CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WakDaeng

Bugis ~ Makassar - Lokasi strategik di wilayah timur (Merged - speak)

Reply  misy

Wah misy nice lah gambar2 you tu. I baru2 ni ada contact st agen nak tanyakan  ...
adaraish Post at 8-11-2010 17:52

Wah...adaraish pegi lama....puas berjalan...dapat ke Toraja...akak g 3 malam je...tak sempat ke sana.
kata supir...kat sana tu susah sangat makan,,,,kalau gi sana bawa le banyak2 bekalan...nak2 kalau sampai 4 hari.
nanti la...kalau ada masa nak gak pegi lagi...nak masuk ke kampung2 bugis.....kampung datuk moyangku....

Reply 156# adaraish

tk reti nak suggest la adaraish, sbb pegi pun bukan utk travel hari tu
maybe boleh try gi sentang...tempat tenun/songket makassar, leh beli kain murah sket, kat tpt menenun mcm dlm gambar tu
pastu boleh pergi tasik sentang kalau tak silap...luas tasik ni, ada perkampungan air kat tgh2 dia...

masa kitorang round south sulaweis nni , terjumpa satu tempat nama kotabaru hehehe

Reply  ainunaina

memag betul pun ak...hotel i duduk pun cam tu...rasanya stendet kut
mema ...
misy Post at 26-11-2010 09:49

ha...tu la...akak beli air mineral untuk gosok gigi dan kumur2 wuduk....tak tau nak cakap airnya rasa camana tah.....
misy nye travel best, sempat ke toraja...kami ni 3 pompuan dah le masa singkat pastu tak berani nak pegi jauh2,,,almaklum
semua pompuan.....

Reply 163# ainunaina

ha ah..tapi mandi takde le pakai mineral water..redah je la
takpe next time akak pegi toraja...rasanya memang susah sket makan sbb kat situ tak ramai muslim

Aku baru discover pasal Tana Toraja dari lonely planet! Menarik! Mungkin nak pergi gak nanti! Kose gi time funeral tu ke?

(posted by mobile)

Reply 165# cmf_GAIA

bertuahla kalau dpt gi time funeral...tapi spooky weh...derang cerita funeral tu memang big event la...lagi kaya famili tu lagi hebat
ade kata guna black magic utk angkat mayat tu ke lereng bukit tu

Follow Us
hehehe...dengar kata mcm tu lah....diorang simpan mayat dalam rumah kan sebelum big funeral bulan 8 tu? dengar kata meriah...tapi banyak korban kerbau sana sini...pastu angkut mayat masuk dalam gua kan.....spooky tapi pengalaman yg menarik....event funeral ni diorang highlight dalam Lonely Planet

Reply 161# ainunaina

Wah! kak aina Tahniah baru kembali dr makassar. Mesti byk lagi cerita yg best2. Tak sabar nak tengok gambar2 akak pulak. Memang trip saya kali ini lama , itu lah sbb nak ke toraja terus. Memang saya pun ada baca dan dengar ttg sukar dpt makanan halall ni tapi saya ada contact dgn satu guide dr lonely planet dan dia kata blh dptkan makanan halal di toraja sbb dia kata dah 20th berpengalaman bawak org melancung ke toraja. Tak tahu le macam mana lagi  , harap2 semuanya ok l nanti.

Apa pun memang saya akan bawak bekalan secukupnya nanti  almaklumlah berjalan dgn anak2.

Reply 162# misy

Sentang tu kat mana misy ? Jauh tak dr makassar ?

camne rupa kain tenun bugis ni kak aina?

kak aina gambar tak der keer

Diam tak diam lagi 2 minggu lebih nak berangkat ke Makassar. Insyaallah moga dipermudahkan perjalanan.

Diam tak diam lagi 2 minggu lebih nak berangkat ke Makassar. Insyaallah moga dipermudahkan perjalana ...
adaraish Post at 11-1-2011 17:13

salam,

sy pun akan ke sana dr 04.02 hngga 07.02, kalau ada kesempatan bolehlah jumpa {:1_125:}

Reply 173# amienze

Insyaallah , masa balik on 7th tu harus jumpa sbb flight pun st je.
    Sepanjang kat sana , amienze punya itinerary macam mana ya ?
  Oh ya , kalau tak keberatan , TA amienze kat sana nama DODO THE PEN MAN . Betul tak ?
  Sbb dia agak polpular di lonely planet.

Reply  amienze

Insyaallah , masa balik on 7th tu harus jumpa sbb flight pun st je.
    S ...
adaraish Post at 12-1-2011 13:38

sy dah pun confirm gunakan khidmat pak dodo ni, in fact dia bg stay kat rumah dia f.o.c for i nite sbb aasia sampai sana lewat ptg, esoknya br kami chk in kat hotel. Kiranya ground travel + transportation semua dia uruskan ... kena ambik cuti tambahan 2 hari dr kerja sbb tersalah budget waktu cuti ... hahahaha

Reply 175# amienze

Saya pun guna khidmat dr pak dodo ni gak. Setelah meneliti dan membandingkan harga dgn yg lain2 , saya rasa harga pak dodo ni lebih reasonable. Saya cuma sewa transportation plus driver je selama 6 hari. Lagi pun masa ke Toraja dia kata akan bagi saya supir yg muslim dan dah 20 th berpengalaman kat sana dan tahu selok belok nak cari makanan halal di sana. Itu yg rasa senang hati sikit maklum le bawak anak2 sekali.

Hotel dan makan saya sendiri je. Kat toraja saya dah book hotel baru iaitu LUTA RESORT.
Masa makassar saya book 2 hotel yg berlainan le. Salah stnya yg pernah Misy duduk iaitu Pantai Gapura.

Disebabkan percutian agak lama sampai anak2 pun terpaksa " ponteng " sekolah 2 hari

Post Last Edit by adaraish at 12-1-2011 17:02

Tertulis semula post yg sama tadi

Reply 176# adaraish

Salam
sy x sempat nak ke toaraja..masa x mengizinkan, so akan melawat kawasan sekitar makassar aja, kami stay kat royal regency hotel, transport pak dodo akan urus ... pegi cimb tanya ttg atm withdrawal, depa kata boleh pakai atm kat sana withdraw local currency, mana lbh jimat? tukar kat sini ke atau masa kat sana?

insyallah kita jumpa masa nak balik nnti

Reply 178# amienze
salam

ohh cimb blh buat withdrawal kat sana ya. Tapi saya biasanya tukar siap2 dr sini . Tak berani pulak sbb belum pernah cuba dan takut ada masalah kat sana. Amienze gi berdua ok le. Saya nak kena sedia gak cash lebih sikit sbb anak2 dan mak saya tak blh nampak sikit benda2 yg depa suka sure nak beli punya. Depa2 ni mkn pun kuat .

saya sebelum ni ada tengok agoda.com dan rate utk regency hotel tu kira ok lah jugak tapi ada pulak extra caj2 yg lain dah nampak macam mahal lak. So saya  berhubung terus dgn hotel yg saya pilih dan dpt rate kurang lagi termasuk dgn tax . Disebabkan duk byk hari jugak so saja suka2 tukar hotel

salam...

slps tgh news ari tuh ada nmpk theme park yg terbsr di asia rasa mcm nak pegi sini jekk... saper yg dah pernah pegi theme park dia ok tak??