tembesu..pastu ala lak akar2 pokok cam terjurai2 dari dahan2 tu..ditambah lak seberang jalan ada jirat...ada jugak perna nampak macam2 makhluk bergayut2 kat pokok tembesu tu....Aku pun dulu2 balik ngaji ngan abg2 haku, sampai depan pokok nie terus larik laju2 sampai pintu dapur, ketuk pintu kuat2..soh mak aku buka cepat2.  Cam ada something kejo dari belakang, takde sebenarnya, kitorang jek penakut...

Last2 skali, pakcik aku jual tanah pusaka tu...so skang nih umah tu dah tak de cma haku pelik, walau dah 10 tahun tanah tu dijual, sampai skang projek perumahan yang pemaju nak buat masa beli tanah nie, sampai skang sebijik umah pun belum naik lagi...tak tahu sebab apa...

nanti aku citer lagik...

citer laa cepat...
dah boring dah haku nie:re: :re: :re:
and kalo ader sesape lagi nak citer,cepat cepat la:2cool:

cajole bile ko nak cite...
yg seram pon xpe baru feeling

bkn citer antu pon xpe...
asal seram

ni kisah aku kat asrama masa aku blaja kat ipta.
asrama ni baru siap and kitorang 1st batch yang dok sana.
nak dijadikan cerita,kwn aku si I dok ngan si D sebilik.I ni dok citer kat aku yang si D ni ske cabar benda2 ghaib ni.
sbb nya ada satu malam,esoknya kitorang ader test,si D ni stay up dlm bilik.tetiba ada sesuatu kaco.cam dok bertenggek kat tingkap bilik tu.si D ni memang mulut laser.siap ckp,siap ko kalo aku takleh jwb test sok,aku cari ko. esoknya abis test,I ni nak tido kat bilik aku.aku ckp leh,tapi bwk tilam la.dia malas,so dia tido kat bilik dia.mlm tu...benda tu dtg tau,nak cari kwn aku D ni.pdhal D tu awl2 lari bilik org lain.I ni cite benda tu cam marah2.mendengus2,pas tu siap terbang2 lagi bunyi cam kain kena tiup angin.I dah takut.dia nak msg pun (kan bunyi keypad),setiap kali bunyi keypad,benda tu mendengus kasar.last2,dia msg aku ngan roommate aku dtg bilik dia.aku memang masa tu dah tak sedap ati.aku pun masuk bilik dia,memang berderau darah aku...aku ckp baik baik2,'kami ni dok sini taknak kacau kau.kalau nak cari budak D tu,carilah tempat lain.dia takde kat sini.jgnlah kacau kami.kami dtg sini nak blaja.mintak maaf kalau kami kacau kau.kita ni sama2 menumpang..'.pas aku ckp gitu,benda tu terbang trus tak kacau I dah.tapi kalo time D ader,memang benda tu datang.
satu je nasihat aku,kalo berdepan dgn benda2 cam ni,ckp cara baik...
sebenarnya banyak lagi citer pasal hostel aku tu.sebbnya tu tempat cik lang dok.nanti aku citer lagi ek...

alah sombi ko asyik nak dengar citer jek..ko plak citer...apparaaa ko..

***Sowi off topic...

Reply #23 Cajole's post

best lah cajole nyer cite..wat saspen org jer..wakkakaka

Kaki pancing diganggu langsuir...

Kejadian ni menimpa kawan aku yg sorang kaki pancing..bab pancing-memancing nih mmg dia kemaruk gile...

Boleh dikatakan banyak lubuk memancing dia dah jelajah. Kat Sungai Perak khususnya Daerah Hilir Perak, merata dah dia pergi. Kat Kuala Kangsar pun semua lubuk dah dia singgah. Cara dia memancing memang gila. Biasanya, dia akan keluar rumah dan balik dua, tiga hari kemudian. Maknanya, dia akan bermalam di tempat memancing sekurang-kurangnya dua, atau tiga malam.

Peristiwa ini berlaku pada 2 Februari tahun 2001. Dia dgn 2 lagi kawannya, berhajat nak memancing di Sungai Batang Padang dalam Daerah Hilir Perak. Awal-awal lagi derang sudah menemui Lubuk Binjai. Kata org2 kampung kat situ, Lubuk Binjai ni terkenal sebagai lubuk ikan. Sebab dekat lubuk tu memang banyak sangat ikan dan udang. Bila dengar org2 kampung cakap mcm tu,lagilah geram dan tak sabar2 ,dia ni nak ke sana.

Tapi,ada sorang penduduk kat situ beritahu, lubuk itu bukan saja banyak ikan tetapi juga ada makhluk lain yg jd penghuninya..

Sebab itulah kaki pancing tidak berani bermalam di sana kerana tempat itu keras. Kawan aku ni pulak, ketawa berdekah-dekah,bila orang kata kat situ ada penunggu. Siap dia cakap 揗ana ada hantu zaman sekarang? Mengarut

ala  jap lagi aku cite la tgh cari idea...:cf:
cajole ko cite je la lagi besh cite ko dari aku

Ikan masih belum meragut umpan. Cis! ini ke lubuk ikan??Kata banyak sgt ikannya! kata kawan aku ni dengan marah.
Dua rakan kawan aku ni suruh dia bersabar..jangan cakap lepas sangat...

Tiba-tiba angin bertiup sepoi-sepoi bahasa. Tubuh derang sangat sejuk walaupun memakai jaket tebal. Entah kenapa tiba-tiba bulu tengkuk derang meremang.Derang berpandangan sesama sendiri.

Derang terdiam seketika. Sejurus selepas itu, derang terdengar suara mengilai sayup-sayup dari jauh.... Hilaian itu makin lama makin kuat.... Kawan aku dah panik dan ketakutan.. perlahan-lahan derang mendongak ke atas pokok binjai... Rupa2nya,dari situlah datangnya suara mengilai tu.... kawan aku lihat kunang-kunang yang banyak sebelum itu dah tiada  lagi berterbangan...tetiba kawan aku tu teringat kata orang tua-tua... Suara yang mengilai itu sudah tentu langsuir....

Kawan aku dan rakan2nya tu tak putus-putus membaca ayat-ayat suci Al-Quran...derang tak dapat saksikan wajah lembaga itu kerana keadaan di sekeliling atas pokok begitu gelap. Cuma derang dapat melihat rambutnya yg panjang mengurai itu ,berjuntaian hingga ke paras tengah pokok....

Salah sorang dari rakan kawan aku tudah  pengsan..kawan aku dan rakan dia yg sorang ni tak putus2 berdoa... Sesekali derang dapat rasakan pasir dan tanah dilontar ke arah mereka... Waktu itu, angin bertiup kencang tetapi tiada pulak tanda2 hujan nak turun...

Sekali lagi derang dikejutkan dengan bunyi air dicurahkan dan jatuh di celah-celah pohon di sebelah... 揝ah! tentu ini air kencing langsuir,

agaknye apsal langsuir tuh takot org bogel ek?

Reply #59 nolita's post

geli tengok "burung" ngan rambut tak bersikat kot..

entahlah,aku pun tak tau..nanti kalau ko jumpa ngan dia boleh tak ko tolong tanyakan..