CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: Squall-Leonhart

Apa korang buat kalau tak berpuas hati dengan alih suara anime TV?

dulu time budak2 dulu,i suka nengok citer cardcaptor sakura setiap ari sabtu kt ntv7..sejak episod pertama i dah biaser dgn suara ala2 maya matahari 2,last2 tba 1 episod tu suara tukar org lain lak...geram gla..trus da x tengok lepas tu juz bcos use another voice..huhu

61# ope_nooren
Aku rsa anime ni best... Tpi aku x suka Dub, aku beli boxset cardaptor ni... Bila beli boxset ada mslh dkt sub plak... Sub x synchronize dgn dialog2 yg ada... Ni kira OK lgi, ada boxset yg aku beli nma character salah... Atas sbb2 mcm ni aku lgi suka download...

glak dan kutuk pastu lyn je....

Hmm nampaknyer ramai2 memang tak puas ati dgn kualiti alih suara nyer... tu salah satu sebab naper sekarang ni dah kurang anime kat TV Mesia sekarang, dan tu jugak laa satu sebab naper cetak rompak masih berleluasa sampai sekarang. Dengarnya tak lama lagi kera-jaan nak pinda Akta Hakcipta 1987 so kalau saper yang ada CD pirate jer pun akan kena tangkap gak laa... tapi kalau kualiti bender ori macam sampah, mana taknyer orang cari yg pirate termasuk fansub, ye tak...?

Rate

1

tutup je TV...................
Makcik_WOK Post at 10-1-2008 20:04

yang ni..haku sokong 200% sbb mmg aku slalu wat camni!

Hmm nampaknyer ramai2 memang tak puas ati dgn kualiti alih suara nyer... tu salah satu sebab naper sekarang ni dah kurang anime kat TV Mesia sekarang, dan tu jugak laa satu sebab naper cetak rompak ma ...
Squall-Leonhart Post at 19-1-2010 21:15

btol2...kalo yg ori pon cam hampeh, bek haku donlot je.. bkn nk sokong cetak rompak... tapi yg tu la lg cepat dpt nkekadang kualiti lg tip top dr yg ori..

Follow Us
Hmm nampaknyer ramai2 memang tak puas ati dgn kualiti alih suara nyer... tu salah satu sebab naper sekarang ni dah kurang anime kat TV Mesia sekarang, dan tu jugak laa satu sebab naper cetak rompak ma ...
Squall-Leonhart Post at 19-1-2010 09:15 PM

tu satu.. pastu yg kerajaan duk bg cop hak cipta terpelihara bagai tuh..
dorg x sedar.. yg djual2 DVD tuh pun kekadang cilok dari hasil titik peluh fansub2 kat sini...
wat masa ni aku x jumper lagik la anime dorg ada amik ker x sbb anime mostly fansubs buat HS terus..
tapi kalo jdrama? mmg melambak aku tengok erang2an amik softsubs dari d-addict..

btol2...kalo yg ori pon cam hampeh, bek haku donlot je.. bkn nk sokong cetak rompak... tapi yg tu la lg cepat dpt nkekadang kualiti lg tip top dr yg ori..
outLAw Post at 21-1-2010 08:18 PM

sbb tuh aku download jerk.. sonang citer.

malas nak tengok anime yang dub- dub ni, baik tengok yang sub dan download dari internet.

tak suka pon free..

layan jea la..

kalo bayar mmg angin le..

tp ade gak tgok online..

anime kat tayangan tv malaysia lebih baik di dub daripada di sub untuk mendapat rating penonton yang lebih baik dan ramai sebab orang biasa dan bebudak tak ramai yg selesa layan anime suara asal jepun sebab bahasa jepun adalah bahasa yg amat asing bagi mereka

hanya peminat tegar anime je yg mampu layan anime suara asal jepun dan disubkan dan bilangan mereka pun taklah ramai mana

ntv7 pernah je buat slot anime suara asal jepun sub bm/english tapi kurang sambutan dan dihentikan begitu saja, lagipun peminat2 tegar anime dah layan anime2 tu semua sebelum tu melalui fansub, sudah tentulah mereka semua2 tu pun malas dah nak layan siri anime yg mereka dah pun tengok

nasib baik ada channel 715 khas utk anime so layan situ ajelah
klu dulu mmg pasrah tgk jer apa yg dihidangkan
dan sekrg lak selain kat channel 715 download sesiap then br layan secara marathon

katup tb. tgk online sudah. dulu aku sanggup kuar duit beli dvd.. xkirelah anime ke korea ke. benci. potong stim

nak buat macam mana......
buat bodoh je la....