CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: niceghost2005

Aktiviti berkaitan berkebun/landscape

ni citer cekelat aper laks nih.. jeles diwiku..

Originally posted by shidafzan at 24-12-2008 11:16 AM
aku letak meja gini kat halaman umah aku
pepetang aku ajak anak2 aku studi sini
kekekekekeekkek sambil menghirup udara petang gitu

http://i486.photobucket.com/albums/rr221/afz_landscape/meja ...

sorii nak menyelit sat..
lawaanya... best nih santai petang2 sambil mkn cekodok danhirup air kopi kan...

pandai shida menata hias laman umah....kalau tanah luas blh wat mcm2 kan janji ber uwang he he

[ Last edited by  penatpilih at 25-12-2008 11:14 AM ]

Originally posted by mrsaa**** at 24-12-2008 09:42 PM
ni citer cekelat aper laks nih.. jeles diwiku..

heheehe..coklat hand made

salam...

lama tak masuk sini, asik jenguk ajer...

aktiviti semalam..

1. repot orkid yg dilanggar sang meow. habis berterabur isi perut pasu.
2. cuci pokok mini catt yg di spray sang meow..baunya eeee...yucks   sungguh menusuk hidung..
3. trim JR dgn harapan akan lebih merimbun
4. semai cutting bunga raya merah anak dara ku..
5. mujurlah ada tanam pandan walaupun dlm pasu cuma..tp cukup berjasa padaku sbb semalam je 3-4 kali kuar masuk amik daunnya utk masak. dan cukup menambah geram bila anak2 ku buat resepi pandan apatah masa main masak2...

serai wangi tu cepat betul menjadi..masa dpt dr umi cuma 2 batang..sekarang dah jadi 8 batang. daun2nya dah mula mengurai...

nak minta maaf...sy masih berhutang dgn fera... insyallah tahun baru sy hantar lily tu...dan akan selitkan juga dgn pokok2 lain. anggap sajalah inerest kelewatan dr sy. sy akan gunakan pos laju kali ini. lily hari tu dah lunyai masa courier co. tu pulangkan pada sy...

teja, naz dan kejariah...kotak ajaib akan sy pos kan pd tahun baru juga... pokok dah agak matang dan kotak pon dah ada (almaklumlah sekolah dah nak buka jd ada la kotak2 kat rumah tu - kotak kasut sekolah anak... )

maaf sekali lagi...

wah.. ader kotak ajaibs lagik.. hahahhaa..

x dak ektiviti bkebun lagik minggu nih. tp ummi nengok jr yg mcm tmpt landing 'anak2' ummi sudah nek semula.. hahhaa.. baru tau kuasa sagatan daun nanas..

ps: ada nampak pokok tembaga suasa kat kb ari tu.. tp x tau nak mintak kat sape.. sbb kat tmpt public, sat g korek2 mau kene marah dgn majlis bandaran.. lgpun, ujan semedang kat kb.. nak p soping2 pong terbantuts..

Follow Us

Balas #1164 anggerikrimba\ catat

a'ah ...kayu btul tu

http://i486.photobucket.com/albums/rr221/afz_landscape/meja ... [/quote]

penah tnyer meja camni kat  nrsery...ada batu & fiber...rupya2nyer yg fiber lg
mhal drpd yg batu...yg ni batu ker fiber ? brp rm u dpt?

Originally posted by anggerikrimba at 26-12-2008 09:09 AM
nak minta maaf...sy masih berhutang dgn fera... insyallah tahun baru sy hantar lily tu...dan akan selitkan juga dgn pokok2 lain. anggap sajalah inerest kelewatan dr sy. sy akan gunakan pos laju k ...

Err 爕er ke anggerik...ngan saya anggerik?..ngan Fina atau Alif kot..huhu skang saya tgh kiv menambah koleksi pokok...pokok terakhir yg suami saya mahu terima kiriman dr bro sepul..sbbnya dah lama booked dr bulan 8 ke 9 dulu

Originally posted by _mangifera_ at 30-12-2008 07:09 PM

Err 爕er ke anggerik...ngan saya anggerik?..ngan Fina atau Alif kot..huhu skang saya tgh kiv menambah koleksi pokok...pokok terakhir yg suami saya mahu terima kiriman dr bro sepul..sbbnya d ...

setelah sy selak2 kiv list... sorry la fera, silap tgk ler.. utk miza sebenarnya....
sorry sekali lagi....

bulan 5/2009? uikksss...lama lg tu...

pagi hari sebelum sy bersalin anak yg last ni, sy masih sempat pegi nursery cari tanah dan pasu nak tanam pokok yg daunnya panjang2 tu..lidah jin kalau x silap sy... selepas siap proses menanam tgh hari tu kontruksi semakin kuat dan kerap (sebenarnya dah mula sakit sejak mlm tu lagi tp x beritahu hubby sbb dia tgh keje). pukul 12.30 tgh hari sy pegi spital, pukul 1.15 masuk labour room. masuk air dan dapat epidural..pukul 2.35 ptg selamat bersalin...

sampai hari ni pokok yg sy tanam tu masih hidup....sebaya dgn umur anak...

lama x masuk sini.....

weekend xtiviti....

tebang pisang dn petik lemon....

Rate

1

bunga bendi yg baru kembang....
pas nih bole makan buat sayur bendi jer laa

Rate

1

Originally posted by nemoo at 5-1-2009 01:06 AM
lama x masuk sini.....

weekend xtiviti....

tebang pisang dn petik lemon....

http://img.photobucket.com/albums/v424/nemoo2020/Latest%20kebun/FinefixS1000FD478.jpg

Jelesnyer nengok buah org yg dpt dituai.. pisang ummi dah 2 kalik jadik.. tp ummi x dpt menuainya sbb org len dah 'kebas' lebih awal.. geram   sgt..

ade lagik setandan kat blakang rumah tu.. kalo yg ini berjaya ummi tuai, ummi nazar nak bg kat masjid.. kalo x dpt jugak.. rasa mcm nak amuk tebang sumer pokok pisang kat blakang rumah.. :@ :@ :@

aktiviti berkebun ku di awal tahun baru...

1. mcm biasa le kemas pasu dan batu2 sungai yg berlonggok kat depan umah.

2. semalam ke nursery utk beli tanah (kehabisan stok tanah di rumah) utk pindahkan cutting ros dr naz yg dah berakar. Murah betul rezeki, dah la dpt biji benih ntah pokok apa ntah tp bunganya kalau tgk dr jauh ala2 misai kucing - kaler pink dan light pink, pastu budak tu kira harga tanah aje baja tahi ayam dia kasi free.

3. singgah beli ikan guppy nak letak dlm pasu ikan yg dah lama terbiar kosong.

4. balik tu kutip kiambang kat longkang tepi jalan ... (nak letak lam pasu ikan)

5. sampai aje rumah, bermula lagi aktiviti menyusun dan mengubah suai sikit kedudukan pokok2 bunga tu bersama pasu ikan guppy ku..

6. dlm kol 11 dgn cuaca hujan renyai ku membaja pokok pula dgn baja tahi ayam free tue....

7. masa nak masuk rumah..sempat sembang dgn jiran sebelah umah (cina) dia nak bagi anak lidah buaya yg king size tu.. katanya sedap buat jus. resepinya... 1 helai daun yg besar tu dibuang kulit hijaunya blend dgn 3 biji epal hijau dan tambah gula kalau nak.. elok utk menyejukkan badan dan mengurangkan sakit dada katanya..
sempat juga tanya baja apa yg dia guna utk pokok2nya yg sentiasa subur tu...dia siram pokok2 tu dgn air basuhan ikan dan ayam saja, sisa2 makanan pun dia letak sikit2... jimat duit tak yah beli baja katanya.
betul juga kata nyonya tu, tp ku tak sanggup rumah ku berbau...

sekian laporan sy...

Reply #1194 mrsaa****'s post

ummi...mcm mana ngan pokok HSM hari tu...apakah kabarnya...selamat ke tidak...

Originally posted by Sunor at 5-1-2009 11:00 AM
ummi...mcm mana ngan pokok HSM hari tu...apakah kabarnya...selamat ke tidak...

salamat.. salamat.. sudah ku tanam pokok itu.. x nampak lagik la dier naik atau 'turun'.. tp rasanya bole survive kots.. sbb kat kulim nih Dia tgh rotate cuaca.. satu hari panas... satu  hari ujan.. hahahhaha..

tq sunor.. bg byk 'anak2' ari tu..

makin di bagi kat orang....makin rancak tumbuh kat rumah tu wpun sekadar 1 pasu...cuma berbunga je blom....pas saya cabut bagi kat ummi...separuh tu saya potong pendek....separuh lagi saya tinggal ngan daun yg memanjang.  Masa sampai tu ada tak semut2 kat situ...masa nak pos...saya tgk semut masih berkeliaran...

Originally posted by Sunor at 5-1-2009 04:24 PM
makin di bagi kat orang....makin rancak tumbuh kat rumah tu wpun sekadar 1 pasu...cuma berbunga je blom....pas saya cabut bagi kat ummi...separuh tu saya potong pendek....separuh lagi saya tingga ...

alhamdulillah.. lagik byk kita kongsi.. lgik byk Tuhan bg kan..

semut2 x dak la pulak.. x tau kalo sumer dah transform jadik mende len @ sudah jadik hanuman slps masuk mesin pos.. hahaha

ang,

kalau kiambang ni saya selalu masukkan akarnya dalam bunjut (recycle yg bunga telur kenduri punya). kalau tidak akarnya jadi terlalu panjang dan nampak berserabut. bila jadi macam ni, si guppy pun tak boleh naik ke permukaan air. kalau orang rajin dia selalu trim, bagi org pemalas macam saya, tulah caranya

[ Last edited by  harris at 5-1-2009 06:15 PM ]