CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2860|Reply: 18

tolon tolon

aku ade 2 heko tucin... seko guppy seko kelly

dulu bulu diorg bushy gile..tp sejak 2 menjak ni dia cam gugor..cam kene cukop pon ade gak... cian lak aku tgk..

dah la bdak kelly tu kurus.. dia dulu nampak gemok sbb bulu tebai je... la ni keding jee..tang muke nampak cam tembam...tp tang pgg cam keding jeee...

how arrr???

Rate

1

salah kasi makan kut.. dan.. kalau kasi makan lebihan nasi.. memang gugur.. kucing aku.. kasi makan whiskas, friekies.. gemok giler..

2-3 kali sehari..

dan, rajin dalam seminggu atau 2 minggu, shampoo dia dengan shampoo khas supaya takde kutu serta bulu tumbuh lebat, cepat dan berkilat.. bulu kucing aku tu, kalau tang putih pergh.. gebu!

kalau berat susut, cuba bawak gi veterinar??

kemungkinan gak makanan tak sesuai. Selain dimandi, kena rajin lah sikat bulu dia.

Mungkin gak bdn dia berkutu, atau ada cacing dlm bdn. Cuba belek2 bulu dia, tgk kalau ada cam ruam putih kat bdn dia....yg ni pun jadi penyebab gak bulu dia gugur.  Lebih elok kalau bawak dia pergi check kat vet.

Reply #1 krepek_pisang's post

hi kepek welcome to AL..
kepek kasi guppy ngan kelly mkn pe ek?

ye la, maybe pemakanan diaorg tu.. better bagi diaorg premium food macam iams, rc, science plan dll.. and go for vaccine and deworm.. takut2 kecacingan..

tucing akau makan lagi mahal dari beras aku makan tetiap bulan..royal canine.... tp gugur gak... diorg ni letak ikan depan idong pon x makan...ade skali tu aku nak nak lembotkan ikan ltk dalam sink..... bile nak masak tgk2 ikan dah ilang..ingat diorg makan....skali mase buang dia nye poop dalam kotak pasir dia jumpe ikan tu kene tanam hahahaha bodo tol la kucing aku.......

nanti free aku tempek gambo keguguran tucing2 aku..... nasip arr guppy gugur x terok...x nampak sangat...bdak kelly yg cian

Follow Us

Reply #4 ati1402's post

org kasi diorg makan royal canine....... vet kate the best cat food.... kitowang beli arr... dulu ok.. ni sejak 2 3 minggu ni bulu cam kene cuko...... tp dia tumboh balik arr... tp lambat ..cam cian jee...

Reply #2 kroit92's post

aku nak mandi kan dia susah..... masing2 takot air..kucing aku dulu leh je mandi kan.. yg bdik bradik 2 eko niyg susah sangat..... aku rase cam flee jee..tp x nampak2 pon tutu dia.....

hehe klaka pi tanam ikan tu
kepek kene tuka makanan tu kot x sesuai ke kan..
papepun cuba bwk pi vet tanye ape masalah.rasanya RC tu dh ok sgt tu.
kucing2 ati pun penah ada masalah keguguran bulu ni..
bwk pi vet,katanya x cukup air.so kene suapkan air sehari plg kurang 2 cawan
mmg jenuh laa..lam 4-5hari gak nak tahan bulu gugur die tu..

okeh nnt apdet laa psl guppy ngan kelly yeh,kepek tepek gamba dorg

ni gambo diorg sebelom keguguran hahahahah aku kat umah kawan ni... so x de usb nak tempek gambo diorg yg dalam hp.. yg ni mmg dah besemadi kat dalam tenet dah.... so senang arr nak tempek....

nanti aku tempek ganbo bulu dah gugor......

[ Last edited by  krepek_pisang at 1-1-2008 02:49 PM ]

Rate

1

Reply #9 ati1402's post

kurang air leh gugor yee.... uishh kucing aku susah narr nak tgk minum air.. padahal magkok ckit nye lawa aku beli hahahah...... so guppy tu asik tido jee... x minom2.. sedap sangat tido dalam bakol dia... dalam aircon lak tu.. uihh kucing aku akalu kat luar mmg x leh idop laa.... ngalahkan org.....

Balas #6 krepek_pisang\ catat

hahah..lawak la tanam ikan...adehhh..invite masuk dlm bod J&H la 2 ekor tu..:lol

Balas #6 krepek_pisang\ catat

hahah..lawak la tanam ikan...adehhh..invite masuk dlm bod J&H la 2 ekor tu..:lol

Reply #12 rose_liz's post

hahaha mama dia momod j&h berkat prangai tah pape diorg laa...  ke diorg jadi camtu sbb aku?? hahah musykil2.,....

ehh lpe laaakk..lizzzzzzzzzzzzyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy weeeeeeezzzzzzzzzzzzzzzzzzyyyyyyyyyyyyyyyy muah muah

Reply #13 rose_liz's post

ikan jenahak lak tu..sadizz... kempunan nak makan jenahak hahahah

Reply #11 krepek_pisang's post

ooo tu sbb kurang minom air la tu..kene suapkan.
kucing2 ati lak,satu bekas air besar tu satu hari je ley tinggal sikit jekk
mmg byk minom air skg..dulu mmg tak.me paksa laa..suapkan pakai syringe tu
skg dh minom byk..

Reply #16 ati1402's post

ye ke... mmh aku akan sumbat strow dalam mulot dia..kang tesedak lak tucing aku ni.... dah nampak mangse kene pakse minum bdak guppy dok pandang2 aku skang ni hahahahahah

comelnya kucing krepek pisang...awak selalu ker sikat diorang??? cos vet kata kat saya dulu... after mandi kena guna sikat yang khas after mandi, kalau dah kering sikat lain...kalau salah sikat, tu lah salah satu faktor bulu banyak hilang (bukan gugur )

Reply #18 my^fluffy's post

aku x sikat..dah lame x sikat..diorg ni kire senang jage... bulu jenis halus.... so x de gunpal2..... terurus jee..
pastu tlinge diorg pon x penah ade itam2 tu.... mmg dari kecik x penah kene jangkitan... doc tgk pon asik tanye aku ade bersihkan ke... sbb bersih...

la ni ha tetibe keguguran lak......