CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juwaini

Jabatan Psikologi Lovers Problems - Bersama Kaunselor Juwaini

Close [Copy link]
Originally posted by ana_una at 14-1-2008 01:04 PM
sy takut akan 'kehilangan' so sebab itu sy mengundur diri dulu. Kisahsilam sy sntiasa mnghantui fikiran ni. Smpi sy takut utk mencaribahagia... ..

Secara peribadi, ada dua ubat paling mujarab bagi jiwa manusia (selain penyerahan pada Tuhan)...
1) Masa. Segala jenis kedukaan akan lenyap dengan berlalunya masa.
2) Kemaafan. Dalam semua jenis cinta yang pernah saya jumpa, inilah cinta teragung. Cinta biasa menukar neutral kepada sayang. Tapi kemaafan menukar kebencian pada kecintaan. Agung bukan?

Belajar memaafkan, itu yang penting. Nak melupakan boleh, tapi masa yang sangattttttttt panjang diperlukan. Pemangkin yang boleh membantu adalah kemaafan. Anggap pahit getir yang berlaku itu sebagai pendidikan di kala usia belum matang. OK?

Krn setiap kali sy mula  menyayangi seseorg.. dan sy dah buka pintu atiutk dia... org itu pasti akan berubah... berubah dari byk sudut..layanan, perhatian, cara etc.. semua tu buat sy 'malas'.. leceh camtu..naper erkk???

Berdasarkan nickname, saya assume anda seorang perempuan. Betul?
Sebgai seorang lelaki, saya melihat lelaki ini sebagai makhluk uni-tasking (hanya boleh berbuat satu benda penting dalam satu masa..) <-- kalau tak percaya, baca buku Woman From Venus, Man From Mars.

Kaum perempuan adalah makhluk multi-tasking. Tu sebab kita SELALU tengok perempuan bercinta bagai nak rak, tapi still boleh score pelajaran.

Wanita secara umumnya adalah makhluk yang setia. Bila seorang lelaki sudah mendapat kecintaan dari wanita, lelaki sudah rasa selamat. Maka mereka tumpukan pada komitmen lain seperti membina kerjaya, mencari kehidupan bersama rakan-rakan dan sebagainya..

Kalau saudari rasa terpinggir, cuba berbincang dengan lelaki tersebut. Insya-Allah kalau beliau rasional, anda berdua dapat bertemu jalan penyelesaian. Adakah anda berpuas hati?

AKU ADE PROBS..

AKU JATUH CINTA PADA ANJASMARA
FRUST BILA DIA KAWEN DENGAN DIAN NITAMI

Originally posted by ahmad_fazill at 14-1-2008 01:26 PM

baik,harus mad bgtau bang sagna hati2 sama angelina joli tu.tapi mengapa angelina joli cari bang sagna.adakah bang sagna boleh menyusu?

Saya pun tidak pasti. Barangkali orientasi seksual Angelina Jola Joli memang gemarkan lelaki berkulit gelap agaknya..

Reply #19 ahmad_fazill's post

AKU TERSEDAK AIR COKE
BILA TENGOK ABATAR KO!!

khidmat ni free kan?

Originally posted by sepoibahasa at 14-1-2008 01:32 PM
kami selalu gaduh..puncanya saya ni sensitif dan kuat cemburu..tapi we love each other so much

Saya juga kerap bergaduh dengan teman wanita dahulu. Percaya atau tidak, gaduh itu la yang mengeratkan cinta kami..

Cari suatu titik persefahaman. Tanya pada kekasih anda, apa perasaan dia kalau anda buat perkara yang sama pada dia.
Lama kelamaan, korang akan saling memahami. Dalam hubungan cinta, paling penting adalah jujur dan terus terang.
Apa ayang tak suka abang buat? Apa yang buat abang cinta pada ayang?

Soalan-soalan begini insya-Allah akan mengukuhkan chenta dinda kanda.. Puas hati?

Next!!

Follow Us
masalah saya.... saya jatuh cinta ngan sorang forumer itu... malangnya dia lagi muda dari saya..mcm mana?    adakah umur menjadi penghalang?

Originally posted by sepoibahasa at 14-1-2008 01:32 PM
kami selalu gaduh..puncanya saya ni sensitif dan kuat cemburu..tapi we love each other so much

ala..problem saya tak jawab lagi DOC

ok dah..sorryy

Reply #28 sepoibahasa's post

doc ni mmg lembap gitu

saya lapar nasi ler.....macam mana yer?

Originally posted by juwaini at 14-1-2008 01:37 PM

Saya juga kerap bergaduh dengan teman wanita dahulu. Percaya atau tidak, gaduh itu la yang mengeratkan cinta kami..

Cari suatu titik persefahaman. Tanya pada kekasih anda, apa ...

selalunya berapa lama yer boleh mula betul2 kenal dan elak gaduh? kami dah couple dekat 2 tahun..lagi 2 bulan nak kahwin dah ni...

INI SERIUS PUNYA PROBS..
TADI AKU MAIN2 SEBAB NAK RELEASE TENSEN..

WEH, AKU SLALU BERANGGAPAN BURUK PADA BAKAL SUAMI AKU NIE..
AKU SKALU BAYANGKAN DIA BUAT BENDA2 BURUK, CURANG..
AKU TAU DIA XKAN BUAT CAMTU..TP PEMIKIRAN AKU CAM DH SET, LELAKI NIE SUME X BLEH CAYA......SEBAB DIA JAUH..KAT DUBAI..
ARGH!!!! KEKADANG AKU SAMPAI NANGES2 TAW SEBAB MEMBAYANGKAN BURUK2 AKAN TERJADI BILA KAWEN NNT

Originally posted by shernaz at 14-1-2008 01:34 PM
AKU ADE PROBS..

AKU JATUH CINTA PADA ANJASMARA
FRUST BILA DIA KAWEN DENGAN DIAN NITAMI

Anda punya inferiority complex lantaran suka sangat dengan jejaka dari tanah seberang. *18SX*Apa anda fikir zakar orang Malaysia yang tak minum jamu tak cukup gagah?*18SX*

Cari la cinta yang realistik. Saya juga pernah mendambakan Siti Nurhaliza, Rossa dan juga
Mary Elizabeth Winstead

Selepas beberapa kali menempeleng kepala, saya sedar suatu hakikat. Bermimpi la saya nak dapat wanita sebegitu. Dan hari ini, saya bersyukur dengan apa yang saya ada..
Puas hati?

Reply #32 sepoibahasa's post

aku assistance Dr.. nurse kaedahnya

selagi hang tak tido sekatil.. tak makan sepinggan.. atau secara kesimpulannya.. hang tak tinggal bersama.. atau nikah secara am nya.. selagi itu la kita tidak akan mengenal pasangan secara mendalam..

yng kita kenal hanyala.. dia secara luaran..

Reply #34 juwaini's post

sangat lawa pilihan mu itu Dr

Originally posted by gals2 at 14-1-2008 01:38 PM
masalah saya.... saya jatuh cinta ngan sorang forumer itu... malangnya dia lagi muda dari saya..mcm mana?    adakah umur menjadi penghalang?

Anda sudah bertunang. Nasihat saya, elakkan mencurangi tunang anda. Siapa forumer tu?

Reply #35 gals2's post

means bila dah kahwin kita akan bertambah mengenali dan akan elakkan selalu gaduh..? tension gak selalu gaduh ni..

p/s: banyak ler ko nurse dr ...tapi aku terima pendapat mo misi

Reply #37 juwaini's post

adakah itu jugak menjadi satu penghalang.. dan sepanjang pengetahuan saya... di dlm penyataan masalh di dlm topic ini.. tidak pula saya nyatakan status saya.. begitu la kaedah nya. sekian.. adakah dr jugak seorg ahli phikik

Originally posted by sepoibahasa at 14-1-2008 01:40 PM

selalunya berapa lama yer boleh mula betul2 kenal dan elak gaduh? kami dah couple dekat 2 tahun..lagi 2 bulan nak kahwin dah ni...

Kunci utama pada hubungan kalian adalah KOMUNIKASI. 2 bulan ni adalah saat yang kritikal dalam hubungan kalian.
Banyakkan bersembang, sms, e-mail dan segala mak nenek saluran komunikasi. Jangan bazirkan masa yang ada. Ini peluang terakhir sebelum melangkah ke gerbang perkahwinan..