CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6715|Reply: 28

Antara benda2 yg aku takjub dgn sains nih...

Antara benda2 yg aku masih takjub dgn sains sampai ke hari ni...

1. wireless..............mcmn la gambor & file2 powerpoint 10GB boleh transfer melalui udara masuk laptop aku.   pakai jin ka apa.  but when science explained baru boleh accept kelogikannya.
2. Kipas helicopter Apache yg bising gila babi tu boleh disenyapkan dgn speaker.
3. Kapalterbang german masa WW II boleh tembak dari belakang kipas tapi langsung tak kena kipas walau beribu2 peluru keluar.
4. Sayap Boeing lagi kecik dari badannya tapi selamba jer boleh terbang.
5. kelajuan movement ke atas ke bawah piston motor grand prix yg beribu2 kali dlm satu saat. so mcmn nak measure 1 pergerakan ke atas ke bawah piston tu. let say satu saat bahagi 7000 kali. meaning piston tu berupaya gerak ke atas ke bawah 7000 kali per second. lajuuuu tu. tak sempat nak timing stop watch!
6. energy transfer dari gear kecik ke gear besar hingga kapal seberat 1000 tan boleh boleh angkat.

share la korang punya keheranan pulak.....

Reply #1 tobby's post

kagum tul aku ngan sume ni..

bulan terbelah 2

kejadian manusia sperma dan ovum

6. energy transfer dari gear kecik ke gear besar hingga kapal seberat 1000 tan boleh boleh angkat.

Prinsip apa ntah aku dah tak ingat dulu. Ada masa belajo Fizik dulu.

1. wireless..............mcmn la gambor & file2 powerpoint 10GB boleh transfer melalui udara masuk laptop aku.   pakai jin ka apa.  but when science explained baru boleh accept kelogikannya.
Sebenarnya segala bentuk files memang dah ada dlm laptop/pc tu. Files yg ditransfer tu cumalah suisnya. Aku rasalah. Susah aku nak jelaskan. Contoh DVD wayang lah. kalau kita nengok secara fizikalnya DVD tu memang takde apa2. Kita takkan jumpa Maya karin mahupun Siti Nurhaliza dalam CD tu. Hanya playernya sahaja mampu menukarkan sesuatu itu dlm bentuk maya beserta gambar dan bunyi.

Reply #2 Sasori's post

Sebab itulah Allah jadikan manusia ini sebagai Khalifah bagi Bumi ini.

Follow Us
WIRELESS.. GUNA WAVE... GELOMBANG.. UDARA YG KITA HIRUP NI ADER ION2 DAN CAS.. GELOMBANG TUH BERGERAK DENGAN CAS CAS NI...

ERR CAM TUH KOT..

mampu mencipta ubat..   makan panadol sakit paler hilang, demam kurang atau terus kebah.. kalo tak mesti kita ngah merewang ngan bomoh sekarang nih nak baik demam..

Reply #5 sedondon's post

ya.
bila dunia beralih dari mazhab analog kpd mazhab digital itulah hasilnya. sebenarnya yg ditransfer ialah signal semata2. zeros and ones, or 揵inary system". yg ditransfer ialah signal 0 & 1. tapi boleh jadi suara, boleh jadi siti nurhaliza whatever.

mcm kes bunyi bising heli Apachee, bunyi bising tu dinutralkan balik oleh gelombang yg berlawanan dari speaker bawah kipas tu. if i'm not mistaken. terus jadi senyap.

aku Kagum dGN sains bukan sbb sains Menerangkan segala2nya..tp sbb sains tu adalah 1 ilmu y Tuhan bagi peluang utk sume org(kalau dicari) blajo n menerangkan asal usul kejadian hampir sgala benda..sains tu mcm sebutir je pasir dalam lautan  pasir2 ilmu kt dunia ni ha..

-macam mana manusia dijadikan daripada cantuman 2 sel..dari sekeck2 sel tu jadi orang segdabak2 mungkin..
-then macam mana DNA manusia n segala 2 benda hidup yang mempunyai DNA ..macam mana segala maklumat n ciri2 fizikal mahupun internal kita drekodkan dlm skecil2 asid nukleik tu..

haish...kalo nk cakap..memang aku kagum dgn sgala2 y sains terangkn..

tapi...bak kata cikgu sains aku ms skolah rendah dulu...yang still aku pegang sampai skarang..jangan kita mempercayai bulat2 apa yang sains terangkan..if there ae some thoery been made..dun simply trust it..learn it first b4 putting any conclusion n before accepting it..

dan itulah ape y aku buat skang..

woh....aku pun banyak jugak....

antaranya ialah komputer..dunia mkroelektrik yg kecik2 tu....sistem digital.....sampai la ni aku blajak ingeneering tp otak aku masih kagum lagi....

sebab2 aku kagum....ialah....aku tak faham...transisitor...logik2...fuzzy logik....
control system....aarghhh...

ape tu?  magic ker??

aku terpikir jugakkalu aku bawak kereta pi dekqat org zaman dulu2...mesti mereka cakap ini sihir semata...
sedangkan dlm sihir pun ada manipulasi ilmu sains jugak...hehe

kalau saya ....

DNA that is the  bestest of all. Itulah Allah punya kuasa . Blueprint dan kepelbagaian makluk hanya berbeza dari susunan itu.

oh lagi satu FINGERPRINT -

Haha, pada pendapat aku, yg paling mengagumkan ialah kita 'wujud', walaupun tak pernah mintak pun.

Originally posted by sedondon at 29-1-2008 07:56 PM

Prinsip apa ntah aku dah tak ingat dulu. Ada masa belajo Fizik dulu.

1. wireless......... ...

itulah kecanggihan ilmu

Originally posted by ussopp at 29-1-2008 08:29 PM
woh....aku pun banyak jugak....

antaranya ialah komputer..dunia mkroelektrik yg kecik2 tu....sistem digital.....sampai la ni aku blajak ingeneering tp otak aku masih kagum lagi....

sebab2 a ...

mende tu suma Allah cipta dari seketul batu aka silikon ( silikon tu pasir kan ? pasir kecik2 tu batu ler, iye dak ? )

dari silikon derang bleh cipta transistor dan membentuk proseccor yg terbina berbilion2 transistor. masyaallah.

aku plak... keheranan aku ialah macam mana la company sesuatu barang tu boleh dibangun kan? let say komputer..komputer pakai processor dan  motherboard etc... cuba bayang kan kalau company chip-2 kecik nie takder.. macam katod, perintang, led.. apa barang yang diorang nak letak lagi dlm komputer tu.. kalau satu company yang bangun kan mungkin la... tapi ini lain-2 company.. camner dia leh follow kehendak pelanggan..

cari buku operation management,
ko leh nmpk camna byk2 company ni leh kumpulkan semua barang utk jadikan 1 produk,

caman caraca diaorg interact
camana process dia,
apapun ni bukan la sains sgt pun

Satu lagi persoalan.....aku lahir tahun 1980. Jadi sebelum tu aku berada dimana ye? Dimana sebelum berada di alam janin lagi....misteri betul....

kagum ngan otak manusie.....cmner dier bley simpan maklumat n manipulate maklumat...bley dpt idea dari tah dari maner..buah apple jatoh pown bley pk..hebat2..akal hebat

aku kagum juga macam mana US pada tahun 1960an dah boleh hantar manusia pegi bulan,sedangkan kat Malaysia tv warna pon belum ada lagii....

12Next
Return to list New