CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nara_Gaara

Kucing Anda Meninggal: Tanam atau Buang?

Pasal petir memetir ni pun aku penah dengar gak. Siap org2 tua pesan lagi ngan aku kalu nak tanam bangkai kucing ni kena lapik/alas ngan daun pisang. Katanye suapaya tidak di panah petir.

duduk apartment, so kena turun ke bawah untuk tanam. cari tanah kat bawah. memang agak leceh kalau dok apartment. yang paling best ramai orang datang suspek aku buang bayi. aiyo

Reply #61 Ucu's post

tak pernah dengar pulak kena sambar petir.

4 ekor anak kucing  Ratu tanam belakang rumah baru-baru ni Sekarang ni hampir tiap-tiap petang ada petir dan guruh cuma Ratu rasa bukan kerana anak kucing tapi memang musim hujan lebat kat kl

kucing yg aku bele mati ketuaan ehehe tanam je tp adeh da lupus la kubur die aku pun x berapa pasti tempat yg tepat ahaha tp aku tanam bawah pokok manggis

Reply #38 Cageda_AM2_FX's post

pagi tadi tanam miki kt tepi umah..kebetlan umah sy corner lot
so tanam dlm kawasan la
ari2 ble nampak dia...  
sy balut dia dgn baju tdo kelawar sy yg mmg dia suke..
da xsanggup nk pakai da..love u miki

Follow Us
aku kucing aku mati aku tanam kat mana yg patut....tapi napa org cina pantang klu kcing mati tanam...dulu ada kucing strays mati so aku n kwn nk tanam pastu jiran dia org cina xbg tanam kat depan umah dia suh buang kat lam tong sampah

Originally posted by shiwari at 20-5-2008 10:18 PM
aku kucing aku mati aku tanam kat mana yg patut....tapi napa org cina pantang klu kcing mati tanam...dulu ada kucing strays mati so aku n kwn nk tanam pastu jiran dia org cina xbg tanam kat depan ...

itu bukan pantang... itu pemalas (atau dia tak suke kucing) :@ !!!

Dr. kecik dah biasa tengok kucing2 mati ditanam. Baru pagi tadi anak kucing meninggal dunia. Dah besar dah. Umur dah 10 bulan. Memang cute sgt. Even meninggal masih cute lagi. Dah bulu cantik. Sayang betul. Yalah, disebabkan saya sakit - tak seorgpun buat effort bawa dia ke vet. Nak buat macamana sebab saya tak sihat.

Mcm tak best pulak hari ni.

Kucing aku namanya brownie baru meninggal dlm sebulan lepas..Baru je amik dia dari jalanan..meninggal sebab selalu kene buli dgn kucin aku satu lagi namanya hemo..pastu asyik sakit jer..sempat dlm 2mgu je duk bsama aku...

Aku duk apartment..takde tanah..puasla aku dgn kawan2 aku carik tanah nak tanam arwah si brownie ni...tak jumpa2 tanah yg sesuai...
last2 decide nak lepaskan ke sungai..takde choice...
sebelum lepas ke sungai tu niat dlm ati..takde niat nak tanam dia macam ni..dn semoga dia sentiasa bahagia disisiNya..

tnm

Pernah tanam kucing at belakang rumah (dulu, teres, skg dah dok rumah sendiri). Alhamdulilah xde panahan petir kat situ.

masa dok kat kampung, tanah lapang, luas ya amat. kalo kucing mati, aku siap tanam, nangis bagai nak rak, siap cacak kau cam kubur org plak, siap tabur bunga n baca Al-Fatihah lagi. tuh masa zaman sekolah la. la nih dok umah tinggi, tak tau lagi mungkin akan tanam jugak kot. sbb kucing yg kita sayang kalo mati mmg tak sampai hati nak buang cam sampah...

*cacak kayu

tanam lah.,....x kan buang,,,aku siap tabur bunga lagi

nara..meow pitt bru je meninggal awal bln ritu..
actlly pitt pun dok apartment gak...
time meow pitt ngah nazak..pitt tepikir gak camne nk tanam dia...
last2 hsmate pitt suggestkan taman kat tanah  ...
pitt Post at 28-1-2008 12:29

buatnye kucing besar harus suspek

erk lagi satu few of my kucings aku tanam kt bawah pokok buah jambu air...aku x pernah hingin nk makan buah2 tue...

dulu kucing aku mati..
aku tanam kat ladang betik tepi perumahan aku
siap balut ngan bj aku lg...

alalalla nanggis lak dia......ok lah tu..sekurg2nya baju tu jadi penemannya....

dulu masa kucing lovely mati lovely dh blank nak buat apa sbb masa tu takde sape kat umah..dia mati sbb kene asma..sian dia..mati sesorg..takde sape kat tepi dia time tu..tau tau je dh keras dh...12tahun dia duduk ngan kitorg..

pass tu lovely call mak ckp blackie dh mati...then mak cakap tanam la..passtu kebetulan makcik lovely dgr dia ckp ehhh jgn tanam..buang dlm sungai...kalau tanam nnt kene sambar petir...

terperanjat gaban lovely dgr..ada plak kene sambar petir..dh la tgh sedih blackie mati makcik plak suruh campak dlm sungai..pass tu lovely marah la "ada plak suruh buang dlm sungai..dia pun makhluk Allah gak..tanam la..ntah ilmu sesat mana ntah dia belajar"