CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ctredzuan

MASALAH PENIAGA ONLINE - jom kongsi cerita!!

Reply  julia5094

Julia.... website tu dh boleh click....cuma die dh delete post pasal baju kurun ...
miss_Selfridge Post at 5-9-2010 01:20

miss_Selfridge,
betol ke dia cakap gitu? teruknya!!! nasib la saya tak penah kena seteruk ni. tadi ade gak g jenguk sana, dia dok meroyan kat chatbox tu sorang2. pastu kuar byk nama dok puji servis dia tp nama jelah, tade link email @ blog. so, saya tak caya sgt review gitu. boleh buat sendiri ar..hehe.

tapi kan, nampak cam simple je kes ni. kalau betul seller tu dah pos barang, bagi la tracking no yg betul.klu ade sangkut kat memana @ salah hantar, boleh check kat poslaju tu. semua details kuar, barang tu sangkut kat mana etc. kalau bg no tracking palsu, cemana tuh? nampak sangat la kan?

Satu soalan yang tak de satu online seller pun berani bagitahu kat customer bila customer tanya
Kat mana boleh beli secara borong? Mana nak cari supplier...

cmf
mm...saya dh pon tgk blog dia, biasa je pon..tapi ,saya mmg salute dgn assyaima.com tu,servis bagus,harga yg ditawarkan mmg berbaloi utk peniaga...yg ni betul2 pemborong yg blh dipercayai.

kadang manusia ni pon satu,mgkin sbb tak pernah jmpa,so dlm talian ni blh la buat tak layan, atau taknak jmpa atau nk marah.Klu ckp yg betul apa salahnya kan, kita pon blh terima,sekurang2nya ada berbahasa sikit la...ni saya pn tggu barang saya tak dpt2,duit dh settle,tapi pending smpai tahun 2030 kot...atleast mintak maaf ke,apa ke, bagitau apa masalahnya,ni kita pulak terhegeh2 nk tnya bila nk dpt,kenapa lmbt ,dlll...sebagai penjual kena bagitau la...pening betul la...

saya pon meniaga online,tapi saya declare borong utk qtty yg byk sahaja ,dan mmg saya bagi minima price.Nak tgk sndiri pon bule,janji puashati..sbb yg penting kita jujur dgn pelanggan, biar untung sikit tapi berkat tu ada, rasa sedekah atau nk bantu org lain meniaga tu ada....tapi,nasib lah bila terkena kt batang idung sndri....

Reply 163# cmf_comei

no tracking yg die bagi tu mmg x wujud pun....sy dh check byk kali...sy siap sruh kwn sy check..takut sy yg salah tgk..
tp no tu mmg x wujud...masalahnye, rabu ari tu die bg tracking no then die ckp penghantaran ke kl ada masalah...
sy mesej diorg ckp no tracking tu x wujud dlm sistem pun..then, khamis tu dok maki hamun sy guna email..cara die email mmg kurang ajar.. pastu diorg nk tuduh sy pulak yg penipu sbb diorg claim yg barang tu dh sampai... klu barang tu dh sampai, sy pun x ingin nak contact diorg forever. masalahnye diorg tu penipu besar... barang x de..tuduh kte lak yg nk cr pasal...

masa nk suruh bank in tu bukan main lg janji mcm2..mula2 ckp minimum 5 brg, pastu 10 plak...sy memang dh serik dgn org camni..org lain wat borong, die pun nk wat... sy patut percaya kt instinct diri sendiri..masa tu dh rasa cam something bad going to happen.. tp lepas didesak, sy pun bank in... waaa.. menyesalnye.....nanti sy cuba tempek kt sini email yg diorg send...mmg kurang ajar...meroyan sendiri.. sy x pernah guna words mcm diorg guna tu...nampak sgt x educated...

bunga zaleha, boleh tau awk jual barang ape? hehehe..

baru jenguk web amazingshopper tu. awat meroyan semacam je admin nya

em..baru sangat ni,nak cete pun xla mahir sangat

Follow Us
erm..sy sungguh rasa terkilan dgn sikap peniaga online yg buat onar ni
org jual wholesale, dia pun  ...
cmf_comei Post at 4-9-2010 08:28

tu la..jgn kita dok pikir periuk nasi kita je..yang penting kita kena jujur..baru la berkat..

ada gak dulu order ngan wholeseller nih.. saya ni mmg la regular cust dia. Kira ni dekat je pon dengan rumah.. mula2 ok bayar kat tangan.. Pas tu dh ramai planggan sgt kot, demand soh bank-in msuk bank dia. padahal masa nk amik stok tu mmg pg kat opis dia pon.. masa tu mula2 mniga..tak de lg akaun maybank.. kena la susah payah pg deposit duit dulu..baru l pg amik barang.. tak ke mnyusahkan tu..

tapi disebabkn nk mniaga, dn dia jual murah skit berbnding supplier yang lain.. pas tu order plak barang lain dgn dia, tapi stok tak dak..dia ckp sminggu lg stok sampi la.. jd saya pon ckptak pe la.. saya bank-in trus (msa ni dh buat dh akaun maybank..sebab snang nk byar dia).. sminggu lps tu tanya tak sampi lg..dia ckp sampi, dia bgtau.. pas tu malas la nk fussy2 tanya2 slalu.. tup2 nk dah nk dkt 2 bulan..saya dh tak tahan, pg la tnya blik..dengan slmbanya dia ckp dia lupa..barang sudah lama sampi katanya..pulak!!!

tu la skang ni..saya plak nk buat wholesale..nak saing dgn dia..geram punya pasal.. dh la pernh skali order saya tu dia bg kat org lain..walhl kita dh bayar siap.. saya jual cloth diapers.. ada yng palin dan printed. ada ke dia bg printed aje.. mcm mana nk jual..dah la tak semua planggan nk yang printed saja..dah la amik banyak...hi

Satu soalan yang tak de satu online seller pun berani bagitahu kat customer bila customer tanya
...
mehacomp_91 Post at 5-9-2010 20:30

kalau tanya saya, apa yg saya jual saya akan bgtau, dun weri

erm..sy sungguh rasa terkilan dgn sikap peniaga online yg buat onar ni
org jual wholesale, dia pun  ...
cmf_comei Post at 4-9-2010 08:28

masalah yg nk berniaga online skrg ni..
mmg ramai yg jns tak nak spend modal utk ambil stok simpan kat rumah, lps tu ambik order, sekali kena buat pre order, customer kena tunggu sampai 3 minggu kekdahnya.. last2 sampai tak spt apa yg di oder.. pyh jenis peniaga mcm ni lah yg menggagalkan kepercayaan customer thd peniaga2 online.. sgt2 bahaya

bab ni pernah kena....pos ke sabah.  alamat diberi adalah P.O box.  P.O box kan ke tak leh pakai ...
norzyy Post at 1-9-2010 12:01

pos parcel ke sabah makan masa sampai 10 hari tu jenis dgn kargo , patutnya masa isi borang tu kena isi @ tick by air mail. mahal sikit dr pos cargo lebih dlm rm5

masalah yg nk berniaga online skrg ni..
mmg ramai yg jns tak nak spend modal utk ambil st ...
ctredzuan Post at 8-9-2010 01:21

ha'ah la k.ct
peliknya depa ni kata nak meniaga tapi tak nak amik risiko rugi
mana boleh gitu
kan klu ikut cara meniaga islam, mesti ade risiko untung rugi
mana boleh nak untung je, salah tu

ramai juga saya perati nak amik untung atas angin je
nak jadi agen tapi tak nak kuar duit sesen pun
nak komisyen tinggi tp tak buat apa2
gmbr pun cilok kita punya
saya mmg blacklist org gini

Reply 171# ctredzuan

Huiyooo ada yang sanggup bagitahu huhu...
Ingat lagi dulu, saja nak berseloroh. Saya tanya pasal ni terus takde jawapan sampai sekarang. Banyak gak la camtu huhu...
padahal dia dah alang2 dapat murah tu boleh juga jual banyak2 dengan harga yang up sikit dari borong dia ke atau bagitahu la elok2 ni ada yang sampai marah2 Kalau bukan saya bertanya pun orang lain bertanya tapi nasibnya camni gak la hehe..
Btw, biasanya kalau niaga online ni berapa modal permulaan dan apa strategi pemasaran yang digunakan? Rasanya CTredzuan dah meniaga online lama dah kan? mesti banyak pengalaman ni, mind to share?

masalah yang saya hadapi..bila custoimer order punya hebat..pastu tang nak minta duit..haram tak layan....sebab saya selalu minta deposit dulu...baru order barang...kalau tak susah...

saya dh try check website amazing shoppers tu....kat chat box dia tu kan,memang dia meroyan sorg2...dh tgk IP Add (blogger yg duk konon2 beli barang dia tu),dr IP Add yg lebey kurang sama jerk dengan IP Add dia (Admin) yg balas mesej2 customer tu ...huhuh xsangka orang cmnie pn ada.....thanks sbb bagi info yg berguna camnie....kena menjauhi wholesaler yg cam gini........

Reply 176# wawa84
wawa, sy dedahkan semua ni bukan pe... sebab sy dh terkena.... beberapa hari b4 raya sy dh dpt blk duit sy tu... alhamdulillah.. biar la diorg dok email sy kutuk2 ape..janji dapat duit...lega sgt.. xtau la..maybe diorg ni ramai sbb kejap email maki2.. jap g plak sms elok lak bahasanya.. tp yg sy x boleh lupa, diorg ckp sy ni customer cerewet n x nk berurusan dgn sy... eeiii, sy laki beribu kali ganda x nk berurusan dgn diorg..~!!! sbb mmg terbukti diorg salah.. sy check form postage yg smpai tu mmg diorg yg salah..post brg lewat...pastu nk ckp dh pos awl2 ari tu... siap bgtau pos ke kl de masalah... sedangkan diorg yg x post..serik dh~!! x nk beli lg~!! ni semua pengajaran buat saya

miss
takpelah,dah ada pengalaman,lepas ni akan lebih berhati2 kan...)

Reply 178# bungazaleha

ye la.. pengalaman mematangkan kita..hehehe...ni semua wat kte supaya lain kali bijak membuat keputusan..hehehe... ok, case sy closed... coz dh sattle..hehehe..

yang penting, cuts is always right..!! kita sebagai penjual ni kena banyak bersabarla.. sbb tanpa cust, siapala kita.. so jgnla takbur sgt bila pelanggan dh ramai..

julia
tu betul,berlebih kurang tu pon kena ada..jgn pikir nk unttungggg $$$$$$$ je....

apa2pon,tak kira online @ offline, kena jujur,bertolak ansur dan kena pandai juga soal kewangan,basic pon takpe....jgn asyik nk cover kos je,pengsan weii...