CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lakinaya

Kisah benar--cerita seram!

Close [Copy link]

Reply #20 pdi76's post

sedap tu
cicah lak nGan meskut 4 segi

aku pun ader citer gak....dah tuan umah diam jerk...biar aku pulak citer...
tapi tak la seram......

maser kecik2 dulu...aku rapat giler ngan arwah nenek aku kalu
nak dibandingkan ngan mak bapak aku....most of time aku akan
spend masa ngan nenek aku la kire....satu hari tu mak pak aku....ngan
abg aku gi jalan2...aku tak ingat balik kg belah bpk aku atau jalan2
gi singapore....sebab maser tu aku kecik lagik....dlm 3-4 tahun kot....
maser tu...aku memang kategori tak takut mati nyer....aku bley dgn selamber
nyer gi toilet sorg2 kat belakang umah....(umah kg toilet kat belakang)...aku bley
gi dapur takder org teman....pendek kater aku memang berani la...buat aper2
sumer sendiri2....tak der istilah takut kat hantu dlm hidup aku maser tue....

nak dijadikan citer maser family aku gi jalan2 tue...aku tinggal berdua jerk ngan nenek aku....
pagi tu...dalam subuh la...aku tak tau kul berapa...tapi yg pasti hari gelap lagi....nenek aku
kat dapur...aku kat ruang tamu tgh baring2 kat kerusi panjang.....kerusi panjang ni kat
tepi dinding....bahagian atas kerusi ni pulak...ader tingkap....korang tau kan stail tingkap umah
kampung....ader jaring2....pastu kat bahagian tgh sebelah bwh ader cam ruang untuk masukkan
tangan..so senangla nak bukak/tutup selak tingkap.....

tgh aku baring2 tue....suddendly aku dgr cam ader bunyi mendengus tau dari atas tingkap tu....
since aku ni kecik lagi...aku cam tak ambik port la....pick up cam slow la kan...takleh nak imagine
aper bende nyer....bunyi mendengus tu makin lama makin kuat dan tiba2 berhenti....maser bunyi
tu berhenti aku tengok la kat tingkap tu...sambil baring la....kire aku tak nampak aper yg ader kat luar...
sebab kerusi panjang yg aku baring ni rapat kat dinding...(errrrr...korang bley imagine tak).....

tiba2....suddenly kuar tangan dari tingkap tu....tangan tu meraba2 kat dinding (atas kerusi...aku
pulak tgh baring2 kat atas kerusi tu...) cam carik something......bentuk tgn cam tgn org jugak....
tapi menggerutu...yg paling aku ingat skali kaler warna hijau.....

maser aku nampak tangan tu tgh melilau kat tepi dinding tu....kire aku cam ambik maser jugak la
nak realize aper bende yg dok kuar dari tingkap nie....pastu biler cam tangan tu dah makin dekat
ngan tempat aku baring....baru aku sedar.....yg tangan tu sebenarnyer "something".....aku tak
ingat camner aku bangun dari kerusi...aku tak ingat aku lari ikut maner...yg aku tau aku tgh
berdiri kat depan nenek aku...meraung2...menjerit2....nenek aku pulak maser tu dier pegang
telinga aku kiri kanan...pastu dier goyang2 kan kepala aku...."kus semangat cucu aku....!!"
(dlm loghat n9).....tu yg nenek aku ulang2 ckp maser tu....mungkin dier nak bagi aku sedar.....

aku jerit2 kat nenek aku kater ader hantu kat tingkap...nenek aku gi la tgk....dier kater
takder aper2 pun....(ayat cover line....) maser tu pun even aku kecik lagik aku tau nenek
aku tipu.... ......pastu nenek aku ckp kucing kot.......oleh kerana aku tak reti nak jawab
maser tu aku diam jer la....since now aku bley imagine bentuk tgn tu....dan yg pasti
its not a cat!!!! totally........dan sampai skrg jugak aku teringin sesangat....teringin sesangat
nak tgk camner rupa wajah tuan punyer tgn tu.....andai kater kalu umah arwah nenek
aku ader lagi...memang aku gi baring kat crime scene tu...maner la tau kot2 jadik lagik kan...
walaupun aku ni tak la berani sgt pun...tapi aku betul2 nak tau saper atau aperkah rupe
bentuknya tuan punyer tangan tue......

dan sejak dari tue...aku jadik budak yg cukup penakut...nak gi maner2 sumer kene teman.....
bilik air....jamban.....gi dapur....masuk bilik...kene ader org temankan.....

p/s sekian citer dari aku...tak la seram pun.....

nenek aku pulak maser tu dier pegang
telinga aku kiri kanan...pastu dier goyang2 kan kepala aku...."kus semangat cucu aku....!!"
(dlm loghat n9).....tu yg nenek aku ulang2 ckp maser tu....mungkin dier nak bagi aku sedar.....

terbayang lain plakk.. kelakarnyer..

Reply #22 ikutsukerjerk's post

tuh tgn incredible hulk... kolor hijau.....

serem gak bagi aku citer ko nih

dpt bygkan mcmana rumah itu..sebijik mcm rumah nenek aku dulu2..

Follow Us
Originally posted by kroit92 at 9-2-2008 03:55 PM

terbayang lain plakk.. kelakarnyer..

yg part ni kadang2 aku pun senyum jerk biler ingat balik.....yer la...nenek aku
tu dah tue.....sayang kat cucu kan....dier pun menggelabah jugak...tapi dier
kontrol......isk...tiba2 rindu pulak kat nenek aku nie.....

Originally posted by sosimple at 9-2-2008 04:02 PM
tuh tgn incredible hulk... kolor hijau.....

tak kot....  sebab kurus jerk....jari nyer cam kite2 jugak...kurus
dan panjang....but menggerutu......

Reply #26 hanna1905's post

hye hanna....

Originally posted by hanna1905 at 9-2-2008 06:11 PM
dpt bygkan mcmana rumah itu..sebijik mcm rumah nenek aku dulu2..

hehehehe.....
umah kg....papan.....ader bahagian atas rumah....ader tgh rumah...ruang tamu
dan dapur,...bilik air ader 2.....satu open air...satu bertutup....dua2 aku takut
kalu nak mandi malam2..eventhough bilik air nyer kat dlm umah...yg open air tue
takde atap...yg bertutup tu kat bahagian bawah atapnye ader jaring2 jerk...so
aku selalu bayangkan bende bukan2 singgah kat situ....
jambannyer nyer pulak kat luar......  malam2 jgn harap aku nak gi.....
pastu umah nenek aku ni kalu org jln kat bahagian atas rumah...memang
bley dgr bunyi la....bayangkan kalu tgh2 malam....ader bunyi2an tu makner nye
ader org jalan....tapi sumer org tgh tido....camner tu?

aper2 hal pun byk kenangan tau kat umah arwah nenek aku nie....situ la tempat aku
membesar.....hehehe......dulu2 aku...mak aku...abg ngan nenek aku jerk duduk situ....
sebab bapak aku keje kat terengganu...so maser cuti sekolah jer bley jumper ngan
bapak aku.....since umah kitaorg takder org laki dewasa....mak aku selalu ambik langkah berjaga2....
ptg2 sharp kul 7 sumer kene masuk dlm umah....pintu tingkap sumer akan ditutup...so
aku ngan abg aku nyer keje la tu.....kene ambik duty....kalu malam2 ader org dtg umah
tapi tak call bagitau nak dtg....jgn harap kitaorg nak bukakkan pintu....
ingat tak dulu maser citer hantu susu mengganas yg dier g buat tour satu malaysia dulu?
maser nie kitaorg memang takut giler......sampai tumpang tido umah pakcik.....tu blum kire
citer org minyak ngan pukau lagi....org suh letak penyapu terbalik kitaorg ikut....org suh bela
kucing elak pukau...kitaorg buat....pendek kater aper org advice sumer kitaorg follow jerk....
yer la...utk keselamatan kan...kalu bpk aku ader tak kisah sgt la...hehehe....

tapi umah tu dah lamer roboh....kitaorg buat umah baru....kat tapak yg sama jugak.....maser nak buat
umah baru nie...kontraktor umah ckp ader nampak harimau malam2...(pekerja nyer org kelantan n indon...
sumer tido kat situ....).....ader yg nampak org pakai jubah hijau....ader org ckp...tapak umah aku
ni tempat laluan angin....(aku tak tau aper maksudnyer....) so byk la bende2 yg lalu kat situ.....ntah betul ntah tidak....
aku tak pernah ambik port....

tapi ader skali dulu kat umah baru nie mak aku jumper lembaga hitam tgh berdiri kat dpn tingkap dapur....
mak aku nie jenis bangun tido kul 4-5 pagi...memang dah habit camtu....so ader skali tu dier bangun....
terus bukak tingkap dapur....maser tingkap tu bukak  jerk...dah ader tetamu terpacak kat luar...mak aku
kater hitam....sib baik time tu aku takder....hehehehe.....

Reply #30 ikutsukerjerk's post

kiranya ko ni membesar dlm keadaan yg penuh keseraman jugak la yer...sian mak dan nenek ko..

kalau ada harimau dan org pakai jubah hijau, selalunya org kaitkan dgn jin..

rumah nenek aku lagi rock, dedulu nenek aku masih pakai dapur kayu lagikk, jadinya bhgn yg ada dapur kayu ni ada tingkap yg open air, kalau masuk dapur jer mmg terus nampak luar ar..kenang balik mmg menyeramkan..tapi so far aku tak penah jumpa apa2 la..

dah tu bilik air mmg kat luar, tandas plak jauh ke belakang..belakang rumah kebun..

Originally posted by hanna1905 at 10-2-2008 11:58 PM
kiranya ko ni membesar dlm keadaan yg penuh keseraman jugak la yer...sian mak dan nenek ko..

kalau ada harimau dan org pakai jubah hijau, selalunya org kaitkan dgn jin..

rumah nenek aku lag ...

haah....tapi maser tu aku kecik lagik....so byk yg seronok dari yg seram....
lagipun aku nie selain dari kes yg tu....tak pernah lagi jumpa mende2 mistik....
sampai la skrg.......

ikutsukerjerk..... ko sewe jerla tanah nih ngan tuan rumah..... x pun halau jer dia....

sorry sorry ler kawan... interet tak bayar .. kena potong... saya pun bingung ni.. nak  buka topik ttiba xleh... kena dial up pon slow giler...ok..  saya sambung k...

Kisah rumah sekolah

Ketika itu saya dalam primary 5 lagi.. kami sekeluarga boleh dikatakan rajin balik kampong waktu perayaan. Ramai gak sedara dr bandar balek kampong... apa lagi cuti sekolah panjang.
Pada hari perayaan.. biasalah budak2 suka berkumpul buat hal sendiri pergi sana sini bersama2... pada suatu petang, kami 3 adik beradik perempuan dan sepupu2 lain menuju ke sebuah rumah sekolah rendah yang berada di atas bukit tak jauh dari rumah. Oleh kerana ianya terletak di atas bukit, ianya mengambil masa untuk menaik tangga yg diperbuat drp batu2 kecil. Mungkin dalam 50 anak tangga... atau lebih tinggi dari tangga dalam movie seram korea 揟he wishing stairs攨Oleh sebab hanya sekolah itu berada di atas bukit, pastinya sunyi sepi sahaja.

Budak2 biasalah nakal2 berbekalkan mercun

Ada lagi.... asrama asyik diganggu hantu jepun tanpa kepala... duh....

Bagi peluang dia menceritakan pengalaman dia, biasalah cara penulisan memasing ikut pengalaman ikut peringkat umur.  Bagi perangsang sikit dengan dia at least berani ketengah dan bercerita.... patut dipuji....

Jangan takut bagi pendapat walaupun hanya sepotong ayat, menunjukan kita sama2 mengikuti perbincangan...

Sama rupa

Ada sapa2 yg pernah mengalami hantu ikut rupa manusia?.. ni selalu berlaku tetapi kita pon xdapat cam benda ni...

Yang saya tahu, beza kita ngam benda ni...benda ni tak berapa cakap atau tak cakap langsung. So, kalau kita gi suatu tempat yg jarang kita pergi... tetiba kawan yg biasabyk mulut tu, diam jek.. hah.. hati2 la... mana tau dia bawa kita sesat ke... a

Reply #30 ikutsukerjerk's post

Aku pon sama... kalau dah 'live' tengok benda tu, rasanya tak berani lagi lah nak jejak tpt tue.

Ceriti begini saya pun pernah mengalaminya....

Masa mula-mula rumah yg saya duduki sekarang ni di renovate.  Dibuat satu bilik dibahagian belakang.  Sebelum ni memang tak de bilik. Kira sambung bahagian belakanglah.  saya tidur dibilik tu.  

Selepas beberapa bulan tidur dibilik tu, satu malam tu saya terjaga dari tidur bila bukak mata jer saya ternampak seorang perempuan berdiri di hujung katil.  Rambutnya paras bahu tapi hanya sekerat badan jer (setakat pinggang).  Rupanya tak lah menakutkan cuma waktu tu dia tengah memandang saya.  Saya pejam mata kemudian buka mata semula dia masih ada disitu.  Kemudian barulah terasa seram yg amat sangat, nak bergerak tak boleh nak menjerit pun tak boleh.  Apa yg boleh saya lakukan hanyalah pejamkan mata dan baca apa yang patut.   Akhirnya saya tertidur bila terjaga semula dah tak de.  Sebelum ni saya adalah juga kena himpit waktu tidur tapi buat tak tau aje.

Family jumpa ustaz kata ustaz tu dibelakang tu memang tempat tinggal dia jadi bila rumah disambung dan dibuat bilik dia tak de tempat nak pergi jadi terpaksalah dia tinggal kat situ gak.  Tu yg dia menjelma konon nak bgtau itu tempat dia.  Akhirnya bilik tu dipecah dan dijadikan bilik untuk komputer dan iron baju.