CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stfunewbiez

SAKA - VIDEO RAWAT SAKA

Reply #12 masros's post

alang2 tido biar sampai 24 jam !

meh PM kat aku ..

Herr Herr Herr !!!

Originally posted by falcon_9009 at 5-5-2008 11:56 PM
alang2 tido biar sampai 24 jam !

meh PM kat aku ..

Herr Herr Herr !!!

aku pon nak gak

Reply #13 selendangmerah's post

Kau jangan

Saka tu mintak kambing..tapi yang ada ayam.Kebetulan ada sekor ayam hitam tengah bertelur..apalagi tangkap la bagi saka tu makann!

Originally posted by masros at 5-5-2008 11:51 PM

Huhuhu tak boleh sebab video yang lain tu       agak kurang sesuai..kang ada orang demam kang

share suma laaa..

baru leh paham citer

Reply #18 selendangmerah's post

Kebanyakan video tu nampak muka keluarga aku terang-terang.Tak elok mengaibkan mereka.Nak edit tak tau la.Aku tunjukkan video ni sebagai pengajaran betapa susahnya nak buang saka ni.

Follow Us
Originally posted by masros at 5-5-2008 11:47 PM
Tu aku tak tau la..Dah pergi Darul Sifa..Harun Din pun tak boleh buatapa-apa sebab empunya saka kuat sangat.Aku pun bukan percaya sangatbenda-benda saka dan bomoh ni tapi keluaga dah suruh berubat aku ikutje la.Peliknya bomoh tu tau-tau je aku kuat tido .Masa dia tarik tangan aku dia sempat terlelap dan kata aku ni kuattido..pantang jumpat port .Tu pasal aku rakam kot-kot ada perkarainteresting ke terjadi..memang pun..makan daging ayam mentah!  

Darul syifa' saya pun tak berani komen sebab belum pernah tengok lagi cara rawatan dia.  Tak semestinya semua rawatan akan berjaya bergantung pada izin yang Maha Kuasa...

Kaedah rawatan macam ini disyaki juga melibatkan makhluk halus, tengok cara tok moh pun macam cara nak menurun dah tu, tak heran kalau banyak rahsia kita yang dia tau ini memang trick kebanyakan bomoh... tambah lagi makan daging ayam mentah

Saka ni ada dua, satu yang duduk di luar lagi satu yang duduk dalam badan salah sorang ahli keluarga.  Kalau betul betul rawatan Quran perawat dalam keadaan normal boleh bercakap dengan makhluk tu dan semua orang yang hadir boleh dengar, jadi sedikit sebanyak kita dapat tau punca gangguan yang sebenar...

Seboleh bolehnya elakkan rawatan cara begini sebab ada larangan ugama.  

Tidak bermaksud menghina.  Macamana pun bagaimana kita boleh pasti saka tu benar2 dah meninggalkan keluarga kita?

Rate

1

Reply #20 kupia's post

sungguh..

bab saka neh x hina sebenarnya..

kalo ikutkan.. org lg ska ada saka...

sbb... leh jaga dia..

kununnnya...

Reply #20 kupia's post

Wallahualam...keluarga aku cuma berikhtiar爏aja.

[ Last edited by  masros at 6-5-2008 12:15 AM ]

klu keberatan nk share video tu pon .. x da masalah jgk ..

jaga maruah keluarga tu lebih penting ..

apsal tok bomoh tu asik jatuh2 aje?

Reply #20 kupia's post

kawe tengok al-kuliyah baru ni....

ustaz tu kata tujuan ade gangguan dari syaitan ni adelah untuk menyesatkan manusia...

sbg contoh,masa tgh dirawat dengan bomoh misalnye, mende tu suruh wat bukan2 cam nak sujud kat pokok ker sbg syarat untuk tak kaco org tue....bila permintaan tersebut dituruti maka gannguan pon hilang....secara tak langsung org percaya bahawa bomoh tadi yg mengubati org tue....padahal tujuan syaitan dah tercapai iaitu sesatkan akidah manusia....bila sujud pada pokok, maka secara otomatiknye dah syirik....bila org tue dah syirik, syaitan pon taknak kaco la org tue....

kawe pikir balik ade betul gak ape yg ustaz tu cakap....masa ni derang jemput sorang pompuan yg ade gangguan, ade seorang pengamal perubatan islam cuba berinteraksi ngan jin dlm body pompuan tue....terkujat gak kawe tgk sbb pompuan tu menjerit2

pepon....kawe cuma nak share je....sorry ye tuan rumah ngan tuan tanah dah off topik plak kat sini

[ Last edited by  airahthislove at 6-5-2008 02:31 AM ]

tanya boleh... macam mana tuan tahu atau bomoh tu tahu bhw semua saka ni dah keluar?... apa waranti dia? sebab saka ni makhluk halus kita bukan nampak dia. ok, katalah dah keluar, saka ni keluar pergi ke mana? atau bomoh tu buang saka tu ke mana?... saya masih musykil!

susah nak ckp la bende gini...sy bukan nak kate ape la...tgk bomoh pon sy dah tak konfiden...die lak lagi lebih tumbang.... ...ni kdg2 saje je berlakon kasi gempak....biasenye kalau betul2 gunakan ayat2 qura...perawat tak perlu nak ber parang or baring2 or merangkak2 camtu.... biasenye perlu berckp je...yg akan sakit si pesakit...bukan perawat..tp ini salah satu ikhtiar kan??? ari tu al kuliyyah ade gak tgk kejap....tak sempat tgk abis...sempat gak la dgr makcik tu jerit2.....pengacara tu pon cam nakgelak pon ade...ekekeke

saka ni mmg payah....mcm bapak aku ari tu...tetibe je sakit...g berubat ...tgk2 ade saka....saka dari laut....rupenye tok nenek moyang kitorg dulu keje nelayan...tup2 saka tu sampai kat bapak aku...aku pon tak tau nak ckp camne.....mmg bende tu dgn keluarga(tok nenek moyang tu ) dulu dah wat perjanjian la kot dgn bende tu agaknye....cume kite tak tau ape perjanjiannye...

Reply #25 airahthislove's post

ha'ah.... aku pon ada tgk gak al kuliyyah last week... citer pasal syifa aka rawatan perubatan cara islam....

bila terpikir balik apa ustaz dari syifa tuh ckp aku pon rasa apa yg dia ckp pasal syirik tu btol.... plus tuan umah ada ckp saka mintak ayam kambeng segala..... mmg utk menyesatkan manusia...

aku nmpk sedutan al kuliyyah yg ada caller terjerit2 tu...apa citer nye? ada yg bleh citer apa jadi tak?

aku pun tgk al kuliyyah tuh...tapi dah separuh....sempat nampak pompuan tuh tgh jerit marah2....

aku pun heran tgk cara tok moh tuh ngubat...pasal apa dia asyik jatuh ..nak tumbang2..sampai kuar dr rumah....

Reply #30 mala0n's post

bukan caller la yg jerit.... pompuan tudung coklat tu yg jerit....

apa yg aku tgk last week:  jin tu suka kt ahkak tudung coklat tu....... sejak dr zaman anak dara lagik

disbbkan ahkak tu rajin wat ibadat.... jin tu nk sesatkan ahkak tu ler..... siap nk bg kuasa bomoh segala....

ahkak tu reject cinta n kuasa jin tu nk bg.... sbb tu jin tu mengamuk....- jin tu yg cerita wo....

kesian sgt ahkak tu..... malu siol seme org tgk.... live plak tuh.... sib bek tak tunjuk muka.... aku dok tggu kot2 la ahkak tu lompat ke.... terkam ustad yg berubat or ustad poji tu ke..... tapi cam biasa je.... manyak jerit2 jew

Originally posted by rourouleya at 8-5-2008 10:38 PM
bukan caller la yg jerit.... pompuan tudung coklat tu yg jerit....

apa yg aku tgk last week:  jin tu suka kt ahkak tudung coklat tu....... sejak dr zaman anak dara lagik

disbbkan ahkak tu r ...

sabarla kak....kalau jin tuh dah masuk badan akak..apa boleh buat...saya tak dapek nek menolong....