CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meow_tompok

Dinding Rumah Berair ... HELPZZZZ!

Originally posted by khasha at 30-1-2008 12:17 PM
aah.masalah saya maintenan cakap susah nak buat sbb owner kat atas saya dah pindah.

jadinya maintenance rumah you boleh buat la yea.
saya risau org maintenance lepas tangan. duit maintenance bayar lambat caj interest. ciss:@

kalo rumah dalam tempoh defect pemaju yg tanggung tapi kes meow ni mgkn dah lepas defect...yelah resapan sure bukan serta merta nampak kan....ermmmm meow kalo sue pemaju cam kes u ni leh tak????before that kena bincang dulu lah dgn maintenance ...saya rasa tak patut u yg bear the cost sbb masalah bukan punca drp rumah u dah sah2 punca drp air resapan rumah atas....

utk soalan dari owencute...cost baiki kes umah saya...tak tau coz ni rumah gomen tapi saya agak2 dalam seribu gamaknya sbb dia hack semula semua lantai bilik air ,pasang waterproofing dan letak tiles baru termasuk buat testing...dalam seminggu lebih gak takleh guna bilik air tu.....bukan satu ...tapi 2 bilik air yg kat atas sama problem...dan yg haru nya bukan umah saya sorang tapi  dua deret rumah sama jer masalah..........kes rumah nak cepat siap tiada pengawasan masa construction ni lah jadinya

my condo which i rented out also having the same problem...
management tau... i think ramai pembeli alami benda yg sama mcm i did
thats y die ada buat announcement suh report kat management
now tatau apa cerita...the tenant pon takde nak update dah
hopefully everything goes well

Reply #17 meow_tompok's post

kalau ikutkan org atas kena bayar sbb tu pai dari rumah diorang...

tapi try la slow talk ngan tuan rumah atas, kalau dia tak nak share separuh separuh...tu pun kalau dia nak

masalah org kita tahu dok apartment tapi tak tahu nak betolak ansur kalau ada hal cam ni, maintenance tu satu hal la...tau kutip duit je

Mungkin jugak sebab diorg terus cat dinding tu walupun simen masih basah. Baik report dgn developer cepat.

Reply #22 songketenun79's post

thanks...samalah kitaorg dua2 bilik atas jd macam tu...dulu masa warranty dah suh diorang betulkan...tp diorang cakap ada lubang kecik menyebabkan air tu meresap..masa tu nampak kat ceiling bawah la..tapi sekarang ni dah nampak resapan kat dinding plak...

Follow Us

masalah respiration

meow_tompok

nampak gaya dinding ko nie ade masalah perspiration...

1 je solution, ko sapu sket deodorant rexona perspiration FOSHO dinding umah ko x berair

Originally posted by veitchac at 3-2-2008 01:18 AM
meow_tompok

nampak gaya dinding ko nie ade masalah perspiration...

1 je solution, ko sapu sket deodorant rexona perspiration FOSHO dinding umah ko x berair

tak lawak langsung

Originally posted by songketenun79 at 31-1-2008 12:38 AM
kalo rumah dalam tempoh defect pemaju yg tanggung tapi kes meow ni mgkn dah lepas defect...yelah resapan sure bukan serta merta nampak kan....ermmmm meow kalo sue pemaju cam kes u ni leh tak????b ...

baru2 nie meow baca suratkhabar metro pasal kes peguam lingam. Satu section tu ade keratan statment tan sri vincent tan. bos besar berjaya group.
vincent tan kata, die pernah buat satu saman fitnah dan die menang kes saman tersebut sebanyak 10 juta. Tapi satu sen pun die tak pernah rasa. Sbb pihak terbabit tak pernah pun membayar saman tersebut. Malahan die pulak kena bayar 1.5 juta yuran guaman.

So dlm kes meow nieh, selagi boleh settle kita kasik settle. Nak saman pihak pemaju, pihak kita pun kena siap2kan yuran guaman. Dlm Malaysia nieh, berapa byk kes saman yg menang, tapi pihak yg disaman tak bayar-bayar saman yg dikenakan.

Kronologi

1. Dinding umah meow sudah ditumbuhi kulat dengan begitu banyak sekali. Besok boleh jadi pengusaha cendawan dinding.
2. Dinding rumah tu dah berair sampai ke setengah dinding. Worst. USB port tak bawak. jadik tak dpt upload gambar disini. Korang mesti jijik giler kang.

31/1/08

Kami singgah ke pejabat maintenance dan adukan perkara tersebut. Sengal punya budak. Di ingat kitorang nieh nak claim la konon. Belum abish bicara dah ckp, "bang skrang warranty dah abish".... Kitorang tahulah warranty dah abish. Sila dtg rumah kami dan lihat condition kami. Budak tu janji nak dtg. sampai pukul 12 tghari tak mai lagik, hubby turun bawah cari budak tuh. Ketua die ckp, budak tu "entah pegi mana, makan kot".... Time tu die terpacak kat opis dgn muka tak bersalah, ketua die terus kasik arahan pegi naik umah kitorang. Patut tak kena sembur time keje pegi makan. Ingat opis gomen ker?

Budak tu naik muka sgt selenga ok. Kami tunjuk area yg berair tu. Meow tanya die, dari pengamatan U, sila beritahu kami ini masalah waterproofing ker, paip leaking ker ape. U kan org maintenance. Sila beritahu kami apa tindakan U nak buat, Budak tu kata kena jumpa org atas then baru boleh buat tindakan. Bila meow tanya, mcm mana U nak jumpa org atas? Kat atas takde org tinggal...die dah buat muka blurrrrr. Meow cadangkan die jumpa management office mintak no phone org atas. Dlm pada tu budak maintenance tu amik no phone meow. Meow suruh die missed call no die kat meow. Sampai hari nie die tak buat. Ooo ko tak nak aku calling2 ko la yea.... Tahulah umah aku nieh tak mahal giler. Tapi sila take note yea, aku beli pakai duit tau, bukan pakai pasir!!!.

Disbbkan budak tu punye perangai sgt selenga, janji nak pegi rumah kami tapi boleh bantai makan kat kedai, meow amik tindakan pro-active, meow sendiri turun bawah pegi mgmt ofis. Amoi kat mgmt tu refuse nak kasik no phone org atas umah meow. Tapi meow  paksa jugak. Amoi tu kata, meow kena deal dengan maintenance. Meow kata org tu dah naik, tapi skrang perlukan no phone org atas utk check rumah org tu. Amoi tu kata, nanti org maintenance carik die mintak no phone owner tu la. Meow kata balik kat amoi tu" kalau itu org lambat ambik action ape macam? Umah saya sudah banyak teruk".... "Kalau u org tak dpt contact itu tuan rumah mcm mana?"... amoi tu kata "kita buat satu surat suruh owner tu dtg sini la".... amboi ko nak karang surat pun entah2 amik masa sebulan. Umah aku roboh baru ko nak amik action ker. Meow push jugak die kasik no phone, last2 amoi tu fed-up die kasik. Benda senang jerk, computer kat depan die, tak sampai 30 saat die dah dpt carik no phone org tu. Celaka tak? Kalau ikut ko punye prosedur, sebulan pun tak settle.

Dpt no phone owner atas, terus call. Tapi tak dpt. Anak owner tu kata bapak die pegi kenduri kawin kat perak. 1hb, 2hb sampai ke 3hb.

3/2/08 (Ahad)

Hubby meow called jugak owner umah atas. Dpt. Pakcik tu bawak teksi. Sapa ckp die pegi perak. Oooo anak die tipu ker. 1st call die tak nak jawab. 2nd call baru die jawab. Sengal la jugakkan memula. Sbb die tanya U sape? Mana dpt no phone saya? Bila explain masalah kitorang, die tanya balik "skarang u nak saya buat ape?"....

Pakcik tu botak. Sengal sikit tau. Hubby meow penah naik dengan org rukun tetangga satu masa dulu. Kes die pakcik botak tu bertukang kat rumah die sampai jam 2-3 pagi. Org rukuntetangga ketuk2 rumah die nasihat jgn buat kerja time2 mcm nie org nak tido tak boleh....pakcik botak tu buat selamba bodoh jerk, buat2 takde org. Terus bertukang. Harus kena sabar byk2 nieh.

So hari selasa (besok 5hb) hubby meow dah deal dengan pakcik tu utk dtg umah kitorang. Mintak die tengok dulu condition dinding rumah yg dah berkulat banyak tu. Nothing we can do, have to leave it like that, sbb kang takde bukti pulak nak make comments. Hubby mmg tak cerita panjang2, suruh die dtg tengok rumah kami, then carik org maintenance, kasik settle cepat.

Itu aje update terkini.

Reply #30 meow_tompok's post

meow....
ambik lah gambar sbg bahan bukti...

s'pjg pengalaman eima yg seciput ni... kalau ada leaking sama ada dr water proofing, piping, aircond etc.... above punya owner memang penting, kalau kebetulan dpt yg bagus cepatlah dpt settel, tp. kalau dpt yg hampeh.... dia akan bagi lawyer letter kat management, dia x nak tanggung apa2 kos utk rectify the problem... kdg2 ada juga owner yg sanggup share cost asalkan probelm settle dgn cepat... deal lah baik2 ngan above punya owner... good luck:victory:

Originally posted by eima80 at 4-2-2008 03:37 PM
meow....
ambik lah gambar sbg bahan bukti...

s'pjg pengalaman eima yg seciput ni... kalau ada leaking sama ada drwater proofing, piping, aircond etc.... above punya owner memangpenting, kalau kebetulan dpt yg bagus cepatlah dpt settel, tp. kalaudpt yg hampeh.... dia akan bagi lawyer letter kat management, dia x naktanggung apa2 kos utk rectify the problem... kdg2 ada juga owner ygsanggup share cost asalkan probelm settle dgn cepat... deal lah baik2ngan above punya owner... good luck ...

gamba sbg bahan bukti sudah ade. dari kecik cinonet, sampai besar gedabak meow simpan. tinggal upload dlm komputer letak date.

tapi kalau die main lawyer, susah la mcm nie. dari conversation hubby dengan owner atas tu, die bawak teksi. harap drebar teksi tak reti main lawyer.

umah yg saya dok skarang pun ada masalah cam tu gak.. tapi kat dalam bilik air laa.. abis dinding ngan siling bertukar kaler... tapi buat bodo je dengan harapan lantai owner atas tak roboh.. masa memula masuk umah tu dah complaint kat maintenance.. tapi dorang just datang tgk je... takde pape tindakan.. last2 jadi malas coz penat call / jumpa dorang sampai la skarang nih dah tukar sykt maintenance lain pun takde pape tindakan.. utk makluman, umah yg saya dok skarang ni kuarters apartment.. even kuarters pun, still umah beb.. mau banjir umah saya tuh.. isk.. isk.. jenuh mau pindah barang turun 12 tingkat...

Reply #32 meow_tompok's post

sebenarnya kalau leakage dari unit atas, memang unit atas yg kena settelkan problem tu... termasuklah tanggung semua kos utk baiki leakage.. (kalau x silap dlm strata act ada tulis pasal ni.. tp. eima pun dah ingat2 lupa la.. kalau salah sorry) tp. kadang2 ada juga yg nak share sbb. nak settelkan cepat.... tp. kalau leakage dr common area ke unit, akan gunakan duit maintenance yg tiap2 bulan bayar tu utk rectify problem...

dan biasanya nak x nak owner unit atas akan repair jugak problem tu... cuma mungkin ambik masa... tu yg jadi problem... tp. bila above punya unit kena masalah yg sama baru lah dia org tau mcm mana....

Reply #32 meow_tompok's post

biasanya kalau bg lawyer letter tu nak takut2 kan kita jer..... kalau fight pun dah tentu dia org kalah.. (kalau confirm leakage tu dr unit atas)...

Reply #33 uncun's post

biasanya kalau dalam bilik air masalah water proofing... pipe leakage pun ada gak.. biasanya pihak maintenance akan buat pressure test utk pastikan dari mana leakage tu..

kuarters ni under management/ maintenance dia sendiri so, mmg kena follow up dgn pihak maintenance lah.... sbb. goverment dah lantik kontraktor dia sendiri utk rectify apa2 problem pasal kuarters dia org, so, memang kena follow up ngan dia org dan inform lah above punya org bagi tau problem ni.. mintak tolong org atas inform maintenance sbb. kerja2 me'repair' ni dari rumah atas....

Reply #34 eima80's post

thanks eima sbb sudi membantu.
saya akan balik check dlm agreement,
tu la dulu nak beli rumah pakai sign aje.
benda jadik mcm nie baru sibuk belek document bagai.

update terkini.

owner atas belum call hubby. hubby ckp petang die tak call, hubby akan call.
kita nak tengok, die ada hack tak lantai rumah die. psl slalu dengar die bertukang masa mula pindah dulu.

Reply #36 eima80's post

ye kee... nanti balik nak kena terus naik jumpa orang atas nih... teruk gak la.. member lagi la best.. sampai bilik air master b/room dia tak leh guna sbb masalah tuh.. aduan dah byk kali buat kat maintenance.. tapi just tgk cam tu je.. takde tindakan.. :@ bila bukak pintu bilik air dia.. mak aiii...

Reply #38 uncun's post

you kena pro-active, pakat dengan kawan2 yg kena masalah sama.
pi gertak ramai2 kat opis maintenance.

update gambar 04/02/2008 (dlm masa seminggu, problem noted on 29/01/2008)

Dining hall yg dah berkulat. Air meresap setengah dinding

closed-up

Bedroom. See kat page depan, cinonet aje, skrang dah lembap setengah dinding

Toilet. Aritu tak notice. Pastu notice area toilet pun affected jugak. Dah berkulat pun.

Dining Hall/ Living Hall