CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6716|Reply: 25

anak2 n hantu plak

haaaa... apa kata kita citer pasal anak2 kita plak dgn menda nih

aku start dulu..

mlm tadik dok tgk la 'nek nak' kat asteruk tu
mak aiiiii tak haper punya mongok citer dia
takde lansung hantu yg kuar pun..
tp longkang si wan maimunah plak yg byk ditonjol kan..
ape kejadah nyaaaaa...

tgk nih dgn anak2 aku..
sampai la abih citer seb baik la setengah jam jek
paham2 je la anak2 depa takmo tido slagi tak abih citer
abih je citer tu, my son tros ajak his sys to basuh kaki before tido
wakakakkakakak nak tegelak aku
dia kata takmo mimpi, padahal dah siap mandi n depa bersih jek

cemacam bebudak nih..

korang plak cemana? pengalaman sendirik pun bleh gak
bukan pengalaman kelakau je tau.. pengalaman ngeri pun bulih

nih satu lagik citer pasal bebudak n hantu

pasal adik aku yg nombo 3 masa tu dia baru darjah satu
satu hari dia gemparkan kelas dia kat skolah
dia ckp dia nampak satu budak kecik kaler ijau tgh main2 dlm kelas
ngelabah satu kelas masa tu

semenjak ari tu sampai la ke ari nih
adik aku nih slalu nampak menda2 gitu..
terutama kat tempat2 baru dia duduk n tidur

lu tengah wa t citer antu ke wehhh

selalu ikut ayah den tangkap antu..sumbek dalam botol..tapi takleh nampakla antu tu..antu ni ado yg besor pokok kelapa..yg tggi klcc pun ado..tapi boleh yo tangkap masuk botol..

Originally posted by orangdalam at 5-2-2008 06:11 PM
selalu ikut ayah den tangkap antu..sumbek dalam botol..tapi takleh nampakla antu tu..antu ni ado yg besor pokok kelapa..yg tggi klcc pun ado..tapi boleh yo tangkap masuk botol..

ayah ekau tangkap antu ke wehh

Reply #1 shidafzan's post

eh betul ckp kau. aku tgk nek nak mlm  td, punye sakan dok nunggu hantu. tp wan maimunah dok tayang longkang "tek" die. bkn main lama plak tu. opsss:eek:  off topik jap. aku nak tanya kt hapa semua klu2 hapa tau. wan maimunah tu apa status die ek? adartu ke janda ke atau dh berlaki? aku pelik sbb cara die berlakon mcm org x ada laki jek..

Follow Us
satu lagik citer ...

anak laki aku plak.. satu mlm tu dah dkt kul 11 kot
kami baru balik dari kampung
masa nak masuk dlm umah, masa my hubby undur kete nak masuk parking
depan umah aku ada kawasan tanah lapang.. luas

my son ckp.. "ayah, makteh..." katanya sambil tunjuk ke arah kawasan lapang tu
makteh tu merujuk kepada adik pompuan aku
adik pompuan aku nih berambut panjangggggggg...
bila kami pusing tengok.. takde apa2 pun
dia tak benti2 tunjuk situ n bitau makteh dia kat situ
ishhhh terus seriau la kami berdua.. tros lari masuk

maybe dia btol2 nampak, tp tak tau nak describe...
entah laaaa

Reply #6 khalifah78's post

itu la kan.. tah hapo2 cito tu ntah
bulih siar plak tu.. wat malu den nengok jek..

kroit dulu masa kecik leh gak nampak mende2 camnih.. tapi yang tak sukanya.. bila kita nampak.. kena rahsiakan.. nak jugak kongsi..
bila bagitau mama abah, kena marah, "Diam! Ko jangan cakap apa2!"..   sedih betul lar.. bila nampak, kena diam2.. kemudian bagitau kawan kroit.. nasib baik dia nih jenis ada pengalaman, dia percaya.. jadik kawan baik.. tapi.. selepas beberapa tahun.. tiba2 dah tak nampak.. pelik betul.. masa kecik elok nampak, pastu dah besar tak nampak..

aku salu tgk hantu masa kecik2 dulu

mane nak start?

earliest memory aku masa aku umo 6 tahun...
masa tue ayah aku masuk spital sbb sakit, so aku sorang je kat umah pasal aku nie mmg biasa duk sorang...masa tue aku kat dapur, tgh minum2...fyi, dr area dapur tue leh nampak stret sampai ruang tamu...sekali tgh aku syok2 minum, sekali nampak hantu jerangkung daaaaa....aku ingatkan illusi, aku cepat2 kejar coz mende tue mcm nak curik something je...tetiba mende tue hilang...btw, masa tue dlm kol 5-6 ptg arrr

second encounter..rumah sama...this time aku tgh tido, tido dekat ngn buaian adik aku...aku umor 6-7 taun gak arr time nieh...tgh tido, tetiba aku jaga, dlm kol 2-3 pagi...sbb aku tido lasak giler cam keter rally, aku nyaris2 termasuk kat bawah buaian adik aku, masa aku buka mata tue..aku leh nampak 2-3 ekor momok mcm troll tgh bergayut kat buaian tue jeling2 kat adik aku...sekali derang tau aku nampak derang...derang sengih jek...mak aih...rasa cam nak pecah je otak aku sbb takut...pejam je mata daaaa

third encounter....same house, umo lak 7-8 taun...aku nie tido mmg lasak...sekali ditakdirkan aku sleep-walking...aku separa sedar arrr...mcm ade org kejut aku, ada la 2 ekor troll tue...derang nampak friendly...aku pun mcm kene jampi je ekot jek derang...sampai dapur sekali satu kampung derang ada kat situ...mane yg bergayut kat siling pun ada, mana yg tgh nyorok bawah meja pun ada...then aku rasa cam dunia berpusing2 ....derang gelak2 kat aku...aku pon x paham bahasa apa derang cakap...tetiba aku sedar..snappped camtue je...terus lari masuk bilik tidor...huhuhuhuhu....

4th encounter...nie dah pindah umah, masa nie aku umo 11 taun camtue...nothing much except that aku mmg mati2 ingat aku tido kat bilik aku malam tue...then dlm kol 2-3 aku sedar aku tido kat bilek stor, atas carpet yg kene gulung...misteri sungguh....malas nak layan amende yg kacau aku malam tue, aku pon balik kt bilek aku...esok buat2 bodo cam xde mende jadi...

5th encounter...nie lak masa aku form 3...cuti pmr arr, ada atuk sebelah pakcik aku yg kawen ngan makcik aku (adik ayah aku)...atuk tue menumpang la bilik angin aku tue..panggil bilik angin coz bilik tue paling best angin kalau petang2...petang tue atuk tue xde kat bilek tue, dier kat bawah borak ngan makcik2 aku lain sambil minum petang...dlm kol 3-4 gitu...aku ape lagi gi la baring situ, sambil bukak pintu balkoni seluas yg mungkin....baring2...aku mmg xde rasa ngantuk time tuh...pastue jeng jeng jeng...aku rasa mata aku berat yaaa amat...giler2 nye ngantuk...jenis yg klu ko tido mmg stret tido seminggu...puas aku lawan mata last2 xleh lawan gak...time tuh aku mcm separa sedar...dlm sedar x sedar tue aku nampak ada 7 org pahlawan silam iban tgh kejar aku sambil bawak lembing n parang bagai...macam nak bunuh aku jekk..aku ape lagi, lari arrrr...last2 xleh lari dr derang...aku gemok, mana larat nak lari pecut nie....derang baling lembing tue betol2 kene rusuk aku.....mak aihhh, sakit tak terperi...mmg REAL btol rasa sakit....dah kuar dah air mata coz btol2 rasa dah nazak...then pahlawan2 tue cakap la something...klu x silap aku, derang x suh aku lepak kat area tue lagi....aku pon angguk2 kepala sambil tgh sakit...yela 1 lawan 7 mana adil, aku lak xde senjata mmg la kene titik...then pastue pahlawan2 tue pon hilang camtue je...aku lak dr tadi tgh sedar x sedar sambil tahan sakit...terus melompat terjaga...stret turun bawah minum kopi n lepak kat luar (bawah).....aku saspek atuk tue ada something lah! then soalan misteri atuk nie terjawab about last 2 months bila kazen aku cakap pakcik aku tue menwarisi parang ilang pusaka atuk aku tue....aku bajet pahlawan2 tue antara penunggu parang ilang tue arrr...

nie satu masa aku study kat negara omputih suatu masa dulu...aku tgh study sorang2 kat umah, housemate aku gi uni siapkan projek...maka aku dgn solo nya study kat umah..kol 10 malam, tetiba je ade bau jasmine yg kuat yaaa amat....masalah nya rumah kitorang mana de perfume or pencuci toilet or sabun yg ada bau jasmine...aku usya pintu balkoni ngan tingkap, both tutup rapat...aiseh..xleh jadi nie...bulu roma dah naik dah....bau jasmine tue mmg betol2 dekat ngan aku...macam ada perempuan pakai perfume jasmine berdiri betul2 kat belakang aku....aku rasa masa tue jantung aku berdegup lagi laju dr Intel Pentium Dual Core nie....dlm 15 minit gak bau tue menten...pastue dier tetiba hilang...mmg seranm gaban...dah la tingkat 11 apartment aku tue...org cakap tempat tinggi banyak jin...huhuhuhuhu

nie pengalaman kat area felda trolak masa kem motivasi kat sane dulu...ade operasi pungguk, masuk hutan kene tinggal dlm hutan kejap then balik...masa tue aku kene letak kat lereng bukit...before masuk tue aku mmg x sedap rasa arrr coz aku dpt rasa ade something kat dalam hutan tue tgh usya2 aku...huhuhuhu....rase cam tanak je masuk but kang malu lak ngan pakcik komando tue cakap apa la budak iban nie takut masuk hutan...aku pun what the heck taram je masuk je la hutan...sampai kat area aku kene tinggal....after 5 minit aku rasa ada something terbang melayang kat atas, dpt dgr bunyik pokok n dahan kene langgar something..ahhh sudahhhh aku fikir dlm kepala aku, mende tue dah datang dahhhh...malas nak tengok coz macam dah tau ada something wrong....pastue dengar bunyik mengilai...sayup2 jauh jek...org cakap kalau cik pon mengilai kuat, meaning dier jauh...and kalau dier mengilai sayup2...dekat sangat lah tue....mak aih, aku dah berpeluh dah...ngan nyamuk lagi...hoii rasa nak terkencing pon ader!!!...ada la 2 org lagi budak kat depan n belakang aku, but distance kitorang dlm 10 meter camtue.....aku x sure derang pasan x mende tue...dlm 30 menet gak mende tue ada...lepas 5 minit dier hilang br la pakcik komando tue amik kitorang pakai code word dier....rasa nak sepak je pakcik tue apa la aku jek kene ngan mende2 camnie...

actually ada lagi encounter2 aku masa kecik, aku je lupa coz dah lama sangat
blom lagi campur encounter pelik2 kat umah panjang kitorang...lagi seram giler
aku tak tipu arr citer2 nie, mmg betul2 first hand experience aku...seram tak seram korang nilai2 arr sendiri
aku xde arr mintak mende2 nie dtg kacau, but aper nak wat...dah nasib akuuuu, nenek aku pun salu tunjuk kat aku mane tempat nak tgk hantu kat umah panjang dulu...adik beradik atuk nenek aku nie 'manang = pawang dlm bahsa iban...x sure sapa dpt waris koleksi2 simpanan derang....yg pasti bukan aku lah, but somehow supernatural feeling derang ada tempias sket kat aku nih...

[ Last edited by  veitchac at 5-2-2008 11:34 PM ]

Reply #10 veitchac's post

org lama byk pengalaman

perghh!!!...... byknyer.....

Reply #12 sosimple's post

ulangan jek tue...macam astro

ade sorang bro tue rdzaccess kot nick dier dlm porum nie..

dier lagi otai sarat ngn pengalaman2 alam misteri nie

Reply #13 veitchac's post

mana dia pergi ek?

Reply #14 nik2121's post

ntah la bro..

aku pun tatau...lama dah aku x masuk forum nie..baru masuk since end of jan aritu..

bro rdzaccess tue mmg byk first hand experience yg lagi otai dr aku...

agak nye dier bz la tue kot..x pon jdik silent reader

Reply #15 veitchac's post

ada misi kot....

ape

Reply #16 nik2121's post

sape yg berani nak copy cerita tu masuk dlm mastika??? nak kena saman ke???

fuhh...kecik2 dah byk experience....respek la lu brader....

Reply #13 veitchac's post

tu arrr...aku ske baca criter2 dia....tp adeiii....lama betui nk tunggu dia muncul....agaknya dia ada 'pojek' la somewhere....

ok...back to d topic....

anak2 aku takdela pengalaman ngn bende2 nih....cuma depa buat2 takut je la bila tgk citer antu kt tv....

aku dr kecik mmg tak pernah takut2kn anak2 aku ngn antu2 nih...sbb aku taknk depa jadi cam aku....penakut.....

tp sbb pengaruh tv anak2 aku jadi agak penakut gak laaa....

contoh: anak lelaki aku yg umur 4 thn tu....pernah tertgk sorang2 iklan citer "Anak puntianak" dulu....terus dia lari tunggang langgang dptkn aku kt dapur.... ....tak taula aku mana dia tau bende2 mcm tu menyeramkan.....

pastu aritu tgk citer " SAKA"....bila muncul je antu tuh, trus anak2 aku larik nyorok bwh ketiak aku..... .....lawak plak aku tgk anak2 aku nih....

tp yg benonyer ape yg paling dia takutt dlm dunia adalah LIPAS.....kalu nmpk dr jauh dah terlolong2 terjerit2 lari lintang pukang suh aku bunuh lipas tuh.......

12Next
Return to list New