CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sombi

sesape ade cerita hantu bleh la share...

eeeseramla dengar cerita korang meremang bulu roma

aku pon ade citer gak..

pendekakn cite,arwah ayah aku berkenalan ngan 1 minah nie. minah xsilap aku keja kat kilang haris (tol ke ejaan nie) sebelah kilang texas keramat...dlm bkawan, tb2 minah nie terjatuh cinta ngan ayah aku,
so cara dia nak dpatkan ayh aku, dia guna cara halus...

mula2 guna jampi, mbe lambat nk mujarab..so dia pon guna hantu raya..keja antu raya nie mcm spy, antu nie dok kat umah aku jg pergerakan kami sekeluarga..

peringkat permulaan xprsn ade benda nie..tp bila ada perubahan fizikil dan mental ayh aku yg drastik sgt kita org cari2 tmpt berubat..so dr situ lar tau benda tu ade kat umah..dan xsemua org sanggup nak ubat kitaorg, benda tu serang balik..kata lah ari nie kitaorg ubat benda 2 mcm lipas kudung betau tuan dia..
yg jadi mangsa ayh aku, baru nak sihat dia tambahkan lagi penyakit kat ayah aku...bayangkan tengahari kan panas ayh aku kesejukan..tengah kita tido lena ayah aku terkebil2 kat ruang tamu menahan sakit.

badan ayh aku dari montel terus jd kurus kering..kita org plak tiap2 hari mesti ade lebam2. kat ibu jari nie mcm digigit2..

masa akhir2 hayat ayah aku benda 2 dah berani menggangu terang2, bila mlm ade je org bg salam kat pagar umh, bunyi tapak kaki org bejln tgh2 mlm..paling best dia tendang pintu umah..masa 2 aku dok umh kerajaan, umh lama semua jenis cermin boleh nmpk luar..xkan org tendang pintu kitaorg xleh nmpk..

[ Last edited by  mandibunge at 11-1-2008 02:14 PM ]

haku plak... bilaaku baring2 atas katil atau baru nak ttido, mesti rasa katil b'goyang macam ada orang naik, tapi takdepun... kadang2 masa hubby aku tido sebelahpun terasa gak, walaupun kitorang baring tak bergerak. Takut gak woooo...   Aku baca gak la ayat2 suci... Apa benda tu ekkk??

Balas #7 Cajole\ catat

celaka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reply #82 mandibunge's post

makcik aku penah kena kaco ngan HR ni..
asalnyer ada org nk antor ke pakcik aku tp terkena kt makcik aku..
ganaz siot HR ni..time makcik aku semayang dia leh duk dpn muka makcik aku dok jelir2 lidah la mengejek2 makcik aku..
pastu x silap aku smpi dia nk rogol mcik aku la..
lama gak mcik aku berubat br baik..
fizikal dia biasa la - berbulu, hitam, besor n mata merah..

Reply #7 Cajole's post

hehehe aku dulu pun terkena gak.... aku dok kat meeting room sensorang.Dalam sunyi2 tu, tiba2 bunyi psssttt... pastu bau wangi... aku yang dah mula seram dah, terus keluar. Pastu esoknya aku masuk meeting roomtu ngan kwn aku... akupun citer la ngan dia psl bunyi ngan bau wangi tu... dengan selamba dia tunjuk dispenser tuh... cehhhh timetu aku rasa aku la manusia yang paling koman sekali... huhuhu

Follow Us

Reply #49 FITRYNNE's post

fitrynne, kat mana nih? melaka eh?

Originally posted by atreyu05 at 5-1-2008 08:04 PM
berani nye ko bukak pintu gamble jer..klu aku la..mesti dh mcm roomate ko yg len..tarik slimut, pure pure tido

manala tau...tup tup bukak pintu.....pakcik jiran sebelah plak muncul nak mintak sedikit ajinomoto...ekekeke...

Originally posted by jy77 at 11-1-2008 04:48 PM
makcik aku penah kena kaco ngan HR ni..
asalnyer ada org nk antor ke pakcik aku tp terkena kt makcik aku..
ganaz siot HR ni..time makcik aku semayang dia leh duk dpn muka makcik aku dok jelir2  ...

hr nie xde lar tunjuk muka ganas dia..tp dia suka menyerupai org lain
yg slalu kena mak ngn akak aku...kakak aku tgh tido dia dok kat ujung katil upa mak aku siap pakai telekong lagi..
bl kitaorg xde kat umh jiran sebelah leh nmpk umh aku kjp terang kejap gelap, mcm ade org kat umah
2 ari pas ayah aku meninggal mak aku kena rasuk..tah ckp siam kot..antu 2 ckp dia dendam kat keluarrga aku,
dia bukan nk bg mati kat ayah aku tp dia nk mak aku yg mati so dia boleh kawin ngn ayah aku, dia nak santau mak aku tp terkena ayah aku...

[ Last edited by  mandibunge at 12-1-2008 10:59 AM ]

donia donia..ada gak org sgp bt smpi kuarga org sakit2 dn menggl.

cajole,thumbs up!!!!

story la lagi..copy paste pon xkesahla janji seram cam story langsuir guna gigi tu ha..perghh...aku siap boley bayang lagi ha ...huishh..

bapak ko tergamam..kalo aku..pengsan!!!

kalau ko pengsan.....kalau nenek aku plak...siap jemput makan nasi beriani lagik...

Reply #92 GRINDSAKHTANIC's post

Nak sikit

grind ko ampeh!!

Reply #85 jy77's post

rasanya ni bukan hantu raya tp pelesit..
pelesit dia lbh kurang mcm tu la rupanya..

kalau kita sembahyang even mengaji pun dia leh kacau2 kita..

Reply #87 LoLiPoP's post

Pahang la yang...

korang dok citer pasal langsuir best gak aku baca....ni nak tambah la...

abah aku ni dulu memang kaki pancing la...sampai ada satu ketika mak aku tgah ngandung pon dia sibuk g mancing gak...lepas tu dia stop sejak kejadian dia tertido sambil duduk di tebing sungai dan hampir2 jatuh ke dalam sungai tu...nasib baik tersedar masa tersengguk-sengguk klu tido mati memang dah termasuk lam sungai....
pastu memang dah lama sangat kira belasan tahun la dia tak g mancing lagik....satu hari pakcik aku kat kampung telefon (abang mak aku) dia ajak abah aku g mancing mlm tu pasal takde member nak ikut dia...abah aku pon laju jek start keta balik kampung sorang2 tak ajak mak aku pun....

pastu bila abah aku balik keesokannye...dia pon bukak la citer pengalaman mistik dia p mancing mm tu...pergi berdua je ngan pakcik aku...dlm pukul 12.30 midnite tu tgah syok2 mancing tetiba ada dengar bunyik mcm suara orang....orang tu mcm sebut  "baung....baung..." tp dlm nada mengejek la..pastu abah aku tanya kat pakcik aku "abang cakap ape?" "mane de cakap ape" kate pakcik aku...ah sudah....bunyik tu berterusan dlm 10 minit pastu mcm dengar bunyi benda terbang melintas atas kepala...pakcik aku pon rasa tak sedap hati terus ajak abah aku balik....ikan yg diorang dapat tu ambik yang mana tercapai je...tak kuasa nak kutip satu2.....balik ke rumah abah aku terus demam....

mak aku kate..."tu la orang sombong nak pegi mancing tanak ajak orang pegi sorang2...padan muka kene kacau dengan hantu...nasib baik hantu tu kacau je...nape abah tak telanjang tepi sungai??"

Balas #77 princesse_lune\ catat

kuasa Allah... bile jadi ni?

Balas #92 GRINDSAKHTANIC\ catat

so funny...

mana lagi cite hantu??