CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WakDaeng

Bugis ~ Makassar - Lokasi strategik di wilayah timur (Merged - speak)

40# KoSe

Salam Kose, saya juga akan ke makassar pada 23-26 april nanti bersama 5 yang lain. U ikut tour ataupun sendiri? kami tak pasti lagi nak ikut mana lagi.Rasanya tak susah sangat kot kalau arrange sendiri.

Dara, balik nanti cerite lah akt sini ye.Nak tahu ape yg menerik disana.

wooo..cam best je korang nak gi...tingin pulak nak gi..

42# kodokke

Insa'Allah kalau saya ada snap gambar-gambar  menarik sekitar Makassar nanti, akan saya letakkan disini .

TANA TORAJA sangat amazing...mmg sangat cantik dan unik...mmg sgt tak rugi ke toraja walaupun tripnya mahal n 8 jam dari Makassar..
ada masa nanti share lebih detail..

ASSALAMUALAIKUM....

sapa2 yang gi makasar tu tolong2 le cite sikit pengalaman kat sini....

akak dah amik ticket 21-24 nov .....

story2 sikit sebab nak gi redah je..tanak amik agent...

Follow Us
ASSALAMUALAIKUM....

ASSALAMUALAIKUM....

Reply 48# ainunaina

Salam, saya ke makassar  pada 23/4 - 26/4 april yang lepas seramai lima orang kesemuanya wanita. Pergi sendiri dan arrange tour dengan travel agent disana lebih mudah dan kosnya pun menjmatkan. Saya cuma beremail dengan mereka dan bayaran  pun kami settlekan disana juga.  Kami menginap di Hotel Denpasar berdepan dengan shopping Komplex Panukakang yang terbesar di Makassar itu, ratenya sekitar RP290000 dan lokasi nya agak strategik juga ,kalau berminat dengan pantai , terdapat banyak juga hotel yang ratenya  berpatutan di pantai Losari. Antara tempat menarik di Makassar ialah  Bantimurung  hutan lipur dengan air terjunnya yang cantik, Malino sama seperti Cameron Highland ada ladang teh dan pasar jual Buah Markisa, Pantai Losari yang indah  di  tengah bandardan juga Theme park yang baru diibuka pada 9/9/09 yang terbesar diasia tenggara.Oleh kerana tour kami cuma 4h3m kami tak kesempatan pergi ke Tanah Toraja yang dikatakan must visit place, kerana perjalanannya yang agak jauh lebih kurang 8+ jam one way. Tip saya, lebih elok jika arrange tour melalui travel agen disana desebabkan ada tempatnya agak jauh 2-3 jam perjalanan lagipun charge dikenakan disana agak murah juga. Nanti saya cuba loadkan gambar-gambar semasa disana .

Nak try upload gambar tapi dah lupa kaedahnya, ada sesiapa yang boleh beri tunjuk ajar sekali lagi kat saya

Reply 49# dara41

Saya pun ada plan nak ke sana. Boleh tak bagi contact person atau agen yg you ambil kat sana tu.

Pasal upload gambar, gi kat photobucket , upload kat situ dulu then copy and paste kat sini.

Reply 51# adaraish

Adaraish,
Disertakan agen yang saya ambil semasa disana untuk rujukan you
Kos tour pakej  yang dikenakan selama 2 hari tu RM188 (Rph 690K) termasuk  2 lunch dan 1 dinner

PT. MARIKI WISATA TOURS & TRAVEL SVC
Jl. G. Lompobattang No.56, Makassar
Telp    : (+62411) 3651446 / 3651447 / 2595951
Email  : info@marikiwisata.com
Contact person   : anshar  or Achi
Hp : +62813 5555 2851 / +62815 2154 1908

Reply 52# dara41

TQ DARA.....INFO SANGAT BERGUNA.....

ARITU ADA GAK CONTACT NGAN SUPIR DI SANA...INGAT DI SANA KALAU HARGA TRANSPORT OK...NAK AMIK DIA JE....SEBAB DIA NI PUN DAH BIASA BAWA ORANG MALAYSIA....

Reply 53# ainunaina

pada pendapat saya, lebih baik awak comparekan  harganya dulu dengan agen atau supir tu. Saya dah buat survey 2 bulan sebelum nak pergi  dan rasanya kos yang  ini agak murah juga .Ada juga beberapa  travel agen yang mengenakan charge lebih tinggi jika pelancung luar dan berlainan charge bagi warga indonesia .

Reply 52# dara41

Dara,

Harga pakej tu utk seorg lah kan ? So blh tak you tunjukkan your itinerary and kalu nak ke tana toraja apa cara lain gi sana kalu nak cepat sikit lah selain dr van ke ? Apa istimewanya tana toraja ni ya.

Tq

Reply 55# adaraish

Pasal itternary disana. boleh tak awak pm email address, nanti saya akan fowardkan Itternarynya.

Reply 55# adaraish

Sorry lupa nak jawab mengenai tanah toraja tu lak, mengikut kata tour guide di makassar tu, tempat nya agak menarik juga kerana pemandangannya yang indah , reka bentuk rumah yang unik disamping adat kebudayaan  orang tempatan dikawasan itu. Mereka tidak menanam jenazah orang meninggal malah didudukan dalam gua aje dan mayat baby or kanak-kanak di selitkan aje dicelah-celah pokok . Disebabkan saya miss tak pergi ketempat tu ada eloknya adaraish cuba browse tempat ini di internet, mungkin infonya yang lebih detail lagi atau sesiapa yang sudah ke Tanah Toraja mungkin boleh memperjelaskan lagi.

Reply 55# adaraish

Harga pakej itu untuk seorang, kalau lebih dari enam orang, harga yang dicajkan lebih murah untuk seorang, sepatutnya plan kami berenam untuk  pergi dan harga yang dicajkan adalah RM156.67 (RP 575K) untuk 2 hari itu, tapi disebabakan seorang  tak jadi  nak ikut, harga sudah berubah. nak kena extra RM32.00.Untuk perjalanan  ketanah toraja  ikut jalan darat  aje ,jadi samada menaiki bas ataupun menyewa van. Kalau ikut van sewa atau Van tour senang sikit jika nak berhenti untuk solat atau makan tapi kalau ikut bas awanm agak payah jugak, tempat nya jauh rasanya ambil lebih 8-9 jam jugak.

Reply 56# dara41

Saya dah pm kan email saya to you.

Reply 59# adaraish

Adaraish, saya dah fowardkan itternary makassar itu, sila check email saya.