CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ctredzuan

MASALAH PENIAGA ONLINE - jom kongsi cerita!!

Originally posted by justchu at 31-1-2008 04:37 PM

huhu....risaunye, chu pulak kan cutebb, kalau ada terkurang, sgt2 la harapkan
pembeli komen kat chu, so...boleh baiki kelemahan.....atau pulankan duit ke....
takut xberkat lak.

ni chu ke yg pernah jumpa ngan kakct?

========================================

ct lak ramai pelanggan jenis tipu yg barang sampai koyak, sedangkan barang sampai hampir sebulan, baru nk komplen koyak, minta tukar, kita knp tak bgtau awal2 yg barang tu koyak @ rosak, dia cakap baru buka parcel, kita kalau boleh nak komen elok2 je dr pembeli, jadi terima jelah dan mmg pikir kesalahan kita, tup2 sampai tudung tu, ada kesan basuh, saya tahu kesan basuh tudung bawal dengan tak basuh, memang akan ada beza dr segi bau dan kesan sterika nk pakai pun saya tahu. pastu kita terima dia mungkin basuh dan tup2 nak pakai ada koyak kan, tapi Allah tunjuk!koyak tu rupanya tang dia pakai brooch kat leher , biasa pemakain tudung bawal akan pakai brooch kecil pada leher, dan kesan bedak jelas kelihatan yg tak tertanggal bawah brooch tsbt.

saya tanyakan dia dah pakai ke, saya bgtau yg ada kesan sedemikian2, dia tak ngaku malah menyumpah2 pula saya taknak trima rosak dia,heran betul, kita cuba berunding dengan baik, tapi dia sumpah seranah pulak, maka saya bgtau, saya akan pulangkan wang bukan tukaran kain tudung yg baru dia tipu ke, dia cakap belit2 ker, itu soal dia dengan Allah, dia ambik duit tak berkat, hasil dr ketidakjujuran.

kekadang ada pembeli yg komplen bila sampai items yg di beli warna tak sama la, tak match dengan baju nk pakai la, saya mmg jenis malas bising akan terus return duit balik malas dah nak berurusan lepas ni, kalau pembeli lain akanbuat derkkk jer kan, sbb itu procedure pembelian online, tapi saya tak, sbb malas nak cakap banyak2 berbelit mcm derang.

Reply #91 lakinaya's post

saya memang boikot mekap imi

Originally posted by justchu at 31-1-2008 04:37 PM

huhu....risaunye, chu pulak kan cutebb, kalau ada terkurang, sgt2 la harapkan
pembeli komen kat chu, so...boleh baiki kelemahan.....atau pulankan duit ke....
takut xberkat lak.

errrrr...
ni chu yg wa kenal tu ke??
yg dulu slalu pm2 dgn wa...

chu yg awak kenal duk mana, kelana jaya ek?

Reply #104 cutebaby5907's post

ahah...betul la tu cute bb...

Reply #105 ctredzuan's post

a'ah..sy le tu kak ct........

Follow Us
bila baca thread ni, takut pulak nak niaga online...belum ada kekuatan kot..pernah dulu tepikir nak buat online ni..konon-konon nak luaskan pasaran...tu ler..semangat tak kuat..sebab banyak sangat pikir kot..apapun saya respect lah pada kak ct dll yg meniaga online ni..jadi pembeli online je  lah sudahnye

CT...saya .kagum la dgn semangat awak. Macam2 dugaan dah rasa. Tapi masih lagi steady. Saya akui saya tak sekuat anda dlm online biznes ni. Jualan telekung saya pun sekadar kecil2an je antara ofismate dan sedara mara.

dalam bisnes online.. harus tahu bahawa saingan sudah pasti wujud...Tapi bagaimana kita nak mengatasi saingan tersebut...

SALAH SATU DARI CIRI USAHAWAN...

KREATIF...

Jangan sekali kali kita menjatuhkan orang lain dengan kreatif kita tu...

Tips Dari Uncle K

pengalaman sebagai pembeli:

1. selalunye takde masalah beli brg dgn org yg kite dah biase. problem bile beli barang ngan org yg kite tak biase. kebanyakannye dari segi gambar. dlm gambar nampak lawa jek.. sekali bile smpai ya rabbi.. penah kene 2 kali. rasa frust jek..

2. kadang2 ada penjual yg tak jujur. nak clearkan stock dier punye psl, ckp pun tak betul. contoh, bgtau kite ukuran dada 32" sekali bile dress tu smpai, perghhh 36" tu.. kesudahannye tak dapek la ku pkai.. bile dah peknen ni baru boleh pkai sebab boobs membesar..

pengalaman sebagai penjual pulak (tak lama sekejap jek, ni kes buat keje separuh jalan la ni.. )..

1. pembeli suke sgt mintak diskaun. padahal kite dah tulis klau beli lebih dari 3 brg, kite akan bg diskaun. ni yg beli 1 brg pun nak diskaun jugak? yg best tu ada pulak yg nak mintak free postage? kite beli brg ni pkai daun ker? consider org la sikit..

2. kene marah ngan pembeli psl baju yg diorang beli tak "selawa" dlm gambar. ni memang masalah bile kite jual baju2 dari korea / HK / china (ala2 pre-order, beli wholesale). masalahnye kite sendiri pun supplier yg bg gambar baju2 tu.. sebab tu kene letak note dlm website yg mengatakan kualiti baju sebenar mungkin tak serupa ngan gambar.. lepas 3 kali saya buat pre-order ngan supplier kat HK, saya give up coz baju2 yg smpai tu tak "secantik" dlm gambar / katalog yg diorang kasi.. kualiti low, saya bengang sebab saya pun order utk diri sendiri jugak.

3. masalah payment. psl gune western union. nak transfer payment ke HK gune western union jek dah cost kite few hundreds.. ape yg tinggal? kadang kite pulak yg rugi coz dah kasi diskaun kat org n etc. untung yg kite dapat tu ngam2 buat byr charges western union jek.. ada skali tu kene kuar duit poket sendiri pulak.. aiyoooo..

last2 give up. kene tunggu ada mood, keyakinan, kesabaran n mcm2 lagi utk cuba berniaga sekali lagi.. insya allah..

online order tak sampai lagi

tensen nyer.... dah 2 minggu da berlalu.. mana barang2 ku... ohhh tidak!:@

Originally posted by ctredzuan at 31-1-2008 09:42 PM

ni chu ke yg pernah jumpa ngan kakct?

========================================

ct lak ramai pelanggan jenis tipu yg barang sampai koyak, sedangkan barang sampai hampir sebulan, baru  ...

ini dari forum ker atau customer dari website ct..?? Teruk erk....perangai orang tu. Memang saya ada dengar desas desus citer2 kureng enak pasal biz online nih...apalagi masalah customer cerewet yang tak masuk akal ni lar.

Reply #108 rinadini's post

jangan lemah semangat rina, jom sama2 mncari rezeki halal, ada banyak yg boleh kita jadikan teladan kalau cuba masuk ke web2 peniaga, kakct pun masih belajar2 sampai tak pandai2 bab nak majukan lagi dalam online business ni, hehe.. duk belajar slow2 je, kiranya sampai skang kakct tahap newbies lagi

Originally posted by N.O at 5-2-2008 09:27 AM
CT...saya .kagum la dgn semangat awak. Macam2 dugaan dah rasa. Tapi masih lagi steady. Saya akui saya tak sekuat anda dlm online biznes ni. Jualan telekung saya pun sekadar kecil2an je antara ofi ...

kalau tak kuat, takut gak nak ceburkan diri,awal2 ct memang tak kuat . banyak sangat perasaan geram dan kena tepis dengan hati2 yg berhasad dengki yg sekelip mata saja boleh jatuhkan kita, tapi tu lah kita kena tabah dan cekal, pikir dengan logik, apa kaedahnya, apa hikmahnya

Reply #111 HoneyD's post

salute dengan honey sbb pandai deal dengan supplier direct dr ovc, bukan senang nak deal dengan mereka kan yg kita tak berapa tahu selok belok tektik mereka. ct paling supplier over river sungai golok je, hehe.. tokperaih tudung

Originally posted by lakinaya at 7-2-2008 02:08 AM
tensen nyer.... dah 2 minggu da berlalu.. mana barang2 ku... ohhh tidak!:@

lakinaya beli barangan dr siapa? skang ni boleh buat report polis asalkan ada bukti pembayaran,

Reply #113 myseba2u's post

ha'a, dr pelanggan online sbb ct memang online enteprenuer 24jam @ 100% memang takda jual online, tulah, ujian berniaga online,kena hadapi dan iye semua permasalahan yg pelanggan letakkan di kepala kita

hhuhuhuhu..reefa pon jual online gak....tp guna lelong jerk...kebetulan ps2 kat jb agak murah..tuh yg reefa try market kat lelong..alhamdulillah sumernyer berjalan ngn lancar..dpt lah buat blanje duit myk n rokok...

Berdasarkan pengalaman sy tak semua jual beli online ni teruk ...ada yg bagus.

1.Sebagai pembeli, mmg harap penjual jujur la...
Pernah beli barang secara online, tapi barang yg dijual tak serupa mcm yg diceritakan. Frust sgt...bila contact bgtau, penjual tu buat senyap bodo gitu je...geram rasa. Mmg sy tak halalkan duit yg dia makan dgn jual brg yg tak elok tu. (Ni mmg bukan kerosakan ms pos).

2.Sebagai pembeli sy juga nak tahu jika ada apa promosi n potongan diskaun yang dpt diberi dgn pembelian sy yg byk. Jadi sebagai pembeli sy rasa tak salah kalau tanya. Unless dah terang2 dinyatakan tiada diskaun atau perlu syarat2 lain utk dpt diskaun, sy tak tanya. Kalau tak dpt beri, penjual bgtau secara jujur n direct yang tu die dpt bg secara baik. Jangan pusing belakang merungut yg pembeli ni nak diskaun je.

3.Satu lagi laman ttg website yg bg info yang mengelirukan. Cth katakan kita beli barang, kat site kata free postage. Tapi bila buat order secara online, kiraan termasuk ngan kos postage. So kene berhati2 n kira balik betul ke jumlah yang dijumlahkan pada site tu. Bukan niat nak menuduh penjual menipu, tapi pastikan la pelanggan/pembeli tak tertipu. Penjual boleh maklumkan pada pembeli ttg perkara tsb dan jumlah sebenar yang dia patut bayar secepat mungkin. Update la website tu. Ni tak...Jika ada pelanggan yang dah bank in duitnya, pulangkan jumlah sepatutnya secepat mungkin. Jangan lengah.

4. Pengalaman sebagai penjual plak, pernah 2-3 kali ada yang dah ye ye kata nak,siap call berkali2 ...sampai kita pun dah tolak la simpan utk die...sanguup tolak pembeli lain yg nak... Tup - tup die tak nak...senyap bodo gitu je...buang masa n rugi je rasa...Lepas tu sy dah tak main dah reserve2 lama2 ni...main pat pat siku lipat sapa cepat die dapat gitu je la...senang.  

Tapi pengalaman ni kecik je berbanding dgn otai2 yg mmg lama dah buat jualan secara progressive. Sb baru je lagi...itu pun on off.

Originally posted by ctredzuan at 8-2-2008 03:52 AM
salute dengan honey sbb pandai deal dengan supplier direct dr ovc, bukan senang nak deal dengan mereka kan yg kita tak berapa tahu selok belok tektik mereka. ct paling supplier over river sungai  ...

kak ct, at least sungai golok tu kire dekat jugak.. lagi2 klau org KB, dah mcm sedara2 gitu. ni deal ngan ovc yg kat HK ni mcm2 jugak requirement yg diorang nak. masalah bile diorang nak refund duit yg kite bayar lebih (normally sebab diorang cume estimate jek berat brg yg nak di courierkan). contoh, diorang estimate berat brg courier kene byr dlm USD50, pastu actual cuma USD20 jek. masalah la bile nak refund USD30 tu especially klau kite takde account paypal. nak tak nak, terpaksa la reserve n minus off dari next order..