CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YellowRose

MAAJUN ANGGUN BISTARI~

Originally posted by archerfahid at 23-1-2008 11:37 AM
mmg wajib rehat ker?? or rehat sbb period??

between kalau rehat 7 haru..n berlakunyer hubungan suami isteri.. kang termengandung plak

yang rehat tu period turun

LAGI TESTIMONI PENGGUNA

Testimoni 9
Menghilang perut meleper/buncit lepas bersalin

ibuhazique Wrote:
assalamualikum kak zah..huh lama tak jenguk kat sini..bukan apa 2,3 menjak ni bz dah tu sibuk ngan kuiz celoteh santai lak hehehe penin penin jap

ni nak order la kak MAB...kalo leh sya dtg amik sendri lah ek...sebab saya nak keluar hari isnin pi kat area tmpt akak tu...
boleh??? hehehe

emmm so far makan majun ni oklah..perut saya pun dah meleper tak buncit..yelah 10 bulan yg lepas bersalin ingat senang2 ke leh maintainkan perut geleber

Testimoni 10
Dari pil Noriday ke MAB/Menghilang Keputihan/Tiada Gagguan Menyusu baby

danish Wrote:
Last week saya dah try makan MAB.. pada 25/1/2006.. bli kat kawan satu opis kebetulan die baru jer bli ngan kak Zalpermai.

Ekceli.. dulu sya makan NORIDAY.. then bila habis trus sambung makan MAB..so far x der lah kacau susu...(MASIH SUSUKAN BABY)...

Sebelum ni saya memang ada menghadapi KEPUTIHAN.. sampaikan ader ketikanyer laki saya tegur..eeehhh malunyer... Tapi yang menggembirakan saya setelah 3 hari makan iaitu pada hari ahad lepas..ALHAMDULILLAH.. no more keputihan.....tu lah buat saya terperanjat...berkesan gak MAB ni...

Saya ada gak baca2 untuk bagi "K*TAT" dalam thread ni..... tu belum ada lagi progress...almaklumlah bila dah beranak pinak ni...

Kalau ader progress lagi saya akan ceritakan kt sini...

Terma kasih MAB....

Testimoni 11
~ farah azlene ~ Wrote:
kakak saya ada ambik jamu mab ni, forumer sini jugak, yg paling ketara, kulit wajah dia, ampunn..! gebu nya, dulu dia pakai brand lain nye skincare, skrg stop, ambil mab, lagi lain kegebuan kulit nya tu. mab bukan setakat memperbaiki dalaman, juga sesuai utk kulit

Testimoni 12
just nak bgtau, ma'jun nie... bukan sajer bg ringankan badan malah penyakit resdung saya yg teruk dah berkurangan. dulu masa bg pagi ajer bersin, gatal muka, mata, hidung berair... kekadang tu lelangit pun gatal.
sejak makn ma'ajun nie... dah kurang x macm dulu lagi. sekarang baru mkn botol yg ke-2. Harap2 pas nie resdung saya beransur pulih..
so kpd sesiapa yg ader resdung & nak save budjet, mklah ma'jun nie... bukan sajer murah malah kita dpt pakej utk kesihatan dlm & luaran

Testimoni 13
Saja nak share testimoni ngan korang. Saya sekarang dah masuk botol ke-3 dah MAB ni. Saya dalam kategori subur jugak la sebab anak berderet 3 tahun setahun sorang. Yang paling kecik 9 bulan. Sebelum ni saya ambik injection depo yang 3 bulan sekali tu. Ada juga plan nak pakai impanon. Berkesan tu memang berkesan, tapi badan penat tu...tak payah nak cakap. Maklum la anak saya 3 orang dan kecik-kecik lagi. Saya pulak tak ada maid, so kerja rumah semua kena settlekan sendiri dengan bantuan hb. Tapi dalam masa yang sama, anak-anak pun perlukan perhatian kita jugak.

So, bila saya terbaca tentang MAB kat sini, saya tergerak untuk cuba sebab memang dah lama saya cari produk yang ada ciri2 macam ni. Masa makan botol yang pertama dan kedua, tak berapa nampak sangat hasilnya. Mula-mula tu, saya rasa pening-pening sikit dan period pun tak berapa betul. Saya tak ada masalah keputihan, tapi masa tu macam ada sikit walaupun tak serius. Tapi saya teruskan jugak sampai botol yang ke-3. Bila masuk ke-3 tiga, makin banyak perubahan positif. Badan rasa ringan dan sihat. Biasanya malam-malam tu, dalam pukul 10, hb saya dah terkelip-kelip menagntuk, mata saya segar bugar lagi buat kerja rumah. Sebelum ambik MAB ni jangan cakap la, balik opis je, lembek... Lepas tu, saya menyusukan anak sepenuhnya. Susu saya pulak bertambah banyak dari sebelum ni. Alhamdulillah...

Jadi, pada yang baru mencuba MAB tu, teruskan dan hasilnya akan lebih ketara bila dah masuk botol ke-3 nanti... Yang masih bercadanga-cadang tu pun, cuba la dulu, baru tau...

Yellow Rose...

soklan seterusnya

ubat nie..hanya untuk yang berkahwin saja ker?? blom kawen x leh mkn ek??

Originally posted by archerfahid at 23-1-2008 04:06 PM
Yellow Rose...

soklan seterusnya

ubat nie..hanya untuk yang berkahwin saja ker?? blom kawen x leh mkn ek??

MAB BOLE DI MAKAN OLEH SEMUA WANITA YG BERUMUR 18 THN KEATAS, JIKA PERIOD NORMAL MULA PADA HAR1 PERIOD KE 5 DAN JIKA PERIOD X NORMAL...ELOK DIMULAKAN DENGAN SEGERA.....INSYALLAH AKAN KEMBALI NORMAL
AKAK BERANI REKOMEN MAKJUN NI SEBAB DARI TESTIMONI SUPPLIER SENDIRI YANG DAH MAKAN SELAMA 7 TAHUN....KIRA AMAT SESUAI SEBAGAI PIL PERANCANG....DI SAMPING KHASIAT-KHASIAT LAIN.

Reply #64 YellowRose's post

ok..

Thanks for your panjang lebar info

hmmm..

tapi, sy tgh makan Yasmin nie... habiskan dululah yer...

nak tunggu period baru makan atau habis yasmin terus makan...??

thanks..!!

Follow Us
Originally posted by tommygirl at 23-1-2008 10:13 PM
hmmm..

tapi, sy tgh makan Yasmin nie... habiskan dululah yer...

nak tunggu period baru makan atau habis yasmin terus makan...??

thanks..!!

akak suggest tunggu sampai period datang....hari yang patut mula makan pil tu gantikan dengan MAB

yellow.. lagi nak tanya...

selepas mkn 21 hari, brapa lama lepas tue kita sepatutnya period...?? esoknyer atau kena tunggu 2, 3 hari..?

kata lah esoknyer kita period, tapi more than 7 days.. hari yg ke 8 tue makan balik this MAB or kena tunggu period habis baru mkn...??

alemak... paham tak saya ckp nie...

Originally posted by tommygirl at 25-1-2008 10:55 AM
yellow.. lagi nak tanya...

selepas mkn 21 hari, brapa lama lepas tue kita sepatutnya period...?? esoknyer atau kena tunggu 2, 3 hari..?

kata lah esoknyer kita period, tapi more than 7 days ...

Sepatutnya selepas makan MAB 21 hari.....period akan turun selama 7 hari....jika period lebih pada 7 hari pun tetap ambil pil hari yang ke 8 period....mula balik botol yang ke 2 selama 21 hari.....sama mcm makan pil perancang tu....faham dak

sebotol utk sebulan ke?

Originally posted by kokocrunch at 25-1-2008 04:10 PM
sebotol utk sebulan ke?

Sebotol ada 21 biji makjun....dimakan selama 21 hari (period 7 hari)....period tak makan

yellow.. I baru nk try Maa'jun tu.. nnt i bgtau kesannye

Originally posted by masliana at 25-1-2008 04:40 PM
yellow.. I baru nk try Maa'jun tu.. nnt i bgtau kesannye

Nanti bg testimoni kat sini  na......

makjun ni rupanyer...sue mmg mkan makjun ni..sbb x leh  makan pil prancang, mula la pening muntah loya cm org peknen...so far ok je sesuai ngan badan kita...

cuma mula2 tu ada tindak blas gak..tpi kna sabar ckit ar..

Originally posted by sue_liah at 25-1-2008 05:12 PM
makjun ni rupanyer...sue mmg mkan makjun ni..sbb x leh  makan pil prancang, mula la pening muntah loya cm org peknen...so far ok je sesuai ngan badan kita...

cuma mula2 tu ada tindak blas gak. ...

hi sue... share lah kat sini aper tindak balasnya...

sharing is caring... heheh..

leh gak kami yg baru nak try makan nie prepare kan diri...

Originally posted by sue_liah at 25-1-2008 05:12 PM

cuma mula2 tu ada tindak blas gak. ...

Sue....story la lagi....kongsi pengalaman bagi yang nak mencuba tu Ceritalah khasiat MAB ni luar dalam....

sue mula2 amik MAB ni pas abis pantang..mula2 makan 1 botol tu period lebih sampai 10 ari pastu x smpai 2 minggu dtg lgi, rasa cam cuak gak tp sbb dia ada tindak blas kena sbar la sikit...

masuk btol ke-3 period dh dtg cam biasa..abis je 21 biji dlm 2-3 ari dh dtg period...bdan pn rasa segar x letih2 cam dulu maklum la ada ank kecik kan..x sangka gak sue leh turun 3kg dulu berat ank pertama 57kg sampai bsalin yg ke 2 pn masih sama...

pas mkn makjun ni dpt juga trn 3kg tanpa senam tau...wpun lambat la kesannya pada sue ok la dulu nk turun 1kg pn seksa..

Originally posted by YellowRose at 21-1-2008 12:14 AM
Kandungan Pil Penjarang Anak

1.kacip Fatimah
2.serapat
3.senduduk
4. inai
5.manjakani
6.madu
7.jintan hitam

Khasiat - khasiat Pil Penjarang Anak

1. Merancang keluarga & merancang ...

ADA PERTANYAAN CKET NIH

klu tak silap Lana..bukan ker inai boleh mempercepatkan monapaos?
Memang dia bolah jarak anak mahupon boleh wat kurus....Tapi ...kata BONDA...tak sampai umo 30 @ 40 dah dh boleh putus HAId...

then NAK GERK TAHU...TU SENDUDUK PUTIH KER SENDUDUK HITAM?

hopefully tuan rumah leh memberi jawapan

Originally posted by KaKLaLa_Lost_id at 21-1-2008 10:46 AM
ermm aku lak memang tak percaya kat ubat jarang anak nie....

a'ah ahkak pon....
seriously cara pemakanan yang penting..elakkan makan/minum yang berbisa yang boleh membuatkan urat kembang..
lagi plak..bila lepas 'bersama' jangan laa buat 'pekasam; ...klu boleh terus g cuci agar SPERM tak terus ke OVUM

KAK LANA PON PLAN SDN BHD GERK DISAMPING MAKAN MAAJUN BONDAKU..

SO FAR OK JAH...ANAK SUME JARAK 4 TAON..HUHU

sy dah 4 bulan amalkan MAB ni...best sgt...sbb dia hilgkan letih2 badan, kontrol keputihan...juga kawal tentera juta2 lemon tuh...kikiki