CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chayuk

Kotoran pd puting botol susu camna nk tanggalkan

So far saya pakai puting putih coz pakai botol Avent.

Senang nak basuh. Kalo puting comot just basuh dgn span & bilas bersih. Botol pun camtu.
Kdg2 dasar botol tu ada kesan susu gak.

Mesti hasilnya nampak mcm baru. Kdg2 setakat guna berus je, tak memadai.

Originally posted by MamaCrystal at 8-4-2008 11:57 AM

Senang nak basuh. Kalo puting comot just basuh dgn span & bilas bersih. Botol pun camtu.

Mes ...

sama la, kiter pun guna avent. mula2 pakai pureen liquid nak cuci, skang nie pakai axion aje,

Reply #42 akuchantek's post

iskh bahaya la pakai axion cuci puting..kalo tak nak pakai sabun pun basuh camtu jek..or letak garam sket...tp make sure u rebus / sterile tetiap hari ..

Ank eza guna puting pigeon yg kuning tuh, plg max sebulan je pastuh mmg wajib tukar. kita yg nk basuh pun geli. Basuh guna pureen liquid cleanser tuh tiap kali lps guna botol. Pastuh seminggu dalam 2 kali mesti rebus ngan air pns, hehe.. ganti sterile Botol tak usah ckplah smpi 4 biji skali. Ank eza nih kurang sabar skit, sumer nk cpt, tuh yg beli byk botol senang...

Reply #44 ezadha's post

hehehe...ku rolling 9 botol...lagi byk...

Originally posted by phoebe at 13-5-2008 02:23 PM
hehehe...ku rolling 9 botol...lagi byk...

semlm mor baru jer beli 3 lagi botol baru.... dady rayn siap beli tmpat gantung botol sbb nk dry botol....

Follow Us
kdg2 cara kita bancuh susu pun bole jd satu sbb gk bila teat berkerak..mcm my MIL bancuh susu, dia selalu tak kocak lama2..dua tiga kali je terus bg anak2 i minum..mmg tak tahan lama..kalau i, i akan kocak lama sikit & make sure takde serbuk susu yg tak larut lg..sbb bila dh lekat mmg la susah nk tanggal..kalau cepat2 basuh botol pun bole prevent teat daripada cepat berkerak spt pendapat ibu2 kt sini..

puting botol susu,  sha selalu basuh ngan pureen liquid cleanser (oren) setakat ni ok la lagipun lemak susu ni susah nak hilang ...kalu tahap kritikal sangat sha campak aje kat tong sampah.. abis citer... takan nak bagi anak minum puting berkerak... puting sha selalu yang murah2 aje macam baby ok, pureen.sebab botol susu ada lebih dr 10 bijik.. emaknya kemaruk botol susu

[ Last edited by  eddysha9 at 22-5-2008 09:11 AM ]

aku penah npk puting anak sorg ni.. dh la bekerak sakan.. beminyak2.. dh x de rupe puting dh.. ..mmg geli abeh la tgk..yg si mak nye leh lalu dok sumbat anak nye tuh..x de perasaan ke nk tuko puting lain... pe jenis nye pemalas pon x tau.. masalhanye keje bagus..bkn x de duit nk tuko.. anak bru sorg..

Originally posted by MamaCrystal at 8-4-2008 11:57 AM

Mes ...

betol...betol...aku test kalau puting susu mahal nih lambat sikit nk kotor putih tu mlekat brand lain tu lambat basuh sikit dah melekat. Anyway hati2 la sape yg pakai sabun basuh pinggan cuci botol anak nih, bilas bersih2 kot2 ada terlekat bau sabun kat botol tu, xelok lama2....

Aku pakai berus gigi yg HARD semata-mata nk sental puting susu. Geli tengok puting susu ank berkerak. Kalau dah uzur sgt, ganti baru.

Mak Mentua aku basuh botol simple2 jerk..walaupon aku dh pesan jangan basuh. nnt aku balik keja aku basuh. kalau aku tengok dia basuh jugak...nnt kalau dia tanampak aku buat QC test . Biasanya kompom aku kena masuh balik. Hehehe... tak pa lah kan...Selangor air kan dh free

aku try beli puting pureen ok lambat keladak.....dulu pakai anakku memang pakai dlm kejap dah keladak dah ler 1 puting anakku $1.90....

Reply #52 calenderbiru's post

yup nape eak..puting susu nih mahal kalau ble pakai xpyh tukar2 xpe la,hehee.....kemutnyer...

nilam guna puting brand Anakku. so far...ok. baby suker sebab lembut. penah beli brang Tollyjoy kalo xsilap,baby xnak sebab tebal dan keras.
tiap2 bulan tukar puting....nasiblah xbanyak pakai botol.baby BF kat umah...umah babysitter je FM.

selama nih basuh dgn pencuci bese jek ....pas baca forumer lain tulis,nak try pakai liquid khas untuk cuci botol dgn strelizer la.....
selama nih rendam air panas jek..

aku so far anak dh 7 bln...xdela plk puting sampai berkerak ke ape......mmg aku praktis xde nk biarkan botol tu lama2 x berbasuh.....rasanya nk kata aku slalu tukar puting xdela jgk....cuma mmg aku x basuh ngn sabun biasa...aku guna pencuci pureen tu...n every weekend aku akan didihkan dlm air panas......so far Alhamdulillah la botol ke puting still mcm baru n bersih......aku pnh pakai brand pureen, anakku n pigeon...yg penting beli yg short neck...kalo yg pjg tu anak aku x suke....especially yg pureen silicone tu.....dia xnak yg tu.....

[ Last edited by  izati_abc at 29-7-2008 12:26 PM ]

Originally posted by batiksendat at 26-6-2008 01:25 AM
Aku pakai berus gigi yg HARD semata-mata nk sental puting susu. Geli tengok puting susu ank berkerak. Kalau dah uzur sgt, ganti baru.

Mak Mentua aku basuh botol simple2 jerk..walaupon aku dh  ...

serius aku tak paham macam mana setengah mommies tu boleh biarkan puting dgn botol anak sampai berkerak.... eeeiiiiii.. jijiklah...

cuba cuci ngan garam....

Merak suggest cb guna botol susu & puting hallmark, puting tu 2biji rm16 je.Merak mmg guna botol susu & puting ni,xder masalah langsung susu melekat kt puting ke hapa.yelah kdg2 mak jg anak kita terlupa lak nk basuh botol kn,so klu lambat basuh pn xder masalah.W/p x kotor puting tu tp Merak tetap tukar puting botol 2mgu sekali.Cubalah mst puas hati.

sy guna puting biasa2 je..kekadang x etngok brand..janji jenis lembut..selalunya basuh guna span n ada satu btg kayu ni..memang simpan untuk cuci botol budak..masuk kan span basuh pastu jolok2 dgn kayu ni..bab puting lak..terbalikan puntig ( mcm terbalikan baju tu..yg belah dlm keluarrsenang skit nak cuci) pastu sental laa...selalunya dlm sebulan lebih dah tukar puting

sarina punya kaedah sama mcm princess. beli puting x kisah brand apa cuma kena tgk size jela.selalunya kalau biasa lambat basuh mmg puting akan mudah berkerak.princess sental ngan berus periuk yg kasar tu. kalau tang puting..terbalikkan..kalau kat mulut puting tu..mmg kena sental la betul2..payah2 sangat beli je baru..bukan mahal pun..